Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliana30
5. júl 2014

@bewik ďakujem,ale stale nemám mlieko ☹,len umelé im dávaju zo striekačky,aj skúšam odsávať,pijem vineu,čaje a nič ☹.Aj Polynka9 je uz v nemocnici?No držím palce všetkým,nech to dobojujete do šťastného konca a hlavne,ze ste pod lekárskym dozorom,mne sa to naozaj vyplatilo.

bewik
6. júl 2014

@juliana30 hlavne z toho nebud v strese, ten moze mliecku branit. Neboj sa, ono sa spusti. Uz ti dnes doniesli drobcov?

juliana30
6. júl 2014

@bewik bola som aj dnes klokankovať,obidve chceli naraz jesť,no čo ti poviem,asi to bude perné doma 😀.Uz sa mi riadne naliali prsia,odsávam si,ale zatiaľ mam máličko,len to prvé kolostrum.Škoda,ze mi ich neprikladajú,išlo by to rýchlejšie.Ale tak verím,ze sa to rozbehne. 🙂

bewik
6. júl 2014

@juliana30 jej, no tak uz to pojde stale lepsie a lepsie 🙂 a mozes sa chodievat na ne pozerat castejsie?

juliana30
6. júl 2014

@bewik mozem,ale chodím max.3-4x,lebo sa tvária Sestricky,ze majú vela roboty a ze ich to obťažuje ☹. Raz je vizita,potom zase menia smeny....je to také vlažné.Medzitym este nosím mlieko (ak sa to tak dá nazvať) ☹ . Hrozne by som ich uz chcela na izbu,uz sajú pomaly z fľaše,a ak budú napredovať ,tak by mi ich dali možno ku koncu týždňa na izbu.Uvidime.Teraz mam zase problém s tými prsami,mám ich ako kameň ☹.

bewik
7. júl 2014

@juliana30 verim ti, ze uz sa ich nevies dockat, drzim palce nech rychlo napreduju a budu tam, kde je im najlepsie, pri maminke 🙂
V ktorom tyzdni a dni si vlastne rodila? Ja idem na kontrolu do nemocnice, bojim bojim...

juliana30
7. júl 2014

@bewik ďakujem 🙂,rodila som presne na 34tt ,ale uz som predtým dostala injekciu na vývin pľúc .Neboj,uz máš krásny týžden aj ty,este aspon 3tyzdne vydrž a bude dobre 🙂.Napis potom,co povedali v nemocke,drž sa 🙂

bewik
7. júl 2014

@juliana30 tak sme doma, najblizsia kontrola v piatok. Nateraz ziadna zmena, len lezat, lezat, lezat 🙂 . Presne, este aspon tri tyzdne. Pozdravujem tvojich chrustikov 🙂

juliana30
7. júl 2014

@bewik,tak fajn,treba to skutočne dodržiavať 🙂,ale to urcite dáš 🙂 .ja som bola za babami,sú také krásne,Ninka sa pokakala,riťka ako špendlikova hlavička,bože ,a hneď nervy,rýchlo chcela jesť a keď sa napapá,tak v momente zaspí.No celý muž môj 😀. Inak uz mam nadštandard izbu a to je teda paráda ,vlastné wc,sprcha,tv,chladnička ,teším sa 😀,hlavne na to,ze mozu prísť návštevy na izbu a nemusíme stáť ako debili v chodbe.

capuletka
7. júl 2014

Ahojte kocky. Julianka ako kraaasne napredujete. Som dojata ked citam o vasom klokankovani. Neboj uz zachvilku ich mas pri sebe. Drzim palce aby ste sa dobre rozkojili🙂 este otazocka nech nemusim listovat vzad. Kolko mali odhadivanu vahu pred porodom a kolko realne po porode?

Ja som v nemocke este len treti den a uz sa idem zblaznit. Akurat co tu depkarcim ☹((

dudulik1986
7. júl 2014

Ako kocky ako sa mate mne to ide strasne pomaly a stve ma ze neviem kolko vazia az v 30 tt bude merat ochh joj 😉

juliana30
7. júl 2014

@capuletka,odhadovaná váha bola 2100g a 1800g a skutočná bola 1930g a 1860g. Ja som bola týždeň na gynekologickom oddelení a my sme tam len jedli a kvákali,na izbe sme mali zábavu 🙂,aj ked som bola smutná,ze tam nechcem byt,napriek tomu tam bolo dobre.Horsie je to teraz na sestonedeli ☹,tu nemáš cas sa moc debatovať,lebo všetky sa starajú o deti ,je tu hluk,všetky su ubolené a strieda sa to tu obrovskou rýchlosťou ,ale uz to nejako vydrž,uz si blízko k cieľu. Aj tebe uz povedali váhu babatiek ?

bewik
7. júl 2014

@juliana30 zlate 😵 😵 😵 ked budes mat foto, sup sem 🙂
A sama si na izbe, ci ste dve? Nadstandard velmi potesi, hlavne vlastne wecko s kupelnou.

