Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

doublemamca
19. sep 2009

minkak zbalena nie som este ani ja 🤐 ale v pondelok idem na poradnu a predpokladam,ze uz so mnou preberu aj nejake tie podrobnosti okolo porodu a chcem si vypytat aj zoznam,bo kazda porodnica ma iny,tak aby som presne vedela,co do tasky 🙂
jooj baby, normalne mam motyliky v zaludku vzdy ked si predstavim,ze to moze prist naozaj kazdu chvilu..si to este sama tou nervozitou vyvolam 😀
a kociar? vsadila som na klasiku - stary dobry kombinovany vanickovy kocik vedla seba 🙂
http://www.kocarky-tako.cz/kocarky-pro-dvojcata... - tak tu ho mate, uz som ho rozlozila, zlozila, prekombinovala a hlavne presiel cez vsetky zarubne v klasickom byte,takze som spokojna s vyberom, ma perfektnu pevnu konstrukciu a je do 3 rokov urcite - pri tych novych modeloch som mala pocit,ze za pol roka z toho babatku trcia nohy a odpadaju kolesa 😒

a matelko neboj nic,vsetko bude ok...hlavne klidek a uzivaj si tehu, kym sa este mozes bezbolestne hybat 😀

bibianka
19. sep 2009

Vidím, že je reč o kočíkoch 🙂 My sme dnes konečne boli po ten náš reklamovaný https://www.modrykonik.sk/_gallery/47918/47918_...

doublemamca
19. sep 2009

jeeej bibianka, akych mas tych malych perfektnych..a riadni buclosi su to 🙂 na to aki boli mrnavucki ked sa narodili..v ktorom tt si rodila???
aj kociar mate pekny...si s nim spokojna? kvoli comu reklamacia?

marhulka20
19. sep 2009

Môžem sa pridať?

bibianka
19. sep 2009

doublemamca, 33.tt 😝
Na kočíku sa nedalo zacvaknúť madlo. Reklamovali sme aj kolesá, robia trochu osmičky, ale to nám neuznali, že vraj mechanické poškodenie. Tak buď sú to parchanti vybití, pretože sme kočiar používali fakt minimálne (nebolo času chodiť s deťmi von, takže každý deň spali v inom kočíku na balkóne), alebo sa ich podarilo vykývať dedkovi, keď ich napriek môjmu upozorneniu pri kočíkovani hojdal z boku do boku 😠 Ono to nie je ani veľmi vidieť, pri používaní to neprekáža a možno nám aspoň jedno koleso vymenia (ale veľmi tomu neverím).
Mimochodom, nemá niekto záujem o náš balkónový kočík? Je to Abdor, niečo podobné ako TAKO. Ten sme teda využili poriadne, prespali v ňom tak od 4 mesiavov až do vyše roka každé poobedie na balkóne. Aj v tuhej zime, nedala som ich tam len raz, keď bolo -11 😀

doublemamca
19. sep 2009

vitaj medzi dvojtehulami a dvojmamickami marhulka 😉 prajem pohodove tehotenstvo 🙂

marhulka20
19. sep 2009

doublemamca ďakujem veľmi pekne 😵 vidím,že aj ty čakáš chlapčeka a dievčatko ako ja 🙂 kde v zahraničí žiješ?

doublemamca
19. sep 2009

zdrziavam sa v londone,ale momentalne som na slovensku, lebo tu chcem rodit - akosi nedoverujem UK zdravotnictvu 😒
a ty kde? uz mate vybrate mena pre babatka?

marhulka20
19. sep 2009

My sme v USA 😵 Nie nemáme vôbec som nad tym ešte nerozmýšľala 😅

doublemamca
19. sep 2009

ako sa v usa o teba staraju? si spokojna?

mauzos
19. sep 2009

Doublemamca pekny kocik 😉 Len ta vaha plus ked priratas decka, no ale v tych dvojkocikoch vela nenavyberas 😒

Marhulka vitaj a gratulujem k dvojtehu 🙂

Bibianka takze to madlo vam uznali? A vymenili ho, alebo co?

