Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

polynka9
20. máj 2014

@elanor Ahoj, dakujem za radu, urcite to skusim 😵 Niekedy si aj jemne stipnem do bruska, inokedy zase reaguju ak si dam ruku na brusku 🙂
O lezani a spanku ani nehovorim, ak som na chrbte tlaci ma zaludok, ak som na pravo tak ma kope drobec na pravo a najlepsie mi je na lavo, vtedy sa aj druhy drobcek jemne zahlasi, ale este uvazujem aj nad tym, ze cca 3-4 dni citim, ako by mi to babatko co je v lavo kopkalo do mechura, mozno ze je tak ulozene, ze tie pohyby nie je tak citit ako u jeho surodenca ...

juditam
21. máj 2014

@polynka9 sú aktívne obe 😉 chvala bohu.držím palce.

ofinka
24. máj 2014

@angieska dakujem za podelenie sa o skusenosti. ked uz to bude na hrane, tiez to spravim tak, ze im radsej vymyslim nejaku cinnost. ale maly je 3 a pol hodiny po rannom zobudeni vzdy uz hotovy, je schopny zaspat aj pri hre, aj pri jedle, tak este chvilu sa potrapime s dvoma spankami. ale mas pravdu, ze si niekedy pripadam, ze ved ja len uspavam a beham medzi nimi.

ofinka
24. máj 2014

@dana_l dakujem za odpoved. presne to robim tak, ze ako potrebuju, lenbo uz sa stalo, ze v rannom vstavani mali rozdiel skoro az 2 hodiny, tak potom ich tazko nacasovat rovnako. ale plus/minus to vychadza ok a ked je jeden skor hore, tak sa mu aspon mam cas viac venovat.

dudulik1986
1. jún 2014

Ahojte babulky rada by som sa ku vam pridala cakam dvojicky -chlapcou momentalne som v 22tt a som rizikova nakolko meriam 152cm... a mam uzku panvu...chcela by som poradit co si mam kupit uz vela veci mam ako napr flasky oblecenie plienky atd.....poradte prosim

juliana30
1. jún 2014

@dudulik,ahoj,ja som v 30tt,čakám 2 baby 🙂,ja som mala tak v 25tt uz nachystane všetko do pôrodnice,pre seba aj pre deti.Vecicky na oblecenie som kupovala postupne,uz by som mala mat všetko.Tento týžden som objednala cez net postieľky,Matrace,obliečky,lezadla,jedlu na vlasy,vaničku....proste na komplet uz všetko.Predpokladam,ze do 2 týždňov to pride.Uz som chcela mat všetko,lebo sa bojím,ci ma neposle lekár ležať do nemocnice.Akurat monitory dychu a pestunkou kupim až po narodení (v lekárni to mám uz zarezervovane 🙂 ).Som rada,ze uz všetko mám,lebo som tiež riziková a uz nevladzem nič,ani chodiť po obchodoch.Akurat cez týžden idem na kontrolu k lekárovi,tak vybehnem asi kupit plienky,tie mi ešte chýbajú .Vecicky mám nakúpené od č.50 po cca.68,budem na deti sama,muž je do noci v robote,na nákupy predpokladám zo začiatku nebudem mat cas.Hlavne si myslim,aby si mala nachystane do pôrodnice a ostatne postupne dokupuj.

polynka9
1. jún 2014

@dudulik1986 @juliana30 cavko baby, tak ste na tom dost dobre, verim, ze vsetko dobre dopadne a babatka sa narodia krasne az v 38 tt 😉 - to je moj ideal - optimizmus, tiez som rizikova a nakupene mame par veciciek - body, capacky, a zarezervovane mame monit. dychu, ale ostatne veci tak o 3 tt by sme chceli kupit postielky, atd .... tiez cakame chlapcekov. 😵 Viem, ze sa zvykne dat aj 1 steh na krcok,a by drzal, mate to tiez ? Mne doky zatial o tom nic nevravel, tak ma zaujima, ako to vlastne chodi .... 😅

