Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

diid
12. sep 2011

@jarula10 no a hit na tento rok je tento http://www.babyjogger.com/city_select_lp.aspx tri krat drahsi ako contour, tiez sa daju sedacky menit, a je kratsi, cize sa vmesti do vytahu. A zda sa, ze ked budu obe sedacky smerovat k tebe tak sa daju zlozit vodorovne aj vystriet nohy. Myslim, ze je tu na MK tema o tomto kociari, pozri sa.

jarula10
12. sep 2011

@diid 🙂 Ten contour sa mi pozdáva. Nevieš ako najjednoduchšie by som sa k nemu dopracovala? Ten by nám vošiel do výťahu. Máme nákladný výťah, síce úzky, ale dlhý. Aj ten PP my tam vojde v pohodičke. Mám naň aj vajíčka, čo využívame často do mesta a tak. Len fakt sa mi zdá už teraz dosť ťažký. Malý majú už 8 kíl, ešte keď ich v zime naobliekam, tak ich nevytlačím ani z baráku po schodoch. 😠
No v stredu ide manžel okolo toho Močenku a teraz neviem, či sa teda máme vykašlať na ten graco. 😅

jarula10
12. sep 2011

@smejko Ahoj. Moji keď mali asi 4 mesiace mali tiež také "nervózne" obdobie. Trvalo to asi 2 týždne. Šimonko bol schopný prerevať celý čas v autosedačke, bolo jedno koľko sme cestovali, či 10 minút, či pol hodinu. 😖 Ale vtedy aj viac kúsali a slintali, tak som to pripisovala zúbkom. Ale ono to tak odrazu prešlo a zuby nič. 😉 Neviem, či ich trochu pootravovali naozaj oni, alebo majú niekedy aj deti len také horšie obdobia. Asi ako aj mi. 🙂 Hádam vám to tiež prejde.

jarula10
12. sep 2011

@schaja Moji sa narodili 2500 a 2820 a tiež som ich nebudila. A malá vedela prespať niekedy aj cez deň 5 hodín. No a priberali dobre. Už majú 8 kíl. 😀 Tak uvidíš, ak budú pekne rásť, tak ich asi nechaj. 😉

lauricka
13. sep 2011

Ahojte 🙂 Dnes na kontrole u gynekologa mi povedal, ze vzhladom na dvojicky a vybavnie nemocky odporuca Antolsku. Rodili ste tam niektora? Myslite, ze je dobre si niekoho zazmluvnit (a koho) alebo netreba? Dakujem. 🙂

mamoka4
13. sep 2011

@sysula11 Takže más termin ako som mala ja, koncom marca 😉 . Tie rče, ti povedat neviem...mozno su to zdurene mliecne zlazy, ale nic za to nedas ked pojdes k Dr. alebo na najblizsej poradni jej to ukazes.. 😉 Drzim palce.

smejko
13. sep 2011

@jarula10 tak presne co pises mam doma, su v stave preplakalat cely den od rana do vecera. Tiez si pchaju do ust vsetko co je naokolo, najradsej obe ruky naraz, potom len grcaju ☹ okrem toho slintosia, tiez sa mi najprv zdalo ze idu zubky, ale v papulkach po tom ani nechyrovat ... tak neviem, ostava mi len verit, ze tak ako u vas, aj u nas to prejde 🙂 Dakujem za povzbudive slova

smejko
13. sep 2011

@lauricka ja som rodila na Antolskej, 27.5.2011, chodila som do poradne k prim. Petrenkovi aj som u neho rodila, mala som planovany cisarsky (vzhladom na polohu babatiek). Pytaj sa co chces, ci uz tu alebo cez IP. Vzdy raz za den som na PC, takze sa budem snazit odpovedat ti. Drz sa 🙂

smejko
13. sep 2011

@diid @jarula baby, daju sa tie kociky zohnat aj niekde u nas ? Cim dalej tym viac rozmyslam nad kupou kocika c2 za sebou, my mame Teutoniu, tiez je "velka jako krava" ale zas maju deticky vela miesta, aj ked na zimu uz budem musiet dat deti do sportovej verzie, lebo Samulovi uz teraz chyba do plnej vanicky tak 10cm ☹ Viem, ze napriklad wera aj ine kocky maju z Mocenku ten Baby Jogger, paci sa mi velmi, videla som ho aj nazivo minule v meste, priznam sa, pripadal mi dost "chabej" konstrukcie v porovnani s nasou Teutoniou, sedeli v nom dvaja 8 mesacny 10 kg cvalici, tak to mozno preto 🙂

diid
13. sep 2011

@smejko tu na stranke niekto raz spominal ze ho isli kupit do Polska a vraj ho predavaju aj v Taliansku. (Contour) V Usa stoji 150 eur. plus asi postone, predavaju ho aj na amazon.com, ebay.com. neviem ktore z tychto stranok posiela do Europy. Ja som ho v obchode porovnavala s Gracom a Contour je len o 15cm dlhsi, ale sedacky ma ovela pohodlnejsie tako ako kociare pre jedno dieta.

