Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

slivocka
7. feb 2012

@nickushka no to sa pytaju aj mňa, ako s nimi chodim von atď 😖 ked poviem ,že nechodím iba ked je mm doma tak pozeraju ako keby som neviem čo povedala. naši ešte ani nesedia. ale začali sa teraz pretáčať a je to horor...teraz zaspali a modlim sa aby spali aspon 15 minut. cez den vôbec nespia max 2x po 15 minut a v noci? malá je 3x hore na jedenie a malý iba raz. Ešte že v noci sa im venuje manžel, ja som asi hnusná , ale v noci im maximalne urobim mlieko a nech krmi manžel, hoci rano vstáva. 😔

mamoka4
7. feb 2012

@slivocka krásne si to vystihla. 😉
@nickushka Ahoj, ja som ťažko zládala imnformáciu, ked nám povedali, že čakáme dvojičky, bola som v 12 tt. 😒 do vtedy tam videli len jedno a doma som uz mala dve staršie deti....naše dvojičky sú teda plánované tretie bábo....ALE že budem mať dvojičky a spolu 4 deti, by ma vo sne nenapadlo! ☹ Presne si pamatám, že som bola s toho zmätená.. nakoľko som bola uz po 2 cisárskym Dr. nevedel ako to celé može dopadnuť, ci ich donosim....ale doma mam krásne 11 mesac. dievčatká, donosené a hlavne zdrave. Deti pocujem a vidim, že kamosky maju 1 a chore dietko...srdcova chyba....tak si hovorim, ze som mala v živote obrovské šťastie....že mam 4 zdravé deti....a nemozem sa na nic stazovat. JASNE, pridu aj na mna chvile, ked by som si lahla do vane a nic nerobila, lebo osm v jedno kole....dvojicky, syn skolak sa cochvila vrati zo skoly...potom ucenie a pre školkarku....niekedy je toho vela...ale opat si pripomeniem este horsie by to bolo, keby deticky neboli zdrave. NA záver: nie, určite nie si zlá mama! Mat dvojicky je ovela náročnejsie ako 1 dieta....ja to viem porovnat...uz len tehotenstvo je ovela nárocnejsie...preto aj ja sa v duchu bavim, ked mi kamosky v 16 tt. s 1 babom hovoria ake sa citia tazke a unavené. 😀

nickushka
7. feb 2012

A je to tu zas...mama si dovolila sadnúť za počítač tak budeme škriekať, čo nám hrdlo ráči...dievčatá rada si s vami pokecám, ale asi až večer, nehnevajte sa a zatiaľ ahoj. som rada, že sa mi odsúdenia nedostalo 😉

nattalia
7. feb 2012

@dusika11 Si skvela!!! 🙂
@mamoka4
@christie Dievcata, dakujem moc! Dnes spali 2 hodiny a tvaria sa nanajvys spokojne, tak asi sa budem aj ja 😀 Uvidime ako vydrzia do vecera, chodia spavat medzi 19-20.00, tak to pripadne trochu posuniem podla nalady dvojiciat!🙂 @christie vidis, toto sa mozno stane aj nam, dik za info, aby som nebola prekvapena a neriesila, co sa zas deje a ci sa zas nemeni rezim.... 🙂

misenka3
7. feb 2012

@nickushka já mám tiež živla ale len jedného druhý je hypotonický a ešte nechodí, pomaly začína ale ešte to potrvá. A ja som musela ešte s tým jedným cvičiť vojtovku,ale čo sa dá robiť. ja by som ti chcela nejako poradiť ale ver tomu že každá z nás má hlavu, nie jeden raz denne, v strese, ale možno sú tu aj dokonalé 🙂 na tie sa asi nechytáme. Nič si z toho nerob máme toho naloženého na pleciach dosť, ale my mamy unesieme aj keď by sme mali na ústa padnúť. Aj s mojimi svokrovcami je to asi tak ako u teba. Ale to nevadí ja som aj rada keď som s nimi sama potom si poviem, že by som to dokázala aj keby sme s nimi nebývali ( varila by som asi v noci alebo by som si to musela inak zariadiť) ale aj tak nie si rada, keď dostaneš pusinku dvakrát a nie len raz 🙂

nickushka
7. feb 2012

@misenka3 dakujem ti , tesi ma, ze mam pochopenie...

