Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dibik
9. jan 2012

@alenocka11 drzim paste, nech babiky co najrychlejsie rastu a robia maminke samu radost 🙂. Urcite z nich o chvilu budu velke slecny. Si priamo z BB?

alenocka11
9. jan 2012

@dibik ďakujeme... 🙂 nie sme zo zv.... ale som rada, že som rodila malé v BB, lebo malú som rodila vo zv a to bolo na neporovnanie...

dana_l
9. jan 2012

@diid hej aj by sa mozno dalo keby som pritom nemusela nahanat aj tie dve starsie 😀 😀 😀
ja mam velku nakupnu tasku zavesenu na ruke ak by som mala nieco tazsie ci vacsie

schaja
9. jan 2012

baby zacala som predavat vecicky pre dvojicky po mojich kockach - tie co tu ponukam su bud vobec nenosene alebo vo velmi dobrom stave - ako nove - bez zmolkov a znamok nosenia. Uprednostnujem dvojickove mamicky-aby sa predali obe veci. ak mate zaujem mozete kuk na moje inzeraty

betina1984
10. jan 2012

Ahojky. Včera sme mali mesiačik. Krásne rastieme. Filipko má 3800 g a 54 cm a Paulínka 3480 g a 53 cm. Len máme momentálne problém u Paulínky so stolicou. Kaká len raz za deň, aj to horko-ťažko a na zeleno. Stretli ste sa s tým? Obaja sú kojení, ale aj dokrmovaní. Môže to byť UM? A ešte máme jeden veľký problém. Večer nechcú ani za svet zaspať. Umyjeme ich tak medzi 18.00-19.00 a do polnoci bola včera Paulína hore, resp. prerušovano spala. Obaja majú veľmi plytký a nekľudný spánok. Viete pomôcť? Pomohli by skoršie kúpanie, aby neboli takí prebratí? A aj cez deň ich musím chodiť uspávať na viackrát, spia tak max. 2 hodiny a medzitým ich uspávam aj 5x. Nie je nejaký prípravok na lepší spánok?

gemini2
10. jan 2012

@betina1984 ahoj, aj mojich chlapcov kupanie vzdy preberie, uz maju 10mes. a stale je to tak. kupeme ich o siestej a zaspavaju okolo 22,00h.
uz som sa aj dr. pytala, ci nie je nieco pre lepsi spanok deticiek, ale vraj ich mam len poriadne unavit..... 🙂
inak...gratulujem a prajem vela zdravicka....

mamoka4
10. jan 2012

Ahojte baby, my máme 10 mes a 1 týž. kojené bez UM boli do včera, lebo v noci su velmi zle tak som zaradila Sunar. Prosím Vás koškokrát v noci vstávate k deťom....Naše baby teraz by papali ako nejaký novoredenci.... každé 3- 4 hodiny....a to večer 1 h. pred spaním dostanú kašu. Počas dňa už normálne papajú raňajky biely jogurt, deisata kojenie, obed ()zelenina-maso...), olovrat jogurt+kojenie a večer kaša + kojenie a v noci Sunar....

@betina1984 Aj my máme problém zo zaspávaním, pritom máme rovnaký režim....fakt klud a pohodu...su okupane...najedené...a niekedy vystrájajú do polnoci.... a cez den naše spia uz len 2 h. poobede. Asi to len musime vydržať. 😒

zuzika30
10. jan 2012

@mamoka4 ako krasne ti papaju ,nasi su sice mladsi o 2mes. ,ale papame stale len na obed a to mi Dominicka ani nechce lebo idu zubky a je po chorobe , stale len mlieko by pili a vecer kasu sme vyhadzovali ustocka neotvorili ,len mlieko hroza a maso mi vobec nechcu ,no asi to chce cas ☹

