Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
11. máj 2012

@1kwietocek1 myslela som si, ze prve dva, ale u nas je to cim dale tym horsie. Ako niekedy sa prehraju, ale mame problemy s krmenim, mala iba obcas chyti flasu a taha,inak ju musim krmit lyzickou, to jej ide najlepsie. Maly taha aspon v noci a ked prispi, inak tiez len striekackou. Spanok denny je teraz kvoli tym teplam hrozny, inak v noci sa to zlepsilo. Nevstavaju uz kazde tri hodky, uz je to aj 5 hodin, co vydrzia. A idu im zuby, tak su upistani. Inak je toto obdobie v celku dobre, odhliadnuc od toho jedenia.

ritusuk
11. máj 2012

@1kwietocek1 Suhlasim s dalianou...babiky su do 3m. dost necitatelne. Pre mna boli najtazsie prave tie prve dva, tri mesiace...od toho 4.mesiaca som ich zacala spoznavat a dnes uz presne viem, co kedy treba🙂 Treba si co najskor najst system a hlavne, ja som sa pokusila ich vzdy krmit spolu a a aj ich spolu ukladat - a vyslo to (chvalabohu). Samozrejme, ze sa stalo, ze si mala pospala, kym maly bol zivy, ale rezim nam to nejak neovplyvnilo. Ty kojis alebo su na UM? Vela zavisi aj od toho...

dana_l
11. máj 2012

@sloto i ja som citila pohyby velmi skoro, este pred tretim mesiacom.

1kwietocek1
11. máj 2012

@betina1984
@ritusuk babenky ja som tak robila ze som krmila jedneho,ak dopapal druheho.a ulozila ich.bolo to super..no a teraz sa mi zacinaju budit kade tade..hocikedy.,malicky este aj pospinka tie 3 hodinky,ale mala ta vobec nie..za tie 3 hodiny som aj 10x pri nej,,alebo len 3 x ale do kym ju uspim to trva aj 15min...takze ja neviem uz....

juliagregor
11. máj 2012

u mna asi ked zacali chodit... dlho to trvalo, behat zacali v 16 mesiacoch a 4 mesiace mi viseli na nohách...

ritusuk
11. máj 2012

@1kwietocek1 Aj mne to robili, cloveka to rozladi, ale je to len a len o Tvojej vydrzi 😒 Hlavne mala, ta vselijako vyvadzala, potom mi raz dosli nervy, nechala som ju mrnkat a ona sama po 20 min. stichla...hned som ju isla skontrolovat a normalne spala...takze odvtedy som vzdy pockala nejakych 10-15 minut a musim povedat, ze povacsinou zaspala, zistili sme, ze ona si potrebuje proste len pomrnkat...je to len o nervoch...niektore maminy to asi nebudu povazovat za spravne a nikdy by nenechali babo mrnkat, ja v tom problem nevidim...

1kwietocek1
11. máj 2012

@ritusuk no to ti poviem ze to rozladi cloveka,hlavne ked si uz po niekolkych dnoch nevie ani len hodinku pospat.to je to najhorisie..a kolko ti pili mliecka???...kolko ml,,ak si pamatas???..noneviem nieco budem musiet na nich vymysliet hehe 🙂

ritusuk
11. máj 2012

@1kwietocek1 Prvy mesiac papali velmi malo, kedze boli narodene v 32tt., tak aj 30ml u malej bola vyhra...casom sa to zlepsovalo, aj ked sprvoti jedli hore dole, hocikedy, hocikolko 😒 Od toho 3m. uz papali 180ml kazdy a teraz davaju 210ml, 4xdenne plus prikrmy...sa rozpapkali 🙂 Nema Ti tam kto pomoct? Muz, manzel, priatel? 🙂 Potrebujes sa aspon trocha prespat, inak budes kaput s nervami a baba to vycitia a potom vletis do zacarovaneho kruhu...

1kwietocek1
11. máj 2012

@ritusuk aha..no nase jedli tiez malo ak prisli domov pred 4 tyzdnami jedli po 40,50 teraz jedia po 90,100 malo by to stacit,,,len malej sa casto cka..tak sa furt trapime este aj stym...jeeejo..jaky to je rozdiel v babtkach by clovek ani neveril...tak priatel mi pomahal..bolo vsetko fajn..a uz zacal chodit do prace.tak uz to nieje to iste...ale hadam to prejde a znova bude dobre ... neviem ale mala Nikolka ma taku cervenu bodku vacsiu pod uskom..neviem ci aj to jej nazavadza.ak sa jej tam obtiera nieco,povedali ze to prejde..ale neviem co to je,ci znamienko,alebo to z porodu nieco ...