misenka3
7. feb 2012

@nickushka v pohode kľudne sa ešte ozvi.

dusika11
7. feb 2012

@christie no uslo to ze...pametas sa ako sme hovorili co nas kde a ako boli.... 🙂

dusika11
7. feb 2012

@mamoka4 myslim ze sme jojkali v teme cakame dvojicky..no a presiel uz rok...

christie
7. feb 2012

@dusika11 no presne, a uz to tu beha, teraz nieco steluju na radiu v spalni, sa tam aj bojim ist, co vsetko porobili 🙂 a este so zaclonami a zaluziami sa pohrali 🙂

dusika11
7. feb 2012

trika po 1 eu mam pre dvojky..cherokee znackove rifle rifle bez poskodeni a fliackov...kus 1.50..dymove a bordove mekucke kvalitne...plus k tomu rife znacky rife 80 3 eu za kus..svetricky aj s caipockou detex cena 5 eu za kus ..nove stali 10 eu..velkost 62..mali sme ich iba na krste..aby zima nebolo inac su super rastu z detmi nechavala som si ich keby bolo chladnejsie leto..a natiahli sme ich skusmo este na deti velkostne 74...

dalej predavam komplet vybavu na leto opalovacky satka este nemam pofotene ale pridam..disney za 1 eu a 0.50 CA neznosene za kus..kratke nohavice atd..najblizsie pridam ..velkost nosili sme od 5 mesiacov do 9 v pohode aj ked boli pisane vselijake velkosti..ono sa to dost podda,,na snimke piratky v bazeniku k tomu mam aj sandalky,,

dusika11
7. feb 2012

@christie ja som sa dnes zlakla vojdem do izby a moje dieta mava s doskou s klincami...vybrali ty,i prstikmi cokel s drevenej dlazky co bol v stene pribiti mrazi ma ..s toho mohol byt smrtak uf...keby si stym obrovskym klincom v doske pribili...uf...

christie
7. feb 2012

@dusika11 jejda, no hlavne ze sa nic nestalo

christie
7. feb 2012

inak kočky, ak by ste niektora hladali kocik, budem predavat komplet EasyWalker Duo Silver, s vanickami, športak, s fusakmi, podlozkami do sportaku.... mam to aj tu na bazari 🙂 volny bude cca v aprili, potom uz len golface budeme pouzivat 🙂

ak ak by nahodou bola nejaka mamina pariku, co mala termin teraz na jesen, mam dost veci po nasich 🙂 MotherCare, Carters, Next, aj Zara, Benetton - idealne BA osobny odber, za dobru cenu dam, len nech to nestrasi v byte, budeme sa stahovat, tak by pomohlo sa tohto odbremenit 🙂

dianan
7. feb 2012

Ahojte mamičky dvojičiek a aj čakatelky...rada by som sa k Vám pripojila...
rada si Vás čítam, ste starostlivé mamičky....a pre nás , ktoré na tie bábatká čakáme, tak je to také povzbudivé a aj naučné...
Chcem sa Vás spýtať, či ste nemali niektorá problém s plodovou vodou, ja ked som bola naposledy v poradni, tak sa doktorovi zdalo menej plodovej vody pri jednom bábatku, a to aj zaostáva vo vývoji cca o 5 dní oproti druhému- dominantnému.
Nemáte s tým nejaké skusenosti??? Samozrejme , že sa bojím a som z toho vystrašená.
dakujem

christie
7. feb 2012

@dianan ja som mala po 30tom tyzdni ale opak, vela plodovej vody a teda musela som zostat v nemocke, nechcel to doktor risknut, Za co som mu nesmierne vdacna. Hlavne aby si mala doktora, co ta bude sledovat a ked bude cokolvek mimo "normy" tak ist do nemocky, neboj sa. Kamoska mala inak malo plodovej vody a porodila v 39 tyzdni, takze sa to da donosit, len ta viac sleduju 🙂

dianan
7. feb 2012

dakujem christie za podpooru....snád to bude dobre...treba veriť...

