Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bobicek5
2. aug 2010

@juliagregor 😀 no vidis aka som dementna, nemam uz ani prehlad 😅

juliagregor
2. aug 2010

@bobicek5 že dementná 😀 , Janka rodila v TN ale ona mala deti normálne na novorodeneckom a pri sebe, neboli na výkrmovni ...

bobicek5
2. aug 2010

na vykrmovni 😀

juliagregor
2. aug 2010

@bobicek5 aj ja som tam ležala ako mimi, mala som 2450 g, tak som tal priberala a dokonca tam boli 2 sestry, ktoré sa starali aj o mňa, sme sa s mamou rehotali 😀

janulqa07
2. aug 2010

@lusinkaj nezvladam 😀
musela prist moja mamina lebo sa to nedalo, posledne dva mesiace tehu som bola u rodicov, rozmaznali ho a teraz ma ma maly na ..... 😠 vobec nepocuva a robi naschvaly takze bordel ako v tanku, to ignorujem, ale stale najde nieco nebezpecne a snazi sa nieco vystrojit

persseffona
2. aug 2010

ahojte žienky chcem sa opýtať či má niektorá z vás kočík Dorjan DannyDuo a ako s ste s ním spokojné ...dakujem

lusinkaj
2. aug 2010

@janulqa07 tak to fakt nezavidim 🙂
a co sa tyka dvojiciek da sa to v pohode,nie si unavena? 🙂

lusinkaj
2. aug 2010

@persseffona ja si tento kocik obj.a pocula som ze je dobry a maminy su spokojne tak hadam aj ja budem... 🙂

luciaf13
2. aug 2010

@persseffona my mame a sme s nim velmi spokojni 🙂

persseffona
2. aug 2010

@luciaf13 ďakujem dúfam, že aj ja budem...

medinila
3. aug 2010

Caute
uf tak to je frmol s tými detmi.Nemam cas ani na konika.Gratulujem vsetkým co medzicasom porodili a vítam vsetky ktorých to este caká.

Perssefona mame ho aj my a sme spokojný.Zatial využívame velmi autosedačky(casto chodime k lekarom).Na kocikovanie nemam cas(deti dam do kocika a na dvor) takze zatial som na nom neobjavila ziadne chyby. Mame aj ten adapter na kocik co sa tam daju nakliknut autosedacky,ale zatial sme to nevyuzili a mozno to ani nevyuzijeme.Takze to sa my zda zatial ako zbytočna kúpa.

Baby prosím Vás mali niektore vase deti reflux? Ako ste to zvladali? nejako si neviem najst system,ked mam kazdu drzat zvisle aspon hodinu.V tých polohovacich sedackách sa šmýkaju dolu a su pokrcené.Tak neviem ci tie baby mam niekam zavesit,či čo..........

juliagregor
3. aug 2010

@medinila ahoj, pri tebe nemám dobré svedomie, nerozoznala som preaklampsiu a Help syndrom a mrzí ma, že som Ti neporadila nemocnicu 😔
reflux sme nemali, tak vlastnú skusenosť nemám...skus podložiť postielky, alebo aj v škrupinkách by mohli spinkať, to prejde, len tie plače sú hrozné...a majú obidve reflux? boli ste aj na sono? máte lieky?

katrinb
3. aug 2010

@janulqa07 ahojky, super, ze ste uz doma.....a vela sil prajem....system si najdes...ale na vsetko treba cas. halvne sa nikam neponahlaj a snaz sa byt co najviac v klude a psychickej pohode.....
@timejkaa mne zistili v 10 tt az...od 7 sme vsetci videli len jednosrdiecko...a zrazu tam boli 2 😉 Ale u kazdeho je to velmi indivindi

@lusinkaj Luci, ja mam od zaciatku odsavacku Avent elektricku...da sa pouzit aj ako rucna.Ale ani raz som ju nepouzila...netrebalo. Kedze babatka si vypili stale tolko mliecka, ze odsavat nebolo potrebne. A ked budes odsavat, bues si zvysovat laktaciu....a budu sa ti viac nalievat prsia. Ale na druhej strane je dobre ju mat po ruke, ak by ju trebalo. Ak by si mala o taku zaujem, mozem ti ju predat. Uplne nova......teda

