Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
25. jún 2009

tak som jukla na Facebook a tiez som ta nenasla Mata 😒

vranka4
25. jún 2009

Ahojte všetky dvojtehuľky,pripájam sa k Vám už ako mamina dvojičiek-chlapček a dievčatko-majú 27 mesiacov,berte to ako povzbudenie,ja som v tehotenstve pribrala 19 kg,v pôrodnici som nechala 13kg a tých 6kg ešte nosím na sebe 😖 ,napriek tomu,že som ich dojčila do2 rokov,neschudla som viac,ale nič pre to nerobím 😝 drobce sa narodili v ukončenom 39.týždni spontánne,posledné 2 týždne som ležala v nemocnici pre vysoké pečeň.testy,do poslednej chvíle sa lekári nevedeli rozhodnúť,či sekcia alebo spont,a to bol Marek prvý otočený dobre hlavičkou,Ivka horšie- nožičkami,ale prebehlo to úplne hladko,vážili 3000g , 2550g,merali 49cm,pôrod bol rýchly-o 2.hod.mi odtiekla plod. voda,o 5.07h. a 5.15h. boli na svete,pôrodu som sa najviac bála,hlavne komplikácií,ale takýto by som priala každej mamine!Nakoniec som bola rada,že sekcia nemusela byť,predsa som bola skôr fit a hlavne od začiatku boli so mnou na izbe,laktácia sa rozbehla skôr...Prajem Vám všetkým bezproblémové tehotenstvo,krásny pôrod,zdravé detičky.. 🙂 🙂

minkak
26. jún 2009

Ahojte 🙂
babulky dakujem este raz za odpovede,ste ma potesili,snad teda aj my pojdeme sup-sup domkov 😵

v15- 21kg si nechala v porodnici wauuuuuuu 😕 😕 😕

vranka ja som malu kojila rok a az potom mi isli zvysne kilecka dole,dokonca som este pri kojeni pribrala 😒
ale teda velky obdiv,ze si kojila dve deturence 2 roky wauuu 😵
krasne miery mali deticky-hned som si chcela pozriet fotecky skoda,ze nemas ☹ Teda a ten porod fakt bleskovka,no super 😵

mauzi, matku najdete asi az neskor na FB,ked sa este len zaregistrovala,niekedy to trva trosku 😖tak snad najde ona Vas zatial 😉
idem uz aj ja buvkat,dobru nocku kocky 🙂

bobicek5
26. jún 2009

baby, uplne najlepsie by bolo, keby som ja z mojich uz 14 kg v porodnici nechala 20! 😀

Sa mi smeje, ked od pol stvrtej nespim, co? 😠

taella
26. jún 2009

bobicek to sa už pripravuješ na detičky , že nespíš? 😀

macilaci
26. jún 2009

Adrolka, aspon mi poradíš v ktorom kalendári nájdem meno Tara, lebo práve v týchto dnoch mi hovorili, že ked nie je v našom kalendári treba dokázať, že existuje. To je pravda? však u nás u počerných občanov je meno - Ribana, Britney a pod. bežné, a majú to oficiálne tak.

martiina
26. jún 2009

dobre ranko, no tak mame po oslave Ninkových menín, ten sa tak tešil z tej stavebnice + dostal ešte maličký fúrik, tak povedal že v ňom bude voziť havranov 😀 .... to má svokor také čierne sliepky a je to jeho najnovšia zábava, vozí ich na traktore, na bicykli, nosí ich na ruke ako sokoliar 😀 😀 😀 .... a MM mal zábavu do polnoci skladal tú stavebnicu formule, ale ste mali vidieť jak pri tom nervačil, vraj že to vôbec neni pre deti od 7 rokov, vraj aj 15 ročný by s tým mal problém 😀 😀 😀
baby, asi vám nejde ma najsť, lebo som si do mena pridala aj moje rodné, aby ma našli aj tí čo ma poznajú ešte za slobodna, takže ak chcete najdete ma pod martina lacušková gromová 😉

jarka82
26. jún 2009

ahojte ja som pribrala za cele tehu 12 kil a po porode som ich tam aj nechala nase porodne vahy boli 2250 a 2045 narodili sa cisarskym rezom a v nemocnici som pobudla 3 dni nie dokoncene 3x24hod
vcera sa nasa sofi ako lezala v kociku zaprela do striesku na kociku a vytiahla sa do zedu neni to skoro co myslite? ona sa stale vytahuje 😲 pekny den vsetkm tu je zasa krasne a uz teraz je teplucko 😵 😵 😵

minkak
26. jún 2009

dobre ranko 😵
bobicek,nie o pol stvrtej skoro o 5-ej 😕 😕 😕 Ty ,co nespis???

