Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

magdi21
9. jún 2012

@lauricka No bola by som rada, keby sa to takto dalo🙂 Vraj na pôrodnej sále sú dobre vybavení pasmi, ale do miestnosti , kde sa chodí mesiac pred pôrodom je to otras....

saskapac
9. jún 2012

@dadanr ja som rodila v NR dvojičky u prednostu , bola som veľmi spokojná 🙂

saskapac
9. jún 2012

@klincek neviem , ako by som zladila naše dvojičky: keď jedna nechce spať , tak by som ju ako " donútila" , aby spala? A v noci sa tiež niekoľkokrát kojíme a zatiaľ ani neuvažujem o odstavení ( majú zníženú imunitu a UM odmietajú).

klincek
9. jún 2012

@saskapac no jasne, ze uplne nasilu sa to neda. ale zobudit jednu alebo ulozit druhu o 15 min skor sa da bez vacsej ujmy..a aspon trosku im to postupne prisposobit. mne velmi ulahcuje zivot, ze maju rovnaky rezim. popri tom, co si pri nich uzijem, som rada, ze nam aspon toto funguje.
co sa tyka kojenia, tam sa asi velmi spekulovat neda, to neviem posudit, ja som nekojila. a naozaj uprimne obdivujem vsetky maminy, ktore zvladaju "volny" rezim dvojiciek este aj s kojenim u 10 mesacnych deti, hlavne v noci. ja som bola na pokraji zrutenia uz po 5 mes, a to sme krmili v noci "len" 2x-sice aj s tym sme sa vytrapili, lebo papali dlho s grckali, ale aj tak..kojenie si vraj deti pytaju castejsie, to neviem ako by som ustala.

saskapac
10. jún 2012

@klincek s kojením si asi aj žena zvykne na nočné vstávanie. Ja som staršie deti kojila 2 roky a tiež sa budili v novii, hoci to už určite nebolo od hladu. S tým spaním je to u nás ťažké, oni sa budia aj navzájom, takže vstávajú rovnako , ale nezaspávajú naraz. A ako sa uspávate? My sme si zvykli pri kojení alebo na rukách! Čo viem , že vôbec nie je dobre. . A neviem, ako ich naučíme zaspávať samé.

hural
10. jún 2012

@elapp dakujem 🙂

anlady
10. jún 2012

Dobré ránko žienky,
Ja sa chcem len spýtať?. Aké ste mali pocity pri ovulácie? Mňa posledné cykly ťahá vejčník raz na jednej strane a na druhý deň na druhej strane - len tak rozmýšlam,či sa mi neuvoľňujú dve vajká.
Dvojičky máme v rodine - otec má bratrancov,
- a manžel je z jednovaječných (ale to so mnou nesúvisí - teda rozumiete,to nie sú moje gény)
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a prajem Vám krásnu nedeľu ( i keď asi upršanú)

klincek
10. jún 2012

@saskapac my sme ich do 9 mes (najprv kvoli refluxu a neskor kvoli tomu, ze si zvykli) tiez uspavali na rukach, bolo to pre nas najpohodlnejsie riesenie, zaspali do 15 min.
cez den bezproblemovo spavali do 7 mes len v kociku, tak som bola vonku trikrat, neskor dvakrat denne, az od 7 mes som sa zatala /kvoli sebe, lebo uz som nevladala tak fungovat/ a ucila ich na postielku..ale pri zaspavani v postielke potrebovali tapkat po ritkach /asi im to nahradza hojdanie kocika/, tak som prehnuta cez postielky kazdu tapkala jednou rukou a robim to vlastne doteraz 😒..a uz prechadzame na tento system aj vecer, uz sa im totiz zaspavanie na rukach nepaci asi kvoli tomu, ze sa nemozu povystierat a je im pri nas aj prilis teplo. akurat to ma oproti poobednemu spanku tu "vyhodu," ze kazdy tapka svoju. a nastastie medzitym sa aj grcanie dost polepsilo, takze uz sa to da aj takto.
samostatne zaspavanie asi tak skoro nebude. ale aspon ze nam aky-taky system funguje, tak aj za to som vdacna.
co sa tyka vzajomneho rusenia, tak to je nastastie zatial v pohode. ked sa jedna poobede skor zobudi, tak ju vezmem do druhej izby a hrame sa, kym nevstane druha, co byva tych 20 min. a doobeda v kociku sa jedna pravidelne budi skor, ale tym, ze sa vezie, jej to nevadi, dostane napit a tisko sa hra, kym sa druha nevyspi. v noci sa nerusia, spia nastastie dost tvrdo. a ak niekedy jedna ma zlu noc a mohla by revom zobudit aj druhu, tak si ju vezmeme k sebe do postele, tam sa upokoji a spinka.
no ked to teraz po sebe citam, cela veda 🙂 ..ale s dvojkami je to asi normalne. clovek je rad, ze vobec nieco funguje..

