Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
10. dec 2009

ahojte 🙂
tak v poradni vsetko ok,drobci krasne rastu.obidvaja su otoceny koncom panvovym,takze vyzera to,ze budem rodit cisarakom.

rosienka
10. dec 2009

avila- tak predsa ste ich uz videli, tak tam urcite aj zostali. Skoda, ze u vas koncom decembra nerobia, ale preco ta neobjednal pred Vianocami? ja som bola uz 2x na UTZ a o 11 dni idem znova. Samozrejme, ze nas po IVF viac sleduju, ale teraz je to uz ako normalne tehu a predsa ma objednali.

alienka- UTZ urcite neskodi, to nie je RTG, ja idem v 9tt tiez 3x a potom mi tiez vravel o tom v 12tt, ci aj na to chceme ist a ja urcite chcem...vravel to, akoby to nebolo povinne, ale poistovna to preplaca a da sa tam zistit vela pripadnych chyb, tak preco nie...

murka- ved ani ja sa po pôrode do tej prace kde som nevratim a zostanem chvilu doma. ty sa budes mat teda co obracat pri troch drobizgoch. Kamoske sa na jesen narodili dvojky a ma 2-rocneho syna... 🙂

juliagregor
10. dec 2009

UTZ neškodí, ale že deti ruší...
maminky, ktoré boli na 3D/4D, že Vás deti kopali viac ako obyčajne 😉

katrinb
10. dec 2009

MATELKO - TAK TO JE SUPER.... a vies vahy?

Julia - vidis a mas pravdu. mna po USG 3D/4D kopali asi najviac doteraz...normalne som bola prekvapena.... 😅

avila
10. dec 2009

No baby, ste mi dali chrobaka do hlavy...Zajtra budem volat sestre, aby ma objednala. Vlastne ja ani neviem, ci medzi sviatkami nerobia, som s tym nejak automaticky ratala... Mate pravdu, cakat do januara, vsak osediviem🙂

matelko1
11. dec 2009

ahojte 🙂
katrinb vahu maju vraj dobru,presne mi nepovedal tentokrat,ale ze k mojmu tyzdnu maju taku aku maju mat.do knizky mi nenapisal,vzdy mi pisal a teraz neviem,ci sa zabudol,alebo co....
medzi sviatkami idem na odbery,ze si urobim predoperacne vysetrenia....no vcra ma moji drobci tak kopkali,ked mi robil usg 🙂 ...

juliagregor
11. dec 2009

matelko držím ti pästičky
ozaj písala som aj Katke, keĎ chceš na pamiatku materskú knižku, tak si ju odfoť. V nemocnici Ti ju zoberú...a nevrátia.

katrinb
11. dec 2009

matelko a kedze si ides robit uz predoperacne...hovorili ste aj o tom, ze ta sekcia bude skor ako bezne? Vraj u jednovajecnych to byvca skor...no ja este som nehovorila s porodnikom...dufam, ze ked pojdem k nemu 21.12. tak bude mat cas...Ci to len pre istotu ides?

matelko1
11. dec 2009

no doki mi povedal,ze to bude skor.vcera ma chcela aj vysetrit zo spodu,ale povedal,ze radsej nebude sahat,aby som cez sviatky bola doma,ale ze ked budem mat nejaky problem,tak urychlene mam prist..
ty mas uz vybrateho porodnika?..ja aj hej,ale som s nim este nehovorila,tak musim za nim skocit,ked mam sice problem tak len s nim ho preberam-pozname sa tak hadam mi nepovie nie.
28.12 mam prist na odbery,na dalsi den budu vysledky a idem si robit predoperacne. doki mi povedal,ze do nemocky ma posle skor,ze zvykne posielat 4-6 tyzdnov pred porodom na pozorovanie,kto caka dvojky.tak uvidime co bude,to nemam ani nic kupene do nemocky,takze cez vikend idem na nakup.
dnes sa necitim najlepsie,akosi ma picha v podbrusku.

matelko1
11. dec 2009

juliagregor a ty si si odfotila mater.knizku....a dakujem.

