Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kacena85
28. jún 2012

@elapp
ahojte babule, my mame este cas na kocik ale tak ockom uz pokukujem a v tich predajniach no otras vyber, ked tak jeden kocik aj to len taky na leto skor, kedze cakama dvojky v januari tak potrebujem plnu vybavu 😀
o tej predajni v mocenku som vobec nepocula, je nejaka info aj na nete?lebo ja som z nitry a to mam fakt kusok ako sa trepat niekde do blavy alebo neviem kam

lubka_to
28. jún 2012

@kacena85 maju stránku www.prenasedeti.sk, maju tam perfektny výber kočíkov a velmi ochotná majitelka je tam, ja mám od nich už druhy kočiar...

kacena85
28. jún 2012

@lubka_to tu stranku som pozerala a vobec mi nenapadlo, ze je predajni aj v mocenku, ja ze len cez net, no super, tak sa tam idem ponuuurat 🙂

lubka_to
28. jún 2012

@kacena85 je to taka mala predajna, ale vystavené su tam asi všetky kočíky ktoré su na nete, najlepšie je sa snou dohodnuť telefonicky na stretnutí aby sa vám mohla venovať a povysvetlovať, ktorý má aké výhody a nevýhody....Ja som tam bolo skoro dve hodiny ked som kupovala športak...

kacena85
28. jún 2012

@lubka_to dakujem za radu, isto sa tam pojdeme pozriet, ale mame cas este min pol roka
a este mi mozes poradit?pocula som, ze kopu bab co cakaju dvojky kupuje kocik az po narodeni, ze pri dvojkach je vacsie riziko aj pri porode, dost ma to teda zaskocilo, lebo si neviem predstavit, ze budem v januari na rychlo zhanat kocar, ty si kupovala pred porodom?

lubka_to
28. jún 2012

@kacena85 ano kupovala som pred porodom, asi dva mesiace ale v tejto predajni je to dobre že si ho rezervuješ a zaplatiš a pošlu ti ho kedy ty chceš a keby že sa niečo stane bezproblémov vrátia peniaze......Ja na také veci neverím, ja som mala nakupene všetko už okolo 30týždna, potom by som už tolko nevládala chodiť po obchodoch....Záleží aj na tom či máš rizikové tehotenstvo alebo nie, ja som mala celé bez problemov, ešte pár dni pred pôrodom som aj normálne šoferovala, čo sa každy čudoval či sa nebojím a rodila som plánovanou sekciou 9dni pred terminom, ale keby nemám naplanovany tak by som podla doktorky asi aj prenášala...

kacena85
28. jún 2012

@lubka_to hej?to som nevedela tak to je super, keby to tak ide, ze naaahodou by sa nieco zmenilo tak by vratili peniaze
no ved ani ja tomu neverim, ved preto ma to aj zaskocilo, akoze myslim si,ze kupovat kocar v prvom trimestri je divne ale v poslednom uplne ok ked je samozrejme vsetko v poriadku
ja som sice doma PN ale to len kvoli tomu, ze som uz raz potratila, aj teraz som na zaciatku trochu spinila tak si dr chce by isty ze budem doma v klude a vegetit, sice mi prepne o chvilu ale velmi ma s tym potesil, kedze v praci by to bolo o samom strese
a ty ma jedno alebo dvojvajecne?my cakame dvoj a to kazde dvojky idu sekciou?prepac ze ta otravujem 🤐

lubka_to
28. jún 2012

aj ja som bola od začiatku na PNke, lebo som robila normálne vo výrobe a aj kvôli tomu že som si priplácala dobrovolne pripoistenie a PNka bola vyššia ako môj plat......Dvojičky mám dvojvaječne mám dievča a chlapca, u nás v Topolčanoch rodia dvojičky iba sekciou ale viem že napr. v Bratislave alebo trenčíne, ked su dobre otočené tak rodia normálne.....Ja som bola rada že som išla cisárskym, jazvu nie je vidieť, poobede po pôrode som už normálne chodila, nemala som žiadne bolesti ani nič............

eeska
28. jún 2012

@lubka_to Lubi u koho si rodila?

lubka_to
28. jún 2012

@eeska od začiatku som chodila k dr.Kerekovej a tá ma aj rodila s dr.Hríbikom....

eeska
28. jún 2012

@lubka_to tiez chcem rodit u nej..a mala si celkovu anestezu?

lubka_to
28. jún 2012

@eeska ano celkovu, síce na anestezii ma chceli presvedčiť na spinál, ale nedala som sa prehovoriť....Pri spinale síce všetko počuješ a vidiš hned deti, ale je to horšie potom, musíš ležať 24hodin bez pohnutia, ťažko sa to napichuje, pri tom že musíš urobiť nejaký mačací chrbat a jak to urobim s dvomi detmi v bruchu 🙂 🙂 🙂 a dosť boli pri tom hlava...Ja som rodila ráno o 8 a od trištvrte na devať som bola už uplne prebratá hned mi doniesli deti a naobed som už bola v sprche a bez problemov som chodila....

lubka_to
28. jún 2012

@eeska a čo čakáš???

eeska
28. jún 2012

@lubka_to tak to si mala super, keď si už na obed chodila..ja sa bojím, že sa nerozhýbem dva dni 🙂 tiež chcem celkovú anestézu, dúfam, že to zvládnem tak dobre ako ty 🙂
keď som bola naposledy na ultrazvuk, tak nebolo ešte ani vidno, či sú dvoj, alebo jednovaječné..tak snáď na druhý týždeň keď pôjdem sa už niečo dozviem 🙂

lubka_to
28. jún 2012

@eeska mne tu na sone jedno nebolo vidno do konca čo to je, ale ja som bola v 18tt na morfologickom ultrazvuku u Brešťanskeho v Piešťanoch a ten hned povedal že je to baba a chalan....