bibianka
19. sep 2009

mauzos, áno, madlo je vymenené, konečne v poriadku

doublemamca
19. sep 2009

no ved to mauzos, ze vybrat nieco normalne pre dvojky je umenie 😒 ale skusala som aj manipulaciu s kociarom a teda naprazdno je to uplna pohodicka...no a s babatkami - aspon si trosku zaposilujem, aj tak mi bude treba odtucnovacia kura po porode 😀....pocuj, popluvaj si tych malych..sa neviem na nich vynadivat aki su chutnucki 🙂

mauzos
19. sep 2009

bibi takze konecne kocikujete, super 😉

mamca ja kym som bola tehu som mala vybratych snad 10, stale som sa rozhodla pre iny 😀 😀 Nakoniec som spokojna s vyberom, urcite budes aj ty 😉 No a teraz ich uz pluvat nepojdem, uz hajusaju 😝 Dakujeme za pochvaly. Uz sa nevies dockat tych svojich, ze?

doublemamca
19. sep 2009

jasne,ze sa uz neviem dockat...na druhej strane si hovorim,cim dlhsie tym lepsie pre mimca..ale uz aj samotne tehu je pre mna doost otravne,takze uz by som najradsej porodila 🙂
a kukla som stolicky - supisacke si vybrala

katka.ott
19. sep 2009

ahojte,
ze vas trocha pocitm, kym pojdem do hajan

vitam nove dvojtehule
doublemamca, super tt. len este vydrz 😵

ja som tiez dlho vyberala kocik, a tiez som spokojna s tym nasim. len uz kukam po dalsom 😀 , vraj dostaneme na vianoce 😵

inak, nove fotos
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

minkak
19. sep 2009

Ahojte kocky 🙂

matelko no super,ze 3D dobre dopadlo 🙂 paradicka 😵

marhulka vitaj medzi nami 🙂 gratulko k tehulkovaniu 🙂 pozeram,ze uz aj Ty mas domka jednu slecnu 🙂

katka krasne fotecky 🙂

doublemamca-pekny kocicek 🙂 tak uz sa vytiesas,ze 🙂 😵 🙂
tak ani Ty niesi zbalena,no teda-ja som to uz trosku zacala davat dnes na kopky,ale fakt len trosku 😅
ja mam tento zoznam
pre mamicku:
- obciansky preukaz, karticku poistenca, tehotensku knizku, sobasny list
- toaletne potreby (zubna kefka a pasta, mydlo, hreben, krem, toaletny papier, hyg.vlozky, sampon, balzam na pery)
- 2 uteraky
- 2 vyvarene a vyzehlene plienky, vlozky do podprsenky
- prezuvky, ponozky
- jednorazove poporodne nohavicky (cca 2 kusy, daju sa preprat), 2 materske podprsenky
- rucny holiaci strojcek
- manikuru
- gumicku alebo sponky do vlasov (ak mate dlhsie vlasy)
- telefonnu kartu alebo drobne mince do automatu
- cenne veci a sperky nechat doma

pre babatko:
- jednorazove plienky newborn
- vatove tycinky
- vlhcene utierky

pre manzela k porodu:
- prezuvky

pre babo pri odchode z porodnice:
- 1 dupacky
- 1 kosielku
- 1 bavlneny kabatik
- 1 ortopedicke nohavicky
- 1 ciapocku
- 1 zavinovacku s flanelovou vlozkou

x2 samozrejme 😀

pipka
19. sep 2009

katka tie spenatove fotky su dobreeeee 😀

mauzos
20. sep 2009

ahojte 🙂

to tu dnes cely den nikto nebol ??? 😲

kati super fotecky, chuti im 😀 😀 😀 A preco dalsi kocik?

vranka4
20. sep 2009

Ahojteee 🙂 ,hlásim sa po dlhšej dobe,už pracujem tak nejako nestíham pc 😖 ,ale ja to dobehnem 😀 😀 ,
Katka,supeeer špenátové fotočky 😀 😀
minkak,doublemamca 🙂 krásne týždeň už máte ,ešte trošku vydržať a čochvíľa budete mať doma už dva uzlíčky 😉 a tešiť sa z nich 🙂 ,aj ostatné tehuľky a maminy majte sa fajn 🙂

loginka
21. sep 2009

cafte baby, aj Vas sa opytam, taketo nieco niekto nemal, resp. nepozna?
http://www.buducamamicka.sk/?page=shop&cat_id=161
chcela by som nieco coby pomohlo chrbtici, ale neviem ktory vyrobok z tejto ponuky a ci to pomaha

bobicek5
21. sep 2009

loginka, ja som nad niecim podobnym uvazovala, ale nakoniec som uprednostnila cvicenie na fitlopte, kedze chrbtica aj panva ma veeelmi bolievali. Nohavicky som nosila radsej bedrove.

