Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

gemini2
12. jan 2012

@mamoka4 ahoj, moji maju 10mes. Okolo 18hod. ich okupeme, hodinu na to spapaju krupicu- kolko zvladnu a tesne pred spanim (22hod) vypiju 250ml mlieka. Spia do siedmej, len obcas mrncia ked im vypadne cumel. tak im ho dame a spia dalej.

usjak
12. jan 2012

@alenocka11 jeeej blahozelam, dalsie dvojicky narodene v BB 🙂 posledne mesiace ich tam bolo neurekom 🙂 dcerkam prajem vela zdravicka a mamicke vela radosti z nich.

kytykenka
13. jan 2012

ahojte mamick potrebujem poradit 🙂 mam dvojicky maju 9 mesiacov ale su to nedonoseniatka teda o tri menej na motoriku .... spia tak od 19h-6h ale stava sa mi v noci ze sa jeden zacne preberat a prhadzovat a automaticky sa zacne mrvit aj ten druhy- velmi sa rusia navzajom. Niekedy nad ranom jedneho prekladam na obyvacky aby som sa aj ja troska vyspala😀 no moja otazka ? rozdelujete ich niktora na noc? mam ich zacat davat hned vecer samostatne?

gemini2
13. jan 2012

@kytykenka ahoj, ma kazdy svoju postielku?

diddika
13. jan 2012

@kytykenka ahoj, ja mojich chalanov rozdelujem asi od 6 mesiacov (tiez su predcasniatka)kazdy spi v inej izbe, jeden spinka pekne a druhy sa tiez v kuse prehadzuje, mrnci a aj sa casto budi a tym velmi rusil brata.

kytykenka
13. jan 2012

@gemini2 ano kazdy svoju

kytykenka
13. jan 2012

@diddika ahoj no super aj ja by som chcela ale zasa sa aj bojim ho dat vedla do izby ale budem musiet lebo ja sa v noci nevyspim oni sice pekne spia ale rusia sa ked sa mrvia, pomrnkavaju si rozprávaju si a rusia sa....a o kolko mas skor narodene?

diddika
13. jan 2012

@mamoka4 ahoj, my papame pred spanim o tej 20tej, 250 ml mlieka a v noci tak o 1-2 hod. 120-150 ml a potom 4-5 hod. tak isto.

kytykenka
13. jan 2012

mamicky nemate niektora na predaj nanozniky? mam kocik esprite duo a nemam nanozniky 😀 dakujem

diddika
13. jan 2012

@kytykenka o 2 mesiace, nastastie neboli s nimi komplikacie, pekne to dobehli...ty si mala asi vacsie problemy vsak? pozeram, ze si mala trojicky, to mi je luto, co sa stalo s Mirkom :(
ten, co prespi celu noc spava s tatikom v detskej a s druhym spim ja...

kytykenka
13. jan 2012

@diddika ano my sme mali velke problemy, ale uz je lepsie 🙂 a kolko vazili tvoji? my sme mali pol kg no ja spim s chlapcami v spalnia tato spi v obyvacke lebo velmi skoro vstava do prace aby nas aj ten nerusil ale spravim to asi dnes tak ze ich rozdelim a tata zoberieme do spalne lebo on sa tazko budia dlho mu zvoni budik 😀 a ja som hore len co nieco suchne 🙂

diddika
13. jan 2012

juuuuj pol kila? tak to boli malilinki...moji mali 1,8kg a 1,9kg, ale videla som v nemocke aj taketo malicke babatka, ako tvoji...ale su to bojovnici vsak...a uz su velki chlapi 🙂
vyskusaj to vecer ich rozdelit a uvdis, mozno vam to bude vyhovovat viac...mne sa to osvecilo aspon jedna polovicka rodinky sa vyspi 😀

kytykenka
13. jan 2012

@diddika jasne skusim to tak dik papa

mamoka4
13. jan 2012

@diddika
@gemini2 Dakujem za rady...naše baby tuto noc zaspali už o 20 h. dala som im kašu + kojenie a spali až do 01 h. 🙂 🙂 potom som im dala cici, spali do 04,30 h. a potom sunar 200 ml. Dokonca Laura vypila 200ml Sunar a ešte sa tahala k cici...dala si a spala do 7,30 h. .... takže dnes som bola veeeľmi spokojná.... 😎
@kytykenka Ja som malé nikdy nerozdelovala a počula som takú teóriu, že dvojiočky by sa nemali z izby oddeľovať lebo su na seba ešte z bruška zvyknuté...naše baby maju postielky vedla seba, ked sa jedna skor zobudi..a uz kričí z postielky MAMA...ta druhá pokojne spí aj pol hodinu....takze ja by som chlapcov asi nerozdelovala....ale ako ti pisali baby musis to urobit tak aby to vám vyhovovalo a oddychla si si.Držím palce! 😉

parvitas
13. jan 2012

@alenocka11 gratulujem 🙂 . drobátka sú také malinké... držím palčeky, nech pekne rastú a papajú a nech je všetko ako má byť...

