Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
11. apr 2011

@zuzika30 ak by si rodila prirodzene, tak na streptokoka dostaneš pri pôrode antibiotiká a detičky po narodení tiež, moje dostali lebo som si nestihla ísť pre výsledky, tak pre istotu... no ja by som ak by bolo jedno bábo priečne prirodzene nešla, presne, čo ak sa neotočí, tak jedno porodíš normálne a potom ťa ešte rozrežú???

zuzika30
11. apr 2011

@lucia.kl no ja si myslim, ze to nebudu riskovat prirodzene uvidime, potom napisem co som sa dozvedela 🙂
okolo streptokoka uz studujem fora ,tak snad po tych ATB to bude v pohode

drtka
11. apr 2011

@wera No veď ja som teraz podľa ultrazvuku v 15 tt. Ale bojím sa bez neho existovať. To hej výtoky mávam aj ja, tiež som to už z MUDr. riešila a povedala že to je v pohode ale toto bolo také iné také ako keď som špinila len to bolo v takej silno žltej farbe. Už sa mi to tušim zastavilo, tak dúfam, že to nebude nič vážne

wera
11. apr 2011

@drtka nemusíš mať strach, hormóny ktoré sú v duphastone od 12tt už tvorí placenta 😉
ja mám tiež ten výtok niekedy silnejší a niekedy skoro vôbec, ale záleží aj na tom či sa práve hýbeš alebo len oddychuješ...

drtka
11. apr 2011

@wera Aha , tak to som nevedela (za ten duphaston) ja som myslela že vďaka nemu a ascorutinu moje špinenie prestalo. Ďakujem za vysvetlenie 🙂

wera
11. apr 2011

@drtka špinenie mohlo ustúpiť kvôli ascorutinu, ja som ho tiež brala proti krvácaniu a špineniu ale pokiaľ už dlhšie nešpiníš tak určite nie je potrebný 😉

dana_l
11. apr 2011

este jeden den vydrzat a idem na kontrolu. uvidim ci bude pocuvat srdiecka. musim sa aj ja spytat ako je to s dvojickovym porodom, ci nechava vsetko kym sa nevypytaju von alebo bude davat nejaky datum. ja by som chcela tahat aspon do septembra. teraz beham kade tade, robota, konecne aj vonka na ihrisko s detmi a aj do zahrady sa chystam. posadit sable. vlani som ich nasla v juli a tak som ich sadila v juli ale samozrejme nevykvitli. tento rok ich uz mam prichystane, len zahrabat treba.

slivocka
12. apr 2011

Ahojte baby, AFP mam v poriadku 😅 velmi sa teším...
Minuly týždeň som už začala citiť pohyby, v sobotu to bolo výrazné , raz mi vybrovalo burško na jednej , raz na druhej strane. Ale od nedele ich už skoro vôbec necitim...je to ok? 😕

zuzika30
12. apr 2011

@slivocka jej super gratulujem k AFP v norme a prvym pohybom , ja som to mala tak ze som drobcekov citila jeden vecer a potom nic az o 4dni (den pred vianocami) vecer ,bolo to super taky preddarcek 🙂 a potom sa to uz opakovalo kazdy vecer, je to krasny pocit 🙂 , bude mi to chybat ked sa narodia i ked teraz su uz velky a ked kopu stoji to za to, ale tak to musi byt 😉

slivocka
12. apr 2011

@zuzika30 dakujem 🙂 ja citim skôr na pravo viac asi je jeden viac aktívny ... ten druhy slabšie 🙂 ja to krasny pocit 🙂

zuzika30
12. apr 2011

@slivocka ja som malu ktora je dole tiez citila velmi slabo a mali na vrchu to je loptos toho som citila super, ale teraz ked sa ozve mala tak ma az dviha na gauci a musim si lahnut , uz ma silu a ked kopne tak sa idem docikat 😀
chceli sme aj natocit tie vlnky, ale ako keby to mali vedel a vzdy prestal ,tak sa nam to ani nikdy nepodarilo 😀

slivocka
12. apr 2011

@zuzika30 😀 😵 to je zlatučké , držím ti palce aby ste to dotiahli do konca ... už ste vo finale, zavidim /v dobrom/ 🙂

smejko
12. apr 2011

@drtka ja som brala Duphaston tusim do 16tt, ale na konci uz len take davky ze 1 na den 🙂 vsetko bude dobre, neboj

smejko
12. apr 2011

dievcata, oplati sa mi kupit kamera ? rozmyslame ze by sme si ju kupili, aby sme zachytili malickych, ale neviem ci uz teraz alebo az neskor ked trosku podrastu. Ako ste na tom vy ?

zuzika30
12. apr 2011

@smejko mi sme tiez uvazovali a nakoniec sme kupili fotak s kamerou 2v1 zn. Panasonic DMC-TZ10 🙂

andysok
12. apr 2011

dievcata aj vas tak neprekonatelne boli chrbat....a to ja vacsinou lezim, uz neviem si najst polohu, furt sa pretacam, to ze lapam po dychu je vec druha, neustale odfukujem ako lokotraktor............ ☹

zuzika30
12. apr 2011

@andysok aj ja fucim, ide mi na nervy ked to kazdy komentuje ze preco , no lebo ...... 😒
krize ma tiez bolievaju ked viac pochodim , ale niekedy je mi lepsie ,niekedy horsie , mozno preto ta bolievaju lebo viac lezis ,ale ked musis tak sa to inak neda, tak pekne manzelik bude masirovat a masirovat 😀
mne je najhorsie ked chodim na CTG , lebo to pri dvojkach to trva dlho a nemozem lezat na boku ,lebo sa im mali neda notocit, tak zajtra si beriem maly vankusik pod krize
mne zacali puchnut nohy ,ledva obujem botasky rozsnurovane 🙂, ak ma nehaju este 2t tehot. budem chodit v slapkach,
ale pre nase dietky musime vsetko vydrzat 😉

