Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

martiina
22. jan 2009

inak dnes sme boli na tej rahabke s Laurikou, čakala som niečo horšie, našťastie sa to dá zvládnuť aj napriek neustálemu 10 min. plaču pri cvičení. Rehab. sestra nam ukazala dva cviky, ktoré sú skôr tlaky na určité body. Vraj do troch mesiacov sa s takými malinkými ani nejaké krkolomné cviky robiť nedajú, tak som zvedavá čo príde po tých troch mesiacoch. Aj keď plače, viem že ju to bolieť nemôže, lebo je to len taký slabý tlak, skoro ako keby som ju len držala 🙂 Plače len preto, že sa jej zrovna nepáči čo s ňou robím, keď ona by najradšej papala alebo buvala 😀 A s vedomím že jej tým len pomôžem sa ten plač vydržať určite dá!

dracik1
23. jan 2009

teda, marg, super ponuka, baby, fakt nevahajte, ja byt tehu tak to beriem ani nemrknem, ked vezmete, ze 1 postielka stoji najlacnejsia 1000 sk, jedna stolicka taka z bazaru pouzita tak 1500 sk, cestovne postielky sa zidu a su strasne drahe a ten kocik vyzera super

catjob22
autor
23. jan 2009

Kocky cauko! Nestiham Vas, kupujeme totiz pre nasu rodinku ktora sa rozrastla 4-izbovy byt a nezijeme nicim inym len predstavami ako si ho prerobime 😵 😵 😵 😵

FOnika, ty si sa pytala, ako sa to da zvladnut s babatkami a starsim deitatkom. Nasa BIbka sa na surodencov tesila, no ked sa narodili, neminula ju extaticka vlna ziarlivosti, ktora ju doslova posunula vo vyvoji o ksok dozadu - mala bezmala 3 rocky ked sa narodili a vratila sa k cumlom a plienkam, lebo "to robia aj babatka" a dudka sa jej dosalova stala barlickou v case, ked sme my s MM nevedeli kde nam okolo dvojiciek hlava stoji. Bibka chodi do skolky vzdialenej 5 km a kazde rano ju MM odvezie a vrati sa ku mne a detom, obaja sme SZCO takze je super, ze sme na nich dvaja - moje dvojky to je taka mala demolacna cata 🙂

Ja som pracovala tiez do 32.tt ale uz som bola podsita od 20.tt a potom v 32.tt som nastupila nadobro do nemocnice na infuzie, pichli mi aj kortikoidy pre dovyvyjanie plucok a nakoniec mi v 34.tt supli este pesar. Vydrzali sme takto do 38.tt a deticky mali obe po 3kg, bolo to skvele!! No mohla som v tehu viac oddychovat a nie sa nahanat za nemockou, mam sedavu robotu a velmi som namahala krcok, to mi je dnes jasne ☹

Pipka, Hanulka sa hrozne hodi za veducu a dracik, tvoji chlapcekovia su nadherni!!!! Prisamvera sa neskutocne podobaju, fiiiiiiiiiiha!! No nadherna banda ste boli!!! 😵 😵 😵

Felon drz sa, si herecka ze si to doetraz vydrzala a nebvoj, v nemocke si aspon iddychnes a pripravis sa na krpekov. Kazdy tyzden naviac v tvojom brusku je pre nich plus a super!! Myslim na teba!!

Taellka, aj ty sa drz!! nech ste v poriadku a coskoro doma. Vysvetlilo sa tu vlastne, preco si porodila skor?? Odtiekla ti voda?? Verim, ze to bude uz len dobre!!! 🙂 🙂

aneti78
23. jan 2009

ahojky

baby, ktore mate malinke dvojicky, mam ihned k odberu pekne nove bodynka, vhodne pre dvojicky a poldupky pre dievcatka - vel. 68, ak mate zaujem, napiste mi IP alebo pozrite MMB - ID 3690 😉

v15
23. jan 2009

janula 13 tak keď môžem pridať radu mne zaberá na žáhu kúsok surového zemiaku, alebo jedno zrnko kávy

a k tomu kočíku ja mám rezervovaný z pod ruky twinner twist bývalá majitelka je s ním nadmieru spokojná tak uvidím 🙂

eviska83
23. jan 2009

felon -drzim prsteky ,nech sa v tvojom brusku vyhrievaju co najdlhsie.
Neviem ci sam to tu uz spominala ale mna zo spodu este nikto nevysetril a teraz mam normalne strach.Ako zistia ci nie som aj ja otvorena?Ja chodim len kazde 2 tyz.na utz.
Este jedna otazka ,ako ste riesili postielky?Mali ste od zaciatku dve,alebo staci jedna?

