Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

marvilka
4. feb 2012

ahojte baby 🙂 chcela by som sa pripojit k tejto teme 🙂 zajtra nas caka morfologicky utz a s nim aj malinkate obavy, aby bolo vsetko ok....ale zaujimalo by ma, cca. v ktorom tt ste citili prve pohyby babatiek a hlavne v akych casovych intervaloch to potom bolo. A je podla vas bezne, ze je jedno z babatiek o nieco mensie? lebo bol vzdy rozdiel v dlzke a doktorka tak pozerala, ze aky drobec, tak snad to nebude problem 🙂

simonessa
4. feb 2012

ahojte budúce maminy dvojičiek ak by ste mali záujem o kočík pozrite si môj inzerát ak nie,príjemné tehuľkovanie
https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/8j5f/dor...

dibik
4. feb 2012

@marvilka ja som citila prve pohyby v 21.tt., najprv to bolo len obcas, ku koncu sa mi brucho hybalo uz velmi casto a to poriadne 🙂. ja som mala vahy babatiek podobne, ale myslim si, ze to nie je problem, ak je jedno mensie a ak je druhe vacsie, pokial nie su jednovajecne, v tom pripade by sa to muselo dokladnejsie sledovat.

betina1984
4. feb 2012

@marvilka moje mali v 20 tt váhu 290 g a 298 g. Narodili sa s 300 g rozdielom...

dzu
4. feb 2012

@marvilka ahoj, ked sa moje narodili bol medzi nimi rozdiel iba 80g a merali obe 43cm. Aj teraz vazia skoro rovnako. Prve pohyby som citila okolo 21 tt a chvilku predtym steklenie, take motyliky 🙂

mamoka4
4. feb 2012

@marvilka Ahoj, gratulujem k dvojičkám.. 🙂 medzi dvojčatami je vždy bud váhový alebo hmotnostný rozdiel. LEN je dôležité sledovať ako veľký....naša Laura bola vždy o trošku menšia a rozdiel pri narodeni mali 120 g a 1 cm 😉 teraz su rovnako velke. A pohyby som zacitila uz 18 tt. ale u mna to bolo uz 3 tehu na som vedela co mam cakat. 😉 držim palce a ultrazvuku. Na morfo ultrazvuku mali 300 g a 320 g.

misenka3
5. feb 2012

Ja som bola (morfologický si nepamätám) na 3d uzv v 21 týždni a jeden mal 540 a druhý 500 narodili sa s rozdielom 290g, ja som mala druhé tehotenstvo a pohyby som začala cítiť koncom 21 týždňa( lenivci 😀 ). Ak môžem poradiť oddýchni si ak sa ti dá a pospi si po pôrode nastupuješ na kolotoč. Tým však nemyslým absolútne šetrenie sa( ovšem ak nie si riziková)Tak držím palce 🙂

nattalia
5. feb 2012

@ivikli Jaaaj, vidis, az teraz som si vsimla!🙂 to je taka svorka, co sa s nou prichytavaju tie slnecne clony...🙂 tak niekedy ked budete mat cestu okolo nahodou, alebo my ...🙂
Inak tie flase si drzia sami uz asi od 7 mes. ale tak, ze im musim este obcas pomoct a prilozit rucku, potom uz drzia a nepustia!🙂 Tak som aj zacinala, prilozila som im rucky k flasi a bolo... Flase na cajik si uz ale chytia aj sami bez problemov (my mame od Avent ten zazracny hrncek, ci ako sa to vola, ten mensi zatial... ale ten "cucak" na to este moc nechcu, tak som im na to dala normalny dudel a sem-tam to obmienam, ci tomu nepridu na chut) , flasa na mlieko im je este trochu tazka, ked je plna, ale aj to uz zvladnu.. s trochou pomoci... 😉

nattalia
5. feb 2012

@dibik @betina1984 baby, my sme do cca. 7. mesiacov v postielkach nespali cez den vobec... iba v kociku... aj doma, ked sme nestihali ist von, som ich na chodbe uspala... na postielku sa naucili az neskor... zistila som to tak, ze sa mi v kociku chceli furt otacat, a zobudzali sa na to, ze sa nemozu dost hybat... tak potom isli do postielky a tam uz sa rozvalovali ostosest... 🙂 tak asi treba vyckat, aj to pride urcite.🙂

dibik
5. feb 2012

@nattalia no ono by to bolo fajn... ale mne v poslednom case nechcu ani v kociku niekedy byt, teda hlavne laura... a ja by som ich nemala kde doma v kociku uspat, kedze konstrukciu mame dolu a v byte mam len vanicky 🙂. no snad mi budu o chvilu spat pekne aj v postielkach a nielen tie ich polhodinky 😀

nattalia
5. feb 2012

@dibik no tie polhodinky poznam... 🙂 my sme dlho spavali 3x po polhodine, potom 2x po polhodine a zhruba dva mesiace dozadu uz doobednajsi spanok trva aj 1,5 poobede je to max hodinka, v poslednom case tiez len pol hodina, tak neviem, ci neprejdeme na jeden spanok...pride mi to este ale skoro, podla mna im to este nebude stacit.. .no uvidime, ako sa to zasa bude menit...🙂 ten rezim sa meni tusim kazdu chvilu 🙂🙂🙂
Este ma napadlo, uz som to tu spominala, ale neviem kedy, ze ja si dala na postielky namontovat kolieska, takze ich uspavam tak, ze ich hojdam ako v kociku 🙂 vacsinou sa teda dari, aby zaspavali naraz...