parvitas
13. jan 2012

@meusicka blahoželám 😉 😉 tak už ste doma, dievčence, nech sa vám darí... vo všetkom.

parvitas
13. jan 2012

@kacarina dalsie dvojickovske babatka 🙂 gratulujem velmi velmi!

michaelka1412
13. jan 2012

ahojte aj my čakáme dvojičky mali by to byť dve baby veľmi sa tešíme 😀

dana_l
13. jan 2012

@michaelka1412 vitaj a gratulujem.

dana_l
13. jan 2012

mame 4 mesiace, mathias vazi 6,26kg/64,5cm, mia 6,13kg/63,5cm. a mathias ma vonku prve zubky 😀

meusicka
13. jan 2012

@schaja neda mi nenapisat, ze nas v nemocke sestricky tiez velmi podporovali... ani nahodou nepripustali fakt, ze nebudem vediet kojit, ci uz reto ze som mala sekciu, alebo reto ze su dve, dokonca ma lekarky stale nabadali aby som deti kojila naraz. 🙂

gemini2
15. jan 2012

@meusicka mne naopak sestricka na treti den po porode (prirodzeny) povedala, ze kedze nedokazem na odsavacke dostat zo seba viac nez 20ml mliecka z oboch prsnikov, aby som to vzdala, ze aj tak kojit nebudem.....a mala pravdu..... ☹ ☹ ☹

betina1984
15. jan 2012

@gemini2 ja som nedostala ani na 4 deň mliečko cez odsávačku, možno trošku na dno fľašky. A kojím ich, aj keď dokrmujem, ale kojíme sa pri každom papaní.

betina1984
15. jan 2012

@meusicka ja kojím naraz, mrkni fotku v albume. Mám na to vankúš a ušetrím kopu času. V noci kojím po jednom, lebo sa naraz nebudia...

betina1984
15. jan 2012

@mirfa ahojky. Mrkám, že si už porodila. Nemala si mať bábätká až na Silvestra? Čo sa stalo? Vypýtali sa skôr?

betina1984
15. jan 2012

@meusicka to poznáme, aj my sme stále v jednom kolotoči...

poleva
15. jan 2012

@gemini2 no a?? ved na to je UM,či necháš ich hladných
my sme na tom podobne...už dávno neriešim

meusicka
15. jan 2012

@gemini2 mne sa mlieko rozbiehalo tiez tazko, po sekcii a okrem toho nechapem tu sestricku, ved mne po prirodzenom porode sa mlieko poriadne rozbehlo az doma a v nemocke som toho vela tiez nemala. nie kazda sme rovnaka. teraz so mnou bola jedna baba, co sa jej mlieko rozbehlo hned na druhy den a mala sekciu.
dokonca mi mala dotrhala aj okraj bradavky teraz co tak sali odusu a nechcelo im velmi tiect.

@betina1984 ja sa tiez snazim naraz, ale nebudia sa tak. ked sa podari tak som rada, aj ja mam vankus na kojenie, je to super, dokonca aj muzovi som kazala nech mi ho donesie do nemocky.
@poleva inac mas pravdu, ked raz mlieko nejde, tak kvoli tomu si nehodime slucku. 😝 riesime to tak ako sa da 🙂

mirfa
15. jan 2012

@betina1984 ahoj 🙂 no, mala som rodit koncom decembra, ale.... krpci sa rozhodli ze chcu prist uz v polovici oktobra... odtiekla mi voda a uz sa nedalo nic robit, bohuzial. museli mi ihned robit sekciu. esteze som bola v nemocnici 🙂

mirfa
15. jan 2012

@alenocka11 ahoj 🙂 gratulujem k babatkam. pozeram, ze sme rodili skoro v rovnakom tyzdni. este ste v nemocnici, vsak? drzte sa 🙂 prajem hlavne vela zdravicka a tiez vela sily a malo placu 🙂