martiina
23. jan 2009

eviska, ja mám postieľku len jednu kde spia cez deň a v noci so mnou v posteli 🙂
eviska aj moja sestra je v UK a termín má 4. apríla a tiež ju doteraz zospodu nikto nevyšetril, ale to vedela, lebo na začiatku jej dali prečítať brožúru, kde bolo písané že lekár ju môže vyšetriť zospodu ale len s jej súhlasom. Ale sa s doktorom ešte ani nestretla, lebo kontroly má na starosti midwife, čo je čosi ako porodná asistentka. Aj tie kontroly mala počas tehotenstva len 3, asi po 3 mesiacoch bola teraz. Ani len test na tehotenskú cukrovku nerobia, tebe ho robili? Veď akurát minule v telke hovoril odborník dietológ, že je dôležité toto odsledovať, lebo žena ani nemusí vedieť že tehotenskú cukrovku má. Potom sa môže narodiť veľké dieťa, ale nie prirodzene bucľaté ale so zväčšenými niektorými vnútornými orgánmi 😲 Aj sa na to pýtala a povedali jej že či má skusenosť že to niekto v rodine mal a keď povedala že nie, tak jej povedali že to určite robiť nebudú 😒

eviska83
23. jan 2009

martina_ja som si tu uz jedno tehotenstvo prezila,moj si sa narodil tu.Pri prvom tehotenstve mi to ale skor vyhovovalo ze sa vo mne nikto nesparal, mala som fakt bezproblemove tehotenstvo aaj porod.Ja som rodila len s midwife a dr.mi tam vobec nechybal.To len teraz mam taketo obavy.Ani mna netestovali na cukrovku a odovodnili mi to presne ako tvojej sestre.kedze teraz cakame dva tak chodim stale k dr.nie iba k midwife.
A kde spava tvoj manzel?My by sme sa tam asi 4 nezmestili.

taella
23. jan 2009

cat, nikto nevie prečo som tak skoro porodila . O druhej v noci som dostala tri kŕče do brucha , postavila som sa , že idem na vecko a vtedy mi začala odtekať voda a o štvrtej už boli malí na svete . Dnes som si akurát pozerala správu z patológie , tak záver bol , že placenty boli v norme , nejasná príčina predčasného pôrodu.
Ešte v pondelok som bola na kontrole a všetko bolo v poriadku

martiina
23. jan 2009

eviska, manžel spí so synom v detskej izbe 😅 Veď počas šestonedelia by sme aj tak nesúťažili 😀 a potom keď to príde, môžu spať deťúrence v postieľke kde spia cez deň 🙂

jarka82
23. jan 2009

ahoj eviska ty byvas v graigavone? my byvame nedaleko dunganonu 🙂

eviska83
23. jan 2009

martina -ahaaa,no vies my to mame trosku obmedzene,synova izba je tak mala ze sa tam vojde akurat tak jeho postel a dost.Myslis si teda ze jedna postielka staci?
Taella a ako drobci?Uz si ich drzala? Co mliecko -spustilo sa?

martiina
23. jan 2009

zo začiatku určite stačí, potom uvidíme 🙂

jarka82
23. jan 2009

myslela som Craigavon 😀

eviska83
23. jan 2009

ahoj jarka82- no svet je fakt maly, ano byvame v craigavone.Takze ty mas termin 17.03? Tak je dost mozne ze sa aj stretneme v porodnici.Chodis do craigavonskej nemocnice?
martina- takze ani my nebudeme zatial kupovat druhu a casom sa uvidi

jarka82
23. jan 2009

ahoj eviska nie nechodim do craigavonskej ja chodim do omaghu my sme tam byvali a cez vikend sme sa sem prestahovali takze to dokoncim tam a rodit budem v enniskilene ano termin mam na marec ale ktovie 😕 my mame postielky dve ale zatial mame poskladanu len jednu a pripravenu. Ty cakas jednovajecne ci dvojvajecne? ako prebieha tehotenstvo? u mna je to celkom v pohode akurat v noci je to zle s klbamy 😝 ale inak pohoda. A co Andrejko tesi sa ci to asi este moc nechape,ze?

