Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
13. júl 2011

@linduska2 od narodenia na UM nemala som vlastné...

linduska2
13. júl 2011

@wera este im davas aj svoje alebo si na UM?to umele mliecko zarobis a hned das a ak ti vychladne zvyknes ohriat?

zuzuliatko12
13. júl 2011

@linduska2 no ja som odsávala mlieko, lebo sa nechceli chytiť ale ja som miešala MM a UM do jednej fľašky a nebolo im nič, pekne to spapali a bolo dobre 🙂 Ja zvyknem kúpať okolo 19.00 ale niekedy aj skôr podľa toho ako máme papať...
@wera tak to máš super 🙂 dúfam, že aj moje sa čoskoro dojedia a v noci aspoň trošku viac pospíme... 😀

wera
13. júl 2011

@linduska2 ajmám už len minimum MM a aj to mi nechcú moc piť... ja im zarábam viac UM a dávam ho do chladničky a potom ohrievam, do tých 12 hodín mliečko spotrebujem... aj v nemocke to tak robili a mne to vyhovuje 😉

zuzika30
13. júl 2011

@simonessa ahoj , predovsetkym skore uzdravenie vam , chudatko malicke chorucke a neplacka vela to je super
my sme zdravy, priberame jedna radost, malicky su uz super, bez placu vydrzia dlhsie hore ,len maly si pozury ked nevie zaspat 😀 , len toto teplo je otras ,ja chodim vonku poobede okolo 14-15 hod. ale su nepokojny ,teda len maly ,mala to je flegmos , ta si povykrikuje z postielky len ked nechce byt sama , alebo ked jej zastane kolotoc 😀 , keby sme mali len ju tak ani neviem, ze mame dieta 🙂, takze ideme dnes aj mi az o 17tej ,uz bude prijemne
dnes ma malicky prekvapili a nechali mamu pospat od 22,30 do 4,30, a potom spinkali do 8,00 😀, na toto by som si zvykla 🙂, ale je to asi znak, ze sa to bude posuvat a vydrzia spinkat dlhsie
manzel mal tyzden dovolenku, tak nam bolu spolu super , teraz sa citime osamotene ,ale slubil ,ze si zoberie este v auguste tak super
kupili sme dalsi kociar ,mali sme dorjan vedla seba vanicky, ale tazko sa mi chodilo vonku, lebo uz maju obaja cez 5 kg a je to makacka ich trepat vo vajickach do pivnice ,tak sme kupili od vanilky kocik Jane za sebou a to je maximalne pohodlie
a kolko ti maly vypiju , nasi 130 ml ,ale zda sa mi, ze je cas zvysit ,ale nechcem ich prekrmovat , lebo mala ma 5300g a mali 5100g a kamoskina mala ma 5 mesiacov a ma nieco cez 6 kg, ale je len kojena
hodila som fotky do albumu ,ale som ja registrovana na MK. cz - to neviem ako sa mi to stalo, ale nechce sa mi to menit

linduska2
13. júl 2011

@wera takze to UM si mozem zarobit a mat 12hod v chladnicke a potom len zohrievat. s akou vodou zarabas? ja davam vodu s vodovodu tak mi vravela pediatricka ze nemusim kupovat lucku.som rada ze tu ma kto poradit moja pedaitricka mi dala vypocet podla coho im mam davat jest ,dnes som volala inej moja je na dovolenke a ze to co davam je malo.inak tvoje deticky maju ake vahy?

zuzika30
13. júl 2011

@vanilka1802 zo srdiecka este raz dakujem za kocik ,je to maximalne pohodlne , som rada ze ho mame 🙂

linduska2
13. júl 2011

@zuzika30 kolko mali malinky ked sa narodili.ja musim tim nasim zvysit davky tak zistujem kolko dnes mi pediatricka vravela ze im davam malo ale nie je to mnou to mi dala nejaky vypocet moja pediatricka ktora je na dovolenke asi musim zmenit.

linduska2
13. júl 2011

@zuzika30 co ta vysiel tento kociar?mi mame espri ale nevmesti sa nam do vytahu tak uvazujeme aj mi nad kupou jane ale spod ruky viem ze novy dost stoji.

wera
13. júl 2011

@linduska2 hej môžeš nechať mliečko v chladničke a potom ohrievať 😉
ja zarábam mliečka prevareným Drobčekom alebo Luckou... ja som sa na to pediatričky nepýtala, ale možno sa aj ja opýtam čo je lepšie, či vody kupovať alebo dávať z vodovodu prevarenú...
netuším koľko majú drobci teraz, lebo poradňu máme až o týždeň, ale určite to bude už cez 4 kilá 🙂

linduska2
13. júl 2011

@wera ked sa narodili kolko mali?v com uskladnujes to zarobene mliecko? a ako to robis ked ides na dlhsie von aby som vedela?dakujem za radi.