juliana30
1. jún 2014

@polynka9,zatiaľ sa neotvaram ,uvidíme vo štvrtok,co povie lekár,najradšej by ma mal v nemocnici pod kontrolou.Tiez by som bola šťastná,keby vydržím aspon do 37tt,ale ano zašíva sa krcok,ked sa začína žena otvárať.Ja poctivo ležím uz od začiatku tehotenstva,nerobím nič,max.idem na nákup ,inak upratuje manžel,stačí mi dlhšia chôdza a uz ma začne bolieť brucho,tak nechcem nič riskovať,lebo uz mám za sebou 3x MA a teraz som šťastná,ze uz som došla tak ďaleko. A tak dúfam ,ze toto uz šťastne dopadne.

polynka9
1. jún 2014

@juliana30 Velmi Ti drzim prsty a aj babatkam, verim, ze vam to stastne dopadne a pekne vydrzite 3v1 co najdlhsie 😉 Netvrdne ti brusko ? Neboli ta chrbat? 😅
Tiez mam za sebou 1 x MA a nekonecne snazenie, ale tak verim, ze to dame a vydrzime a potom uz budeme mat svoje deticky pekne pri sebe 😉
Ja som cele dni sama, MM prichadza vecer unaveny z prace, ale tak na nakupy chodime spolocne, ale upratovanie je len na mne, ale uz teraz citim, ze ak vysavam, tak som potom uz suca len na lezanie 😔
Citim sa ako tak OK, ale uz je to horsie + zacalo tvrdnutie bruska 😔 .... tak beriem Magnerot 5 4 tbl. denne, ale potom uz 2x3 tbl denne + femibion od zaciatku ... dost ma boli aj zaludok ak sa najem o nieco viac, a este k tomu som na zaciatku schudla 6 kg a pribrala 5 kg, ale uz citim, ze by som na dalsej poradni mohla mat aj nieco viac ...boli ma chrbat a neviem ako si lahnut, chlapci su vo zvislej polohe takmer vedla seba 😵
Tolko to moja spoved 😵

juliana30
1. jún 2014

@polynka9, ďakujem ti 🙂,,ja som prvé 4 mesiace prevracala, musela som brať čípky,som myslela,že mi je koniec ,potom sa mi tak na mesiac uľavilo a bola som plná energie a od takého 25tt už veru nevladzem toľko,teraz sa mi už ťažko dýcha,uz nespim dobre,lebo ked sa dam naľavo,tak ma kope na tej strane,keď sa dám napravo,tak zase tam.Kúpila som si ten vankus (toho hada) a spím s ním ,ale nie vždy mi pomôže.Pribrala som 12kg,teraz mám 57kg,ale všetko mám v bruchu.Jesť mi chutí,miešam sladké so slanym 🙂.Tiez beriem magnezium 3x denne,tvrdlo mi brucho,občas sa mi to este stane,ale uz veľmi málo. Este mám vitamíny ladeevita.Neviem ako ty,ale ja mám strašne aktívne bábätká,za deň sa mi aj 6x premiestnia a niekedy je to už na nevydrzanie.Dnes som zažila prvú štikútku 🙂,chúďa tak sa natriasalo 🙂.Chrbát ma bolí občas,resp.kríže,ale zatiaľ sa to dá vydržať.Moj muž tiež chodí až v noci domov,takze aj na deti budem sama.Akurat vikendy má voľné.Sľubila mi svokra,ze mi na začiatku pomôže,kým si nájdeme režim.Ja tiež len povysavam a uz aj si musím ľahnúť.Uz sa neviem dočkať kedy sa narodia,je to naozaj náročné tehotenstvo,uz mi jedna skáče po mechúri a druha kope do rebier.V noci chodím čurat aj 4-5x.Dufam,ze to šťastlivo dotiahneme až do konca.Želám si,nech sú len deti zdravé,potom sa už dá všetko zvládnuť 🙂

