Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
22. dec 2011

@bisy
@tulina77
@lucia.kl my mame tiez tie sanky, na ktore @lucia.kl poslala link... deti dostanu na vianoce 🙂 uz su doma, vyzera to dobre, len este nie su odskusane... kedze so snehom je to biedne, nie je kde skusat... 😎 po Novom roku sa chystame ale niekam na hory, tak odskusame...🙂
ja ich mam z tejto stranky, a tam mali aj podsedaky...http://www.svetkocikov.sk/detske-sanky/492-dets...

nattalia
22. dec 2011

@nana80 ahoj, mne vzdy ked sa pretocili, bolo strasne zle a pozerala som vtedy cely den vela do zachoda 😎 (horsie ako inokedy, ale nastastie to nebolo casto 🙂 ) sono mi to vzdy potvrdilo, kedze som chodila casto... nakoniec boli aj tak ku koncu otoceni KP a uz sa nepretocili, takze bol CR... ten by bol ale asi aj tak, povedali mi, ze som krpata... a plus dvojicky, tak ma nechceli nechat rodit prirodzene... od zaciatku ma pripravovali na CR.

nana80
22. dec 2011

@nattalia dakujem za odpoved lebo mam pocit ze mi roztrhne brucho 😀

nana80
22. dec 2011

@lucia.kl dakujem ti za odpoved a v kolkom tyždni sa ti narodili?

lucia.kl
22. dec 2011

@nana80 v 39tt

nattalia
22. dec 2011

@nana80 verim verim! 🙂 aj ja som mala taky pocit, hlavne ku koncu... mam 151 cm a brusko som mala oproti vyske take, ze bolo jednoduchsie ma preskocit ako obísť hehe 😀 ... ja som mala jedno babo tiez asi posledne dva mesiace ulozene priecne pod rebrami, a tlacilo to obcas doooost 😎 ale neboj, vydrzis to a bude to v poho, ale tebe to asi nemusim hovorit, ty si skusena mamina!🙂 o to to mas jednoduchsie, oproti nam, pre ktore to bolo prve tehotenstvo a hned double!🙂

dusika11
22. dec 2011

ahojte duo maminky..vsetkym cakatelkam prajem..krasne vianoce .viem ako sa cititite ja som tak pred rokom bola s velkym bruchom ako kapor pod stromcekom... 🙂 len to vydrzte...zaroven chcem vam ponuknut svoje vecicky na predaj do roka..mam vianocnych chalanov..ked nieco potrebujete s kludom pofotim..

nattalia
22. dec 2011

@lucia.kl Lucka, citala som u teba, ze Nicolka ma horucky zo zubkov... ☹ chuda male, uz je lepsie? Chcem sa spytat, aku vysoku ma teplotu? My mame stale tento problem s Matuskom, zacali mu liezt tie potvorky, lenze sa stale nevie, ci su to virozy, alebo zuby... my mame tak okolo 38,5 az 39 obcas... 4 dni cca v kuse... potom tri dni pokoj a znova... az som sa nastvala a poprosila lekarku, nech mu urobi vytery a zoberie krv, lebo sa mi to nepaci (dnes poobede budu vysledky, tak som trochu na nervy)... uz to tahame od oktobra... pytam sa preto, lebo pri zubkoch je vraj okolo 37,5 (som niekde vycitala) - takuto ma Tomasko obcas a jemu sa uz zubky prerezavaju tiez...

lucia.kl
22. dec 2011

@nattalia no horúčky mala do 38 ale len dva dni a bolo to 1x, neviem či je to zo stoličiek alebo to bolo z tej vyrózy črevnej čo mala, takže to neviem objektívne posúdiť... teraz už je v poriadku ale zas mi nechce obedovať a večerať pre zmenu, dá len mlieko jogurt a ovocie...

