Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
6. mar 2012

@soporova konkrétne info neexistuje. Každé dvojčatá sú iné. Režim ti príde časom. My sme si ho vytvorili asi tak pred nejakým týždňom - dvoma. V postieľke spí len slečna, lebo má reflux, tak má podloženú hlavičku, syn spí s nami, občas aj jeho dám do postieľky. Teraz ideme dávať aj druhú postieľku, takže bude mať svoje aj on. Kojili sme sa naraz na vankúši, keď boli obaja hore, keď nie, tak po jednom poležiačky.
Vyšetrenia sme neabsolvovali žiadne, akurát mi tuším brali na začiatku častejšie krv a robili nejaké vyšetrenie krvi, čo sa robí len pri dvojčatách. Iné nič.

sonia1501
6. mar 2012

Chcela by som sa vas spytat mamicky, ci ste niektora brali pupocnikovu krv od dvojciat. Ako to vlastne je, kebyze sme chceli len od jedneho babätka, a keby nedaj Boze druhe ho casom potrebovalo, dalo by sa mu tym pomoct?
Pripadne dalsiemu surodencovi?

juliagregor
6. mar 2012

@sonia1501 nedala, je tu na mK velka diskusia okolo toho...
moja kamoska mala syna, kt. prekonal leukemiu, teraz ma 3 roky a videla toho dost a som sa jej na to pýtala, co im vraveli lekari na onkologii, nepouzili odber, dala mu kostnu dren od uplne ineho darcu...

mamoka4
6. mar 2012

@sonia1501 Ahoj, uz som to tu dávno písala...hematologovia neodporúčajú odoberať pupoč. krv od dvojčiat...lebo toto tehotenstvo sa klasifikuje ako rizikove. A v zahraničí je pupočníková krv zakázaná odoberať....problém je že o nás je to o veeeeeľkom krvnom biznise. 😒 ☹ Nemá sa brať kvr u detí pod pôrodnú váhu pod 3000 g, pri pôrdode kde je 1 placenta...atd...ale to by ti mal vysvetlit porodnik či hematolog.. 😉

mamoka4
6. mar 2012

@esmera Ahoj, ja mam jednovaječné dievčatá - Stellu a Lauru...a nechcela som aby sa im rýmovali mená....aj tam teraz niekedy, ked lozia po byte začnem na nich volať Lau... ale nie Stella... 😉 a aké je to byt z jednovaječných dvojčiat, dokedy ste sa obliekali rovnako? a ste temperamentom rozdielne?

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamoka4
6. mar 2012

@esmera to musi byt zaujímave....ale pocula som taký názor, že ak sa dvojčiat opýtajú aké je to byť dvojčaťom...odpovedajú nám, ktorý sme mono deti a aké je to byť bez dvojčaťa... 🙂 😀 🙂

sonia1501
6. mar 2012

@mamoka4
@juliagregor
dakujem za info.. necitam tuto forum od zaciatku do konca, tolko tu sediet nevydrzim.. a takto je to rychlejsie opytat sa niekoho, kto s tym skusenosti ma.. pytala som sa gynekologicky, ona mi povedala zatial, ze mi zisti info ako to je u dvojciat... lenze co ked sa s nou uz nestihnem stretnut do dalsej poradne.. lebo uz mam slabe kontrakcie..
dakujem este raz :o)

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamoka4
6. mar 2012

@sonia1501 Držím palce....máš krásny týžden...moje baby sa narodili v 37 tt. 🙂 a čo čakáš???

sonia1501
6. mar 2012

@mamoka4 dakujem, mk to tu ukazujem divne, v 37t budem az od štvrtku, nuz ja som fakt rada, ze som to doteraz dotiahla, kedze ma gynekologicka aj so sestrickou strasili uz od 29t, ze uz sa moze stat vselico. Cakame dievcatka :o) Rodila si planovane CR, ci to prislo samo? Mne naplanovali CR na ukonceny 39tt, tak som veeelmi zvedava, ci si baby nevyberu vlastny termin :o)

mamoka4
6. mar 2012

@sonia1501 Presne aj mna strašili od Vianoc.. (27 tt.) že už budem rodiť...pritom žiadne problémy...dokonca aj nohy mi začali opucháť až 34 tt. 🙂 a moje krásne sa narodili 4. marca 🙂 Pôvodne lekári vybrali termín 8. marec to som mala byť v 38 tt. ale sama mi odtiekla voda 3.3. v noci a ráno sa sekciou narodili. 🙂 Ja som už bola 3 dni v nemocnici, lebo od 37 tt. nás chceôi mat pod dohladom....sledavali srdiecka...takže nenastala pri odtoku vody žiadna panika, len ma previezli na pôrodnicu. 🙂