rosienka
11. dec 2009

matelko- no vyborne vysledky, chlapcekov urcite dobre krmis. to stanovite ten den pôrodu vy, alebo pojdes do nemocky a budes cakat kym sa chlapcom uraci a spravia cisarak?

juliagregor
11. dec 2009

odfotila mi ju doktorka v nemocnici, takú mladunkú som ukecala, Ale fotiť si ju nemusíš...to záleží na tebe.
ja som ležala od 29. týždňa do konca 35. tt a potom ešte 3 týždne s deťmi
oddychuj
🙂

matelko1
11. dec 2009

rosienka no,papame vela vitaminov a mam vyvazenu stravu 🙂 🙂 🙂 .no to neviem ako to bude s porodom.musim sa porozpravat s dokim.
snazim sa oddychovat vela,ale aj pohyb trosku treba.

baby mna dr.neposlal na cukor a ten sa robi medzi 24-28 tt.tak neviem ci na mna zabudli,alebo ako.teraz uz je neskoro asi ist,ze?

zukrik
11. dec 2009

Ahojte
Mateko,radšej sa na ten cukor opýtaj 😉
Dnes sme boli na sone srdiečok atd. Chvalabohu všetko v poriadku,iba Palko má vraj slabučký šelez na
srdiečku a nemá uzatvorenú neakú chlopnu alebo čo 😕 Ale povedala,že je to normálne a že sa to ešte
zavrie.Máme prísť o 3 mes.na kontrolu,taká som rada,že je všetko ok. Ešte v pondelok ideme na očkovanie
a vyšetrenie sluchu 😉 Trošku som experimentovala s tým Petkom a poviem vám,že pfuj pfuj,je už lepšie.Jemu sa totižto ťažko grgá a ked je dobre odgrgnutý tak spokojne zaspinká aj sám a nemá už také plače.Mám ho asi pol hodku na ramene a až potom odgrgne.Nechce byť na brušku 😢
Bolia ma s toho kríže jak hovado,ale čo nespravím pre synčeka 😀
Dnes som kúpila aj ten Espumisan,tak uvidíme čo to povie 😉
Tehulky držím Vám strašne moc moc palčeky 🙂
Chrumi,písala si niečo o režime pred spinkaním,kde si si to študovala?

katrinb
11. dec 2009

matelko - no ja uz mam porodnika dohodnuteho. Chodim k nemu vlatrne od zaciatku...takze vie, ako to vsetko prebieha. Ja som okrem svojej doktorky gynekologicky chodila uz aj k nemu. Dokonca on ma stale objednava kazde 2 tt am,oja lekarka raz za mesiac. A k nemu idem skor, tak sa ho chcem spytat na ten porod a vlastne ako on to vidi....mam sice este cas...ale mozno aj on je takeho nazoru, ze treba lezat na pozorovani....a aby som vedela. Lebo ja pre seba nemam este vobec nic kupene do nemocky. A este nejake drobnosti pre babatka chcem dokupit...tak aby som vedela sa zariadit

juliagregor
11. dec 2009

tehuľky, odporúčam Vám k pôrodu jednorazové sieťové nohavičky. Sú úplne super a vôbec netlačia na ranu po sekcii. Mala som ich po normálnom pôrode aj po sekcii a sú super. Kúpila som ich v lekárni, stáli okolo 40 Sk.

loginka
11. dec 2009

tie som uz kupila, akurat v 3 lekarni som nedostala tie fantasticke vlozky

mam si kupovat dopredu ten kojenecky vankus? do nemocky mi ho asi nebude treba, po CR sa koji v lahu, ze?

