Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kika29
5. sep 2009

ahojte nemá niektorá zvás obrázok z ultrazvuku dvojičiek? ja by som to chcela vidieť. tak okolo 7 tt.

minkak
5. sep 2009

katka no super ,ze ste to zvladli 😉 peknucke fotecky 🙂

deny tak-tak 1cm!!! 😀

kika ja mam hned tu prvu z 10tt 😉 -to jedno babo na lavej strane je celkom dobre vidiet ,to druhe je zrovna dole hlavou-je tam zachytena len hlavicka-lebo robilo strasne kotrmelce-nedalo sa to zachytiit lepsie-strasne sa blazinili 😀 😵
ale mne to nevadilo dr.sa trapila-traplia-aby to bolo lepsie-ale proste sa nedalo,ked sa jasili-ja som spokojna aj s takou foteckou 😵

doublemamca
5. sep 2009

ja mam prvu z 12tt a to oddelene,bo boli ulozeny tak,ze sa nedali zachytit obe babatka spolu. Lezali ako keby jedno cez druhe.

bobicek5
5. sep 2009

Eviska, to mi tvrdili po ultrazvuku mozgu 😢

eviska83
6. sep 2009

Katka- no podarene su tie tvoje babulky- nasim na obed brokolica velmi nesla - zjedli cca 5l- tak som skusila este poobede ato uz im smakovala 😀 😀 😀
Bobicek- neboj - vsetko bude ok 😉 Na ten ultrazvuk to chodia vsetky babetka?Nasi sice tiez vyzeraju byt vyvojovo v poriadku,ale uz sa neviem dockat kedy prideme na svk a uvidi ich konecne normalny pediater...

loginka
6. sep 2009

kika, ja mam v albume fotku s datumov 6.7. to je zo 7 tyzdna

palculienkkka
6. sep 2009

ahojte čakateľky dvojičiek....
Predám hlboké korbičky, farba tmavomodrá do kočíka Easy Walker Duo Walker Sky, použité 5 mesiacov. Cena dohodou. Stačí si dokúpiť podvozok.

martiina
6. sep 2009

ahojte kočky, ja sa po strašne dlhej dobe ozývam..... normálne som už tuším vyčiarknutá z vašich radov 😅 , ale už strácam prehľad, sú tu samé nové tehuľky .... samozrejme všetkým gratulujem k očakávanému prírastku a takisto všetkým novopečeným mamičkám 😵
pomaly už končí aj naše dovolenkovanie, síce som ešte u našich ale v stredu už ideme domov a čaká nás náš zabehnutý režim, ak sa to tak dá vôbec nazvať
eviska, ja čítam, že zjedli brokolica cca 5l, a ja že to je 5 litrov 😀 ....a vraj že im moc nešla 😀 😀 😀

chruminka
7. sep 2009

ahojte
chcela by som sa spytat nemali ste daktora take drobne vyrazky na brusku pocas tehotenstva?
Myslela som si ze su to potnicky ,lebo v noci sa velmi potim na bruchu a prsiach a tam mam tie vyrazky,ale dakde som sa docitala,ze to moze byt aj daco s pecenou a moze to vyvolat predcasny porod....tak som sa trosku vylakala.Najviac ma to svrbi vecer a v noci,zatial som si na to nic nedavala stale sa kremujem len kremom na strije ktory pouzivam od zaciatku.
Do poradne idem az o 2tt lebo doki ma dovolenku,len neviem ci to dovtedy vydrzim.

sonia29
7. sep 2009

ahojte baby 😉 mati tak vy ste sa pekne vydovolenkovali 😵 malí sú už teraz svetobežníci
minkak aj my máme len takú mini spálňu, jedna postielka sa zmestila ale tá druhá tam bude len tak-tak 🙄 inak zatiaľ sme dali len jednu, hádam bude stačiť pre minibabatká 😒

sonia29
7. sep 2009

ahoj chrumi, ja som take vyrazky nemala, ale zato pred tyždňom sa mi objavili strie 🙄 aký krém používaš?

chruminka
7. sep 2009

pouzivam babylove z DM som s nim spokojna doteraz nemam ani jednu striu a ani vyrazky som nemala

doublemamca
7. sep 2009

ahoj chruminka, ak su svrbive tie vyrazky,moze to byt ekzem-alergicka reakcia na nejake jedlo, pripadne nieco ine...si alergicka?

chruminka
7. sep 2009

vsak prave ze som nejedla nic ine ako inokedy,stale jedavam to iste ovocie tu stu zeleninu,vsetko poriadne umyvam a aj varime dokola to iste,nic extra som nejedla,ani prasok ci avivaz som nememnila,takze si myslim,ze alergia by to byt nemala.
asi skocim ku koznej

doublemamca
7. sep 2009

sonia ty to pekne tahas...ty tie tvoje babatka hadam donosis do riadneho terminu 🙂 to je perfektne,aj ked asi toho tehotenstva mas uz plne zuby,co? To ja by som uz aj teraz rodila, a to este ani zdaleka nie som tam,kde ty 😀

doublemamca
7. sep 2009

soni ake maju teraz babatka vahy?
a holky ake vahy ste mali v 32tt? bo nasi mali 1410g a 1425g, co je podla tabuliek malicko, tak sa trosku bojim,ze budem mat krpcekov.

bobicek5
7. sep 2009

chruminka, radsej zavolaj svojmu lekarovi a chod mu to ukazat. Ked som lezala v nemocke s tlakom, bola tam jedna baba, co mala nieco podobne a suviselo to s pecenou a predcasne porodila. Radsej nerisikuj, aj mne tvrdili, ze nerodim a aj tak som predcasne porodila.