mamoka4
22. dec 2011

Ahojte baby, aj my cely tyzden sme chorý...a su to iba 2 dnový virozy s teplotou....dvojičky mám už OK, tera má horučky najstaršia Sofia 😒 ☹ verím, že do Vianoc budeme OK.
@nana80 To poznáme asi všetky maminy dvojičiek..ja som tiež mala pocit posledné 3 mes. že som už pred pôrodom...držím palce aby si takto vydržala ešte aspon 10-11 tt. 😉

nattalia
22. dec 2011

@lucia.kl
no prave z toho ma slak triafa, ze ani ja neviem, ci viroza alebo zuby!!! Ved ja uz som tu jak pustovnik, ja uz nikam s nimi nechodim, ak ideme von, tak ziadne uzatvorene priestory ani velke mnozstvo ludi... nezda sa mi normalne, aby sme hned chytili virozu (uz ani nemame z coho, lebo len na vzduchu sme... ludom sa vyhybam... 😀 dufam, ze sa u mna neprejavi nejaka socialna fobia... 😀 😀 😀
Luci, urcite sa aj to papanie upravi, nasi nastastie papaju aj ked teplotuju, ale menej ako zvycajne...
@mamoka4 takze aj vy ste chori?☹ jeeezis, uz nas z toho vsetky porazi, co?☹ tak skore uzdravenie prajeme a hlasujem, ze uz nechcem zimu ale letooo... alebo aspon jar minimalne 😀

lucia.kl
22. dec 2011

@nattalia tak ja sa zas kolektívu nevyhýbam, aj MHD chodím, túto črevnú virózu sme si zo škôlky doniesli, ale nech si budujú imunitný systém..

nattalia
22. dec 2011

@lucia.kl tak vysledky krvi mame ok, jupiiiii!🙂 tak to budu asi tie zuby alebo viroza! 😀 len mi je cudne, ze Tomas to vacsinou nechyti... ale lekarka povedala, ze tie zuby mozu takto desne dlho trvat... tak len to preckat...
Povodne som sa ani ja nevyhybala spolocnosti, tiez som bola toho nazoru, ze nech si buduju imunitu, zneistila som ale, ked sa mu to vracalo stale...az to vyustilo do toho, ze som si vypytala testy...no, ale asi zasa svoj postoj prehodnotim, a zacnem aj do potravin s detickami chodit... 😀
Lucka, a co vy uz do skolky chodite???

slivocka
22. dec 2011

@nana80 ja som mala aničku skoro od začiatku stale dole hlavičkou a malý sa točil hore dole...v 32tt bole ešte priečne a potom v 34tt sa konečne otočil aj on dole hlavičku , takže sme potom rodili spontanne 🙂

lucia.kl
22. dec 2011

@nattalia ja som učiteľka v škôlke, tak tam občas zájdem ke´d majú nejaký program, aj celé leto som s nimi bola v škôlke na dvore, deti sa zahrali s mojimi babami a ja som mala aspoň hodinku voľno 🙂

nattalia
22. dec 2011

@lucia.kl jeeej, tak to mas super!!!!🙂

betina1984
22. dec 2011

Ahojky. Dnes sme boli prvýkrát na poradni. Filipko má 3.150 g, pribral 310 g za týždeň a Paulínka má 2790 g, pribrala 260 g za týždeň. Doktor chválil...🙂. Stále sa snažíme kojiť 20-30 minút a ešte dokrmujem každého z fľašky, ale len 30 ml, pravdepodobne budem musieť už pridať, akosi im to prestáva stačiť...🙂

parvitas
22. dec 2011

@meusicka praveze chodim uz do nemocnice do poradne, v utorok som bola prvykrat... moj doktor ma poslal... 😕

mamoka4
22. dec 2011

@nattalia Aj ja sa teším na jar....a az teraz som zistila ako je to ked mam doma 4 deti a jedno po druhom su chore... 😒 ale uz sa citia lepsie...tak verim že to bude Ok.