matelko, uz predoperacne?, ty si odkial? tesim sa ze prospievate 🙂

ja som dnes bola na skok v DM, a nemohla som tam ani chodit, brucho tvrde, no uz som donakupovala

juliagregor
11. dec 2009

no zhruba na tretí deň budeš môcť kojiť aj v sede, veď si vyber a daj si potom kúpiť. deti sa na ňom dobre polohujú a tiež som ich naň dávala odgrgnúť.
v DM je dobré sa zaregistrovať aj ako tehuľka, sú tam zľavy
loginka aj tak Vás babuľky obdivujem že ešte dokážete behať po obchodoch 😀
vložky som používala Kotex čierne
a šetri sa 🙂

matelko1
11. dec 2009

loginka ja som zo spisskej novej vsi.no,doki mi povedal,ze si musim uz urobit predoperacne,takze 28.12.idem na odber krvi...ake vlozky fantasticke,ja tiez nic nemam kupene,ale uz si musim pomaly aj tasku pripravit.
v DM som ja zaregistrovana.

matelko1
11. dec 2009

katrin a ja okrem mojej gynekol.chodim este k dokimu a ten u nas je velmi ziadany,kazda ho chce mat pri porode.
ja ked som mala nejaky problem,tak som mu brnkla,zavolal ma,ze sa na mna pozrie,takze od zaciatku pozna moju diagnozu-vlastne vie,ze chodim na hematologiu a picham si injekcie,takze chcem ho pri porode.s jeho zenou si dokonca tykam,takze on ma velmi dobre pozna,

matelko1
11. dec 2009

a este jedna otazocka
juliagregor kolko tych sietkovanych nohaviciek potrebujem do porodnice.

juliagregor
11. dec 2009

mala som 3
prvé som vyhodila a tie dvoje som si prala na striedačku, suché za hodku
poviem moje spomienky...
sekciu som mala v spinále, strašne som sa bála ale nebolo čoho, najprv mi dali včeličku na umrtvenie kože, aby som sa nemikla, ked budú pichať do chrbtice
injekciu som vôbec necítila, ked som necítla nohy tak mi dali cievku, trvalo to zhruba 2O minút, deti mi ukázali, keď boli v perinkách /deti v termíne ukazovali hneď ako ich vytiahli, nás najprv skontrolovali/
a ešte dali mi vybrať buď celkovú anestéziu alebo spinál...

dracik1
11. dec 2009

matelko, ja som mala dvojo nohaviciek, ale zisli by s mi tak troje....bolo leto, tak som len preprala a vyvesila...ty mas vyhodu, ze preperies a das vysusit na radiator 🙂

logi, setri sa 🙂

zukrik...joooj, tie krize uvidis ked budu deti tazsie 😀 ...moji maju cca 12 a 11 kil a poviem ti, ze ich stale treba zvihat 😀 , aj ked skoro pol rok cupitaju sami 😀 , najhorsie bolo, ked sa ucili chodit, stale zohnuta za ruku...bee,nastastie tio u nas trvalo tak mesiac...julia, tebe to vodenie za ruku tak dlho vobec nezavidim 😲

juliagregor
11. dec 2009

dráčik už mi z toho ....už chodíme 4 mesiace za ruku, chalani sú predčasníci a všetko nám trvá nejako dlho, a ešte sú to aj chlapi... 🙂
a ešte ma aj seklo..
maminky šetrite sa 😉

juliagregor
11. dec 2009

dráčik poslúchajú ťa chlapci?

bobooo
11. dec 2009

baby ahojte júúúj toľko maminiek a tehuliek s dvojíčkami 😀 😀 môžem sa pridať k vám?
ahoj matelko ...ako sa máš? dúfam že je všetko v poriadku..to už máš siedmy mesiac? len sa držte a potiahnite až to termínu 😉 🙂

juliagregor
11. dec 2009

bobooo akí ste podarení 🙂

bobooo
11. dec 2009

ahoj dik no pozerám že je tu veľa podarených fotiek a bábätiek 😀 😀 😀 tá tvoja na tom chodníku no to nemá chybu 😀

katrinb
12. dec 2009

maminy. ste zlate, ze nam tak drzkate palce.....aj ja dufam, ze vsetky tehulky vydrzime co najdlhsie.... 😅

matelko1
12. dec 2009

ahojte.prajem pekny den 🙂
boboo dakujem a dufam,ze to vydrzime vsetky co najdlhsie.mam sa dobre.mali kopu o stošest 🙂