polynka9
2. jún 2014

@juliana30 Ahoj, fuuuha, tak mala si to tazke, ak si zvracala, ale presne ako pises, do teraz bola kondicia ako tak OK, ale uz sa citim ako vystavena mys ... ale tak to dame, ved pre nase pokladiky vydrzime vsetko co bude treba 🙂 Moji chlapci ako kedy, oni su skor stale na svojom mieste aspon podla sona, jedno je hlavickou hore a druhe hlavickou dole, to jedno sa otocilo, ale ci je to nahoda, ze su na kontrole vzdy tak ako si posledne pamatam neviem, niekedy citim kopanceky viac, potom zase menej, ale tak WC zatial 2 x v noci, ale to ja chodim neskoro spat, aj o 2-hej, takze medzi tym chodim stale na WC 😅
Stikutka tak na tie sa tesim, ake to bude, si myslim, ze som to este nemala 🙂 ... ale zas ty si v 30 tt, takze aj pocity mas ine, aj babatka asi kopkaju viac, maju menej miesta a su aj vacsie, tak myslime na vas, verime, ze vsetko bude v najlepsom poriadku a babatka nase milovane sa pekne narodia, zdravucke a spokojnucke a potom uz sa o ne budeme starat a lubit ich ♥

juliana30
2. jún 2014

@polynka,musíme to dať do šťastlivého konca,uz ked sme došli tak ďaleko 😀,potom si uz len budeme vymieňať skúsenosti a písať zážitky 🙂.Neviem sa dočkať,kedy sa uz narodia.Mo okolo toho 24-25tt som uz aj ja išla s energiou dolu.Mne sú vždy inak otocene a myslim,ze aj lekár je z toho na nervy,lebo uz nevie ktorú nohu a hlavu meria 🙂.Uz si bola na 3D?Ja som bola 3x,je to úžasne 🙂

polynka9
2. jún 2014

@juliana30 🙂 veru veru budeme si veselo podat info, ako su nasi drobcekovia na tom, co na ne plati a co im chuti 🙂
Na 3 D som chcela ist, mala som uz 2 x pokus, ale vzdy sa nakoniec nekonalo, ked som mala mat od kamosky vybavene tak nakoniec z toho bolo len 2D a to som nic nevidela len MM, dokyna nevedela vytlacit fotku .... potom som chcela ist cez dalsieho znameho, ale nakoniec tiez z toho nic nebolo, takze jedine co mam je foto z 6+1 tt a tusim 11+6 tt kde je jedno babo ... hmm...ale tak nevadi ... mozno, ze v 30 tt ked sa robi III. screneng ... ale inak uz ani sa nesnazim si vybavit, lebo tu v KE sa caka 3 tt na objednanie a za dvojicky si niektori rataju + 50 % .... nevravim, ze mi je luto za to zaplatit, ale tak povedzme si, ze je to pekna sumicka 😨
Budes rodit sekciou ? Viem, ze rodia aj prirodzene, ale mam mensi problem so srdieckom, takze najpravdepodobnejsia je u mna sekcia ....

juliana30
2. jún 2014

@polynka, (v Nr), som na 3D sono čakala max.1 týžden, zaplatila som 45€ a potom som uz neplatila nič.Tam vlastne zistili ,ze čakáme 2 baby,lebo môj lekár vždy videl iba jednu a druha vždy bola schovaná,nevedel co to bude.Este mi kazala prísť v 30tt na 3d,ale mne uz sa tak nikam nechce chodiť.Asi nepôjdem.Mám 3dvd a 30 fotiek,tak to hádam aj stačí 😀. Mala by som rodiť tiež sekciou,som povodne stihla osoba (165cm a 47kg), tiež povedal,ze mám úzku panvu a aj som po ivf. Vačšinou sa dvojky rodia sekciou, a poviem ti úprimne,nechcem rodiť prirodzene ,bojím sa,aby sa potom tej druhej nieco nestalo.Je to dosť riskantne a aj tu som čítala,ze 1 porodili ženy prirodzene, druhé sa skrížilo a potom aj tak robili sekciu a to uz by som ozaj nerada.Ale radšej nečítam všetky témy,nejako ich hádam zo mna dostanú 😀.Ja sa len toho bojím,ze teraz vo štvrtok idem na kontrolu a supne ma preventívne do nemocnice.Aj ked je to pre moje dobro a dobro mojich detí,aj tak by som este rada bola doma,aspoň 2 týždne ☹.