juliana30
7. júl 2014

@bewik,teraz som už sama,je to super.Síce asi pri odchode zahučím pri platení,ale stojí to za to 🙂

elisabethwoodville
8. júl 2014

ahoj dievcata, smies sa pripojit? mala by som otazku...som v 6tt, dnes som bola na UZ pretoze som vcera vecer troska spinila. lekar videl 1 vacok a v nom jednu fazulku. potom tam zbadal este daco ine, zazoomoval si a vravi ze mozno je tam este dalsia fazulka. srdiecko este nebolo vidno, takze ma objednal o tyzden na dalsi UZ, vraj uvidime viac. ak by sa to potvrdilo, boli by gemini monoamniales, jednovajecne so spolocnou placentou v spolocnom vaciku, co je vysoko rizikove. poznate niekoho, kto je tu s tykymito dvojciatkami? ja som sa totiz spytala strycka Google a hrozne som sa vyplasila 😒
prajem vam pekny den

dudulik1986
9. júl 2014

Ahojte babenky tak ako som si myslela ze to pojde v pohode tak dnes cela noc prebdena nemohla som zaspat rano som sla na kontrolu tak doki povedal ze som 27tt krcok 4cm... a zajtra mam ist do nemocnice na posudenie ku primarovy ci mi maju pichat uz kortikoidy.... som zvedava ci si ma tam nehaju a kolko tam budem....

juliana30
9. júl 2014

@dudulik1986, uz aj by ti pichali kortikoidy?4cm je podľa mna v pohode,nie?No veď uvidis,co povie primár .No darmo,tieto dvojickovske tehotenstva nás asi všetky potrapia ☹. Nemaľujte este čerta na stenu,ak ta pošlú domov,tak len lež a nerob nič,nechaj sa obsluhovať,nic iné na to nieje.Drzim ti palce a daj nám vedieť zajtra.

dudulik1986
9. júl 2014

@juliana30 jasne ze dam vediet aj ja dufam ze ma poslu domou.... a vy ako sa mate.....

juliana30
9. júl 2014

@dudulik1986 my sme dnes uz vyšli z inkubatora 🙂 a baby uz ležia na vyhrievacom lôžku,tak dufam,ze si udržia teplotu a budú len napredovať .Este keby sa naučili pit z fľaše,tak by som bola šťastná.Dufam,ze sa im bude vonku dariť <3

bewik
10. júl 2014

Ahojte baby 🙂
@juliana30 tak to su sikovne baby, ked su uz vonku 🙂 A to su nejak hned vedla seba, alebo je kazda zvlast? Teraz si ich uz mozes viac uzit aj ty, ze?
@dudulik1986 drzim palce. Ked mas doma este dvoch drobcov, tak to sa velmi neda oddychovat, co? Aj mne sa zda 4cm dost, ale asi tam budu este aj ine parametre. Tak nech ti to dobre dopadne.

dudulik1986
10. júl 2014

@bewik uvidim o12 tam mam byt najradsej by som bola este doma ale ak to ma byt pre chlapcou ok tak tam ostanem len dufam ze tam nebudem musiet ostat do konca aj mne povedal doki ze krcok mam v poriadku este zatial....

juliana30
10. júl 2014

@bewik včera boli spolu a dnes sú zvlášť,Dnes ich idem prvýkrát pribaliť,OMG mam strach,sú take drobné 🙂,ale teším sa.Uz ich mozem pestovať v perinke.Keby este to pitie z fľaše zvládli,bola by som šťastná 🙂.Nevies co polynka9?

bewik
10. júl 2014

@juliana30 jej, prve prebalovanie 😵 A nie su spokojnejsie ked su spolu? Ale asi len spinkaju, ze? Uz ti aj povedali kedy by ste mohli ist domov? O polynke nic neviem, ale myslim na nu, dufam, ze su v poriadku.
@dudulik1986 a povedal ti vlastne preco si ta tam chcu nechat? Mas nejake problemy? Tvrdne ti brusko?

juliana30
10. júl 2014

@bewik tak baby uz nepotrebujú ani vyhrievacie podložky,som nadšená,zatiaľ si držia teplotu ..klop..klop...klop...Oni vačšinou len spinkajú a budia sa len,ked su hladné 🙂,ale hádam cítia,ze sú vedľa seba v postielkach 🙂.Tak dnes mi len ukázali ako budem prebalovat ☹ ,ale aspoň som si ich popestovala.Ach,neviem sa na ne vynadívať.Saška sa usmiala na mňa,skoro som sa rozrevala.Nepovedali,kedy nás pustia,musia najprv vedieť pit z fľaše,netrúfam si tipnúť kedy sa to naučia.

bewik
10. júl 2014

@juliana30 no tak ja som si ten usmev len predstavila a mi slza vysla 🙂 juj tak uz aby pekne papali z flase a mohli ste si ich co najskor odniest domov. Ale vsetko pride 😉

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dudulik1986
10. júl 2014

Ahojte baby tak som domka primar zmeral krcok a jazvu a malinkych jeden ma 1010 a druhy 1125g ake su to podla vas vahy dnes som 27tt1d

bewik
10. júl 2014

@dudulik1986 vahy ti uplne zodpovedaju danemu tyzdnu, takze super 🙂 a krcok nameral aky dlhy? Ja mam kontrolu zajtra, bojim bojim 😖

dudulik1986
11. júl 2014

@bewik milacku mam napisane 40mm povedal ze ok a ty ako ti dopadla kontrola aj ja by som chcela byt uz 34 a potrebovala by som kupit este jedno brusko lebo si myslim ze uz mi nema kde rast....napis aka bola kontrola

bewik
11. júl 2014

@dudulik1986 ahojky, tak ostavam doma 😵 krcok mi ani nemeral, len palpacne vysetril. Ze ziadna zmena, takze fajn, ze sa nic nezhorsuje. To lezanie pomaha. Len narocne je tam stale chodit. Cakali sme hodku a pol!! Ty mas teda slusny krcok. Ja by som tiez potrebovala este jedno brusko 😀 neskutocne jak sa tam tlacia, natahuju, uz nemaju miesta, je to az bolestive, ale aj tak mile 🙂