nasi zacali na divoko spavat, cez de len raz poobede 2 hod. a potom okolo 19 su uz hotovy ,oni by spali ale o 18 a to by mi do noci vystrajali a v noci sa mi niekedy zobudia a aj hodinu nie a nie spat, ale pocuvam ze je to asi normalne ,no moje nervy cim su starsi sa mi to zda tahsie a tahsie, aj sa mi zda ze su mali a mohli by spat 2x denne
a prehraju sa vasi sami? nasich rozdelujem lebo si ublizuju stale po sebe smatraju bojim sa aby si neublizili ,stale musim byt pri nich vobec sa sami nehraju ,snazim sa ich nehavat samich a si ich niekedy nevsimat snad sa to casom naucia, ale celkovo som s toho strasne unavena teraz som aj chora a minuly tyzden som sa nervovo zrutila manzel musel z roboty bezat, lebo nas hnevaju zubky a mala vrestala len co som sa otocila nie to este odisla z izby a nejedla ani mlieko a 10hod., a maly zuril tak ze krical a napinal sa otras ,co s takymi detmi ☹
a aby ste to mali koplet tak malej som sa rozhodla na tie zubky davat Panadol cipky 1 denne staci, ked vynecham tak za dva dni je postarom z bolestami a nervami a malemu zaberaju homeopatika co malej nezaberalo, aj to mam vycitky koli tym cipkom ale neviem si pomoct to sa neda vydrzat
boze som to tu vychrlila, uz dlhsie som chcela poprosit o vas nazor ,ale som sa nedostala k pc

betina1984
10. jan 2012

@mamoka4 moja prvá dcéra ešte do roka a štvrť spávala 2x...🙂. Moji vstávajú v noci, keď pekne zaspia okolo 21.00, tak vstanú okolo 00.30-1.00 a potom okolo 4.00-4.30, majú to ako keby zafixované.

gemini2
10. jan 2012

@zuzika30 aj moji chlapci casto po sebe skakali, trhali si vlasy....ale prestala som zasahovat (teda en v najnutnejsom pripade) a uz si neublizuju. naucili sa hrat spolu a niekedy po prebudeni sa vedie v postielke zahrat sami aj hodinku. 🙂 🙂 🙂

diddika
10. jan 2012

@mamoka4 ahoj, nasi chalani maju skoro 11 mesiacov, su na UM a nastastie zaspavanie mame celkom ok. Len jeden mi tiez v noci vystraja, kazdu chvilu je hore, a tiez by papal ako novododenec, kazde 3 hod. a medzitym sa v kuse mrvi a mrnci. A to do pol roka perspal celu noc. Vydrzi spat v klude od pol deviatej do jedenastej a potom je strasne nekludny a budil aj brata, ktory prespi skoro celu noc max.1 krat vstava. Museli sme to vyriesit tak, ze sme ich rozdelili, jeden v spalni a druhy spi v detskej.

diddika
10. jan 2012

@zuzika30 ani moji chalani nechceli papavat prikrmy, ked im isli zuby. A celkovo donedavna boli dost mliekovi a ako pises, tiez sa nevedeli sami zahrat, musela som im stale robit spolocnost a zabavat ich, lebo si robili zle. Ale teraz asi mesiac dozadu sa to zacalo zlepsovat, uz sa dokazu aj sami zabavit, a jeden druheho si extra nevsimaju.
Drzim palce, nech vam toto zle obdobie co najskor prejde... 🙂

misenka3
10. jan 2012

Ja vstávam niekedy k malému, ktorého kojím aj 6 krát za noc a to má 15 mesiacov, ale je to moja chyba naucila som ho zaspávať na prsníku a teraz celé noci ho žužle, dnes som bola u lekára a svokre reval a reval ani na rukách ho neuspala ( je na ňu zvyknutý lebo bývame spolu) až som došla domov a zázračný prsník čaroval. Druhého som musela odstaviť v 3,5 mesiaci, lebo som bola s tým prvým v nemocnici,zvykol si na fľašu a prespí celú noc. S príkrmami to bola hrôza lyžička dve a koniec,ale časom si zvykli tak vydržte babenky. Inak kŕmenie mám najneradšej zo všetkej roboty pri dvojičkách, zabijem tým aj 45 minút lebo jedia svojim tempom, jeden áno, druhý nie. Keď sa prvý naje a končí tak sa vráti chuť tomu druhému a takto 5,6 krát denne.

