Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andasla
7. dec 2012

@vampgirl mne dali na vyber, ci chcem sekciu alebo skusit prirodzene...zmenila som porodnicu a su tam ovela ustretovejsi ludia a takmer vsetko zeny 🙂 ...teraz vazne rozmyslam, ze na tu sekciu pojdem dobrovolne, ved ono to bude boliet v kazdom pripade...a ty uz vies, co ta caka, takze ti nezavidim....ja stale dufam, ze to nebude az take strasne

vampgirl
7. dec 2012

@andasla Neboj, ono to nebude strasne, hormony zapracuju 😉 ja som uz druhy den po porode nevedela, ze som rodila, a spominam na to ako na uzasny zazitok 🙂 Ale ked si konkretne pripomeniem tie hodiny kontrakcii, s tym, ze by ma to cakalo znova, tak mi do smiechu nie je 😀 😀
Tiez sa ale zacinam trochu priklanat tej sekcii, hlavne ak nebudu na 100% spravne otoceni a hrozilo by, ze sa tam jedno nejak zasekne alebo ze nastanu nejake komplikacie... U dvojiciek je to vzdy asi trochu komplikovanejsie ako obycajne porody...

timmka
7. dec 2012

@andasla ahoj moja, tak som po kontrole, nic mi poriadne nerobil, skotntroloval placenty ultr. a aj srdiecka a to bolo vsetko 😠 , spominala som mu boles zo spodu, tak povedal, ze to sposobuje kruzok, ze babatka su uz tazke a tlacia ....
opuchli mi predvcerom strasne nohy, tak chodim v manzelovych topankach, este dobre, ze ma malu nohu 41, ze nevyzera to az tak zle,ale aj tak vyzeram ako salena....
v posledny tyzden sa citim dost zle, vsetko ma len boli a ked som to povedala dr. tak povedal, ze co by som chcela, ked cakam dve deti, ze je to vaha
este dobre, ze mam normalny tlak, lebo keby som mala vysoky tlak tak idem do nemocnice
ani neviem ake su babatka, ci su dost velke atd... 😒

lenka112
7. dec 2012

Maminy, ktoré máte alebo budete v blízkej buducnosti kupovať kočík, akú značku ste si vybrali. My ešte stále žiadny nemáme a ja si vážne neviem vybrať, no a už je najvyšší čas nejaký kúpiť. 🙂

luciaf13
7. dec 2012

@andasla ak mozem vstupit do debaty, len som nakukla...ja mam za sebou dve sekcie a neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi. Ono ano porod samotny nie je taky bolestivy,lenze to davanie sa dokopy potom je desne, po prvom porode trvalo dva mesiace kym som nemala bolesti a dokazala som sa vystriet,postavi proste spravit akykolvek pohyb bez bolesti. Takisto tie prve postavenia su naozaj tazke, ale jasne sme silne a tak to zvladneme.Ale preco si to zbytocne komplikovat ked netreba 🙂 . No a po dvojkach som sa prvykrat nedokazal postavit....takze som nacvicovala jemnucko pomalinky niekolko hodin len vstatie z postele. Potom uz to bolo lepsie a lepsie, ani bolesti tolko nebolo..vsak pri troch som ani nemala cas na bolest 🙂. Kazdopadne vam drzim vsetkym palceky 🙂 urcite bude vsetko OK a privediete na svet zdravucke babatka 😉

timmka
7. dec 2012

@lenka112 ja mam baby jogger city select a som max. spokojna, sice ho nemam vyskusany s babatkami, ale ked sme ho poskladali a skusili ho, tak vyzera ozaj fajn 😉 ,ja vidim vyhodu u neho, ze keby bolo jedno chore, mozes ist len s jednym a vyzera ako normalny kociar

foryou25
7. dec 2012

kocky, ktore mate alebo cakate dvojvajecne dvojicky, mali ste velkostou rovnake babatka? moje babatka mali v 20 tyzdni, 230g a 279g. Dnes v 24. tyzdni 452g a 550g. Uz v 20tyzdni nam lekar povedal, ze je medzi nimi velky rozdiel, a dnes este horsi, meral prietoky u mensieho a vraj su zle, je zle vyzivovany placentou, nemate podobnu skusenost?

andasla
7. dec 2012

@timmka ahoj...no to je dost zvlastne, ze len taku povrchnu kontrolu urobil 😒 ...ani nepomeral ☹ ...tak aspon ze je vsetko v poriadku...a co bude s Tebou dalej Ti nepovedal??? dalsiu kontrolu mas kedy??

