Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andreasiskova3
28. dec 2013

@kviatok gratulujem, a ako si sa cítila po sekcii? už si v pohode?

capuletka
28. dec 2013

@andreasiskova3 dakujem, aj ja ti gratulujem🙂)) no mas uz tri deticky, tak verim ze to bol velky sok. Ale zase ty uz "mamou vies byt", mas to trikrat zmaknute, zvladnes lavou zadnou;) ja sa akoze celkovo velmi tesim, az na tie obavy ci zvladnem hned prve a hned dve...
Ako si na tom ty s nevolnostami? je ti pri dvojkach horsie ako predtym?

andreasiskova3
28. dec 2013

@capuletka Mám dve deti, to tretie tehotenstvo bohužiaľ nevyšlo. Mala som veru horšie nevoľnosti ako pri predchádzajúcich tehotenstvách, ale chválabohu už sú za mnou, len ma občas bolieva žalúdok, asi mi naň tlačia. Tie nevoľnosti som mala od 6 tt do 14 tt alebo 15 tt, tak nejak. Celkovo sa cítim horšie ako predtým, cítim sa strašne plná, že sa nezmestím do kože, ale tak zvnútra. Pri prvom tehotenstve som sa cítila fantasticky, fakt úžasne, okrem nejakých nevoľností mi nič nebolo, ešte v 5. mesiaci som chodila na bicykli 😀 , Pri druhom v pohode tiež, pri treťom mi nebolo vôbec nič, a teraz nič moc. Ale to ide asi aj vekom aj tým, že to už je štvrté tehotenstvo, asi. Všetko mi vadí, vypijem pohár vody a cítim sa ako keby som zjedla za tri taniere. A to ma ešte polovica čaká 😖 . Už aby som mala drobcov vonku 🙂

capuletka
28. dec 2013

@andreasiskova3 juj, tak to tretie ma velmi mrzi :( ale myslim ze dvojky su prave preto pre teba dar;) mne je hrozne zle tiez...a dufam ze to nebude tak cele tehu, lebo som totalne neschopna normalne fungovat...ach
A co mena? uz mas vybrate?🙂

dana_l
28. dec 2013

@capuletka nepotesim, mne bolo zle od zaludka cele tehotenstvo. ale uz som zabudla 😉

andreasiskova3
28. dec 2013

@capuletka Mám nejaké vybraté, ale neviem pohlavie. Zatiaľ mám pre dievčatko a pre chlapca, ak to bude rovnaké tak netuším 😀

silviatomas
31. dec 2013

@kviatok dakujem, som rada, ze sme uz konecne doma komplet rodinka 🙂

silviatomas
31. dec 2013

@andreasiskova3 dakujem,porod bol rychly a v pohode, mala som vyborneho lekara, ktory sa so mnou rozpraval a aj anesteziologicka bola perfektna. Mlada lekarka, vsetko mi popisovali dopredu...Zotavovanie vsak uz bolo pomalsie, mala som bolesti. Davali mi lieky od bolesti aj infuzie. Teraz sa uz citim dobre, nic ma uz neboli a aj jazva je bez zapalu. Takze sa venujem nasim drobcekom a aj dcerke-pokial mi to cas dovoli, ale vzdy si najdem pocas dna na nu cas 🙂

silviatomas
31. dec 2013

@dana_l dakujem 🙂 krasne sviatky prajeme 🙂

avana7
2. jan 2014

naše už trojmesačné princezničky

kviatok
5. jan 2014

@avana7 nadherne babiky, su identicke vsak? mozem sa ta opytat, ci ich este dojcis?

avana7
6. jan 2014

@kviatok Budeš prekvapená, ale sú dvojvaječné. A sú čisto len kojené a dúfam, že nám to ešte dlho vydrží. Akurát v nemocnici mi ich zo začiatku prikrmovali, ale čo sme doma sa len kojíme 🙂 Tomu sa moc teším.