eviska83
23. jan 2009

jarka -IP
Mne povedali ze pravdepodobne ocakavame dvojvajecne ale na 100% mi to nemozu povedat,maju 2 vaky a 2 placenty alevraj to zavisi od toho kedy sa rozdelili.Aj mna bolia klby -hlavne v noci tocim sa jak poludnica.
Andrej vie ze mamka ma v brusku 2 babetka aj ich hladka a pusinkuje ale som pripravena na tvrdu realitu-ziarlivost ,.ako tvoj martin?

jarka82
23. jan 2009

eviska nas tiez vie ze su v brusku mimi tiez ich hladka pusinkuje ale urcite bude ziarlit no budeme musiet sa rovnako venovat aj jemu aby ho to casom preslo 😎 boze trosku mam s toho aj hrozu co a ako bude ☹ dostala si injekcie na dozretie plucok? v ktorom si presne tyzdni?

eviska83
23. jan 2009

Aj ja sa toho desim.moja svokra by tu mala prist na prve 2-3 tyzdne po narodeni aby mi pomohla s Andrejom.
ano minuly tyzden som dostala steroidy 2 dni po sebe.Vcera mi zacal 29tt.

jarka82
23. jan 2009

ja som ich dostala v 27tt jej super budes mat pomoc mne pride na mesiac ak sa podari tak na dva mesiace uvidime ako sa jej to podari vybavit v praci

eviska83
23. jan 2009

moja je uz na dochodku,takze ta s tym problem nema len neviem ako by som to na dlhsie znasala ja

jarka82
23. jan 2009

vy sa nemate radi? ja a moja svokra sa skvelo doplname takze ja sa na nu moc tesim. 😵 😵 😵

pipka
23. jan 2009

cat pridavate sa do nasej bandy? 😕 😀
a uz mate bytik vybraty? ze uz planujete prerabku? 😕 😵 inak ja som vcera nemohla zaspat, co som stale premyslala nad tym, kam sa raz prestahujeme a ako bude nas novy bytik vyzerat...uz som prerabala... 😀 😀

ja dnes tiez nejako nestiham...MM je stale chory, tak sa tu staram o dve deti 😅 🙄 😀

catjob22
autor
23. jan 2009

Pipi my sme prave jupili namiesto nasho 3-izbaku velky 100m2 4-izbovy byt 😉 A presne ako pises, nic nerobim,l len rozmyslam co kde a ako 😀 😀 😀

pipka
23. jan 2009

juuuuj, tak to sa maaateee 😵 😵 😵 a to vo Vranove? Ci sa stahujete inde? 😕 😕

aj ja scem vacsi bytiiiiik ☹ mame moznost vymenit byt s nasimi, ale MM o tom nechce ani pocut..ze to je daleko zo sidliska do mesta dochadzat 😅 😠 je to kusok autom...sak ja ho k tomu dokopem 😀 nasi su sami v 4-izbovom byte a my sa tlacime v dvojizbaku...sice krasnom...ale ak chceme este dvojky...tak jedine vacsi byt... 😉 😎