andasla
7. dec 2012

@lenka112 ahoj...my sme kupili TFK Twinner Twist a vyzera vynikajuco...ale este nie je odskusany...lenze my nemusime brat ohlad na sirku dveri ani vytahu, mame bezbarierovy byt na prizemi, takze nam vyhovoval vedla seba, aby som na obidve potvorky poriadne videla 😀

in131
7. dec 2012

@lenka112 AHOJ MY MAME abc desing zoom a sme maximalne spokojny, vanicky dost velke, lahke, manipulacia s nim super 🙂

andasla
7. dec 2012

@luciaf13 ved to je ta dilema 😒 ...porod boli hned a sekcia potom...najhorsia kombinacia je, keby prve islo normalne a druhe sekciou...necham to na lekarov, ale ak pojdem prirodzene tak mi uz sami navrhli epidural

andasla
7. dec 2012

@foryou25 moje mali od zaciatku velmi rozdielne vahy, ale rastli kazde svojim tempom a nemali sme problemy s prietokmi...v 32. tyzdni malo jedno 1950g a druhe 2250g a teraz je rozdiel este mensi

andasla
7. dec 2012

@vampgirl ved uvidime ako to dopadne...mysllim, ze ked na mna pridu kontrakcie, tak nebudem mat cas spekulovat, ze co a ako 🙂 ...to len teraz, ked nemyslim na nic ine a velmi sa sledujem, tak vymyslam 😀

kkatka113
7. dec 2012

@foryou25 Ahoj, moje su jednovajecne a mali rozdiel cely cas zhruba tyzden a priblizovalo sa to dokonca dvom...ale s tym sa aj tak neda nic robit, ked sa narodili 36+6, mala jedna 2040 a druha 2540, cize presne pol kila medzi nimi....su obe uplne fit, aj malicka, uz pekne pribera na vahe tak ziaden problem s nou nie je, len sa dlho babreme s kazdym papanim, trva jej to....prietoky sme ale mali cely cas vyborne, ked nemas dobre tak to neviem co znamena.... Inak prisla som pred par dnami z porodnice, a jedna baba tam mala dvojvajecnych chalanov, jeden sa narodil dvojkilovy a druhy trojkilovy, tiez sa musi s tym mensim poriadne babrat, ale dari sa im obom, tak ak ide len o vahu, nemas sa coho bat, vyvinuti budu ak to dotiahnes do pekneho tyzdna.... drzim palce 😉

vampgirl
7. dec 2012

@lenka112 A my mame EasyWalker Duo, tiez vedla seba, zatial tiez neodskusany ale vyzera paradne 😀 uvidime, snad budeme spokojni... Ked budu deti trochu vacsie,planujem kupit "golfky" Cosatto 2you, tie sa mi veeeelmi pacia 😎

aymee
8. dec 2012

@lenka112 ahoj, co sa tyka kocika my planujeme baby jogger city select , dá sa poskladat akokolvek, dokonca "prerobit" len pre jedno dieta, a ma perfektne recenzie vsade na nete.

timmka
8. dec 2012

@andasla kontrolu mam na druhy tyzden v piatok 😒 , ako taku kontrolu som si nepredstavovala, aspon prietoky mi mohol skontrolovat 😠

timmka
8. dec 2012

@foryou25 moja to ti neporadim, mne prvy krat meral moj gyn. v 30tt a to len jedno zmeral a druhe len odhadom lebo nemohol najst stehennu kost.... a prietoky mi este nerobil 😒

ale v 20 tt na prenatalnej diagnostike mi mozno robili, ale nic nepovedal.... 😒 tak neviem.....
ale hadam bude vsetko OK a nezabudni, my nemozeme mat bezproblemove tehotenstvo 😠 😠 😠 😠 , malo sme si este prezili, musi este nieco prist 😠

vampgirl
8. dec 2012

@timmka Prietoky uz ani mne vcera nemeral, aj ked mal, vyhlasil ze obidve placenty su vzadu a nema sancu sa k nim dostat :-/ ale tak ked babatka pekne rastu, snad to znamena ze su dobre zivene...