andysok
12. apr 2011

@zuzika30 😀 hej hej aj mne to lezie na nervy a najviac ma vie vytocit ked si proste len tak potrebujem od toho vsetkeho poplakat co nie je casto a moja polovicka zacne ze co revem.........a ja ked mu vysvetlim ze len tak ze proste to potrebujem tak to nechape..........ach............ja idem dnes na sono a merania, prietoky a tak...........fuuuuuuu. no ale Zuzulka ty to fakt máš za par.....i ked je to este vlastne pre teba nedphladne pri tej bolesti 😉

zuzika30
12. apr 2011

@andysok no aj ja si poplacem ,to sa proste musi ,je to vela pocitou a treba to ventilovat 🙂 ,
no uvidime ci za par , zajtra idem k primarovi na porodnicu ,nech sa vyjadri, tak dufam ,ze nas neodbije do neurcita , ale nam to pekne naplanuje, neviem si predstavit, ze by sme cakali do terminu i ked mali by sa pytali urcite skor, ale chcem to mat naplanovane
pekne sonovanie prajem a dufam ze sa ti pekne ukazu do tvaricky, nam sa nasi neukazali , daj vediet aky ste pekny velky

andysok
12. apr 2011

@zuzika30 ďakujem určite dám vedieť a uz štandardne začínam mat pred sonom strach tak paaaaa 😉

bombula
12. apr 2011

@lucia.kl prosim ta ak mi vies odporuct teplomer kt. si spominala - infracerveny(?)- aky konkretne pouzivas a si s nim spokojna?

dik

bombula
12. apr 2011

@slivocka tak co to napokon bude, viete uz?🙂 ja som mala podobny termin vyratany, 21. september..

slivocka
12. apr 2011

@bombula ešte nevieme, tak o 2 tyzdne ideme na morfo 3 D utz tak snad sa nam ukážu 🙂

lucia.kl
12. apr 2011

@bombula no idem ti pohladať ten link na teplomer..

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...
ten druhý má viacej funkcií...
inak ja som mala takýto teplomer v škôlke aj s lidl za 8€ a bola som veeeľmi spokojná, no už som ho dlho envidela predávať...
tento používam najčastejšie na čelo, do ucha sa to zložitejšie dáva, keď chcem mať presne teplotu, treba to uško potiahnuť dolu a dozadu alebo dopredu - teraz neviem čo je pri dospelom a čo pri dieťati..

lucia.kl
12. apr 2011

@andysok mňa tiež strašne bolieval chrbát a nepomáhalo ležanie, práve sa to zhoršovalo, najviac zaberalo sedenie na kuchynskej stoličke nohy naširoko a pekne vystretá - to bola úlava pre mňa...

juliagregor
12. apr 2011

@smejko kameru kup a aj foťák...ja teraz často čumím do PC a bučím...deti tak strašne rýchlo rastú...
točila som si len foťákom alebo mobilom a nie je to také dobré...

smejko
12. apr 2011

@zuzika30 prosim Ta, co je CTG ? inak tie nohy, ja som si kupila take panske slapky (s plnym predkom) v nedelu, o 3 cisla vacsie aby som ich nastrcila cez nart a ked som ich chcela vcera obut, tak sa mi nepodarilo ☹ pol paty mi trcalo von 😠 tak som sa od jedu a bezmocnosti rozplakala ... mne najviac puchnu nohy vpredu - od prstov mi navrie kopec a ide nad clenok, vyssie chvalabohu zatial nie ... drzim prsty, aby si to vsetko zvladla

smejko
12. apr 2011

@juliagregor dakujem za radu, rozmyslali sme nad tym kupit kameru, fotak mame sice starsi ale dobry ... ja sice nemam velmi vztah k rodinnemu videu - ale napriklad moji rodicia casto a radi pozeraju nasu stuzkovu, svadby a tak ... asi si tym vynahradzaju to, ze nas nemaju doma ... takze budem mozno rovnako sentimentalna ...

smejko
12. apr 2011

Dievcata, viete lezat na chrbate ? Mne je vtedy hrozne zle. Prvykrat sa mi to stalo pri glukozovom teste, to som myslela, ze mam kvoli tomu cukru, ale v poslednom case sa mi to stava castejsie - akonahle sa dam do polohy na chrbte, jedno ci lezim rovno alebo mam trosku zvysene pod hlavou, zacne sa mi tocit hlava a je mi zle az na vracanie ☹ Nechcem robit paniku, len ci to je normalne alebo to mam spomenut lekarke. dik

juliagregor
12. apr 2011

@smejko ja natačam deti, ked sa hraju, biju, ked začali spolu komunikovať, loziť, papať...nahrávala som si llen zvuky, ked si v postielke spievali.... kameru sme si kupili teraz na Vianoce...mm si vybral drahu, už to olutoval, že by nám stačila aj lacnejšia...ale je to sranda...ešte nám treba statív...a tu mám nejaké free video

https://www.youtube.com/watch?v=4zqpaRNoNuc

budíček pre susedov....

dvojičkárky...29. mája plánujeme stretnutie dvojičiek v Piešťanoch...okolo 16tej...v kupeloch v parku pri pávoch...

a kupim si ešte aj lepší foťák a zálohujte. zálohujte, zálohujte....mne už sa raz pokazil NT, našťastie fotky ukladám do 3 PC ...