nattalia
7. mar 2012

Ahojte maminy a maminy cakatelky. Tak sa vam po kratkej odmlke hlasim, nie vsak s veselymi spravami. Teda aby som napravila. Uz su vesele. Dnes sme sa totiz s Tomaskom vratili z nemocnice, boli sme hospitalizovani od nedele. Dostal virozu, teploty a z teploty febrilne krce ☹ Bol to strasny zazitok, dufam, ze uz sa nezopakuje a prajem vsetkym vasim detickam a maminkam, aby ste to nezazili. Teraz na to hlavne chcem rychlo zabudnut. Inak sme lezali na Kramaroch, a nemozem sa velmi stazovat, personal bol v pohode a starostlivost velmi fajn, maleho mi dali pekne dokopy... bolo mi tam iba hrozne smutno a bala som sa, holt, nemocnica je nemocnica, takze nic prijemne ☹ Drzte sa holky, vecer pocitam trochu spat, co mate nove. 😉

mamoka4
7. mar 2012

@nattalia Fuuuha, to mi ľuto.... 😒 ☹ aj moje baby sú choré silná viróza....teploty...a tiez sa bojim febrilných krcov.....ked som to povedala, dnes Dr. predpisala nám čípky Rectodelt....pri horucke nad 38 C mam ich nasadit a vraj je to prevencia krcom. A akú vysokú teplotu mal tvoj malý?? Ja som teraz na všetky 4 deťmi sama... 😒 ☹ 😔 manžel je na služobke v zahraničí ....tak mam doma menšie besnenie. ☹ V nco som bola 8 x hore...dvojky mali horucky...davala som zábaly a ešte sa aj dusili.... ☹

nattalia
7. mar 2012

@mamoka4 Fiha, tie cipky ani nepoznam, ale uz si to aj pisem, opytam sa zajtra na to (koli Matuskovi), idem so spravou k obvodnej. Nam predpisu Diazepam, ktory mu budem musiet davat tiez ak mu teplota vyskoci nad 38, a taky pohotovostny rektalny, ak by sa krce opakovali. Nechcem na to ani pomysliet a hovorim si stale, ze uz nikdy sa to nezopakuje... Teraz som taka vydesena, ze mu ten Diazep. dam asi aj pri 37,5 C...ak by mal teplotu... no dufam, ze uz tak skoro mat nebude, aspon dovtedy, kym sa mi trochu podari sa z toho otriast... stale tam len chodim a meriam teplotu...Kupila som hned v nemocke ten bezdotykovy teplomer, lebo odmerat teplotu v zadocku sa uz neda, strasne sa brania a v noci ich takto nemusim budit... v nemocnici merali len takto... No mas to fakt vesele moja, strasne narocne to musi byt, styri deti a ty sama! Nie je niekto, kto by ti s nimi trochu pomohol? ☹
No nas Tomasko ich dostal, ked mu vyskocila teplota na 39 C. ☹ Ani sa mi neprisnilo, ze by sa nam to mohlo stat! Vies co, ak si na nich sama, tak im tie cipky radsej daj, nech mas istotu. Ale ani na to nemysli, vobec sa vam to nemusi stat, pravdepodobnost zasa nie je az taka vysoka. Drzim palce a daj vediet, ako sa ti ich dari zvladat. A daj si magnezium, ja si teraz davam aj 2x denne. Mna zmobilizuje aj fyzicky aj psychicky v takychto narocnych dnoch...

dana_l
7. mar 2012

@sonia1501 tuna som citala ze ak by sa aj chcela odobrat pupocnikova krv tak to musi byt asi najskor podpisane do 20tt. takze uz by si bola neskoro.
pockaj, ved o jeden dva tyzdne sa ti babatka vypytaju von a bude po premyslani 😉

dana_l
7. mar 2012

@nattalia tesim sa ze ste uz doma a mate sa dobre. nech vas slniecko pekne vyhreje a choroby vas obchadzaju

sonia1501
8. mar 2012

@dana_l presne tak.. ..mas krasny album, som sa divala, krasne mena ste dali detom, mne sa tiez pacia zahranicne mena, keby sme boli aj my niekde mimo sr, aj ja by som dala taketo.. ale tu na sr tie zahranicne mena zneju tak neprirodzene.. a paci sa mi, ze tam vonku davaju aj dve mena, aj ja som povodne chcela, ale nakoniec sme sa tak dohodli s manzelom, ze staci jedno, urobili sme taky kompromis.. Uz davno zijes vonku? Ako ti prebiehal porod?

dzu
8. mar 2012

@nattalia jaj to ma mrzi, ale hlavne, ze ste v poriadku...drzte sa 🙂

anickao
8. mar 2012

Ahojte maminy, prosim o radu tie ktore plne dojcili alebo dojcia... Moje dievcata maju zajtra 5 mesiacov. Do stvrteho mesiaca vsetko ok ale tento piaty mesiac mi zacali kus strajkovat ked sa prisavaju a ten cas odkedy sa prisaju a kym sa pekne spusti mliecko mi vacsinou preplacu a chytaju nervy predpokladam ze z toho ze im pomaly tecie a sa nevedia dockat kedy zacne.... Maju cumle asi od druheho mesiaca moze to byt tym? nezazila niektora z vas nieco podobne? Myslim ze mliecka je dost cikaju a priberaju pekne, ale rada by som sa tohto placu zbavila, neviete poradit ako nato?.. Nie je to vzdy...asi viac ked su unavenejsie ale aj tak... papnie ma byt prijemna chvila :D

dana_l
8. mar 2012

@sonia1501 dakujem. ja som prec uz vyse 16 rokov. ked pridem pozriet niekedy domov tak to uz ani nespoznavam. dokonca ani u nas doma - v zahrade. zmeny velke 😀
porody boli vsetky dobre, bez nastrihu a zasivania. velmi dobra starostlivost (rodi sa na izbe a manzel bol so mnou - aj spat mohol). vsetky s epiduralkou. ale ked mam povedat ake boli tak prvy bol dobry, druhy najlepsi, treti najtazsi.
domov som isla v ten isty den (lea), na druhy den (sophie), na treti den (dvojicky).