saxana
28. jún 2012

@sisajojo uz sme aj my naspat na SK 🙂 s dvojickami sa nam to videlo nejak jednoduchsie tu. Stahovali sme sa v 24 tt tehotenstva

eeska
28. jún 2012

@lubka_ v PN si bola, nie v HC? ja sa tam idem akurát zajtra objednať..tiež sa spolieham, že tam sa už konečne dozviem, čo to bude...

lubka_to
28. jún 2012

@eeska jasnačka že v hlohovci, to neviem čo ma napadli pieštany a bola som u starého lebo je tam aj jeho syn ale že starý je lepší...

lubka_to
28. jún 2012

@eeska ja som nebola ale na tom 3D, síce nam to občas na to prepol, ja som mala zlé vysledky z genetiky, čo sa beru v 16tt, vyšlo mi riziko na ráštepy tak ma v nitre na genetike doporučila na morfo utz do blavy, ale tam nebolo možne sa dovolať, tak som šla do HC ........

eeska
28. jún 2012

@lubka_to ja mám výsledky z krvi dobré, tak dúfam, že aj utz bude v poriadku...a keď si sa objednávala, tak si povedala, že chceš termín k tomu staršiemu?

lenka112
28. jún 2012

Pekný deň maminy 🙂 V koľkom týždni vám lekár povedal, že čakáte dvojičky ?

betina1984
28. jún 2012

@lenka112 v 8.tt., ale da sa to aj wkor zistit, len ja som skor nesla, az ked je aj srdiecko. Ale da sa to tak v 5-6 tt.

lenka112
28. jún 2012

@betina1984 Ja idem zajtra k Dr. potvrdiť to, že čakáme baby 🙂 Mrcha mešká už viac ako 2 týždne, prvé 2 testy duchovia, posledný už jasné // 🙂 Tak som zvedavá koľký týždeň to je a či bude jedno alebo 2 🙂

lubka_to
28. jún 2012

@eeska nie ja som sa len objednala, cez týžden tam je väčšinou asi ten stary lebo on má normalne ordináciu tam, mna bral hned po ordinačných hodinách som ešte čakala kým vybaví poslednu pacientku ale boli sme tam vyše hodiny, dal mi aj pár fotiek a všetko nám aj s mužom poukazoval, povysvetloval a stále srandoval....

moncikg
28. jún 2012

@lenka112 ahoj, v 6 t.t. a hned mi urobil fotecku dvoch skvrniek...

lenka112
28. jún 2012

@moncikg Ja som zvedavá v ktorom tt sme my 🙂 A či to vôbec budu dvojičky.

sonia1501
29. jún 2012

ahojte maminy dvojiciek ako kupete deticky par mesacne ked ste na ne sama? ..a ked pritom plackaju? urcite je aj na to nejaky system.. a o akom case ich kupete? ja som doteraz zacala s kupanim o pol 7 a myslela som si, ze v lete ked je dlhsie vidno aj deticky sa budu pytat neskor do postele, ale cim dalej, tym skor su uz unavenejsie a teraz ich uz kupem skoro pred 6. Ked skoncim aj s krmenim je skoro 7hod a oni uz uplne znicene hned zaspia.. Ako je to u vas?

dibik
29. jún 2012

@sonia1501 ja ta asi nepotesim, ale nam pri kupani plakavali snad do 6.-7.mesiaca a ja som si ich sama kupat netrufala 🙂, teda raz , ci dvakrat som ich kupala sama, ale to bolo revuuuuu... ono ani nejde o to kupanie, pri kupani su tisko, alebo sa rehlia, to sa im velmi paci, aj to obliekanie je v pohode... ale vzdy ta jedna, co musela cakat, tak plackala a to aj ked sme na ne boli dvaja. az teraz prislo konecne obdobie, ze sa baby nejako prebavia, zatial co sa venujem jednej. zacneme vzdy o pol siedmej a kupanie trva tak do siedmej a potom idu buvat... tiez uplne znicene 🙂 klobuk dole vsetkym maminam, ktore tento vecerny ritual absolvuju kazdy den s dvojkami same

sonia1501
29. jún 2012

@dibik ahoj a kto ti pomaha? mne zo zaciatku chodili mama a svokra pomahat, ale ja som ich stale chcela sama a aj sa mi to pekne darilo, az teraz posledne dni mi zacinaju byt uz od 5 take neposedne a placlive takze uz ani ja ich netrufnem kupat sama chodi mi pomahat mama alebo sestra ci svokra kto kedy. Ale i tak nam plakaju.. tak mozno je to aj take obdobie pre nich.

dibik
29. jún 2012

@sonia1501 no mne pomaha len muz, celkovo mi inak nepomaha nikto 🙂. on robi mlieko, chysta vanicku, uterak, proste take malickosti okolo toho 🙂. nase su tiez uz od piatej unavenejsie a niekedy aj nervozne, ale uz dva mesiace davame pred siestou kasicku (podla toho, ako velmi su unavene), pretoze potom sa ukludnia a do pol siedmej sa vydrzia pekne v klude hrat. Ono to muselo dako samo prejst, ze boli take placlive, este sa proste nevedeli tak same prehrat, len vnimali, ze su unavene a nervozne a malo sa im venujeme, teda ked som kupala tu druhu....