polynka9
2. jún 2014

@juliana30 Fuuuha, tolko vela fotiek - to je krasne 😵 Podla mna to zavisi aj od lekarov, vidis ja som chcela cez znamosti a bolo to este horsie, ale tak nevadi ..... Ja sa skor obavam toho, ze po sekcii budem mimo a bez deti a ja som tak nedockava, ze by som ich uz chcela mat pri sebe hned po sekcii i ked viem, ze to nie je mozne .....
Pocuj, ale musi Ta posielat do nemocnice, ak sa neotvaras a krcok drzi ? a na porod mas predsa cas este cca 6- 7 tyzdnov, drzime vam prsty, aby si pekne bola doma co najdlhsie 😵

juliana30
2. jún 2014

@polynka9,ďakujem ti 🙂si zlatá,najradšej by ma mal v nemocnici pod kontrolou,keby sa nieco stalo,aby som tam uz bola a aby aj on bol krytý,ze sa o mna postaral.No ja mám zvýšený prah bolesti,takze ja sa zase bojím toho,ze kedy to rozchodim a aby som vladala narábať s deťmi.Ale myslim,ze aj ja budem nešťastná z toho,ze hneď nebudú pri mne,ale tak este si ich užijeme 🙂,ako vraví môj Svokor :prvých dvadsať rokov je najhorších 😀.Tak musíme sa potom šikovno postaviť na nohy a po 4 dňoch ťa pošlú domov,ked je všetko Ok.A potom začne ten kolotoč.Uz máš vybraný kocik?My sme kúpili Abc design zoom,ten mi najviac vyhovoval,ked som ho vzala do rúk.Dnes som si bola aj vybaviť pediatričku,vraj treba potom nadiktovať v pôrodnici tel.cislo na ňu.
Zase sa mi začali dievčatá premiestňovať v bruchu,každú noc máme diskoteku,dúfam,ze ked su v noci hore teraz,tak potom nebudú tiež 😲.Jedna mi intenzívne štuchá pod pravým rebrom. Inak doteraz som nad ničím veľmi nerozmýšľala,ale uz ma chytá mierny stres,ked si predstavím,ze za pár týždňov uz budú na svete..doteraz sme žili slobodný a bezstarostný život a zrazu sa všetko zmení.Teraz mi to asi začína dochádzať.Pomoooc a hneď dve deti naraz.Tesím sa,no zároveň mám aj obavy,ci to zvládnem.

polynka9
2. jún 2014

@juliana30 😵 Verim, ze to zvladnes a ja tiez, sme predsa zeny a bojujeme, sme jednoducho takto nastavene, ze to zvladneme aj keby sa nedalo 😅 takze treba verit a myslit pozitivne a urcite to tak bude, jasne ? Nad inym sa ani nezamyslaj 😉 I ked ten prah bolesti ak mas znizeny nebude lahke, ale stoji to za vsetko 😵
Mame vybraty tento kocik - zatial a aj som spokojna, ze s nim vojdeme viac menej vsade- byvame v RD, takze to nie je az taky problem
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
v bielej farbe 🙂
AJ moji drobci prave hraju futbal a kopkaju, tak sa tesim, vydrzime a bojujeme 🙂

juliana30
2. jún 2014

@polynka,pekný,taký som este nevidela.Ja mám kočík za sebou,lebo mi poradila v predajni predavačka,ze v tescu neprejdem cez pokladne,s týmto typom vedľa seba.A aj to ma trosku presvedčilo.Chvalabohu máme tiež rod.dom,takze výťahy alebo schody nemusím riešiť.Ja viem,ze to zvládneme všetko,doteraz som ano len nezapochybovala,ale ako sa to blíži,tak mi všeličo chodí po rozume 🙂.