dibik
5. feb 2012

@nattalia ja sa ich momentalne snazim naucit, aby zaspavali same, lebo ked som s nimi sama, tak to nemam sancu ich obidve uspat na rukach... vecer je to v pohode, ale tie doobedia este nie su celkom podla mojich predstav 😖 , ale potrenujeme 😀

nattalia
5. feb 2012

@dibik drzim palce, dufam, ze sa podari! Mne sa to chalanov nejak nedari naucit, sem-tam sa podarilo, ze zaspali sami, aj som trochu poplakat nechala, ale vacsinou potrebuju trochu pomoct a uspat. my sme ale nikdy neuspavali na rukach, vzdy sme ich uhojdali v postielke alebo kociku, pripadne zaspavaju pri flasi vecer, my sme kojili len tri tyzdne, takze sa naucili tak... chcela by som, aby zaspavali sami, ale u nas to asi tak nebude 😀 asi az ked budu vacsi... 🙂

mamoka4
5. feb 2012

@dibik Ahoj, moje baby zaspavaju same od decembra..mali vyše 9 mes. teraz ked su uz rozumnejsie 😉 a naobeduju sa, zoberiem ich do postielok a ked jednu este kojim, druha sedi v postielke...a čaka. Ukazem jej nech je tichucko....ked prvu nakojim....polozim zaspi...a potom tak aj druha...cele "uspávanie" s kojenim...my trvá 10 min.Ale trvalo nam to hrooozne dlho, pokym sme sa takto nastavil.

dibik
5. feb 2012

@mamoka4 a ako jej ukazujes, aby bola tichucko? 😀 ale klobuk dole, ze si ich to takto pekne naucila, budem sa o to snazit aj ja. ale babiky sa nam pred 2 dnami konecne naucili na cumliky a mozem povedat, ze s cumlikmi je to vsetko o 50% lahsie 🙂.... a to ticho... naaaaaaaaaadhera

gemini2
5. feb 2012

ak mate zaujem, pozrite si mojich drobcov v akcii.... http://www.facebook.com/photo.php?v=24686844539...

a potom druhe..... http://www.facebook.com/photo.php?v=23931625281...

mamoka4
5. feb 2012

@dibik mozno je to smiesne....ale ja im ukazujem Pssst..... 😉 a ruku prestrčím medzi prušle postielky a jemne ukazujem na madrac, aby si lahli a oni si lahnu...samozrejme nie je to vzdy a rýchlo....ale aspon nerevu 😠 ako v minulosti...a aj teraz jedna zaspala, druha nie....tak som ju samu nechala sediet v postielke, dvere som nechala na spálni otvorené a po case ked som tam prišla zaspala.... 🙂 Inak toto sa mi dari len s dvojkami...syna som dlllho uspavala a dcera zaspavala s nami.... ☹ 😒 ale takéto moresy dvojkám netolerujem...
A na cumliky som naucila nase ako 2 dnove 🙂 všetci ma strasili, ze sa nebudu chciet kojit a kojime doteraz!

mamoka4
5. feb 2012

@gemini2 Jéééj, su velmi zlatý 🙂 a suoper je ako Ti maly beha s tym choditkom.....nase este nie su tak daleko.

ivikli
6. feb 2012

@gemini2 mne to nejde spusit ☹

gemini2
6. feb 2012

@ivikli skus to znova....blbne FB

gemini2
6. feb 2012

moj misko ma novu zabavku.... Ked sa spolu hrame, strhne mi okuliare a zacne ma bit po tvari....
Pritom ja som ho nikdy neudrela...netusim ako na to prisiel 😖
Ale zabava je to prenho neskutocna..... 😵

ivikli
6. feb 2012

@gemini2 uz to ide, podareni su!

marvilka
6. feb 2012

baby ste velmi zlate, dakujem za odpovede 🙂 tak uz len zvladnut ten dnesny morfo ultrazvuk a budem stastna :D ja pohyby neviem ci citim, obcas mam take pocity v brusku, akokeby sa mi tam nieco vlnilo, ale nie je to take pravidelne, citim to a potom dva tri dni nic....a tak :D

dibik
6. feb 2012

@gemini2 no maaaaaria... 🙂 to ani drahemu nejdem ukazovat radsej, ze co ho caka, ked budu chciet baby same jest 😀, ale podareni su, som sa riadne zasmiala 🙂

gemini2
6. feb 2012

@dibik vies, kazdy mi hovori, ze este chvilu a uz bude lepsie- lahsie.....
Ale je to stale tazsie. (zbohom stare casy, kedy drobci len lezali...) 😀
Casto sa rozbehnu kazdy inym smerom a rozhodne sa nenudim.....
Ale uz som si zvykla a akosi fungujem dvojmo... 😀 😀 😀

elapp
6. feb 2012

babenky, mate tu niektora dvojicky po IVF? ja teraz riesim velku dilemu, resp. sama seba presviedcam, ze dat si dve embryjka nie je "AZ TAKE" riziko ... ze sa to zvladnut da a stoji to za to... mate niekto skusenost?

silvinnka
6. feb 2012

@elapp ahoj,ano ja mam (cakam) dvojicky po ivf 😉

marvilka
6. feb 2012

@elapp ahoj, aj ja, mali sme prve IVF a podarilo sa na prvy pokus 🙂 a dnes potvrdeny parik 🙂 uz by som nemenila 😉

jankatinka
6. feb 2012

dievčatá ahojte, nám sa naše bambulky narodili v 34tt. o týždeň nás čaká neurológia. poviete mi prosím vás niektorá, ktorá máte skúsenosti, čo na prvom stretnutí neurologička sleduje? aby som mala aspon aký taký obraz, čo tie moje drobotinky čaká. dakujem pekne.

😲