Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

brita
16. feb 2012

Ahojte maminky dvojcatiek, prosim vas, viete mi povedat, ako je to ponovom, kolko tyzdnov trva materska, ak zena porodi dvojcatka? Viem, ze je to viac, ako ked porodi jedno, ale neviem, kolko je to spolu tyzdnov. Este sa chcem spytat, ked sa babatka narodia, existuju este tie mesacne rodinne pridavky na dieta, ktore teda bude poberat ten z manzelov, kto je zamestnany, cize u nas manzel? Dakujem. 🙂

redotka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
16. feb 2012

@redotka Ahoj, maminky dvojiciek asi budu vediet viac poradit, ale podla mna sa to neda vediet inak, ako na sone. Ja som v 12 tt, cakam dvojicky a brusko mam trosku take vypukle, ale urcitie nie velke. 😉

bubinka68
16. feb 2012

@redotka Ahoj, ja síce čakám svoje prvé bába a dve naraz, ale myslím, že cíti to človek rovnako, že sa to rozlíšiť nedá. No a ostáva ti len čakať. Mne na začiatku môjho tehotenstva povedali, že jedno bábo. Druhý krát mi lekár povedal, že možno dve a stanovil mi diagnózu syndróm miznúceho dvojčaťa o čom som prvý krát počula. Dal mi mesiac na to, aby som čakala či sa obe vyvinú, alebo len to jedno. Bol to hrozný čas a hlavne dlhý. Chce to len vydržať.

bubinka68
16. feb 2012

@1kwietocek1 Ahoj :D Ja som počas tehotenstva pribrala približne 8 kg a to čakám dvojčatá. Teraz som v 38+4 a povedala by som, že na tele som schudla, to že som tehotná vidno, len na mojom bruchu. Podľa mňa sa nemusíš báť, že málo priberáš. V mojom prípade to lekár vôbec neriešil. Chudnúť som nechudla, len som po troške priberala. Počas tehotenstva som mala ešte aj dodržiavať dietu, lebo mám aj tehotenskú cukrovku a ďalší problém bol v tom, že som chudokrvná tak celé tehotenstvo beriem železo. Niekto si mysli, že musí jesť za troch, ale to nie je pravda. Základ je, že tvoje bábätka majú čo potrebujú oni si berú z teba, neboj nehladujú :D

smejko
16. feb 2012

@1kwietocek1 ahoj, ja som pribrala 20kg a po porode som schudla 30 🙂 dnes to skore uz nie je take pozitivne, nejake kilecka sa na mna uz zas nalepili, ale stale je to fajn 🙂 pribrala som najviac na konci tehu, asi od 7 mesiaca. Inak tvoje detusky maju termin na moje narodky 🙂 a moji chlapci sa narodili 27.5 🙂 drzim prsty, aby si dotehulkovala co najdlhsie a najzdravsie

janula18
17. feb 2012

@brita materská je zatial 40 týždnov, Prídavky na deti môžeš poberať aj ty, ale danový bonus si môže uplatniť len zarábajúci.

betina1984
17. feb 2012

@1kwietocek1 ako kedy. Sú dosť plačlivý. Teraz je také medziobdobie. Už sa im nechce ani toľko spať, ale ešte sa nevedia ani zahrať, tak ich musím prebaviť. Ak by si mala záujem o nejaké veci, ozvi sa. Predávam aj tie súpravičky - modrú a ružovú s myšami. Ja už deti neplánujem, tak sa toho chcem pozbavovať, nech mi to nezavadzia.

betina1984
17. feb 2012

@redotka nie je to iné. Iba ak trošku väčšie brucho ako pri jednom. Musíš vyčkať.

brita
17. feb 2012

@janula18 Dakujem 😉

gemini2
17. feb 2012

@redotka mne dr. v 6tt. povedala, ze si nie je ista, ci som tehotna (ze to moze byt aj cysta) ale ak budem, tak to budu dvojicky.... 😀
O dva tyzdne na to, uz s urcitostou tvrdila, ze ano, dvojicky

dana_l
17. feb 2012

@redotka mne to zistili najskor krvou a potom potvrdili sonom. uz v 7tt.
pri "dietati" je urcity pocet buniek pre kazdy tehotensky tyzden. pri dvojickach je ten pocet vlastne dvojnasobny. takze ak by ti urobil krvny test mala by si dvojite pozitivum na dvojicky

jarula10
17. feb 2012

@brita ahoj. materská pri dvojičkách je 43 týždňov od vzniku nároku na materské, (ak to náhodou teraz nepredĺžili) pozri stránku sociálnej poisťovne. 😉

