Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andrea_b
26. máj 2010

@aknats robili dva odbery - dva vpichy, uz ked som tam isla bolo jasne ze su dvojvajecne - kazdy ma vlastnu placentu a vlastny vak a maju od zaciatku rozdielne miery a vahy - co v tomto pripade nie je az taky problem ako pri jednovajecnych, vysledky su OK, pre istotu som podstupila aj 3D/4D ultrazvuk u Dr.Holana so zameranim na vyvojove vady a kontrolu srdiecka - aj tam to vyslo OK az na kratsiu stehennu kost u jedneho - co opat nemusi nic znamenat - aspon ja sa tak ukludnujem - basketbalistu doma mat nemusim... 🙂

luciaf13
26. máj 2010

ahojte nove tehulky drzime palceky 😉

aknats
26. máj 2010

@andrea b gratulujem, urcite to upokoji, ked vieš, že su v poriadku. Po amnio si zostala aj na PN alebo sa to dá v pohode zvládnuť bez toho. Viem, že sa treba šetriť a dávať si pozor. A v kolkom tyzdni Ti robili 3D/4D. Už sa Ti to kráti. Tešíš sa? Kde budeš rodiť?

andrea_b
26. máj 2010

@aknats po amnio som ostala doma - zakrok bol v stredu a do roboty som isla az v pondelok a este tyzden som sa nenatahovala ani s domacimi pracami 😉 nastastie som mala vacsiu cast tehotenstva bez problemov, takze som aj na matersku isla az v 34 tyzdni , 3D mi robili az po amniocenteze koncom 22tt - bolo to hlavne kvoli srdieckam, rodit by som mala buduci tyzden na Kramaroch a uz sa hrozne tesim - vlastne som zvedava ako budu vyzerat 🙂

matelko1
26. máj 2010

vitam nove tehulky 🙂

chlapci uz bubaju,teraz si ideme dat s mm biele suche vinko 🙂

juliagregor
26. máj 2010

práve som si narobila chute 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9139

alienka73
26. máj 2010

Aknats ja som tiez rocnik 73 ale nebola som na amnio. Vysledky boli dobre tak som bola rada, snad to bude v poriadku. Mozno niekto posiela len kvoli veku ale moja dr. nie, na speci USG v 20tt bolo vsetko o.k. Drzim palce aby aj u teba tak bolo.

juliagregor
26. máj 2010

@andrea_b krásny týždeň máš...gratulka 😉

andrea_b
26. máj 2010

@juliagregor dakujem 🙂 - vyzera to ze posledny... ak chlapci nepredbehnu plan tak pondelok alebo utorok bude den D

juliagregor
26. máj 2010

no super a aký pôrod ?
normálny alebo sekcia?
krásne si to potiahla

andrea_b
26. máj 2010

@juliagregor planovana sekcia - nestihli sa fesaci spravne otocit kym mali miesto a teraz to uz nejde 🙂 uz ked to jeden zacne skusat tak jojkam o zivot, tak som sa psychicky nastavila na sekciu...chvilu mi to bolo trochu luto, ale uz som to spracovala...najvacsi strach som mala ze zacnem prirodzene a ak by bol problem bude sekcia a ja nasledne rozbita na oboch frontoch... ten kolac vyzera vyborne

tinka9
26. máj 2010

@aknats Ked som hladala som nejake info o dvojkach, docitala som sa ze dvojvajecne sa dedia len po matkinej strane (co je vlastne logicke, lebo sa to tyka ovulacie a vajicok), teda je asi nepravdepodobne ze ste ich zdedili po manzelovej strane, skor to bude pekna nahoda, ze mate v rodine aj dalsie dvojky. Inak starsie (30-40), vyssie a tazsie zeny, ktore uz boli predtym tehotne a tiez africanky maju vacsiu dispoziciu mat dvojvajecne dvojky, na mna sa to vsetko hodi (az na tu africannku 😀 ) - az na to ze ja mam jednovajky, a tie sa vyskytuju uplne nahodne 🙂

Mala ste niektora transfuzny syndrom dvojok? Kedy vam na to prisli a ako sa to riesilo? U mna ho zistili v 26tt, v zahranici, ked som prisla v 30tt na Slovensko, mala som pocit ze tu s tym nemaju vela skusenosti, nikto sa k tomu nevedel vyjadrit, stale riesili len moj tlak, pripadne sa hadali na utz ci su mono alebo bi-amnialne, ale rozdiel v plodovej vode a vo vahe nikto neriesil. Nakoniec vsetko dopadlo dobre, prezili obe, ale bolo to tesne.