zuzuliatko12
13. sep 2011

ahojte idem Vás poprosiť o radu... Sárinka od včera dosť grcká pred včerom som ich začala chovať 5 krát za deň a prvý deň to bolo v pohode a teraz dosť grcká síce zje tých 160 až 190 ale aj dosť vygrcká ale ináč je spokojná usmieva sa, gagoce... Predtým som ich chovala 6 krát každé 3 hodiny po tých 130 ale zjedla aj menej a trošku aj vygrckala... tak neviem mali ste niektorá také skúsenosti...ďakujem

smejko
13. sep 2011

@zuzuliatko12 pod do temy Cakame dvojicky II 🙂

smejko
13. sep 2011

@zuzuliatko12 sorry, ja som blba ☹

dana_l
14. sep 2011

@slivocka @dzu asi mi pomohlo ze uz som mala deticky. uz odkedy boli narodene som nikoho nemala na pomoc. pytali sa sestricky ale ved sama musim najst ako fungovat "sama". ked kojim tandem tak som sama na ne. male nie su vo vankusikoch - tuna take nefunguje - takze sa mi ich "lahko" prenasa i v jednej ruke kazdy. ked uz jeden je na prsniku tak druhou idem a zoberiem druheho a toho dam do futbalovej pozicie. nejako obe na futbalku mi je nepohodlne lebo sa potom nemozem vobec pohnut. ked ich mam jedneho "normalne" vpredu a druheho dozadu tak mozem s rukami pod hlavickami premiestnovat ako potrebujem. ked je jeden najedeny tak ho odlozim na maly vankusik ktory mam pri sebe na velkej posteli pri nohach alebo ked na gauci tak na ten vankus co mam podlozeny pod nim. velky okruhly vankus okolo tela sice mam ale kedze brusko je este prilis velke tak vlastne nesluzi velmi svojmu ucelu. mozno neskor bude lepsie pasovat.
je to uspora casu robit naraz. lenze v noci sa mi budia dost casto po jednom takze som hore kazdu hodinu bud s jednym alebo druhym. nejako sa hadam preorientuju. cez den vedia aj par hodin v kuse potiahnut. nebudim ich len ked viem ze jeden nejedol vela tak ho po par hodinach "prilozim" a ked sa chyti tak dobre, ked nie tak necham spat. ved nenalejem do nich 😀

dana_l
14. sep 2011

@akvetinka @schaja priklanam sa k nazoru ze tvrdy vankus je lepsi. ked nan polozis dieta tak vies ze ostane presne v tej istej vyske. gulickovy sa "pohybuje" a tak musis upravovat kde je dieta a kde tvoj prsnik.

dana_l
14. sep 2011

nasa rodinka

anickao
14. sep 2011

ahojte, potrebujem poradit, v posledne dni mam velmi tvrde brucho, ale tak zvlastne polka brucha makka a polka pod rebrami tvrda. Tak tusim ze to asi koli detom ze su tam natlacene...ale neviem ci to az tak moze byt, citim tlak hlavne na pravu stranu a bolia ma z toho i rebra. Uz som raz lezala v 29 tyzdni koli tvrdnutiu v nemocnici a nieje to to tvrdnutie co za par seknud zmizne ale mam to skoro cely den... tak neviem ci mam ist skor ku doktorke ci to fakt len deti tlacia, inac deti sa hybu tak dufam ze vsetko v poriadku...prosim kto to uz zazil tak mi poradte...

zuuuzana7
14. sep 2011

@anickao ja som prezivala nieco podobne, jeden drobec sa mi tak na rebra tlacil, ze brucho bolo pol dna stuhnute a rebra boleli ukrutne 😉 mozno ti jedno babo tlaci viac na rebra, ale tak istota je gulomet, skus to este den dva pozorovat ak sa nezmeni, urcite by som sla k dr.