Eviska, nas tam poslali este v nemocnici, kedze mali su "predcasnici". Tu na USG mozgu chodia vsetky taketo deti...

chruminka
7. sep 2009

bobicek v ktorom tt si porodila? A kedy ta dali do nemocky?

ja sa trosku o babulky bojim,lebo ma v poradni strasili,ze su prilis male ,ale mame dalsi tt za sebou tak hadam podrastli,aj ked ja som za tento tyzden co poctivo lezim nepribtala ani gram ani brusko mi nenarastlo,tak som trosku vyplasena a moj doki na kramaroch ma dovolenku,ktomu tie vyrazky....

doublemamca
7. sep 2009

chruminka a kolko mali dievcatka naposledy vahu? Ja sa tiez bojim,bo podla merani,boli moji krpci skoro o dva tyzdne pozadu ☹

bobicek5
7. sep 2009

no ja som zacala spontanne rodit v 34 tt ☹ a nebola som v nemocke, ale u nasich na dedine.

doublemamca
7. sep 2009

bobicek ale chlapcov mas kraaaasnych 😉 takych chrumkavych chrobacikov.

chruminka
7. sep 2009

ja som bola na utz v 31tt +4 ale podla lekara som bola 30tt +4 a jezibabulky vazili len 1266g a 1283g co boli akoze vek 27tt +6 a 28tt

chruminka
7. sep 2009

bobicek ale malicky su nadherni 😵 a krasne podrastli

julietka
7. sep 2009

ahojte babulky, mamulky dvojickovske aj cakatelky ak mozem, rada by som sa spytala ze ked ste cakali dvojicky ci vam doki venoval zvysenu starostlivost, lebo vraj by mali byt castejsie kontroly a pod.
pytam sa preto lebo koncim vlastne 4 mesiac a doki mi este ani raz od zaciatku tehu nebrala krv...
A kedy sa ma robit ten morfologicky UTZ? dakujem babulky za odpoved

julietka
7. sep 2009

chruminka mne sa vyhodili take vyrazky co vyzerali ako ked sa poprhlis, ale potom som zistila ze som alergicky reagovala na perove vankuse, ked sme boli pred tyzdnom na dovolenke, ked som odtial odisla, aj vyrazky zmizli
Ale citala som ze vyrazky v tehotenstve sa mozu objavit kdekolvek na tele aj z pretazenia organizmu, ved predsa tehu je zataz a ked su este dve..

doublemamca
7. sep 2009

ahoj julietka...mno krv by ti mali brat hned na zaciatku teha,resp. v 12tt .. robi sa krvny obraz a hned aj zistuju pravdepodobnost na downov syndrom. Potom sa berie az cca v 32tt...no a medzitym sa robia este testy na gestacnu cukrovku z krvi....teda podla toho by si uz mala mat aspon jeden odber za sebou.
Morfologicky UTZ sa robi okolo 20tt...neviem ako presne to funguje od zaciatrku tehotenstva tu na slovenksu,ale ja som bola do konca 7 mesiaca v UK a tam som mala starostlivost presne taku istu ako pri jednom.....starostlivost, teda UTZ a poradne sa zvysuju az po 30tt,ked sa robia rastove UTZ.

deny32
7. sep 2009

Julietka, ja chodim kazde 2 tyzdne, a krv mi brali 2x, pri prvom krvny obraz a testy na choroby, v 10tt mi brali na Papp test, alebo ako sa to vola.. to je na downov syndrom...

Dnes som bola na 3D, obe babätka su ok, ale jednemu nevedela najst zaludok... ☹ ☹ ☹ stalo sa to niektorej z Vas? Vraj sa to stava, ked sa babätko vyprazdi, tak zaludok sa stiahne.... tak dufam, ze to bolo len to ☹ ☹ ☹ ☹

Poculi ste uz nieco take???

julietka
7. sep 2009

dakujem babulky, takze som zvedava kedy mne budu brat krv a ake testy mi budu robit..

chruminka
7. sep 2009

julietka ja som zacala chodit do rizikovej poradne od cca 15tt ale zeby sa mi tam dako viac venovali sa mi nezda,terminy som mavala kazde 3-4tt a nie kazde 2tt ako by to zevraj malo byt,ale ja sa nestazujem kedze som sa aspon nemusela terigat do BA na kramare
morfologicky UTZ sa na SK robi okolo 20tt
kam chodis do poradne?

deny ja som nieco take este ani nepocula,ale nestresuj sa

volala som koli tym vytazkam koznej ,zobrala ma aj bez listka ,ze poslem dodatocne mam to tehotensku vyrazku,ze ked porodim tak mi to zmizne,nemam sa stresovat ,dala mi dva kremy jeden robeny....

doublemamca
7. sep 2009

deny hlavne v klude..ak sa to stava, tak potom je to ok...miminka su este malicke a vyvijaju sa postupne...aj preto sa morfologicky UTZ robi az v 20tt...uvidis,ze obaja chrustikovia su v poriadku 🙂