mena mame sice dve ale su problemy ako to tu ludia vyslovuju. deti ich budu musiet opravovat aby ich volali "poriadne". 😉

dana_l
8. mar 2012

@anickao podla mna cumle nie su problemom. aj my ich mame. skor asi si uz neskoro pre ne. vyskusaj ich nakojit este predtym nez zacnu byt velmi unavene.
u nas bol tiez takyto problem. maly "strajkoval". ale uz to nastastie preslo.
drzim palce nech sa cim skor "chytia"

evita59
8. mar 2012

@mamoka4 Ahoj. mne povedala doktorka že rektodelt krčom nezabráni...my sme ho brali pri laryngitíde aby odpuchlo hrdlo-pri synovi... Teraz pri dvojičkách mi dala doktorka diazepan, pretože pri posledných teplotách jej trhalo očkom, a mali sme strach, aby nechytila krče...a doktorka povedala, že je to jediný liek,proti krčom...a tiež ho dávajú pri krčoch v nemocniciach

mamoka4
8. mar 2012

@evita59 Tak ja už fakt neviem.... ☹ Naša doki pracuje na Kramároch...a povedala, že ona v nemocke podáva malým deťom len čípok Rectodelt....tak ja neviem....ale v stredu im na konkrolu k doki tak sa opytam....lebo ustrazit 2 deti ked maju horucky je náročné. Ale ako vidím, v počte detí sme na tom rovnako.
😀 🙂 😉

evita59
8. mar 2012

Je to drina keď sú choré obidve naraz, to sa nedá porovnať s jedným....Moje baby bývajú dosť často choré...tiež som chcela dať rektodelt, ale asi pred dvomi týždňami mi dala ten diazepan... a v nemocniciach viem že ho dávajú, lebo som toho bola svedkom...a tiež mi povedala, že pri krčoch by som asi nestihla dať nič, lebo že krče sú najčastejšie keď začína prudko stúpať teplota...ale rektodelt viem že znižuje vysokú teplotu...

dana_l
9. mar 2012

@mamoka4 pozerala som clanky o febrilnych krcoch a tiez pisali ze diazepam
http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

juliagregor
9. mar 2012

@mamoka4 rectodelt je na uvolnenie hrdla pri laringitide, diazepan je na krce...
joj skore uzdravenie prajem
davam az ked je asi 39 a viac, ja uz viem, co mozem cakat... syn mi ide do krcov, ked mu rychlo stupa alebo klesa teplota, dvojky su ovela pokojnejsie

brita
9. mar 2012

Maminky dvojiciek, prosim vas o radu. Zaujimalo by ma, ci ste kupovali ku kazdemu babatku tu elektronicku babysitterku - nanny, alebo staci len jedna, ak by babatka spali v jednej izbe spolu, ale kazde vo svojej postielke. Prosim vas este o info, ako ste ukaldali novorodeniatka spat do postielky, ci v spacom vaku alebo zavinovacke, alebo ste prikryli perinkou, ci deckou. Co je najvhodnejsie? Dakujem pekne.

ivikli
9. mar 2012

@brita ahoj, elektronickou babysitterkou myslis vysielacku? my mame jednu, dievcata spia v jednej izbe, kazda vo svojej postielke a vysielacka je na zemi medzi nimi.
mame znacku Sencor, a je to ok, pocut ich dobre (predtym sme mali Topcom a tu sme reklamovali).

ako novorodeniatka az do cca 3 mesiacov som ich mala v zavinovackach (take tie rychlozavinovacky, nie klasicke perinky), ked bola velka zima tak cez zavinovacku este decku. neskor uz spacie vaky, tie maju doteraz a som rada, ze si na ne zvykli, aspon neriesim, ci sa v noci neodkopali.

brita
9. mar 2012

@ivikli Ahoj, dakujem za infosky 😉 Ano, myslela som tu elektronicku babysitterku. Takze Sencor odporucas, to som rada, ze staci iba jedna, je to dost drahe 😉 Ja mam dve zavinovacky s kokosovou vlozkou na suchy zips. Mozem ich dat teda do toho? Vies, nemam s detickami skusenost, tak sa snazim zhanat informacie, aj ked teda do porodu mame este daleko. 😉
Pouzivala si aj ten monitor dychu? A prosim ta, este sa chcem spytat, ked boli malinke a dala si ich do autosedacky, tak si ich mala v com "zabalene"? Nase sa narodia v lete, tak aby som vedela, ako ich "obliect", ked ich dame do autosedacky.Dakujem 🙂