bbtina
13. júl 2011

@noe
@dibik
@usjak kocky mne je to tiez jedno,31.7. Koncim Pn a prvy augustovy tyzden som sama doma,tak vas mile rada zaradim do 'nabiteho' programu😉 myslim ze Europa je fajn,hlavne nech je to klimatizovane🙂

wera
13. júl 2011

@linduska2 naši drobci mali 2600 a 2350 🙂 mliečko uskladňujem normálne vo fľaškách nadávkované 🙂
a keď ideme von tak predtým uvarím čerstvé mliečka a ešte také horúce si ich dám do termoobalu a ideme von 🙂

linduska2
13. júl 2011

kolko si mam zaobstarat tych flias?ja mam take via pohariky tak to budem davat asi do toho.kolko ti to vydrzi teple v termoobale?dik.

mamoka4
13. júl 2011

@wera Ja som trdlo!! pokaslala som to skus....www.kolping.hotel.hu 😉

medinila
13. júl 2011

@linduska2 ja som odsavala 9,5mesiaca.Ako dvojmesacne mi pili kazde 3 hod 85ml mliecka.Vahu mali nieco cez 3 kg. Tiez boli po jedle nepokojne,niekedy placlive.Doktorka vobec neriesila ci piju dost mliecka,ale povedala ze pravdepodobne maju reflux a pritom nemusia ani vygrciavat to mlieko.Vrati sa im to len do ust a potom ich pali žaha a su nervozne .Poslala nas na sono a tak aj bolo-reflux.Pridavala som potom do mlieka take zahustovadlo,davala do zvyslej polohy,atd...
No s refluxom sme sa trapili az pokial sa nepostavili do zvyslej polohy 😒
Toto je moja skusenost,ale pravdou moze byt,ze su fakt hladne alebo smadne a preto placu.

wera
13. júl 2011

@linduska2 ja mám 8 fliaš avent s objemo 125ml, potom mám 6 fľiaš chicco s objemom 150ml, potom mám ešte nejaké fľašky na čajík a ešte mám veľké fľašky s väčším objemom ktoré budem používať neskôr... 🙂
mliečko mi v termoobale vydrží teplé asi tak 3-4 hodinky ale to teraz lebo je teplo, neviem ako to bude v zime...

juliagregor
13. júl 2011

@zuzika30 ahoj, napíš adminke a oni ti preklopia registraciu na slovenský koník , aj ja som to taak spravila 😀

wera
13. júl 2011

@mamoka4 ďakujem za link, už som si ho uložila 😉 vyzerá to tam naozaj super 🙂 už som to ukázala aj mužíkovi že budúci rok by sme tam mohli ísť 🙂 a ak sa smiem spýtať koľko to tam asi tak vychádza?

mamoka4
13. júl 2011

@wera My sme tam boli 6 ludi 2 dospelý a naše 4 deti....plná penzia, v tom všetky atrakcia, bazeny, SPA...1300,-€. Ja som ocenila velke izby, absolutne vsade som isla s dvojičkovým kočíkom....aj na izbu....proste bomba.

simonessa
13. júl 2011

@zuzika30 no vyborne deti mas krasne priberaju..my sme dnes boli na poradni maju presne 2 mesiace... mala ma 4350 g a maly ma 4550g..takze my sme od vas mensi 🙂 a mala tiez nechce byt sama a tiez narieka ked jej zastane kolotoc :D a presne aj nas maly je taky nekludny niekedy ako keby ho brusko bolelo..tak mastime 🙂 mmala vypije 130 ml ale maly 160 ml a to este pisti ze chce..ale uz mu nemozem tolko dat sak vy vracal potom :D nasi zaspavaju tak okolo tej pol desiatej 🙂 a spia do tej 4,00 a dnes vstavali az 5,50 takze sme sa vyspali a neni mozne dnes som si poobede normalne zdriemla a mam taku dobru naladu ach jaj 🙂 som si oddychla po dlhom case 🙂 tak idem teda majte sa krasne papa 🙂 ozvite sa niekedy

zuzika30
13. júl 2011

@linduska2 mala mala pri narodeni 3440g a maly 2880g , papali mi okolo 70ml este v nemocnici, skus dat viac aj lepsie ti budu spat - sice neviem ako ti spia , ale vzdy moze byt lepsie 😀
kocik ma vysiel 320e + za 80e original zimne fusaky , novy stoji cez 1000e- je to vela

zuzika30
13. júl 2011

@simonessa waw super spavaju, maly je riadny hladosko 😀 ,a pred tou pol desiatov ich drzis hore aby ti spali dlhsie ? v inom fore som citala , ze jedna mamina drzi hore dceru poobede a potom jej spi celu noc, ale zda sa mi to divne , no mozno sa mylim

ivikli
13. júl 2011

@linduska2 ahoj, moje dievcata nepapaju az tak vela, Laura priemerne 120 ml 6 x denne, Lujza cca 150 ml 6 x denne a to mame 3 mesiace prec. ale narodili sa predcasne a mali sice pekne, ale mensie vahy / 2460 a 2310 g. citala som, ze babatka by mali denne vypit 150 ml mliecka na 1 kg svojej vahy. takze ak ma Laura 5 kg, je to 150x5=750 a krmim 6 x denne, cize 125 ml na davku... a nie su aj smadni?

