Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

angieska
10. máj 2012

@sloto ahoj, ja zatiaľ 4-5kg 🙂 ale myslím, že je to individuálne, ja sa napríklad bojím, aby to nebolo málo, prvoradé sú drobčiatka, ale tak mala som nejaké tukové zásoby pred tehotenstvom, tak asi z toho čerpajú ešte a priberanie poriadne je ešte len predo mnou 🙂

sloto
10. máj 2012

@petra93 tak to si pribrala podla mna pomerne malo na to ze dvojicky. ja som pri malej pribrala celkovo 29 kil... preto sa bojim, aby to tak nebolo i teraz

betina1984
10. máj 2012

@sloto ja som najprv 2,5 kg sxudla a pak 10 kg pribrala, takze 7,5 kg cistej vahy. Ale ja otehu skoro 90 kg, v porodnici som nechala 15 kg. Mali mali 2850 g a 2550 g narodeny v 39 tt.

ivkamaco
10. máj 2012

@sloto
@brita ahojte aj ja som pribrala 8 🙂 , ale je to asi individualne, a radsej nech drobci rastuuu dobre,

sloto
10. máj 2012

@ivkamaco
@betina1984
inak ja mám pocit, že mi už teraz opúchajú veľmi nohy. neviem či je to z tohto tepla čo teraz je, alebo z čoho..... ale ledva ich vláčim za sebou

betina1984
10. máj 2012

@sloto mozne to je, predsa len, dvojcata je ine kafe, ako jedno. A bude este horsie. Mne manzel uz ku koncu pomahal aj sa otocit v posteli, co so mala brucho jak hovado. Ja neviem uz 5 rokov, co je to spat celu noc...

ivkamaco
10. máj 2012

@sloto no ja mam tiez take dni ze mi fajn, a dalsie take ze nevladzem nic, no veru cakame dvojicky, je to velka zataz , mne radili, ze mi ma manzelik masirovat nohy kazdy vecer odstanovou mastou, aj preventivne, mne zatial nepuchnu, tak vyskusaj uvidis,

ivkamaco
10. máj 2012

@betina1984 ahoj chcem sa opytat na ten vankus?bude sa ti ho dat odfotit?

brita
10. máj 2012

@ivkamaco Presne tak, ja to neriesim, hlavne nech je drobcom dobre, ja to uz nejako prezijem tie kila 😉
@sloto Aj mne trochu opuchaju clenky, nie moc, ale predsa, z toho tepla a potom ma v chodidlach picha. Tak si ich masirujem, chladim v studenej vode a ked ma moc bolia, aj si ich vykladam vyssie. Ale moc si z toho nerobim, patri to k tomu. 😉 Doma robim uz menej a opatrne, vela veci mi pomaha manzelik a postupne mam vela veci pochystanych a poupratovanovych, aby som mala viac kludu a casu pre deti. Viem, ze sa neda vsetko dopredu pripravit, ale da sa na to podla mna aspon ako-tak nachystat. Napriklad mna vytacaju tie povercive blbe reci, ze netreba kupovat veci zavcasu a podobne. No poviem ti, ja uz teraz nie som schopna behat po meste a zhanat, uz nevladzem a som rada, ze nemusim nikam chodit. Vsetko mame takmer nakupene, okrem plienok, je to super pocit. 😉

sloto
10. máj 2012

@brita už máš nachystaný aj kočárik? ja mám kopec vecičiek po malej, takže moc toho nebudem potrebovať, ale aspoň že tak, kopec peňazí sa na tom ušetrí.... Kočárik mám vybratý Bumbleride indie twin.....

betina1984
10. máj 2012

@ivkamaco skusim, ale je taky isty ako na tej stranke pre nase deti, co si mi pisala, len ma vrch taky strakaty

brita
10. máj 2012

@sloto Ano, ja mam Jane twin two matrix. Kupila som z druhej ruky, ale je vyborny, nic mu nechyba a v plnej vybave. 😉 On je taky ze za sebou, nechcela som vedla seba 😉 My mame fakt asi uz vsetko, aj postielky, matrace, plachty, oblecko, kozmetiku, uteraciky, zavinovacky, perinky, prebalovaci pult, vankus na kojenie, odsavacku, no fakt vela veci 😉 Vela som ale kupila cez bazar tu na MK. Teraz momentalne uz riesim ine veci ako napr. pediatricku pre deti, zubara preventivku, robim si fascikel, kde mam napisane, co pred a po porode treba vybavit a take veci 😉

betina1984
10. máj 2012

@ivkamaco alebo mi napis d IP tel. Cislo a poslem ti mms

betina1984
10. máj 2012

@ivkamaco dávam ju ku mne do albumu k Filipkovi a Paulínke, kukni

ivkamaco
10. máj 2012

@brita jeej to je super, my mame zatial objednany kocik, tiez za sebou, ale este sa priznam, ze vybavicku nemam, vcera som objednala uz nejake vecicky, a akurat hladam vajicka, ale asi sa do toho aj ja uz pustim, tiez ma na zaciatku krotili ze to staci az potom kupovat, ale ja mam taky pocit casto, ze vsetko nestihnem a musim si to pripravit vopred, snazim sa mysliet pozitivne ze vsetko bude ok, aj ked uz budem mat doma nakupenu vybavicku, takze mas kupene dve postielky? ja sa neviem rozhodnut,, ci na zaciatok jednu alebo dve?a odsavacku aku manualnu alebo elektronicku?prepac za vela otazok 🙂