polynka9
3. jún 2014

@juliana30 Dakujem, tiez som klikla na tvoj kociarik, a tiez sa mi paci, ale ja som chcela mat vzdy vedla seba, takze u nas to rozhodlo a este aj MM sa pacia "biele elektrony" 🙂
🙂 viem, ako to myslis a verim, ze to caka aj mna, zo zaciatku som sa bala, ze co ak budem jedno lubit viac a druhe menej, ale teraz viem, ze to tak nebude, budu moje vsetko a obidvoch budem rovnako milovat 🙂

juliana30
3. jún 2014

@polynka9, to je jasné,ze budeme milovať obidve rovnako 🙂.Uz sa mi v noci snívalo,ze ma doktor poslal do nemocnice 😀.Úplne mi uz z toho šibe,nakoniec si to este privolam.Dnes asi behnem do obchodu,akosi som všetko pojedla a chladnička je prázdna.Chcela som kupit aj tie novorodenecké plienky do pôrodnice,kolko balíkov si zoberieš ?Ja neviem,ci 1 stačí alebo až 2?

avana7
3. jún 2014

Ahojte mamičky, je tu taká, ktorá má +- rovnako staré dvojičky ako my? Baby budú mať tento mesiac 9 mesiacov. Rada by som si vymenila rady a skúsenosti a len tak pokecala 🙂

zlatanka30
3. jún 2014

@avana7 mam sice starsie ,ale ak chces poradim 🙂

bewik
4. jún 2014

Ahojte zienky. Rada by som sa s vami poradila. Absolvovali ste vsetky 3D usg v 30-tom tyzdni s dvojickami? Mam dilemu. V 20-tom som bola, ale chodim tak casto na kontroly a mala by som sa setrit, nemala sa velmi prevazat autom, naozaj sa mi uz nechce ist na tento ultrazvuk. Len by som tym nerada nieco zanedbat. Tak neviem 😕

polynka9
4. jún 2014

@juliana30 Ahojky, tak som zvedava co Ti povie teda ten doky 😵
MM vravel, ze nech vezmeme len 1 balicek pre dvojky, lebo u nas v KE je dost romskych spoluobcanov a nechce plienky kupovat im, tak ak bude treba prinesie, neviem celkom presne ako to funguje, ci sa tie plienky davaju do spolocneho fondu a potom sestricky davaju kazdym detickam, ale tak ja som chcela vziat 2 baliky, ale uvidime, ako sa to cele vyvinie.... ale zatial 1 balik a potom ak tak donesie 2 balik ..... 😅

polynka9
4. jún 2014

@bewik Ahoj, ja som zatial 3D nemala vobec, viem, ze sa robi III. screneng v 30 tt, ale myslim, ze to nie je 3 D, ale plati sa zan ako keby bol, aspon tam kam chodim ja - Saca, ..... ale myslim, ze to nie je povinne, mozes odmietnut a mne sa zda, ze v 30 tt zistuju, ako prospievaju deticky, ako su otocene atd .... ale ak budes chodit na monitor do porodnice, ktoru si si vybrala, tam sa kontroluju aj prietoky atd .... neviem, ci som to spravne napisala a aj pochopila, ale ja si myslim, ze to funguje asi takto. Pozeram, ze si KE-okolie, ako ja, ale neviem kam pojdeme este rodit, ale skor sa priklanam k Novej nemocnici, i ked nemam dobre skusenosti / z hladiska etiky a moralky, ale tak pre moje deticky chcem len to najlepsie a viem, ze ak by sa nieco dialo, vzdy ich prevezu len do Novej nemocnici .... co si myslis o tom ? Kam by si chcela ist porodit ty ? 😵