matka tak manzelik mal zabavku 😅 ,Ninkovi dodatocne vsetko najlepsie k meninkam 😉
a na FB si mozes nastavit meno za slobodna,tak ze ho nieje vidiet,ale ked Ta budu hladat ukazes sa im uz s tymto priezviskom-podla fotecky Ta potom spoznaju uz s novym priezviskom 😉
😉
aj ja to tak mam 😉

jarka no teeeeda,len 3 dni 😕 po cisaraku 😕
No podla mna je to dost skoro,ale tak musi byt riadna sikulka 🙂

jarka82
26. jún 2009

minkak no bolo to drzku fakt a este som nemala sitie ale klipsne a tie som citila pri kazdom pohybe 😅 ale uz je to za nami za 3 tyzdne som bola dobra 😉
martinko no teda chlapy su nervaci 😀 mozno z ninka bude sokoliar co ty vies 😵 🙂

elisa7
26. jún 2009

Ahojte,dvojmaminy (aj tie buduce),ja som sem moc nechodila,lebo mam dve roboty a az doteraz som v nich zarezavala,ale obcas vas citam-teda dufam ze odteraz uz castejsie. My mame po morfologickom UZV vsetko v poriadku 🙂 ,tak sa zacinam obzerat po kociku-nemate niektora skusenosti s kocikom Duo Dorjan Cross?Pripadne nejake vseobecne rady co si mam vsimat pri vybere?A este-v ktorom tyzdni ste kupovali kocik?
Ufff 😝 ,som vas zavalila otazkami,ale kam inam ist po radu.....

sonia29
26. jún 2009

ahojte baby 🙂 mati a meninky toho vášho malého ornitológa oslavujete podľa akého kalendára? inak mne sa celkom páči aj Nino, len môj muž má trocha iný názor ako ja 🙄
elisa my sme najprv chceli tandem pp duette, ale včera sme boli pozrieť bumbleride a berieme ten, len ešte neviem kedy. teraz sa mi to zdá ešte trocha skoro, ale zas nechcem si to nechať na poslednú chvíľu 😒 vidím, že aj ty budeš mať párik 😉

minkak
26. jún 2009

Jarka no tak super,3 tyzdne su celkom fajn 😉

elisa vitaj medzi nami 😵
tusim vsetky viete co cakate len my nie,sa trapime s tymi menami-tolko mien vymysliet-kombnacii-snad bud.tyzden mi dr.povie-snaaaaaaaad-xi-xi 😅 😵
elisa my uz kocik mame ,mam ho v albume 😉 mne islo hlavne o to ,aby sme sa zmestili do vsetkych dveri a do obchodov-pokladni aby som aj sama mohla nakupovat-aby sa dal prekliknut na skrupinky 😉 no a vanicky aby som si mohla vyberat a nosit po schodoch z kocikarne do vytahu 😉
do vytahu by som s kocikom nevysla,lebo k vytahu mame najskor schody-takze ci vojdem do vytahu som neriesila.....takze zalezi aj kde byvas Ty 😉

smejkaa
26. jún 2009

Ahojte. Vidim, ze sa tu bavite o kocikoch. My uz tiez mame objednany PP Duette, tak dufam, ze budem spokojna. 🙂 Vidi, ze vacsina z vas rodila uz v poslednych tyzdnoch, co je velmi dobre. No tak dufam, ze aj nam ostatnym sa tak podari a babatka budu velke. 🙂 Dievcata, ktore ste z Ke, lekar mi stale hovori, ze ak by bol nejaky aj najmensi problem treba ist na pohotovost (mimo ordinacnych jeho hodin samozrejme). To kde je pohotovost v Ke? Torysska alebo? Dakujem.

vranka4
26. jún 2009

Ahojte baby,minkak ,staršie dcéry som dojčila jednu 18mes.,druhú 14m.,pri nich som do pol roka mala pôvodnú váhu,pri dvojičkách to nejako nejde,pritom pohybu mám dosť 😝 ,možno je to už aj vekom 😒 (my nad 30+),a ohľadom dojčenia,mala som v pláne min. 6 mes.,potom rok,o nakoniec som potiahla 2 roky,ale bolo to super,vôbec neboli chorí,až na nejakú nádchu,ale ináč o.k.,určite je to lepšie ako umelé mlieka a hlavne praktickejšie,rýchlejšie,myslím.že pokiaľ maminka chce dojčiť,tak nie je problém,až na nejaké výnimky-zdravotné problémy,ja som tiež mala obavy,či to zvládnem,či im bude stačiť,ale úplne v pohode,síce som mala 2* mastitídu,ale zvládli sme to.