ritusuk
11. máj 2012

@1kwietocek1 Jooj, tak tvoje papaju ukazkovo 🙂 Mne na ckanie povedali, ze po chvilke prejde, ze sa tym netreba vobec zaoberat, ani cajik davat 😕 Moja mala zas casto zvracala, aj na to povedali, ze prejde...co Ti poviem, Anglicko 😀 Neviem preco mam pocit, ze s dievcatkami je viac problemikov, so Samkom islo vsetko od zaciatku ako po masle, ale tam to bude tym, ze mal 1900g a mala len 1100g, takze potrebovala este velmi vela casu - ale dnes ho uz dobieha, dokonca fofruje po koberci rychlejsie nez on 🙂 Priatel mal tie dva tyzdne otcovskej ako je to u nas? Netusim co to moze byt, iba co by si nahodila fotku, mozno niekto tu bude mudrejsi od nas...ale myslim, ze to bude 'len' bodka, kedy idete najblizsie k pediatricke? u vas k vam nechodi midwife alebo health advisor kukat ako sa mate?

betina1984
12. máj 2012

@1kwietocek1 moji spavaju len v kociku, aj doma, aj vonku. Akurat v noci v postielke. A narz som si ich naucila. Ked nespi jeden, nedam ani druheho. Alebo ked jeden sa zobudi, budim aj druheho. V kocikunich lahsie uspim, nemam uz silu ich uspavat na rukach.

dibik
12. máj 2012

@1kwietocek1 ckanie neries, nase ckali nonstop... netreba vobec davat ani cajik, ani vodicku, hlavne u takych malych deticiek.... ono to vzdy preslo same, keby sme davali cajik, tak by potom pili o to menej mliecka. deticky to ckanie az tak netrapi.
a to spanie v kociku vyskusaj, my mame doma dva stare kociky, jedna ho ma na balkone a druha v zadnej izbe, lebo cez den sa zacali pri spanku rusit.... cez den mi spia jedine v kociku. poobede, ked s nimi idem von spia len polhodinu, viac asi spat nevedia, takze ani to nie je pravda, ze vsetky deti pri kocikovani dobre spia, nase to potvrdzuju 😀.
a kedy bude lepsie? fuuuuuuha, to sa aj ja pytam. ale ja uz som na to prestala cakat. stale sme si mysleli, ze po tretom mesiaci, ked prejdu koliky, reflux, tak ako bude dobre a houby... takze ja uz necakam, proste sa prisposobujem situacii. teraz boli baby chore a veru sme si povedali, ze sme si mali vazit, ako bolo predtym 🙂))) to bola hrooooooooza

1kwietocek1
12. máj 2012

@ritusuk
@betina1984
@dibik dakujem babenky za odpovede..no poviem vam ,ze musim skusat a skusat aby sme si nasli nejaky ten systemik..vam poviem ze tuto noc ich tatinko ukladal do postielky spali ukazkovo..ani raz sa nezobudili.az na papkanie a potom spali znova dalej az do rana 🙂 ten tyzden nam prisla svokricka,a asi nejako im narusila systemik..cloveku chce pomoct,a asi este horsie robi 🙂 hehe...dievcata a robili sa vasim drobcom potnicky? alebo co to je take vyrastocky.malickej sa robia na tvaricke a na krku...ja neviem stale jej nieco sa objavuje.a malicky ten je ako buk..nic mu nieje..dneska bola sranda..svokricku okakal ... podvihla som mu nozky a vtedy ....waaaaa 🙂 ale bola sranda 🙂 takze aj taketo srandy si tu uzivame 🙂

dibik
12. máj 2012

@1kwietocek1 nam sa robili vyrazky po hrudnicku, ale to neboli potnicky, vlastne ani neviem, co to bolo. doktorka nam povedala, ze nemame pouzivat ziadne kremiky, olejceky (maximalne olivovy z lekarne), mame ich kupat len v cistej vode, neprat s avivazou... a ono to dako potom same odislo. a inak na krku vzadu maju aj nase kustik potnicky, ale to z tohto tepla, ako sa potia v kociku.
a o rezime, alebo nejakom pevnom systeme v mesiaci som ja mohla len snivat... nesnaz sa nasilu nejaky system vytvarat... skus ich nechavat vela spavat na vzduchu, ked budu spat, tes sa, ked budu vystrajat, vela sily a trpezlivost. to zvladnes... mne to skor teraz pripada, ze som obcas naozaj na prasky 🙂)))