dzu
7. feb 2012

maminy, prosim poradte, baby mi velmi placu pri papani, ci kojim, ci papaju z flasky, teraz uz mam menej mliecka, tak bud odstrekujem, a dokrmujem UM. Neviete preco tak velmi pri papani placu? dakujem 🙂

dibik
7. feb 2012

@dzu ahoj, to sme mavali aj my a tiez som aj z tohto dovodu coraz menej kojila... s babami sme boli na sone kvoli podozreniu zo skryteho refluxu, ten sa potvrdil, ale len mierny a zistili nam tam zvysenu plynatost a preto nam pri papani plakali. citili sa nafuknute a nechceli papat a k tomu mali bolestive prdiky. teraz je to uz ovela lepsie, aj ked brusko este obcas potrapi, lebo plynatost na rozdiel od kolik neustupi do tretieho mesiaca 🙂.
a s tym papanim sme si uzili dost. niekedy baby vypili strasne malicko a potom sa najedli az o 6 hodin... ale ja som z toho asi bola vystresovana viac ako oni. drzim palce, nech problemy u vas rychlo pominu, nech uz je to cokolvek.

betina1984
8. feb 2012

@dzu moja, ja mám to isté pri malej. Preto ju krmim buď keď zaspí, alebo keď už sa mrví, že ide vstávať, keď je taká ospalá. Vypije všetko. Ale akonáhle je hore a má ísť papať, tak pustí rev a nechce chytiť fľašu. Tak ju najprv učičíkam cumľom, nech pridrieme a potom môžeme ísť jesť. Hold, detské maniere. Moju prvú som krmila lyžičkou, nakoľko nechcela jesť vôbec.

nickushka
8. feb 2012

@misenka3 aj ja som v podstate rada, že so svokrovcami je to tak, ako to je, lebo keby som mala ešte k mojim dvom kričiacim deťom počúvať aj svokrine staromódne názory, asi som už v nemocnici so zamrežovanými oknami. Mne najviac pomohla moja mama, s ktorou stále bývame (staviame dom 😖 ) a tiež mi varí ona. Pre deti si varím odmalička sama a teraz najnovšie máme s manželom dohodu, že v nedeľu nechá stavbu bokom a ja varím obed pre všetkých. Nikdy by som nebola verila, ako sa budem na to tešiť.

nickushka
8. feb 2012

@mamoka4 to, že nás nechápu matky s 1 dieťaťom, to som už snáď nejako vstrebala, ale mám známu, čo má tiež dvojičky, hoci už staršie odomňa, ale tá jednoducho nechápe, ako to, že si pri nich nemôžem nič urobiť, ani navariť ani ísť s nimi za ruku von, ona dala baby do ohrádky a oni sa tam prehraaaaaaaali...Neviem, kde som urobila chybu, lebo moji keď sa zbadajú už mrnčia, lebo vedia, že si budú vzájomne brať hračky, pritom môžu mať v rukách to isté, začnú po sebe stúpať v snahe vyliezť von z ohrady a najnovšie sa dokážu tak pohryznúť, že sa bojím, aby si neodhryzli kus z prsta a to mi vôbec nepríde vtipné. Veľmi ťa obdivujem, že dokážeš skĺbiť pre mňa neskĺbiteľné. Veľmi som sa tešila na dieťa, ako si budem užívať, odkladali sme to s manželom, až kým nedozreje v nás ta túžba, tiež som bola do 12tt v tom, že dieťa je len 1, druhé sa javilo ako hematóm, ktorý sa vstrebe, keď budem užívať duphaston....a tak už v brušku mali medzi sebou veľký vývojový rozdiel, čo sa prejavilo najmä keď sa narodili...

nickushka
8. feb 2012

@slivocka tie rozdiely v kŕmení dôverne poznám a to, že zamestnávaš manžela najmä v noci, to robím aj ja. vlastne on to robí, lebo keď už idem vstať, tak vyskočí on a chce ma nechať vyspať. Je zlatý, snaží sa koľko môže a veľmi to oceňujem, ja som s nimi celé dni sama, tak má asi pocit, že mi aspoň takto pomôže. Prvé 4 mesiace sme nespali takmer nikto, ani my ani deti, ani moja mama, bola to hroza. Keď si na to pomyslím, nechápem, kde som brala tú energiu...miestami som sa až bála, že mi z toho fakt hrabne. Trochu sa to upokojilo, keď som prestala toľko času tráviť s odsávačkou v ruke na naliehanie môjho manžela, že radšej deti na nutrilone ako mamu v blázinci sme postupne v 5mesiacoch začali papať nutrilon.