jarula10
17. feb 2012

Ahojte baby. Dávno som nepísala, ale sem-tam sem kuknem. Teraz potrebujem radu. 😕 Malých stále kojím a chcela som im pomaly začať dávať UM, ale nechcú ho. ☹ Z fľašky čaj vypijú, ale keď urobím mlieko, tak vyvádzajú až kým nedám cecík 😅 Máte niektorá skúsenosti?
Chcela som im začať pomaly dávať UM večer, že by možno lepšie spali a nech si pomaly zvykajú na fľašku. Keď sa narodili, tak som ich dokrmovala a pili to normálne, ale už asi na to zabudli 😒 Ďakujem

zajkka
18. feb 2012

ahojte dvojickove maminky....neviete nahodou,ci nemame narok na predlzenie materskej?moje dvojicky budu mat v maji tri roky a nieco som pocula,ze o pol roka predlzenia mame nárok.....dakujem vopred za odpoved

zajkka
18. feb 2012

@redotka mne to povedali rovnako,ze sa im zda,ze mam prist o 3 tyzdne.....a boli dvaja,tiez som bola v soku,ale neboj sa,budes sa neskor velmi tesit.Aj som si poplakala,lebo doma som uz dve deticky mala.Uz som si potom ani nevedela predstavit,ze budem mat len jedno babatko....teraz sa nevieme vytesit,robia nam velku radost,su nadherni 🙂 🙂

dana_l
18. feb 2012

@zajkka ake stare su tvoje deticky?

mamoka4
18. feb 2012

@jarula10 Ahoj, vidím že máme rovnako staré detičky...aj ja stále kojím, ale v noci kojím len občas. Baby by sa kojili aj 6 x v noci a uz ich to nezasýtilo. Takže cca 3 týž. im dávam Um mliečko Hami, to im chutí...najskor sme bojovali...to som mala aj so staršími, ktorých som kojila 18 mes. Odkedy im dávam Um na noc....tak aj pokojnejsie spia....a v noci vypiju každá takmer 500 ml UM....takze to nie je šanca aby som tolko vyrobila 🙂. Skus im dat aj ine znacky mlieka ako si im dala...nasim nechutil Sunar ani Nutrilon. Ja som ich v noci tak klamala 😕 , že som vytiahla cici, ale strčila som im flasku a vyslo to... 😵 ale cez den nechcu UM....na poobedný spánok sa stále kojíme.

zajkka
18. feb 2012

@dana_l 2 roky aj 8 mes.

mamoka4
18. feb 2012

@zajkka Ja som počula tak, že ak ti dá lekárka napr. imunologička odporúčanie, že neodporúča deti do kolektívu....atd. tak mali by ti schválit predlzenie rodicovskeho prispevku....

mamoka4
18. feb 2012

@brita Materská dovolenka na ´dvojkičky je 43 tt. a priadvky na deti su na kazde dieta 22,- €
@redotka Ahoj, moje dvojky boli plánované tretie babatko takze ked som zistila ze som tehu...tak som v 6 tt. isla na sono bolo tam 1 babo.... 🙂 aj v 9 tt. tam bolo 1 babo....a v 12 tt. prekvapko... 🙂 🙂 ale doktor nevidel ani druhe babo...ale 2 zltkove vahy a druhu pupocnu snuru. 😀 tak sme hladali druhe malicke a oni sa absolutne prekrývali. Druhe malicke bolo o trosku mensie....ale vsetko je v pohode...a teraz okolo mna lozia uz takmer 1 r. krásne baby. 🙂 🙂

dana_l
18. feb 2012

@zajkka a tie starsie?

zajkka
18. feb 2012

@dana_l David 11r,Oliver 7r.,

dana_l
18. feb 2012

@zajkka to su uz velky chlapci. o chvilu budu na vyske 😉 . a dvojky su tiez chlapci alebo mas aj pomocnicku?

redotka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evita59
18. feb 2012

Tá správa je asi pre každého ako zlý sen...pre mňa určite áno, dlho trvalo kým som sa s tým zmierila...možno až po pôrode keď som ich videla...tiež som už mala 2 deti..a ty máš len jedno...najhoršie je predýchať ten prvý šok, držím palce

dana_l
18. feb 2012

ale baby, ja som sa tesilaaaaa

dana_l
18. feb 2012

@jarula10 tiez by som poradila ako @mamoka4 skus inu znacku. a na veceru im co davas? ako casto ich este kojis? ved oni popri mliecku aj ine papaju.

zajkka
18. feb 2012

@dana_l vsetci styria su chlapci....nádherní a starší su velkí pomocníci

zajkka
18. feb 2012

@redotka ak sa aj dozvies,poznac si ma do diara a ked sa ti narodia babatka,po case mi napis ako sa mate a GARANTUJEM ti,ze budes ta najstastnejsia matka na svete.Ja by som este velmi rada mala raz dvojicky 🙂 ....kludne