syabina
7. jan 2014

@avana7 ahoj vieš aj ja cakam dvojvaječne dievcata ,mam jednu placentu a dva obali ,ako si mala ty prosim ta 😉 😉 🙂 inak su prekrasne 🙂

silviatomas
7. jan 2014

ahojte, viete mi poradit co robit? Mame chlapcov, su na umelom mlieku (Nutrilon 1) lebo uz v porodnici som mala malo mliecka a museli sme dokrmovat, aby priberali a vysla z nich zltacka. Boli velmi spali, musela som ich budit kazde tri hodinky, aby aspon nieco vypili. Teraz sa uz budia sami, kazde tri hodinky aj v noci. Avsak po papani do pol hodinky zacnu plakat, boli ich brusko a to trva aj niekolko hodin. Chvilku su ticho-spinkaju a o chvilku opat placu. Uz neviem, co mam robit. Davam im aj Espumisan L na prdiky, cvicim s nimi aspon 5 minut pred krmenim, natieram brusko a masirujem mastickou PUPIK, ale zatial nepomaha.Hlavne v noci je to hrozne. Dokopy spim tri hodiny denne.Uz som velmi unavena ☹

shania31
7. jan 2014

@silviatomas
Skus zmenit mliecko, kazde babatko znesie nieco ine. A vidim, ze mas tiez chlapcov, hmmm my sme si tiez uzili svoje. Minimalne prve 3-4 mesiace boli najhorsie. A urcite probiotika postupne pridavat raz denne. To ti zrejme odporuci aj pediatricka.

avana7
7. jan 2014

@syabina ďakujem, ja som mala dva vaky a dve placenty, tak mi to aj po pôrode potvrdili. Ako vidím, tak už to máš za pár, aj máte už mená vymyslené?

janis24
7. jan 2014

@silviatomas ahojky, no my to mame podobne asi od 4. tyzdna, ale tie place nie su az take hrozne, len mrnkaju stale a mrvia sa, ale aspon v noci spinkaju trosku... Ja davam Hipp mliecko, o Nutrilone som citala, ze s nim byvaju taketo problemy, niekedy pediatri potom predpisuju Nutrilon HA. Inak davame tiez espumisan, ale nic moc, skusali sme Babycalm, ten to tusim este zhorsil, teraz sme kupili Biogaiu a lekar nam predpisal nejake zarabane kvapky, ak by pomohli, dam vediet 😉 Zelam vela energie, ja si stale vravim, ze do toho 3. mesiaca nejako vydrzime

syabina
8. jan 2014

@avana7 joooj mam v pondelok na 7,00mam terminovany držkajte mi palce, 🙂

avana7
8. jan 2014

@syabina tak držím palce, nech všetko dobre dopadne a ste všetci zdraví 🙂 Potom očakávam aj nejaké foto

avana7
8. jan 2014

@silviatomas
@janis24 Jáj baby ani si to neviem predstaviť, keby mi takto plakali. Hovorí sa, že chlapci mávajú s tým problémy, že mavajú koliky a bolesti bruška viac ako dievčatká. Ja mám baby a zatiaľ v pohode. A keď náhodou dlhšie plačú, tak mi stúpa tlak, tak si neviem predstaviť, keby mi plakali stále. Tak nech sa vám to čoskoro polepší a chlapci mali len úsmev na tváričkách. A fenyklový čajík by nepomohol? Neviem, či ho také malé deti môžu, skúste sa opýtať lekára. Ja ho pijem, aby malé nebolelo bruško a aby bolo mliečko, lebo ja ich len kojím. Tak ešte raz, držte sa 🙂

silviatomas
8. jan 2014

@shania31 A ake mlecko si davala. Jedna znama mi odporucila Nutrilon proti kolikam, a probiotika chcem vyskusat BioGaia, ale tie su az od 1.mesiaca, co budeme mat o par dni, tak im to vyskusam dat.

silviatomas
8. jan 2014

@janis24 ahojky, aj ty mas chlapcov?Kolko ti v noci prespia?Lebo mi spinkame najviac tri hodinky.Kto ti pomaha krmit v noci aj cez den deticky? Ja to robim sama a poviem ti, trva mi to hodinu-prebalenie,masaz nozickami a nasledne krmenie.Uz som naozaj unavena.A to mliecko Hipp je nejake proti kolikam? Jedna znama mi odporucila nech vyskusam mliecko od Babylove1, vraj by mali pekne kakat a tym ustupit aj bolesti bruska, tak neviem zatial zvazujem.Kolko tyzdnov maju tvoje deticky?

silviatomas
8. jan 2014

@avana7 skusala som davat aj fenyklovy cajik, ale vela ho nevypiju za den.Nechcem im ho velami davat, aby som im nezaplnila bruska a potom aby mi papali. Tak im ho davam, len ked sa im stikuta.