loginka
21. sep 2009

ved to panva ma uz boli asi mesiac, niekedy rozmyslam (a desi ma to 😲 co ma caka ked uz teraz sa citim taka ubolena
cvicila si niekde ci doma? ja idem dnes skusit cviky vo vode, tak uvidim
nohavicky aj ja bedrove 🙂

bobicek5
21. sep 2009

no nepotesim ta, ale mna panva prestala boliet az po porode. A bolela ma uz asi od 8 tt a naviac som vzdy mala problemy s chrbticou, takze v tehotenstve som si uzila bolesti az-az. Chodila som cvicit na fitlopty pre tehotne, asi tak do 6 mesiaca, potom som chodila na dychove cvicenia a uz som len doma cvicila na lopte.
Cviky vo vode mozu byt super. Potom napis ako to pomohlo.

loginka
21. sep 2009

veru bobicek to ani necakam 🙄 mna tiez uz pred tym pobolieval chrbat - sedave zamestnanie, ale nejake cviky hadam trosku zmiernia
jasne ze napisem ako bolo, inak videla som na letaku v LIDLi tehotensky vankus, ale nie je taky skruteny, skor taka rolka, myslite zeby bol dobry aj ako pomocka pri kojeni?

doublemamca
21. sep 2009

ahojte holky, loginka mna tiez bolievala panva v tvojom tt...ale potom medzi 20 a 30tt sa to ukludnilo a bolo to len obcasne no a po 30tt je to nonstop ☹ ale s tym sa uz nenarobi nic,len treba vydrzat...a myslim,ze na vsetky kosti su nejake vyrobky pocas teha zbytocne,lebo kosti sa ti rozkladaju a posuvaju a s tym sa neda poradit..akurat jemne masaze a teple obklady trochu ulavuju bolesti - a niekomu aj studene - podla tvojho gusta 😉 s cvikmi by som to neprehanala, ale lopta je fajn 🙂 drzim palec,nech ti je lepsie a aby si sa prebojovala v co najvacsej pohode.

loginka
21. sep 2009

ahoj doublemamca, ako sa mas? joj uz sa ti to krati ...ale mas pekny tt
nic nebudem prehanat, uvidim ako sa budem citit podla toho
ozaj aj vam trpli ruky?

janula13
21. sep 2009

ahojte dvojmamule a cakatelky..zase sem skacem s ponukou, hlavne pre cakatelky, kamoska chce popredat vecicky po jej dvoch fesandach, tak do 3 mes velkosti, tak ak mate zaujem, napiste mi do IP...aj ja budem predavat, po mojich fesakoch, nejako mi rychlo rastu, niektore veci uplne nove, len musim nafotit, tak ak budete mat zaujem...vela veci je neutralnych...

pekny den maminky 😀

marhulka20
21. sep 2009

Ahojte včera som sa Vám ani neozvala lebo som aj zabudla na Vás dr.mi včera povedal,že nie dvojky ale trojky tak to ešte spracuvávam ani nespím 😔 neviem ako to zvládneme asi Vás aj opúštam a idem hladať tému čakáme trojičky 😅

eviska83
21. sep 2009

Ahojte
tak zajtra letime domov 😀 😀 😀 - zbalene uz ako tak mame -este par drobnosti 😉
Normalne mam predcestovnu horucku( ja som to nikdy nemavala) to bude fuska 2 dospelaci a 3 deti 😀 😀 -ale co uz - nejako si musime poradit.
Nenasli sme adamovi cierne topanky k obleku ☹ ☹ myslite ze na svk nieco najdeme???
katka- super spenatove fotecky 😀 😀 😀 😀
mauzi- ako stolicky????
marhulka- GRATULUJEEEEM 😀 😀 😀 NEBOJ ZVLADNETE TO -KED SA MUSI TAK SA MUSI 🙂 🙂 Teda trojicky.....