lauricka
10. jún 2012

@magdi21 vies, lenze tou jednou sondou ta monitoruju dve hodiny, co je fakt vadne, to nemoze tolko trvat, takze nic tym neusetria. Podla mna tam mate nejake zaostale sestricky. Videl to nejaky doktor? Ak by to videl a bol by normalny, podla mna by im to hned vysvetlil. To kde je take bohovske zariadenie, ako pises?

saskapac
10. jún 2012

@klincek aké veľké sú tvoje dvojičky? Naše spávajú aj kočíku, ale najviac tak 2x 30 min. A väčšinou sa zobudia plačom, tak sa navzájom budia- niekedy aj v noci tak. A kľudne mi môžeš napísať, ja som vďačná za rady. A tiež som dosť ukecaná 😉

klincek
10. jún 2012

@saskapac maju 10 mes, teda budu mat o tyzden.
oni kocik zboznovali od zaciatku, spali v nom ako sysle. aj teraz, na prvy spanok sme vzdy v kociku, v akomkolvek pocasi. oplati sa mi to, lebo viem, ze ked sa dobre vyspia, budu ako-tak v pohode a ja aspon doobeda od revu neohluchnem a nescvoknem..spia od 9-9.30 do 10.30-11.30, ako kedy. a tiez sa nebudia vzdy potichu, ale druha spi tak tvrdo, ze sa ani nepohne, maximalne sa pomrvi. no-mame aj horsie dni, ale ozaj len obcas..
poobede spavali v kociku tiez, ako som vravela, do tych 7 mes. ale ja uz som ich nevladala kazdy den dvakrat chystat a nosit von a dnu, trepat kocik z kocikarne a spat, a promenadovat sa zakazdym dve a pol hodiny. bola som uz strasne unavena, tak som zaviedla poobede postielky. aj som dufala, ze im to zlepsi nocny spanok, ked si na ne viac zvyknu..tusim to trochu funguje, ale jasne ze este v noci vstavame, no vacsinou uz len na cumliky alebo pretocit ich na druhy bok.
u nas spanie nie je az taky horor, ale vynahradzaju si to inde, cele dni hucia, uz aj u lekarky sme s tym boli, a bolo mi jedno, ze vyzeram ako blbec..toto cele dni pocuvat neprajem nikomu. fakt na nervy. takze asi nie som velmi vhodny poradca, ked si neviem poradit so svojimi vlastnymi drobcami 🙂.. praveze ty uz musis mat kopec skusenosti-ale jasne, vzdy sa najdu veci, ktore ten druhy robi lepsie a mozme sa inspirovat 😅 . kludne napis aj IP, pokecame urcite🙂

ritusuk
10. jún 2012

Baby, ma tu niektora deticky, medzi ktorymi boli priepastne rozdiely co sa tyka vyvoja? Lebo ako to mam kazdy den na ociach, tak si to vsimam viac a viac, viem, ze kazde baba je individualne, ale aj tak 😖

saskapac
11. jún 2012

@ritusuk skutočne každé dieťatko je iné a dvojičky tiež. My nemáme až také veliké rozdiely, ale tá menšia je určite vývojovo pozadšie. Napr. tá väčšia sa už sama postaví a veselo štvornožkuje, zatiaľ čo druhá ešte len začína štvornožkovať. A ešte je to len v takom štádiu plazenia. Ale nedajú sa porovnávať a ja sa teším z každého pokroku!

betina1984
11. jún 2012

@ritusuk ja mam tiez dvojicky a mne sa zda, ze s vyvinovo rovnako. Vsetko robia zhruba naraz, pripadne jedno skor, druhe o 1-2 potom

ritusuk
11. jún 2012

@saskapac My tak isto. Samko sa uz stavia na nohy a chce chodit, kym Ninka sa len uci sediet. Plazit sa plazi, ale nadsena z toho nie je 😀 Obcas ked sa na ne zadivam, tak to hrozne bije do oci, Samko je velky, silny, postavi sa tak, ze sa rukami opiera o zem a najnovsie hladi vsade dole hlavou 😀 Ninka je strasne drobna, malicka, slabucka 😔 Partner mi stale opakuje, ze sa to spravi, ze pri porode mala len kilo nieco, ze dorastie...len vies ako to byva, ocinovia maju niekedy skreslene predstavy a mamina je realista, v mojom pripade az pesimista 😉 Ale taktiez sa tesim z cohokolvek noveho a podareneho, staci mi uz len to, ze je mala na styroch a skusa sa rozhupavat...asi chcem vsetko a hned 😔
@betina1984 no u nas je mala vzdy tak 2-4 tyzdne za malym, uz od narodenia...tak to mate pekne 🙂