meusicka
10. jan 2012

Ahojte , tak sa halsime konecne z domu, vcera nas pustili z nemocnice, po 14 dnoch. deticky sa narodili 27.12. per CS, Rebecca 45cm, 2340g a Barbara 41cm, 2120g. no neviem, ale na to ze 38tt ukonceny, tak boli malicke, ale dorastieme vonku, hlavne Rebecca je riadny papkac 🙂 dnes sme v jednom kole na nohach, akurat pred chvilockou som si konecne sadla, a vsetky moje deti spia 😀

schaja
10. jan 2012

@betina1984 GRATULUJEM ku krasnym vaham 🙂 so zelenym kakanim si nerob starosti - aj nase to mali a kdesi som citala ze to moze byt z toho ze malo papaju - pytala som sa na to doktora a povedal ze je to hlupost- pri kojenom ditati sa farbou a castostou stolice netreba trapit- aj ked pises ze ty kombinujes myslim ze sa trapit nemusis - ale ak chces opytaj sa na poradni. no a nase kocky maju skoro 5 mesiacov - prve 3 mesiace sme v noci boli kazde 3 hodiny hore aj castejsie - teraz chodia spavat o 22-23 a prespia az do rana do 8-9- takze sa tym netrap - kazde babo je individualne - doktor povedal ze dieta aby dobre spalo musi byt napapane- nesmie ho boliet brusko - mat cistu plienku ale vraj to suvisi aj s vyvinutou nervovou sustavou-na to aby ti deti dobre spali - nie su ziadne prostriedky - ak samozrejme nechces pouzit take co by im skodili- tak sa netrap ani s kakanim ani s buvanim 😉

janula18
10. jan 2012

@betina1984 ak dávať HA mlieko tak ta zelená stolica môže byť tým. Ak sa nemôž vykakať aj skúť dať probiotiká, našim to pomohlo.

mamoka4
10. jan 2012

@meusicka GRATULUJEM k dievčatkám... 🙂
@zuzika30 Ahoj, moje dievčatá jedia od narodia veľa a dobre...a príkrmy uuuplne ukážkovo. 😎 Či si vymyslím špenát, zemiačiky, žĺtok...moračacie, kuracie, maso všetkú zeleninu...petržlen, zelen...pórová polievočka...všetko zjedia. Dokoca robím málo. 🙂 Na Vianoce som im urobia kapriu podkovičku uvarenú vo vode, obrala mäso a vymixovala s udusenou zeleninou a nestíhala som ich kŕmiť...ved su aj slušne veľké 8,7 kg každá a 72 cm. Dokonca sú väčšie ako moja staršia dcéra v ich veku...a to mala samozrejme oveľa väčšiu váhu pri narodení...
@diddika
@betina1984 Tak vidím, že je to normálne ešte vstávať, toľko krát v noci....a mali sme aj také, že krásne zaspali o 19,30 h. spali do 01 h. a potom 2 h. ani za svet spať.....vtedy som na dne .... 😒 ☹ 😠 😢 😔 lebo s veľkáčmi musím isť rano do školkya školy...

mirfa
10. jan 2012

Ahojte mamičky dvojičiek 🙂
Chcem sa spýtať, ako ste na tom boli s mliečkom? Dokázali ste kojiť obidve detičky, resp. mali ste dosť mliečka pre obe, alebo ste dávali aj umelé? Ja by som im najradšej dávala len moje, ale nemám dosť pre oboch, tak musím dávať aj umelé.... Je možné že časom budem mať dosť pre oboch? Naša pediatrička tvrdí že áno, ale zatiaľ nič. Aké s tým máte skúsenosti?
A ešte sa chcem spýtať, ako dlho trvalo Vašim deťom kým sa napapali z prsníka? Mojim to každému trvá tak 45 min. takže dokopy asi hodinu a pol... Je to dosť dlho, pretože zatiaľ mi papajú každé tri hodiny a v podstate väčsinu dňa prekojím 🙂 Vankúš na kojenie nemám, ale rozmýšľam nad ním. Poraďte, mám si ho zaobstarať? A je v poriadku že tak dlho papajú?
Uf, pozerám že dosť otázok 😉

schaja
10. jan 2012

@zuzika30 joj to mi je luto - ale dufam ze uz to bude len dobre- a nemaj vycitky koli cipkom - ved je lepsie ked jej das tabletku ako by mala chudatko trpiet - neboj ono jej to neublizi - ved jej to nedavas 5 x denne a ked bude lepsie tak prestanes.
a aj nase baby obcas radsej rozdelim - sice maju len 5 mesiacov ale stalo sa ze si buchli po hlave alebo skoro pichli do ocka- zalezi aku maju naladu.
tak sa netrap - hlavu hore 😉