felon
23. jan 2009

jarka, eviska- mne veru žiadne injekcie na dozretie plucok nepichali. Na základe čoho vám ich pichli, mali ste určité problémy? Veľmi ma to zaujíma. 😵
catjob- ahojček! Ďakujem ti, že na mňa myslíš. Ak by som vydržala tak ako ty, bola by som šťastná. 🙂 😉
eviska- mna kontroluje od spodu lekárka každé 2 týždne. Úplne jemne si to skontroluje a vždy mi povedala, ako som na tom. Raz do mesiaca mi robí sono a meria hlavičky detičiek. Mne robili aj testy na tehotenskú cukrovku, čo je ako písala Martinka veľmi dôležité. Môžeš ju mať aj keď sa v rodine nevyskytuje. Podľa mňa je to veľmi nezodpovedné. Podobne je to aj so štítnou žlazou. V tehotenstve sa môže funkcia znížiť a žena musí užívať lieky.
🙂
taella- dúfam, že už si o.k. Maličké sú ešte na prístrojoch, alebo ich už máš pri sebe? Myslím na teba, prajem veľa zdravia a mliečka. 😵 😵
margarétka- musím povedať, že si jedna zlatá a prajná osôbka. Taká dobrá kúpa by to bola. Škoda, že ja už mám skoro všetky veci, ktoré sa tam predávajú doma. Tiež mám pegperego, ale ten starší typ. Šancu majú maminky, ktoré sú na zač. tehotenstva a ešte nič nemajú kúpené. Určite sa ti tvoja dobrota vráti dvojnásobne. 🙂 🙂
pipka- takže podržím štafetu v nemocnici po tebe. Dúfam, že budeš spokojná , keď ti vyberú ten nešťastný žlčník. 😉 🙂
martinka- pevné nervy pri rehabilitačnom cvičení s Laurinkou. 😵

pipka
23. jan 2009
margaretka11
23. jan 2009

Ahojte.

Felon, si zlatá a ďakujem 🙂 . Ja som ani nemohla inak, ako len dať sem ten odkaz včera lebo keď som ten inzerát zbadala tak až vo mne hrklo. Taká super ponuka sa naozaj hocikedy neobjaví a keďže mám dvojičky tak viem, ako rýchlo sa peniažky rozkotúľajú pri týchto našich drobuliatkach a keď sa dá ušetriť aspoň na niečom, tak prečo nie? 😉

No a sem stále pribúdajú nové budúce mamičky dvojičiek, tak som im chcela aspoň trošičku pomôcť. Veď aj tak budú mať výdavkov viac než dosť...

pipka
23. jan 2009

felonka caaau, tak sa drzkaj moja...podla mna to este potiahnes aspon 5tt, ze? 😵
takze ja idem do nemocky vo stvrtok rano a v sobotu, najneskor v nedelu by som uz mala byt doma. tak budem cakat na priebezne spravy od teba a okamzite budem podavat hlasenia na MK 😉

janula13
23. jan 2009

ahojte, tak po prve dakujem aj za ostatne maminy margaretke, je to super ponuka, my sme tie postielky aj tak planovali kupit tie iste v ikei a cela ta ponuka je super,to je uzasne ze sa staras aj o nas ostatne 😀
Martinka dakujem, pomohol aj tvoj nazor,naozaj, tiez som tak rozmyslala, ze aj ked na ne neuvidim-a mozno aj uvidim, tusim maju vv tych korbach okienko, tak ich budem kontrolovat a nebude to nadlho, max na toho pol roka..a co sa tyka autosedaciek, tiez neplanujem ich v tom vozit dlho, viem ze to pre malicke babatka nie je dobre, ale len tak ked pocestujeme k mame, pripadne k lekarovi a tam ich nakliknut, alebo len preniest..tiez planujem kupit v bazare,ono k tomu kociku myslim aj tak neexistuju original autosedacky...asi si mi pomohla sa rozhodnut 😉
a co sa tyka zahy, dakujem za pomoc aj Mauzos a pipinke a v15, dnes som kupila mandle, zatial som tiez skusala aj tu citronovu vodu, pomaha , aj ked nie uplne a mlieko a fatru a dnes kedze mi je celkom dobre, mam ten lepsi den, tak staci mlieko a ked sa zhorsi skusim mandle..
babule mna doki prehmatava zospodu vzdy na poradni, ale utz mam teraz zase az po dvoch mesiacoch, tak uz sa neviem dockat, dufam ze pekne rastu, ked uz tak dlho nevidim a som strasne zvedava, kto ma to tam kope a veru uz kope, ale nechapem preco stale len na jednej strane.. 😀 podla zahy by to mali byt teda copate babule, ze pipka 😀