A uz sa vam deticky aj vnimaju? Myslim, ze ci sa na seba pozeraju, popr. ci sa biju o hracku...lebo ja mam pocit, ze tito dvaja sa maju akosi na haku zatial, vedia o sebe, ale akoby sa len tolerovali 😀

betina1984
11. jún 2012

@ritusuk ako kedy, vidia sa, obcas sa aj rozpravaju, usmievaju na seba, docahuju sa, aj hracky si beru, ale to skor nevedomky

saskapac
11. jún 2012

@betina1984 asi tak podobne, skôr tá väičšia robí "zle" tej menšej. Aj ju myká a šklbe... ☹
@betina1984

saskapac
11. jún 2012

@ritusuk asi tvoj partner má v tomto pravdu, je to tak . Ja to vidím doma . A teda to máme veľmi podobné, len ty máš chlapčeka. Vôbec sa s tým netráp, je to dobre!! 🙂

evusaa
11. jún 2012

@ritusuk ahoj, ja mam tiez chlapca, dievca o tyzden maju 9 mesiacov a rozdiel medzi nimi je asi mesiac. U nas je Adam on narodenia mensi, slabsi a pritom v pohybe je ovela sikovnejsi plazi sa uz dlho, asi 2 tyzdne sa uz stavia na nohy a Zita sa len teraz zacala plazit. Nesedia este vobec, a Adam odkedy prisiel na caro statia tak nic ine ani nerobi len sa stavia 😉 Nasi su predcasnici tak chodime na neurologicke a rehabilitacne kontroly kde som sa na to pytala a vsetko je v norme, proste kazde babo ma svoj cas 😉 A aj to ze nelozi a nesedi ale uz stoji je vraj bezne, niektore deticky to maju takto vymenene.

brita
11. jún 2012

@evusaa Ahoj, prosim ta, moze sa spytat na tvoje detciyk, preco sa narodili v 32.tyzdni? Sa pytali na svet, napr. odtiekla ti plodova voda? Pytam sa preto, lebo aj ja cakam dvojicky a tak som zvedava, kedy my budeme rodit. Zatial je vsetko Ok, som zatvorena. Dakujem.

brita
11. jún 2012

@evusaa Ahoj, prosim ta, moze sa spytat na tvoje deticky, preco sa narodili v 32.tyzdni? Sa pytali na svet, napr. odtiekla ti plodova voda? Pytam sa preto, lebo aj ja cakam dvojicky a tak som zvedava, kedy my budeme rodit. Zatial je vsetko Ok, som zatvorena. Dakujem.

evusaa
11. jún 2012

@brita ahoj, cele tehotenstvo som mala absolutne bez problemov ani som nevedela ze som tehu a v 32tt mi z nicoho nic v noci odtiekla plodova voda a uz sa nedalo nic robit. Ale ja som mala a chuda tak asi mali malo miesta 😉 drzim palce

betina1984
11. jún 2012

@brita kazde tehu je ine, aj my sme kazda ina. Ja mala tiez uplne krasne tehu, malych som porodila v 39.tt., a to mi ich museli vyvolat, lebo sa im nechcelo... 🙂

brita
11. jún 2012

@evusaa
@betina1984 Dakujem, kocky. 😉 Tak snad to nasi chrustici potiahnu co najdalej 😉 Samozrejme, ze aj ja mam obavy,ale su veci, proti kotrym asi nic nenarobime 😉 Tak sa drzkajte a zelam vsetko dobre vasim detickam. 🙂

mia117
12. jún 2012

@kkatka113 Ahojky ako sa citis?

ivkamaco
12. jún 2012

Ahojte babenky,prosim poradte, ake matrace kupit do postielok?

klincek
12. jún 2012

@ivkamaco ahoj,my mame taky, co ma kokosovu vrstvu na oboch stranach a medzi tym nejaku inu vypln, presne uz neviem co, asi pera s niecim..je taky tvrdsi. sme spokojni, len ho treba pri vymene plachty vzdy otocit, lebo tam, kde mavaju najcastejsie hlavky a ritky, sa ten kokos trochu zlezi - ale potom sa vrati do povodnej polohy. znacku uz tiez neviem (tusim nemecky vyrobca a ma potah so vzorkou pismenok v becovej a modrej farbe), je ich vela, poradia ti v obchode. a treba si ich aj "ochytat"🙂. sama uvidis, ktory za ti zapaci.

kkatka113
12. jún 2012

@mia117 Ahoj, citim sa fajn, vsetko v poriadku, aj lepsie mi uz zacina byt nastastie, a aj brusko uz rastie, kontrola buduci stvrtok tak som zvedava, dufam ze sa drobcom dari 🙂 Ty ako? MAs nejake priznaky?

mia117
12. jún 2012

@kkatka113 mne byva dost zle asi od 6 tt, niektore dne su lepsie a niektore horsie.. uz aby to preslo. ja idem v pondelok na sono, tak tiez uvidim ci ma kazde mimco svoj vak. 🙂