A nohy pred par dnami aj mne opuchli, a horsie je ze neodpuchnu ani rano, cely den su ako papuce... Ale nastastie este obujem topanky, manzel ma 45ku nohu tak v jeho by som asi chodit nedokazala 😀

Inak mne doktor prave na tie opuchy povedal ze to je jeden z prvych priznakov ze uz telo prestava zvladat tehotenstvo a kazal mi doma merat si kazdy den tlak, ci nestupa. Nastastie je to zatial ok.

lenka112
8. dec 2012

@foryou25 Aj moje mali niekedy dosť veľké rozdiely vo váhach, ale teraz sa to už upravilo a sú takmer rovnaké. 🙂
@in131 Môj prvý výber bol tento, ale neviem, niečo ma odradilo.
@timmka U mna na najviac bodov baby jogger a už ho dufam, cez tyzden kupime. 🙂 Nemam uz nad cim rozmyslať, o chviľku su drobci na svete a my sme bez kočíka 🙂

foryou25
8. dec 2012

@lenka112 dik ale pozerala som tvoj fotoblog a rozdiel 20g v 20 tt a rozdiel v 25tt 50g je nic..

kkatka113
8. dec 2012

@aymee My sme kupili baby jogger city select a zatial sme pouzili len verziu autosedacky nastoknute lebo este von nechodime, ale je fakt pekny, lahko ovladatelny, ma velke kolecka co nam vyhovuje ked pojdeme do parku a menej upraveneho terenu....no ja som s nim maximalne spokojna zatial, a verim ze ked ho budeme vyuzivat denne tak nadalej budem 🙂

dadkal
8. dec 2012

@lenka112 my sme tiez kupili Baby Jogger City select, nejako sme vela na vyber nemali, mame maly vytah a strme schody. este som rozmyslala Icandy, ale ten som potom videla nazivo a nepacilo sa mi, ze to spodne dieta nema az taky velky obzor. a na tomto je kopec kombinacii, snad sa nam podari najst tu najlepsiu, ktora bude vyhovovat obom dievcatkam. a je aj super skladny, aj do auta sa v pohode zmesti, my dost cestujeme hore dole. tak budeme snad spokojni.

lenka112
8. dec 2012

@dadkal Ja som Baby J.C.S. videla na živo len 2x, raz v predajni a potom druhýkrát som stretla v mestet maminu s dvojičkami, čo mala tento kočík. Uvažovala som ešte nad ABC Desing Zoom, ale veľa ľudí ma odhovorilo.

dadkal
8. dec 2012

@andasla dnes som stretla na chodbe mojho doktora, tak som sa ho pytala, ze ako to vyzera, na kedy to vidi. som mu len tak podotkla, ze na vianoce by som uz chcela byt doma. a on ze dvojicky sa nevyvolavaju, ze sa musi len cakat, alebo potom cisarsky. ale ze mozno niekedy ku koncu buduceho tyzdna. to by sme mohli stihnut. ze sa pride na mna pozriet, ma cely den sluzbu. tak som zvedava. uz by som chcela vediet, na com som, aby som si mohla aspon dni odratavat. lebo cely den so mnou nic nerobia, iba jeden monitor a to je vsetko. pockaj, este porodis skor ako ja. mne toto tehu pripada nekonecne. ani vo sne ma nenapadlo, ze ja pridem bez problemov do 38.tyzdna 🙂no skusim sa s nim dohodnut na toho 12.12.2012 🙂 ked sme uz mikulasa nestihli 😉

timmka
8. dec 2012

@dadkal moja cele tehu som mala strach, ze porodim predcastne a teraz cakame kedy sa im zaziada 😀 , to je na hlavu 😀 a v nemocnici ti verim.... aj u nas je to tak, rano vizita a tp je vsetko 😠 ale nejako to zvladneme, vsetke cakame na to, kedy ich uvidime 😉

timmka
8. dec 2012

@lenka112 baby jogger som nasla najlacnejsi na stranke pre nase deti a dostanes darcek tampony 😀

lenka112
8. dec 2012

@timmka Ideme v priebehu týždna obehať predajne s manželom, on je ten technický typ, tak nech zhodnotí a môžem objednávať 🙂 Idem si ju pozrieť. 🙂

timmka
8. dec 2012

@lenka112 ked budes chciet, tak ti mozem dat kod a objednas si so zlavou, myslim 5 %, alebo 10%, daj vediet ci to budes potrebovat, mne ku kociaru prisla taka karticka 😉

andasla
8. dec 2012

@dadkal tak to som zvedava, kedy sa im zachce na svet...to musi byt strasne nekonecny cas len tak lezat v nemocnici, najma ked s tebou nic nerobia 😠 ...dufajme, ze po vikende sa to uz nejako rozbehne a stihnes aspon ty ten pekny datum 😉 ...prajem vela vela trpezlivosti 🙂