betina1984
10. máj 2012

@ivkamaco kuk do albumu, uz je tam

brita
10. máj 2012

@ivkamaco Ahoj 😉 Ano, kupili sme dve postielky, nech ma kazde babtko svoju a chcem ich tak aj od zaciatku ucit, ze nech spinkaju kazdy sam a aspon sa nebudu jeden druheho rusit (myslim tym, ze sa nebudu buchat rucickami a tak) 😉 Odsavacku mam manualnu od Aventu. Mam nakupene aj flasky, ale chcela by som kojit, no pre istotu som tie flasky kupila. Ked nevyuzijem, tak predam dalej (alebo necham bratovi, ak sa niekedy vobec ozeni 😀 Mam aj parny sterilizator do mikrovlnky, digitalny teplomer na celo alebo do uska, vanicku na kupanie, podlozky do vanicky, žinky, dečky, latkove plienky - aj tie treba, sietku na okno, na kocarik aj na postielky, navlecky na perinky, aj nejake hracky, kolotoc nad postielky aj hrazdicku na hranie, no kopec veciciek

ivkamaco
10. máj 2012

@betina1984 jeeeej super, dakujem velmi pekneee, myslim ze ho zoberiem, ukazem manzelikovi a vecer by som ti dala vediet, dobre?popripade ak sa sem nedostanem, zajtra rano, deturence su zlateeeee 🙂 juuuj aj ja uz by som chcela take

betina1984
10. máj 2012

@ivkamaco ale ako som ti pisala, je na dvoch miestach lepeny, su tam mini dierky, ale na tu chvíli je plne funkcny

ivkamaco
10. máj 2012

@brita jeeeej dakujem pekne 🙂 fuuu je toho dost 🙂 mam co robit, no vsak o tom spinkani som citala, niektori nechavaju spolu, niektori osobitne, no len dufam, ze sa nam to do spalni vsetko zmesti 🙂 budeme mat fuulllll,

ivkamaco
10. máj 2012

@betina1984 aha cize sfukuje?nevydrzi nafukany?

brita
10. máj 2012

@ivkamaco Nie je zac 😉 Ja to mam vymyslene tak, ze postielky budu v deckej, tam mam aj taky gaucik/postel, takze tam budem spat ja s nimi v jednej izbicke (nech sa manzel vyspi, ked uz ja nie 😉 ) a manzel bude v spalni s nasou mačkou 😀 😀 😀 Lebo mačka chodievala spat do deckej, ale uz ju to odnaucam, tak uz teraz chodi spavat do spalne k nam, takze potom tam bude manzel sam s mačkou 😀 😀 😀

elapp
10. máj 2012

@sloto ja som sice zatial pribrala iba 1kg, ale este mam cas 🙂) no pri tych kvantach, co zosrotujem, sa musi v tele nenormalne vela energie palit 🙂)) kazdopadne, citala som, ze dvojickove tehulky priberaju priemerne 0,5kg/tyzden, takze si v norme ...

ivkamaco
10. máj 2012

@brita aha no tak takuto izbicku mame aj my, macku sice nemame 🙂 mhhmmm, tak mozno aj my nad tym porozmyslame, aj ked mi bude asi smutno bez muzicka, ale veru musi oddychovat a hlavne dufam, ze ich zvladat sama, trosku si to este neviem predstavit ☹

betina1984
10. máj 2012

@ivkamaco jasne ze vydrzi, len som ti hovorila, ze je lepeny, aby si bola o tom infirmovana

ivkamaco
10. máj 2012

@betina1984 jasne jasne pamatam si to, no uvidim co povie manzel ozvem sa, dakujem

moncikg
10. máj 2012

@sloto ahoj, no ja som zatial pribrala 7-8 kil, som v 19 t.t., ale len do brucha, zacinala som na BMI pod 19, oznacuju to ako podpriemer, takze je to asi v pohode, som velmi vysoka a chuducka....na zaciatku tehulkovania mi lekar povedal, ze urcite budem priberat, lebo deticky by si nemali z coho tahat, ale na poslednej poradni ma mierne spucoval, ze nech sa krotim....nejem vela, vela pijem....takze este menej jest sa nechystam.... buduci tyzden snad zistim ich vahu a uvidim co mi povie lekar...

baby este jedna otazocka, ja stale necitim pohyby... ma to zacina znepokojovat na 19 t.t., kedy ste zacali citit?

ivkamaco
10. máj 2012

@moncikg ani take zblnkotanie necitis?ja som najprv len take jemnucke citila, a riadne pohyby urcite len tak okolo 20tt a to sa najskor len tak akoby vypucali, a potom som citili uz aj kopkanie, neboj urcite to o par dni pocitis, no a potoooom, raz na jednej strane raz na druhej, niekedy musim az vykriknut

moncikg
10. máj 2012

@ivkamaco absolutne nic necitim, keby ma trosku netlacilo brusko pri lezani, tak ani neviem, ze ho mam....je mi jasne, ze kopkania si uziju tehulky v pokrocilych mesiacoch vela, len ma to trosku znepokojuje, ze o nich este neviem...

ivkamaco
10. máj 2012

@moncikg a kedy si bola naposledy v poradni?a ultrazvuk v 20tt ti uz robili?