mamoka4
13. júl 2011

Ahojte baby, čítam tu, že tu píšete o režime deti...moje skúsenosti sú také,aj so staršími deťmi, že nie celkom sa dá takýmto malinkým deťom určovať režim. Na dieťatko vplýva aj to akéje počasie, či a koľko sme s nimi vonku....a neviem si predstaviť že by som mala dieťaťu nejako brániť v spánku a nasilu ho stimulovať.... 😒 A navyše pri dvojičkách raz máte hore jednu, druhý krát druhú....ja som si už zvykla v cca 8 mes. až roka, im začnem nastavovať režim na poobedné spanie. Teraz si pospinkajú aj predobedom, poobede....a od 20,30 h. mi spia az do 6 h. rána. Jediné čo dodržiavam absolútne je, že o 19, h. kúpem, masírujem....kojím, cumlík a spánok..... 🙂

wera
13. júl 2011

@mamoka4 jej tak to naozaj nie je také strašné keď ste v tom mali toľko vecí 🙂 a hlavne tu na slovensku by si asi takýto baby friendly hotel nezohnala...

vanilka1802
13. júl 2011

@zuzika30 to som velmi rada, ze si s kocikom spokojna. Ja som s novym tiez spokojna, akurat nevyhoda je ze ked cestujeme a nahodou zaspia v sedackach (mame len take starsie od kamosiek, nechceli sme uz kupovat nove na taku chvilu, ved za 2-3 mesiace pojdu uz do väcsich sedaciek) musime ich prekladat do kocika, ale uz tak casto nezaspavaju ked ideme na kratku vzdialenost, väcsinou kukaju von oknom. Predtym to bolo v pohode, hned sme to naklikli na kocik a isli sme.
A budes ten svoj dorjan predavat, alebo si nechas obidva?

My akurat teraz bojujeme s Tomaskom, ma teplotu, prehana ho a este mi vecer aj vyvratil vsetko mliecko. Neviem ci je to niaka viroza alebo to bude z ustipnutia od vcely alebo osy (nieco ho stiplo este v nedelu do chodidla a total mu opuchla cela nozka tek sme zbehli k doktorovi a dostal ATB, ale ani on sam nevedel povedat ci to moze byt s toho ustipnutia)

mamoka4
13. júl 2011

@wera To teda nie....a asi najviac si to uziju staršie deti, kedze je tam pre nch vela vela akcii....a nase deti vedia madarsky 😉 takze nebol absolutne ziadny problem.... podobné hotely su ešte v Rakusku av Nemecku ale za iné peniaze... 😒

zuzika30
14. júl 2011

@vanilka1802 Dorjan si necham, myslim ze na buducu jar by sme mohli chodit vonku s tym kocikom, ale neviem ci sa tam potom zmestia, ale pre istotu si ho nechame
joj Tomasko chuda, rychle uzdravenie, tak mas doma zaberak ,dvojicky + dalsie dieta chore, ale taka skusena mama to je brnkacka 😀

zuzika30
14. júl 2011

stale sa zamyslam nad tym rezimom deti, ale istotne po case sa to same upravy, ale predsa mi to nejde z hlavy ,ci nerobim chybu, u nas je kazdy den iny podla krmenia
napr. rano vstanu okolo 7-8 papame , potom 10-11, dalej okolo 13-14 , potom 16- 17 a 19-20 , no proste kazde 3 hod. - pisem to ako blbec, ale to len preto aby som ja mala istotu ze ste ma pochopili
od tej 19-20 su akoze ulozeny na nocny spanok , aj by asi spali , ale aby ma nezobudili o 1 v noci , zoberieme ich a nakrmime okolo 23-23,30 a potom spia do 4-4,30 az 5 (ako kedy) , je to 7x denne krmenie po 130ml
nerobim niekde chybu, mozno keby sme ich nebudili o 23 hod. tak by spali dlhsie ,napada mi ci ich tym nevyrusime z dlhsieho spanku a potom spia kratsie
predvcerom vyslo krmenie o 22,30 a spali az do 4,30 - to bolo super , ale je to asi pokus omyl
napiste mi prosim vas nazor, viem ze vyzeram ako sisi, ale koho sa spytam ked vas nie 😉