bobicek5
3. aug 2010

@medinila ahojcek, refluxami sme presli aj my a po prikrmoch nam to nastastie preslo. U nas sme mali jeden klasicky grckavy reflux a druhy skryty (stale mal zahu). Obaja z refluxu mali sopliky, kedze ich kyselina riadne drazdila. Ale nie je to neriesitelny problem, neboj. Dokonca ani lieky ani sirupy sme nepouzivali. Vypolohovali sme postielky drevenymi kockami 10x10x10 cm a po jedle deti sedeli v autosedackach. Mali sme Perego, tie su take strmejsie, co je na polohovanie refluxneho dietata uplne super. Po nakojeni som ich vzdy usadila a bud hned zaspali alebo sa upokojili a zaspali. Casom ich stacilo polohovat uz len 20-30 minut. Na rukach sa mi zo zaciatku vobec necitili dobre, pretoze manipulacia na rukach im dobre nerobila... Ja som z tejto situacie bola dost na nervy, ale nechcela som do prematurnych deti valit dalsie lieky, tak som radsej do nemoty polohovala a potom prekladala do postielky spinkat na pravy bok a po hodine na lavy. Aj v noci. Ale uz je to za nami a sme tu, takze nic nezvladnutelne...

katrinb
3. aug 2010

@jajka28 ahojky, vitam ta medzi nami, maminami....teda aj ked ty si uz bola maminka ...ale mas zrazu o 2 deticky viac 😉 je super, ze stre domka, ze kojite......tak sa hlavne drzkajte a budte zdravunki A prid nas mrknut uz aj do dvojickova2...... A aby som nezabudla....velmi ti to pristane...ako keby si ani nerodila a chalani su nadherni

@petrikaa1 ja som mala mlleicko po sekcii na treti den...teda najprv kolosturm a potom hned mliecko. A musis halvne pozitivne mysliet a nevzdat sa. Vzdy maj na pamati, ze slabe mleicko neexistuje....takze ak deticky budu chciet papat kazdu pol hodinku, treba ich prikladat,,,,,oni si potom budu predlzovat cas medzi papkanim..... treba hlavne vydrzat. A taktiez je dobre vediet, ze deticky maju rastovy Sprint...alebo sprut v 3, 6 tyzdni...a v 3 a 6 mesiaci. Vtedy si vyzaduju opat castejsie a viac papat.....tebe sa mze zdat, ze mas zrazu menej mliecka, ale nemas. treba sa proste prisposobit babatkam. Oni si mliecko vytvoria same, kolko potrebuju. Co sa tyka papania....ja som top riesila presne ako Julka. Prvych 6 tyzdnov som jedla naozja len pomenej, stale dookola...vela acidka, jogurtov, tvarohovych a smotanovych, sunku kde bolo conajviac maska, chlieb len cierny a minimalne den stary. Pila som len cistu vodu....a masko som papala vsetko, ale bez korenia...len sol, vegeta bez glutamanu, cervena paprika a peper...no toho pomenej. Po 6 tyzdnoch som kazde tri dni papala astale nieco nove a pozorovala bambulky, ci im nie je z toho zle.teraz maju 5 mesiacov a zacala som uz papt cokoladu, vcera uz aj paradajky....Kedze my asi nebudeme alergicky, doteraz im z nicoho nic nebolo. Kludne sa pytaj, hoc aj do IP.....co ta bude zaujimat, rada poradim. Ale ja som este nejedla zatial orechy....tropicke ovocie....strukoviny...kapustu...a to asi tak skoro asi jest ani nebudem....

lusinkaj
3. aug 2010

@katrinb no tak dobre vediet 🙂 a za kolko ju predas? 🙂

medinila
3. aug 2010

Juliagregor vobec si nezatazuj svedomie.Zvladli sme to vsetci,hoci pre mna to bude do smrti traumatický zážitok.....
Andrejka bola stále nepokojná,napinala telicko a zvýjala sa v krcoch akoby mala koliky.Tak nas lekarka poslala na sono a zistili reflux. Neskor sa objavilo aj grckanie.Dala nam Nutriton.
A teraz zacala grckat aj Kristinka.
A lieky........ na reflux zatial nemám,ale na kadečo iné mám toho až až až.....Najviac nenavidím vsetky tie ktoré nám zakazili a zafarbili vela vecičiek.A to ani nemuseli nič vypluť.Stacilo len ked si baby olizli rukavik alebo tráčiky na dupačkách