mamoka4
22. dec 2011

@nana80 Moje dvojky sa potočili, ked mi odtiekla voda! To som bola v 37 tt. jedna mala 2,7 kg a druhá 2,6 kg...od 28 tt boli dolu hlavickou a po odtoku plodovej vody mi robili pre sekciou sono a jedna bola priečne a druhá hore hlávkou.

gemini2
22. dec 2011

@nana80 ahoj, tak napr. moje dvojicky sa nepretocili, jeden bol hlavickou a druhy zadockom a doktor do poslednej chvile myslel, ze ked sa prve narodi, to druhe bude mat miesto a pretoci sa hlavickou. ale nestalo sa a tak som druheho tlacila zadockom. dobra spolupraca porodnika a ,,mna,, a dalo sa.... 🙂 a rodila som 36tt+3. drzim ti palce, aby to dobre dopadlo.... 🙂

nana80
22. dec 2011

@gemini2 dakujem za podporu aj ked mam za sebou uz 3 pôrody teraz mam strach ako nikdy predtym..nemam dobre skusenosti to asi preto 😖

dibik
22. dec 2011

Ahojte baby, chodili ste niektore s dvojickami na rehabilitaciu kvoli deformaciam hlaviciek? u nas maju obidve baby hlavicky mierne do strany, tak kvoli tomu, aby sa im na jednej strane neskracovali svaly musime chodit na rehabilitacie. Ako to prebieha? ako casto ste s nimi museli cvicievat a boli tie cviky neprijemne? laurinka uz u doktorky tak zalostne nariekala, ked jej skumala tu hlavicku, ze mi jej luto bolo. mali by sme ich davat spat na bok, lenze my ich kvoli refluxu davame do vyvysenej polohy v noci, takze to velmi nejde. aspon v kociku som to dnes vyskusala. no ja mam taky pocit, ze nase baby maju pomaly vsetky mozne neprijemnosti malych deticiek -bolesti bruska, reflux, deformacie hlaviciek.... :( ale inak su zdravucke a pribrali nam celkom pekne - Laura uz ma 5070 g a Lujza 4700 g 🙂

gemini2
22. dec 2011

@nana80 samozrejme, ze rodit dvojicky....ja sama som mala obavy....ale drzime palce, vsetko dobre dopadne 😀

nattalia
22. dec 2011

@mamoka4 no to si ani predstavit neviem, mne staci, ze su tu chori dvaja, pripadne len jeden 😀 Dufam, ze budes mat deticky uz zdrave, aby ste mali prijemne Vianoce! Snad aj u nas to tak bude!🙂

gemini2
22. dec 2011

@dibik ahoj, moji mali deform.hlavky, a jeden si ju stale tak vytacal do jednej strany. najprv nam vraveli podopierat hlavku, ale on si ju stale pretocil. tak nas doporucili do svidnika...ale nesli sme. ked sa zacali pretacat na brusko, akosi sa to same upravilo a aj hlavicky uz nie su zlezane... 🙂

dibik
22. dec 2011

@gemini2 len mna dnes doktorka dost nastrasila, lebo laure sa uz ze vraj skracuje sval na jednej strane. nase na brusku vobec nechcu byt. po chvili sa zacnu certit, tak ich musim vratit na chrbatik.

gemini2
22. dec 2011

@dibik aj mna dost strasili ale popri vsetkych vysetrenich sme akosi nemali cas a ako hovorim, krasne sa to same spravilo....a nevraveli ti ako ich mas masirovat? lebo nam ukozovali v poradni

dibik
22. dec 2011

@gemini2 nie, cviky by nam mali ukazat na tej rehabilitacii. ja len dufam, ze nebudeme musiet nejako casto behat po doktoroch....

gemini2
22. dec 2011

@dibik no my sme to mali dost daleko, teraz krmenie niekde v aute, prebalovat.....ak to nemate daleko tak chodte, tie masaze nie su zlozite, hoci sme ich casto nerobili 🙂