vranka4
26. jún 2009

Jarka,ty si bola asi ukážková mamina ohľadom hmotnosti, a pobyt v nemocnici po sekcii len 3 dni,a to prečo?Dojčíš drobčekov?ELISA-tuším,ako tak čítam,že dvojvaječné dvojčatá sú teraz v kurze 🙂 ,,čo sa týka kočíkov,my sme kúpili až po pôrode,mali sme dva-štvorkombinácie-výhoda,že každé malo svoj nerušený priestor,hlavne pri spaní vonku,staršie dcéry sa neškriepili,každá mohla kočíkovať,teraz ešte máme buginu ABCdesign-sedenie za sebou,s tou sme boli maxim. spokojní,spratná do kufra auta,v septembri ju ponúkneme na predaj,budem robiť fotoalbum-doložím,SMEJKA-ty to máš za pár 🙂 🙂 ešte nech vydržia v tom teplúčku aspoň mesiac,držím palce,nech to dopadne fajn

mauzos
26. jún 2009

smejka ja by som isla do nemocnice keby nieco. Na Toryskej urcite nie je gyn. pohotovost.Uz mas vybaveneho pediatra?

my mame tiez Bumbleride a zatial maximalna spokojnost, velmi dobre sa soferuje a chalanom sa v nom paci 🙂

elisa7
26. jún 2009

dakujem za rady dievcata 🙂 my asi chceme kupovat kocik cez bazar,nie novy-ved ked zratavam vsetky tie vydaje co nas cakaju 😲
minkak,ja som tiez zufala nad menami,a teraz odrazu neviem,ktore vybrat-paci sa mi Adam a Matus,z dievcenskych Natalia,Lenka a Ema.a keby boli dvaja chalani,mala som vybrate Matko a Kubko
este mam jednu otazku-mali ste (alebo chystate sa mat) zazmluvneneho porodnika aj pri dvojickach?

jarka82
26. jún 2009

vranka4 dakujem no tu v uk dlhsie nedrzia vraj koli nedostatku financii a malo miesta 😒 nie nedojcim dojcila som 2.5 mesiaca a musela som prikrmovat teraz piju bezlaktozove mliecko koli kolikam.

ajka72
26. jún 2009

elisa7 my máme Lenku a Natálku 😵

taella
26. jún 2009

smejkaa gyn. pohotovosť je v novej nemocnici ako je centrálny príjem , ale dúfam ju nebudeš potrebovať 😉

yasmina
26. jún 2009

ahojte kocky...zhanam kvetku niekedy tu chodila do tejto temy nemate na nu niekto kontakt?

eviska83
26. jún 2009

ahojte,
martinka- ja ta aj tak nemozem najst,mas IP
Jarka- tak co uz maju tie tvoje kocky aspon jeden zubok? 🙂

minkak
26. jún 2009

smejka tak-tak bodaj by sme co najdlhsie vsetky potiahli 😵
vranka asi kazda by sme chceli kojit co najdlhsie,no ved uvidime pri dvojkach ako to pojde 😵
elisa pekne mena ste vybrali 😉 Adama ja nechcem -na vianoce meniny a v okt.narodky to by bolo prehustene
Matka mame synovca,Natalia ma meniny v okt. a Emmusiek je okolo nas zase vela....
tak ja to kalkulujem ako sa len da .... 😀

evka76
26. jún 2009

jarka82... napisala som ti uz 2 IP ohladom platby,alebo nejakej info o balicku, zial od teba ziadna odpoved, ale tu pises... neviem co si mam o tom mysliet.... dakujem za odpoved.

elisa7
26. jún 2009

ajka72 ked citam tie dve mena takto vedla seba znie to este krajsie 🙂peknee si vybrala 🙂ja sa stale neviem rozhodnut ktore z nich,aj ked je pravda,ze ak sa narodia v oktobri,Natalka by mala narodky aj meniny hned za sebou..aj ked jednu taku uz doma mam-Elišku-5.10.narodky a 7.10.meniny....
minkak,Ty este stale nevies co to bude?nechceli sa ukazat potvorky?my vieme o chlapcovi uz tri tyzdne,ale dievcatko sa ukazalo az teraz v stredu na morfologickom 🙂

ajka72
26. jún 2009

buduce dvojmaminy nezháňate postielky s výbavou pre svoje dvojky?, ak ano skuste pozrieť do mojich inzerátov, ďakujem

minkak
26. jún 2009

elisa Vy mate Elisku?jeeeeee to by som aj hned dala,ale tiez v okt.a 5-ho mam narodky aj ja 😵
ja mam meniny presne na den po pol roku 🙂 tak sa snazim tiez tak nejako hladat tie mena-februar,marec ,april,maj ,jun 😅
neviem stale veru,ja ked si lahnem hotovo -nastava diskoska,lietaju a lietaju....nieje mozne to vidiet,to iste som mala pri Veronike 😅

minkak
26. jún 2009

Vranka pekne fotecky si popridavala,len skoda,ze dvojiciek su take malinke.
a starsie kocky-su uz teda velke kocice 🙂

vranka4
26. jún 2009

minkak,Karinka robila fotky,teda z MMB dávala sem,musím to trošku upraviť,som tu začiatočník 😀,musím sa učiť,od vás mladších 😉,no a staršie baby-začínajúca puberta,ale zatiaľ v pohode,sú zlaté 🙂