zuuuzana7
14. sep 2011

@zuzuliatko12 podla mna je to velka davka na 3 mesacne babo, skus jej dat cumlik s najmensou dierkou, aby pomaly pila a mensiu davku. moji maju 8 mesiacov a na ranajky vypiju max. 120 ml 😉

schaja
14. sep 2011

vcera nas vazili- za necely mesiac sme pribrali pol kg 🙂 som dost prekvapena- lebo baby su dost aktivne 😀

smejko
14. sep 2011

kočky, čaká nás prvé veľké očkovanie, čo mám čakať ? horúčky ? krik ? ako to prežívali vaše detičky ? počula som o nejakých homeopatikách, ktoré sa majú dať 3 dni pred očkovaním, nepoznáte ich niektorá ? ďakujem

akvetinka
14. sep 2011

@lauricka, @schaja, @dzu, @dibik, @dana_l dakujem za rady 😉

zuzika30
14. sep 2011

@smejko u nas bolo kriku ale len v ordinacii, potom prestali, doma sme dali na nozicku ladovy obklad, aby sa nezapalilo miesto vpichu a nesli sme 2 dni na slniecko, teplotu sme nemali ale boli nervny
o 4dni maly ochorel zapalene hrdielko, horucky a po nom mala ,ale myslim ze to bola len zhoda nahod, teda dufam , o tych homeopatikach som nepocula
drzim palce...

smejko
14. sep 2011

@zuzika30 dakujeme a ako sa inak mate ? drobci iste pekne rastu ... 🙂 a hlavne nech ste zdravucki

zuzika30
14. sep 2011

@smejko mame sa dobre drobci rastu ako z vody , su akisi rozbesneny, asi sa im meni rezim uz mi niekedy medzi krmeniami nechcu ani spat a ked ich nasilu uspavam tak je tu kriku a kriku, ale asi je to normalne, u vas je to podobne ??? zacali sme papat mrkvu hi hi to je radosti, ale dnes uz aj nieco prehltli lebo inak vsetko vypluvali 🙂 , su podareny A vasi sa uz otacaju , super sikulka , nasi sa len vrtia ako paragrafi ale este sa neotocia ,tak asi za chvilu 🙂 , len aby mi necapli ... Vy este kojite?

smejko
14. sep 2011

@zuzika30 Nasi sa vrtia, to je pravda, treba davat pozor este vacsi ako doteraz .... Ockovanie nas caka o tyzden, uz teraz mam z toho obavu ako to s nimi zvladnem, lebo mam "dost" ich zvladnut ked je vsetko ok. Tak ako tvoji, nechcu poriadne spat ☹ Rano vstanu, dve hodinky sa zabavime a potom si pospia tak polhodinku, potom papaju a potom - ako kedy - spia aj 2 hodinky, z toho max 1/2 hodinu spolu, popoludni nespia vobec a najlepsie zaspia az okolo siestej. Kupeme vacsinou okolo 8mej. My prikrmy zatial iba planujeme, ale mam pocit, ze by sme uz mali zacat, bo su stale hladni ... Nekojim, odstriekavam, lebo mi grcali z MM, tak ho zahustujem. Mam uz malo mliecka, tak na jednu 120ml davku pre jedneho denne, takze maju na striedacky, obden moje mliecko ako jednu z dennych davok. Drzim prsty, aby ste to vsetko hravo zvladali 🙂

janula18
15. sep 2011

@zuzika30 , @smejko chcem sa vás opýtať ohladne toho očkovania, my máme ešte trochu času, ale do budúcej poradne si mám rozmystieť ktorú chcem vakcínu proti tým pneumokokom, jedna Synflorix ta je zadarmo , a potom Prevenar tam sa dopláca 12,90 €, takže krát 2 a to potom dalšie preočkocania, čo je dosť.
Ktorú vakcínu ste dávali vy?

jarula10
15. sep 2011

@smejko Ahoj. Ja som dávala homeopatiká: Viburcol, ale po očkovaní. Keď sme prišli domov dala som im po čípku a potom keď išli spať. Iba po prvom očkovaní mala Adelka v noci teplotu 38,6, dala som jej paralen a potom už nič. Po prvom sa mi zdali trochu nekľudnejší pár dní. Po tomto druhom som tiež dávala Viburcol a nemali ani teploty, nič. 😀 Na nožičky studené a octanovú masť.

@janula18 My sme dali ten Prevenar, ktorý sa dopláca. Je to dosť, ale doktorka povedala, že v tom sú napríklad zaočkované aj tie zápaly uší, čo majú často deti, tak že by to odporúčala. Tak sme radšej dali.

betina1984
15. sep 2011

@dzu ja mám oboch hlavičkami hore, ale dúfam, že si to ešte rozmyslia a pretočia sa. Môj gyndoš mi povedal, že sa to ustáli až mesiac pred pôrodom, že dovtedy sa ešte môžu točiť pri každom kopnutí. No len neviem, či tam je toľko miesta.

smejko
15. sep 2011

@janula18 ja som ani nevedela že sú dve vakcíny ... @jarula10 my máme teraz prvé očkovanie, takž si mám pýtať Prevenar ? Koško to stojí ?