schaja
10. jan 2012

@mamoka4 waw obdivujem - krasne skoro rok kojit dvojicky- som zvedava ako dlho vydrzime my - zatila su len kojene ale o mesiac zacneme so zeleninkou- uf to bude neporiadok 😀

schaja
10. jan 2012

@meusicka gratulujem - su sice malicke ale neboj oni to rychlo dobehnu- aj moje mali 2.3 a 2.5kg a som rada - teraz maju 6kg a uz je co nosit =)

schaja
10. jan 2012

@mirfa ak budes davat aj umele mliecko tak nebudes mat dost pre oboch - lebo to funguje tak ze cim viac spapaju tym sa ti viacvytvori - mne pred tym ako sa baby narodili tiez tvrdili ze namam sancu ukojit obe - a aha - maju skoro 5 mesiacov a su len na mojom mliecku - ja ich kojim obe naraz - mam aj vankus ale lepsie sa mi koji bez neho - ale par bab sem dalo super video a fotky s vankusom - kuk na yutube. no a aj moje zo zaciatku papali 40-50 minut a tiez sa mi zdalo ze nic ine nerobim len kojim - teraz sa napapaju za 10-15 minut 🙂
takze len vydrz a bude lepsie 😉

mirfa
10. jan 2012

@schaja už som ich skúšala len kojiť viackrát a asi tak pol dňa vydržali papať len moje mliečko a to tak že intervaly medzi kojeniami sa postupne skracovali a ku koncu som ich mala na sebe stále bez prestávky. Ako ťahali tak plačkali pretože už im asi nič nešlo alebo len veľmi málo, tak som im nakoniec musela dať umelé. ☹ Ja viem že mlieka by sa malo vytvoriť toľko koľko vytiahnu, ale moji asi nedokážu tak ťahať... Mne sa narodili v 30tom týždni, boli drobunkí a slabí a v inkubátore papali len cez sondičku asi mesiac. Ďalšie asi 2-3 týždne papali už z fľašky a aj s tým mali probémy, pretože ešte nemali dobre vyvinutý ten sací a hltací reflex. Mlieko som si odsávala a už v nemocnici mi to vychádzalo tak pol na pol (nevedela som odsať viac) a to sa im dávalo na striedačku s umelým. Nemohla som ich tam kojiť, pretože doktori potrebovali mať odsledované koľko spapajú. Keď sme došli domov povedala som si "dosť" a začala ich kojiť skoro až 2 mesiace od pôrodu a to som bola rada že sa vôbec chytili aj napriek tomu že dovtedy papali len z fľašky.
Preto som zvedavá či sa ešte dokážem rozkojiť po tak dlhej dobe a či to vôbec chalani dokážu vytiahnuť. Mne tiež v nemocnici tvrdili že nebudem mať dosť mlieka pre oboch a to vraj môžem byť rada že mám toľko čo mám, že iné mamičky jedného bábätka toľko nemajú keď odsávajú... Mne ale takéto tvrdenie nestačí, tiež sa s tým neplánujem zmieriť, takže budeme sa snažiť ďalej a snáď to postupne pôjde 🙂
Ďakujem za odpoveď,. 🙂 To je super že ich obe kojíš. To ani zo začiatku ste nemali umelé? A Tebe sa narodili normálne na termín?

mamoka4
10. jan 2012

@schaja ďAKUJEM 😉 baby chcem kojiť čo najdlhšie...najväčšiu krízu som mala prvé 4 mes....a keď som začala pridávať zeleninku...opäť sa mi začalo krásne tvoriť...teraz sa mi ho tvorí toľko, že tento posledný víkend víkend som prekonala už tretí zápal.... ☹ ☹ našťastie bez horúčok...Držím palce a keď si takto krásne rozbehnutá..uvidíš, aj ty sem v 1 r. napíšeš - ... "ešte stále kojím" 🙂 😉

mamoka4
10. jan 2012

@mirfa Ahoj, v prvom rade ťa obdivujem za všetko ako zvládaš predčastne narodené dvojčiatka a snahu kojiť...fatkt klobuk dole!
Ja kojim aj vdaka tomu, že moje baby sa narodili donosene v 37 tt. a bezproblémov sa prisali hned po narodení.. nedávala som im UM + a prvý krát dved 2 dnami....ale donosené deti sa nemožu vobec porovnávať s predčastne narodenými...
Pripajam ti podla mna vyborny článok o kojení predčastne nar. deti http://www.dnformed.cz/medela/nedonosene-deti/?... 😉 🙂 DRZ SA!!