shania31
8. jan 2014

@silviatomas
Davala som Humanu Anticolic a od 5 mesiacov mame Nutrilon Low Lactose predpisovanu lekarom. Nam sa lepsie osvedcili probiotika Infants Dophilus. A na gastre mi odporucila do 4 mesiacov im cajicky nedavat- ani rascovy vyvar a podobne, im to robilo horsie.

kviatok
8. jan 2014

@avana7 ahoj, aj my sa len kojime, dúfam že vydržíme aj ďalej, včera som ich bola prevážiť a už aj priberajú pekne tak ako majú, tak sa teším 🙂 len niekedy sa mi zdá, že nerobím nič iné cely deň len kojim
Moje sú úplne rozdielne, ale ty ich určite rozoznas 🙂 keď to tu čítam o tých kolikach, tak mám dosť aj bez toho je to náročné a hlavne bez pomoci si to so starším synom neviem predstaviť...

janis24
8. jan 2014

@silviatomas mam chlapca a dievca, dievcatko mava tie krce dokonca este horsie, resp. horsie to znasa, dost sa jeduje... Mame presne 6 tyzdnov. My ich mame s manzelom rozdelenych, kazdy vstava k jednemu, krmenie a prebalovanie trva tak polhodinky, ale ked to zratam aj s dlhym zaspavanim, niekedy som s malou hore aj dve tri hodiny v kuse. Cez den sa budia cca kazde tri hodiny, v noci vydrzia aj 4-5 hodin bez papania, ale s tym, ze im dlho trva zaspavanie a lepsie sa im spinka az ked im vytravi. Niekedy sa mi podari dohromady spat aj 7 hodin, inokedy len 5, cez den si nestihnam lahnut ani nahodou, hoci mi zatial pomaha mamina velmi, ale cochvila uz budem na nich sama...
Verim, ze si riadne unavena, ale ono to nebude trvat navzdy, neboj... Hipp mlieko neni proti kolikam, ale mali ho v porodnici a velmi im chutilo, obsahuje aj probiotika, aj pekne kakaju po nom, tak uz som nechcela skusat nic nove... Ale ty kludne skusaj, za to nic nedas, ked je to u malych take zle...

silviatomas
9. jan 2014

@janis24 mileko Hipp ktore im kupujes sa ako presne vola?Maju ho len v lekarni alebo aj niekde inde. Da sa predpisat aj detskym lekarom?Ako casto kakaju?My kakame tak raz za styri dni a to je doslova porod ako tlacia. Nasi chlapci ked sa najedia,tak kazdy hned tlaci a puci sa a napriek tomu sa nevykakaju kazdy den.

silviatomas
9. jan 2014

@janis24 Este som sa chcela spytat odkial pochadzas.Hladam niekoho z BA, kto ma dvojicky, rada by som si vymenila informacie a hlavne pokecala - potrebujem to, vyrozpravat sa a trosku odreagovat. Velmi mi chyba spolocnost a prechadzky vonku na cerstvom vzduchu ☹

silviatomas
9. jan 2014

@shania31 humana anticolic to je presny nazov?Kde sa da kupit, pripadne je aj na predpis?Ako je to teraz s tvojimi chlapcami, uz lepsie, nemaju uz bolesti bruska?Este ma napadlo, ty im davas len mliecko? Ziadne cajiky ani prevarenu vodu a pekne kakaju aj kazdy den?Viem, ze mam vela otazok, ale chytam sa kazdej pomoci a rady. Velmi pekne dakujem za odpovede.Nie si nahodou z BA?Potrebujem si s niekym pokecat a vyrozpravat sa-chyba mi spolocnost a prechadzky na cerstvom vzduchu☹

janis24
9. jan 2014

@silviatomas Je to Hipp bio combiotic, maju ho v lekarni aj bezne v predajniach - Billa, Tesco. V lekarni je ale o dost drahsie. Pediater moze predpisat aj hypoalergenne Hippko, to je potom za polovicnu sumu, ale musis mat lekarom potvrdenu alergiu. Nasi kakaju aj 3 krat za den, ale tiez sa po kazdom jedle strasne pucia a tlacia, problem im robia hlavne prdky, tie ich bolia, na to ten espumisan celkom pomaha...
Moja nie som z BA, ale ked budes potrebovat, kludne pis do IP 😉