tinka9
26. máj 2010

Pudingos vyzera mooc dobre 😝

juliagregor
26. máj 2010

@andrea_b neboj, ten prirodzený pôrod nie je zase taký rýchly 😉

tinka nemalo som TTTS a som rada, že to dobre dopadlo...deti stále vážili a dr. mi povedal, že nesmú mať váhový rozdiel viac ako 20% , potom by ukončili tehu skôr...deti sa narodili posledný deň 35 tt plánovanou sekciou, 2000 a 2200 g, v inkubátore neboli, dýchali sami, len sme mali silnú žltačku a Andrejko sa týždeň opaľoval na slnku...dokázali sa prisať a kojili sme sa 20 mesiacov...sú strašne zlatí...
u nás v rodine nie sú dvojčatá...tiež my povedali, že jednovaječné dvojky sú úplná náhoda, ale poznám veľa mamín a nie je to až taká pravda...kamoška má sestry jednovaječné a sama má dievčatá jednovaj. a aj tu jedna maminka je z jednovaječných dvojčiat a sama má jednovaječných chlapcov....
tiež tu je tehuľka a v rodine z mužovej strany sú dvojčatá ...tak asi výnimka potvrdzuje pravidlo

juliagregor
26. máj 2010

tinka a na mňa neplatí nič...som krpatá, 47 kg a Afričanka som tiež neni 😀 😝

andrea_b
26. máj 2010

@juliagregor 😀 to je mi jasne, ale myslim ze nejaka mamina spominala, ze rodila jedno babo prirodzene a a druhe sekciou a toto je alternativa pre mna najhorsia... takze radsej planovana sekcia, aj ked planovana doktorom - nie mnou 😎

juliagregor
26. máj 2010

@andrea_b ano niketo to tu písal a tiež si veru nespomeniem kto to bol...
a tie fronty 😀 ...super si napísala....a ešte vôbec môžeš sedieť pri PC?

andrea_b
26. máj 2010

@juliagregor pololah s notebookom...a uz len par dni, potom budem travit cas inak 😉

juliagregor
26. máj 2010

veru hej ...pololah s bábätkom 😉 😀

aknats
26. máj 2010

no kocky, fakt vynimka, ani vyššia, ani ťažšia nie som 😅 africky povod vylučujem. Tak super. Poloha s babätkom pre andejku uz bude najlepsia 😀 A ked sme pri porodoch, svagrina mala prirodzeny, chlapcek bol hlavickou a dievcatko KP a pekne sa pustila za nim. Odrodila ani nevie ako. Ráno ju kukol doki "vy este rodit nebudete" a o 30 minut sa zišli v sale. Bezala za sestrickou, ze ona urcite rodi. A sestra, ze neni mozne, ved Vas pozeral pred pol hodkou a nic. Nedala sa tak ju kukla a fakt boli deti na ceste. Primar si to cele natocil pre medikov. Vraj taky porod ešte nevidel. Koji ich doteraz.
Tak dobru Vám prajem.
Zase kuknem zajtra. 😵

andrea_b
26. máj 2010

@aknats a kedy svagrina rodila? myslim, ktory tyzden?

alienka73
27. máj 2010

Andrea ja sa presne rovnakeho scenara bojim, ze zacne prirodzeny a skonci sekcia a budem "rozbita na oboch frontoch" ako pises ty , pripadne aj druhe dieta ohrozene ci nejaky problem 😒 . Viem, nemam tak rozmyslat ale aj tak sa bojim....A prvy porod nesiel nejak extra lahunko a pritom maly bol malicky, moja porodnicka operuje tym, ze ved su to dvojky a nebudu vahovo velke tak to pojde rychlo..... 😒 Jasne, ak by to dobre dopadlo tak super, zotavovanie po prirodzenom je lahsie ale kto to dopredu vie...

Zas nespim a boli ma hrdlo ☹ . V noci sa stale potim a mala som minivetracku tak asi som "nachladla" 😖 .

S tymi dvojkami na mna sedi len to ze starsia- po 30tke, inac som tiez krpata a tazka som iba teraz 😀

juliagregor
27. máj 2010

@alienka73 neboj, ked pojde jedno, pojde aj druhé, riziko je pri jednovaječných, lebo nikto nevie či placenta mu nezablokuje cestu ....ak sa ti dá skús prirodzený pôrod, druhý porod je ľahší, telo si pamätá 😉

juliagregor
27. máj 2010

dobré ránko 🙂

luciaf13
27. máj 2010

ahojky 😉 😉 😉

apple7
27. máj 2010

ahojte 🙂 co dnes planujete?

juliagregor
27. máj 2010

práčka perie, umývačka umýva, chalani sa bijú o vláčiky a rozmýšľam čo teraz 😀

apple7
27. máj 2010

ty sa mas..🙂 dnes je vonku krasne,pojdete aj von?

luciaf13
27. máj 2010

u nas uz pracka doprala,umyvacka doumyvala, bola som uz v obchode a na poste a teraz iedeme s detmi na koniky pozriet 😎 😎 😎

juliagregor
27. máj 2010

u nás je zamračené ale už sme oblečení a ideme von 😉
lucka a vy tam máte koníky? Jakubko vydrží chodiť s tebou?