zuzika30
10. jan 2012

@mirfa teda obdivujem ta, nielen tvoji malicky su bojovnici, takto rozbiehat kojenie to je silna kava a teda klobuk dolu ,prave na tom som ja zlyhala na zaciatku ,bola som v depresiach po porode a malo mliecka som mala a dokrmovali sme na jedno kojenie aj moje aj um potom mi z toho grckali ,plackali a ja som bola v koncoch ,postupne som mala mlieka menej a menej co som uz len odsavala a behom tyzdna mlieko som stratila, velmi dlho som sa s tym vyrovnavala, ze som ani nevladala zabojovat a preto to kazdu obdivujem a ty mas predcasniatka, teda musis byt silna.... vsetko dobre vam prajem ...

dibik
10. jan 2012

@mirfa ahoj, mne velmi pomohol vankus na kojenie dvojiciek, neviem presne ako sa vola, tusim EZ 2 Nurse Twins, kojila som ich naraz, len ja vela dokrmujem, takze mliecka je stale menej a menej.... moje sa naucili neskoro prisat, az v tretom tyzdni, preto som dako kojenie nevedela rozbehnut. teraz som rada, ze si odo mna vytiahnu aspon niecoa nemusim im mlieko stale odsavat. ten vankus ti urcite pomoze v tom, ze ich budes kojit obe naraz a usetris si tym cas. teda aspon u mna to tak bolo 🙂

misenka3
10. jan 2012

ja som zrolovala paplón prekrížila nohy a kojila, jedného ešte stále ale druhého len do 3,5 mesiaca (bola som s tým prvým v nemocnici inak by som ešte kojila) možno to bude znieť sebecky , ale tým, že som nekojila obidvoch sa mi strašne uľavilo. Pri kojení akoby zo mňa život pomaly vycuciavali a každé 2,5 hodiny vstávať deň noc a k tomu dcéra. Nestresujte sa nekojením. Dcéru som zo strachu , že mám málo mlieka naučila na umelé,aj si to vyčítam , ale pre to nie sme zlé mamy 🙂

schaja
10. jan 2012

@mirfa pozerala som ze boji drobucky - obdivujem ta- klobuk dole pred vsetkymi mamickami co sa takto snazia. No moje kocky sa norodili v 37 tt cisarskym a mali 2.3 a 2.5kg - hned po porode som ich zacala kojit-zo zaciatku to bolo tazke -odsavala som si mliecko po kvapkach striekackov a davala to babam - dots mi pomohli aj sestricky - bolo to narocne ale ked sa mliecko rozbehlo bolo to lepsie - takze ja som od zaciatku len kojila. Neviem preco v nemocnici povedia ze nemame sancu ukojit - oni by nas predsa mali podporovat - ved je to pre babatko zdrave a prospesne. Drzim palce aby si kojila co najdlhsie - a mozes byt na seba hrda 😉

mirfa
10. jan 2012

@mamoka4 ďakujem za článok, idem si ho prečítať 🙂

@mamoka4
@zuzika30 Ďakujem holky, ale naozaj nemáte dôvod ma obdivovať, vôbec nie som taká hrdinka ako to vyzerá 😀 Všetko zvládam len vďaka tomu že väčsinu času venujem kojeniu. Domáce práce ako varenie, upratovanie, pranie atď robí poväčšine buď môj drahý alebo moja mama, ktorá je u mňa keď je on v robote. A oni to zas robia preto, lebo vedia aké je dôležité materské mlieko a snažia sa ma čo najviac šetriť aby som bola v kľude a mala veľa mliečka. Oni si určite viac zaslúžia Váš obdiv ako ja 🙂 A ja som rada že ich mám 🙂