1kwietocek1
12. máj 2012

@dibik jedine co mozem povedat...pevne nervy nam vsetkym a to doslova 🙂 a este aj pevne nervy vsetkym okolo mna hehe 🙂 ale aj tak som najstastnejsia,ze mam krasne deticky..a urcite kazda z nas by ich nedala za nic na svete 🙂

dana_l
13. máj 2012

ako baby pisu, kazde dieta je ine. moje ani jedno neprespalo/ neprespi celu noc. cez den tiez nechcu spinkat spolu - jedeno zaspi, druhe sa zobudi. neriesim, netrapi ma. hlavne nech su zdrave. co sa tesim ze mi jedia prikrmy a naraz. aspon tam su zosuladeni 😀, inak mat. mlieko popri tom pocas celeho dna, bud spolu alebo individualne.
telo si zvykne ze nema dostatok spanku. celu noc som nespala odkedy mam prve dieta 😉

dana_l
13. máj 2012

@1kwietocek1 ten prispevok vyssie bol pre teba. len som ta tam zabudla spomenut 😕

elapp
14. máj 2012

Ahojte maminy. ako casto sa chodi na kontroly/utz/do poradne v tehotenstve s dvojickami ?

dibik
14. máj 2012

@elapp ahoj, to zavisi od doktora, ale ja som chodila kazde 2-3 tyzdne, velke utz mi robil asi 3x, inak pozeral vzdy na utz, ci je vsetko v poriadku, ci biju srdiecka... ale ja som mala starostliveho doktora, aj ked na slovo bol skupy 🙂

sonia1501
14. máj 2012

ahojte, mamicky co krmite deti z flasky a spolu, ako to robite? ..ked ste na deti same?

dibik
14. máj 2012

@sonia1501 najprv jedna, potom druha 🙂 ta druha ma proste smolu 🙂, vyberala som si vzdy tu kludnejsiu, teraz je to uz uplne v pohode... 🙂

sisi79
15. máj 2012

@sonia1501 ja som krmila aj krmim oboch mojich drobcov naraz lebo ked zbadaju flasku tak spustia taki krik ze neexistuje zeby jeden papal a druhy sa ticho prizeral 🙂 ked boli este vo vankusikoch tak som si jedneho polozila na kolena a druheho vedla seba na postel a kazdemu som drzala flasku jednou rukou potom a aj teraz si ich uz oboch polozim na postel ja si sadnem medzi nich a tak im pridrzam flasky a ked obaja dopapaju tak ich po jednom dam odgrgnut

betina1984
15. máj 2012

@sonia1501 kedysi naraz. Teraz z flase vypiju mlieko malokedy, takze najprv dceru lyzickou a potom syna vacsinou striekackou. Ale nenecham si ich vyhladnut total na umretie.

klincek
15. máj 2012

@sonia1501 ja musim spolu, nehrozi aby jedla len jedna.
polozim si na zem (ked boli male, tak na postel, ale uz sa moc vrtia) jeden velky vankus alebo dva male dalej od seba, podopriem ich tak, aby mali vyssie hlavy, a kazdej drzim flasu jednou rukou. ked dopiju, posadim, dam cez nohy plienku a necham grgnut.

evusaa
15. máj 2012

@sonia1501 obaja sedia vo vajickach (autosedackach) ja medzi nimi a drzim flase 😉

84matulik
16. máj 2012

@dibik ahojky, môžem sa spýtať? kojíš malinké????

dibik
16. máj 2012

@84matulik ahoj, uz nie. kojila som ich do 3 mesiacov, velmi mi pomahal vankus na kojenie dvojiciek (ten nafukovaci), ale mala som malicko mlieka, kedze mi neskoro prisli a drobky mali problem s prisatim. vzdy som ich musela dokrmovat

84matulik
16. máj 2012

@dibik no ja mám detičky ešte v nemocnici, nosím im mliečko....sa predčasne narodili.... ☹ ale dosť ho stále nemám, ale v nemocke mi povedali nech to neriešim teraz tak, hlavne že ho mám....ako pomaly to rastie, ale mohlo by to byť viac🙂 aj si niečo pila na podporu, alebo nejaké tabletky?

dibik
16. máj 2012

@84matulik no ja som v nemocnici nemala mlieko skoro vobec... potom sa mi dako urobilo, ako sa male zacali prisavat, ale fakt to bolo malo. pila som caje pre kojace maminy, brala som tabletke more milk, potom ten ricinus... no skusala som vselico 🙂.
Prajem tvojim detickam, nech rychlo rastu, aby si ich mohla mat co najskor doma pri sebe. hlavne nech ste zdravi, s mlieckom sa netrap, bud bude, alebo nebude. dobre je, ze krpci maju aspon kusok mliecka od teba.

84matulik
16. máj 2012

@dibik no ja tiež pijem čaje, ricinus, som zjedla už dve balenia....ako rastie to...ale odsajem si tak na jeden krát tých 50-70 ml....predtým to bolo menej...a ešte chcem skúsiť ten benedikt lekársky a senovku grécku....tak uvidíme...ale až ked budú mať ísť malinkí domov....vraj to teraz nemám až tak riešiť, mi povedali v nemocke....
ďakujem krásne🙂)))))