jankaa15
3. aug 2010

Ahojte mamicky gratulujem k babatkam 😉 prajem vsetkym vela vela zdravicka hlavne 🙂
Od minuleho tyzdna ma strasne bolia krize a stale sa to zhorsuje aj vytok no nastastie zajtra ideme prvy krat na Kramare k porodnikovi tak dufam ze ma aj vysetri,,,drzte nam prsteky nech drobcekovia vydrzia co najdlhsie v brusku lebo uz sa mi kazdu noc sniva ze rodim ☹ dufam, ze neostaneme hned lezat v nemocke ☹

katrinb
3. aug 2010

@jankaa15 budme silno drzat palceky, aby bolo vsetko oki

jankaa15
3. aug 2010

@katrinb dakujeme moc moc jaaj strasne to leti ved si pamatam ako si pred chvilkou prisla s princeznickami z porodnice a uz su take velikeee 😉

juliagregor
3. aug 2010

@jankaa15 pripájam sa ku Katke a tiež ti silno držím palčeky 🙂
@medinila 🙂 , nie je také ľahké ale ja verím, že to prejde, su aj nejaké kvapky na zahustenie, ale ten nutriton si tuším chvália naviac...a tie lieky sa asi nedajú vyprať či hej..

katrinb
3. aug 2010

@jankaa15 no veru....leti...a neboj, este chalani vydrzia v brusku.....nejaky ten cas...a potom aj vam to bude letiet..... 😝

adjka
4. aug 2010

halo ahojte, baby poradte mi kam mam dat tie veci vsetky co uz su male na predaj, nemam ale cas to fotit, skor by som potrebovala dajaku maminu co caka dve dievcatka a vsetko naraz by som jej to posunula, milion veci krasnych zladenych mam...ak mi niekto vie poradit napiste mi do internej posty prosim, lebo debty nestiham citat, sama som s nimi, tak na internet moc neni casu...drzte sa vsetci....

adjka
4. aug 2010

@persseffona ahoj keby si cakala dievcatka, ozvi, mam milion veci, moje maju 5tyzdnov a vidim ze ty ides na zimu, ale mam plno dlhorukavovych veci a capiciek atd.

christie
4. aug 2010

@adjka ahoj, berryvajt caka dve dievcatka

vierocka23
4. aug 2010

vierocka23 – ahojte mamicky ak niekto zhanate kocik pre dvojicky zo spojovkami mam na predaj dva zn chicco vo velmi dobrom stave aj zo spojovkami mozete si ich pozret na vierocka23na bazare za 400e a dohoda mozna
1. aug o 14:56 • Odpovedz

jajka28
4. aug 2010

Ahoj babenky...

tak sa opat po chvíli hlásim...je to fuška s detičkami fungovať ale dá sa to...len je to kolotoč a treba využiť každú chvilku na oddych.

Vidím, že preberáte kojenie. Ja sa zatial držím a kojim aj ked si občas myslim že už v prsnikoch naozaj nič nieje, niekedy pýtaju velmi často, ale prikladám, ved to je práve doležité na zvýšenie tvorby mliečka. Mám od doktorky aj Nutrilon v zálohe, ale viem /ako pri Deniskovi/ že keď začnem prikrmovať a naučia sa na fľašku už to pojde dolu vodou...

čo máme nové? vyliečili sme očko bolo dva dni zahnisané ráno, ale pomohol Opthalmo framikoin, už je dobre a druhý drobec má od nemocky ešte zapálený jeden záder na nechtíku a dosť opuchnutý /tam im to ponatierali fialovou vodičkou/ ale nehojí sa to...tak sme dali framykoin a dufam že to zaberie...

denisko si zvyká na bráškov, ale je strašne hlučný, a upozornuje na seba, najlepšie je ked su s tatinom vonku...

držkajte sa

bobicek5
4. aug 2010

@medinila asi zelezo ti pofarbilo veci, nie? A este B-komplex. Mne vsetky tieto flaky krasne pustili s takym odflakovacom, co mi nosi mama z Ilavy. Vola sa to Smacchio Tutto a je to fakt ze dobre...

katrinb
4. aug 2010

@jajka28 je uzasne, ze tak fungujete....len tak dalej

a aspon 2 fotecky mojich lasok vam ulozim...

luciaf13
4. aug 2010

@jankaa15 neboj vydrzia chalani este dlho v brusku 😉 😉 drzime palceky 😉

@jajka28 🙂 my sme mali takisto s chlapcami ked mali cca 2tyzden, jeden zapalene ocko a druhy zahnisany palcek na nohe a nam pomohol na ten prstik framykoin, davali sme kadeco a nelepsilo sa to a po framykoine to krasne zmizlo 😉
@katrinb fesandy krasne, mam doma troch zenichov 🙂))))