mamoka4
8. feb 2012

@nickushka Každé dieťko je iné....ja ich mám 4 a absolútne to môžem potvrdiť...a aj otca majú všetky rovnakého 😀 🙂 . Ale vážne...skús im vážne ukazať, že ked si robia zle, to sa nesmie...ukaž im NO, No...zvýš hlas....naše ked sa zacali kusať alebo ťahať, tak som jemne capla tej čo ťahala po ruke....a postupne to prešlo...ja ich mam tiež v ohrádke....baby sa tam hrajú, ale nie dlho....skús ich nevyberat z ohradky...vzdy ked zapištia...ja ich tam nechám....po 1 min. si nájdu hračku...alebo im ukážem že idem vysavať ....alebo dám hlasnejšie rádio a oni pozerajú....a v ktorm týždni sa ti narodili? A je medzi nimi rozdiel aj teraz vo vývoji? Pokjne mi kedykolvek napis...MK...mam ako relax a roptýlenie na materskej.A zvykla som si tak že celý den ma u mna presne pravidla....ranajky, kedy ide dcerka do skolky.....obed, poobedné spanie....učenie sa so synom....krúžky...a preto to ako to zvládame. Skús aj ty nastavit dvojičky na presný rezim....a verim ze si nájdes viac casu na seba. 😉

mamoka4
8. feb 2012

@slivocka
@nickushka Aj ja zamestnávam manžela v noci...aj ked baby stále kojim...vacsinou sa zobudia v noci narovnako...tak mi ju prinesie...ja kojim jednu a on zatial drzi na rukach druhu...sme hore tak 2-3 x za noc. 😒 Moje baby absolútne odmietaju UM....ale vraj je to preto lebo boli na matrskom do 10,5 mes.

dzu
8. feb 2012

@dibik ahoj a co vam na to dali?

dzu
8. feb 2012

@dibik my ideme zajtra na sono bruska, ale kvoli niecomu inemu, myslis, ze to tam uvidia keby mali skryty reflux?

misenka3
8. feb 2012

@nickushka Ja som ale nemyslela na svokrovcov zle,asi sme sa nepochopili ja som len mienila povedať, že oni sú dosť zaneprázdnení, pracujú na dohodu popri dôchodku a majú obrovskú záhradu. Ja som tým , chcela povedať, že som zväčša na nich sama,ale nesmierne si vážim už len to že svokra varí. Ja mám svokrovcov fajn, bodaj by mal každý takých(nehovorím, niekedy sa nájde rozdiel v názoroch ale to je normálne.) Vidíš zato ale s manželom máme odkedy sa narodili dvojičky oddelené spálne. Muž k nim vôbec necstáva. On spí s malou,aby sa vyspala ona do škôlky a on do práce( tiež to nemá ľahké) a ja s malými zvlášť. Ale už sa tým netráp aj ja sa divím ako to tie ostatné maminy zvládajú,ale ver ,že keby sme boli my na ne tiež úplne samé tak budeme stíhať aj my.Proste oni majú iný režim zavedený.
@nickushka

slivocka
8. feb 2012

@nickushka asi mame rovnakych manželov 🙂

dibik
8. feb 2012

@dzu nam doktorka poradila na reflux sirup gastrotuss alebo zahustit mlieko nutritonom, ale z toho mali male hnacky a gastrotuss nam pomaha na zahu. no a na tu plynatost nam poradila espumisan, ktory ale vobec nezaberal. vyskusali sme aj sab simplex, ten plynatost znizil, ale bruska boleli stale, nakoniec nam najviac pomohl baby calm a teple na brusko - davame bud termofor alebo nahriate ceresnove kostky. ani masticka pupik u nas nezaberala.
na sone nam pozerali vsetko mozne, takze sa nezameriavali len na reflux, pozerali napr. aj oblicky. ale neviem, ako je to, ked ides na sono kvoli niecomu inemu, lebo ked ides kvoli refluxu, tak sa robi sono nalacno a potom sa napapaju a robi sa, ked su napapane, aby bolo vidno, ci mliecko ostava v zaludku. ale o zvysenej plynatosti sme sa dozvedeli tam. doktorka nam poradila davat male po papani na brusko, ale to baby spustali dost velky rev, sa im to teda vobec nepacilo....