bewik
4. jún 2014

@polynka9 Ahojky 🙂 Tak som sa medzitym predsalen objednala, strasne sa mi do toho nechcelo, ale povedala som si, ze pre istotu. Ja som to zle pomenovala, lebo ved 3D sa moze kedykolvek robit, ale ano, myslela som ten treti morfologicky ultrazvuk o ktorom pises. Takze ty si tiez tuto z okolice? 🙂 ja som z Budimira. Tiez chodievam do Sace, teraz uz kazdych 10 dni kvoli sledovaniu krcka maternice. Prave na tom 2. morfo sa im zdalo, ze sa skracuje. Zatial je to v norme, ale mam nariadeny kludovy rezim, co znamena, ze uz nemozem prakticky nic robit. Viem, ze deticky prenasaju do novej nemocnice, ak by nieco.... aj som od zaciatku vyhlasovala, ze idem tam, ale ak by sa dalo, rada by som rodila v Saci. U prednostu som sa pytala ako to je, tak ze ak sa porod spusti pred 34 tt, tak sa musi rodit v novej, ak neskor, tak mozem aj u nich. Myslim, ze tento vikend sa tam akurat narodili dvojky. Takze nemas dobre skusenosti s novou nemocnicou? Co konkretne sa ti nepacilo? Ja sa jej dost bojim 😕

polynka9
4. jún 2014

@bewik Ahoj, ja uz teraz byvam v Rozhanovciach, takze sme dost blizko seba 🙂
Tiez som sa uz objednala na III. scr. myslim, ze 15.7. idem k Dosedlovi ...

Nova nie je zla, nechcem Ta tym odradit,mam jednu zlu skusenost, ked som uz vedela, ze babatku prestalo bit srdiecko, sla som sa dohodnut na kyrete na prijimovu ambulanciu a tam lekar, ktory sluzil bol dost necitlivy, to ako ma vysetroval ma v zivote tak nebolelo a ked videl papiere, ze som chodila do Sace, tak sa pytal preco nejdem tam, a povedal, ze som si podla neho vymyslela, ze babatku nebije srdiecko, aby som mohla zadarmo absolvovat potrat - jednoducho svina velkeho kalibru ..... 😢 😢 😢

....ale bola som tam uz par krat na operacii - nohy - haluxy, cysta, ... ono da sa vsetko zvladnut, ale ja som aj preto zmenila Polcinovu - gynekologicka, lebo som nebola spokojna teraz chodim ku Krausovi do vstupn. arealu USS, sice toho vela nenahovori, ale tak zatial OK, tvrdne mi brusko, takze len lezim a je mi uz dost dlho aj doma, na PN som od 3.3. - rizikove tehotenstvo ....

...ale sme zatial s MM rozhodnuty, ze bojdeme do Novej a radsej mat babatka na poriadku, ako mat luxus v Saci, 😉 i ked Saca je tiez fajn, ale presne to som niekde pocula ze do 34 tt len Nova, potom neskor v inom tt sa da aj inam, ale tak verim, ze nase deticky budu OK a vsetko zvladneme, no nie ? 🙂

lauricka
4. jún 2014

@polynka9
@juliana30
nie je vobec nic nezvycajne, ak ma rodic medzi dvojcatami svojho oblubenca, je to normlane. Avsak treba si potom dat pozor, ako sa k nim chovame, aby to velmi nepocitovali. Ja osobne vsak oblubenca nemam, resp. mam ich rovnako rada. Pripadne chvilkovo sa preferencie striedaju, ked jeden fakt hneva 😀

polynka9
4. jún 2014

@lauricka 🙂 tieto pochybnosti som mala hlavne na zaciatku 😨 , ale teraz si myslim, ze to bude 50:50 😵

juliana30
4. jún 2014

@polynka9 ďakujem za odpoveď 🙂,ja som dnes kúpila 2 balíky a tiež zoberiem do nemocnice teda 1 balík.Aj u nás je dosť občanov tmavej pleti a ja kupim drahšie plienky a este nakoniec mne daju nejaké šupy.Zajtra sa ozvem,ze ako som pochodila u lekára 🙂,pa.