Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dadanr
4. máj 2012

@petra93 no ja si to tiež neviem predstaviť. Však by mi srdce puklo byť mesiac bez malej. Preto prosím boha nech ide všetko ako má. Teraz často myslím na ňu či sa nebude cítiť byť odstrčená a nie ešte ju nechať mesiac samú, potom prídu detičky a toho času nebude aby som jej to vynahradila. 😖

ivkamaco
4. máj 2012

@dadanr jeeej tak to niesom sama taka krpatucka 🙂 no je to nezvyk nosit to pred sebou, ale tak zvykam si, len sa kazdy o mna boji ze ako to zvladnem taka mala a chuda, no predtym som bola, tak potom sa aj ja uz zacinam bat ci to naozaj zvladnem, ale tak snazim sa mysliet pozitivne, a este k tomu donoseniu, mne doktorka od zaciatku tehotenstva hovori ze ma posle uz v 32.tyzdni do nemocnici, ze pre istotu, no dufam, ze to nebude skor, ze nebudu ziadne komplikacie

ivkamaco
4. máj 2012

@betina1984 a ty si s tym kojila?alebo da sa to vobec kojit obidve naraz? a nemas nahodou foto ako to vyzera?ci je taky ako na tej stranke prenasedeti, inak velmi pekne dakujem

mamoka4
4. máj 2012

@dadanr baby sa mi narodili v 37 tt.

mamoka4
4. máj 2012

@dadanr ja som pribrala 18 kg....a to baby mali 2,7 kg a 2,6 kg....a teraz mam svoju váhu....58 kg..

Baby dnes som začala chodiť na rehabilitácie so seknutým krkom + neurologia....vraj je to z preťaženia a nosenia dvojičiek. Beriem lieky, a čaka ma mesiac chodia na rehabilitácie... 😒 ☹ 😖 tak snád mi to môže....to je preto, že kazdá dvojka ma 10 kg....denno denne nosenie kočíka....a po 14 mes. začínam pociťovať unavu organizmu. ☹

ivkamaco
4. máj 2012

@mamoka4 Fuuu tak prajem skore uzdravenie a vela silyyy, takze sa mame na co tesit ☹

petra93
4. máj 2012

@dadanr a kolko ma mala, oj ma 2,5 roka a mozno ani on nebude za mnou plakat ale ja za nim, ale dlho bez neho nevydrzim, len ked ide babke na den som smutna, a na noc som este bez neho nebola 😒

juliagregor
4. máj 2012

@mamoka4 och joj, skore uzdravenie...veru to vlacenie je dost...

betina1984
4. máj 2012

@ivkamaco kojila oboch naraz dva mesiace, ale aj dokrmovala, lebo mlieka som nemala pre dvoch dost. Odfotim ti ho a dam sem foto, ale dnes to nestihnem. Skusim ho kuk na nete a dam ti sem adresu

betina1984
4. máj 2012

@ivkamaco no je to ten typ ako na stranke pre nase deti, ale ma farebny vrch a stal 66 eur, ale inak je taky isty, nafukovaci s pumpickou aj opierkou

dadanr
4. máj 2012

@petra93 malá má 2,4r, teraz je zrovna na chate svokrovcov ale to len 2 dni. To ešte zvládam aj keď ma prepadajú všelijaké stavy. ☹

dadanr
4. máj 2012

@ivkamaco hmm veru ja keď to bude treba pôjdem na mesiac ležať ale bude to trauma pre mňa. Ja neviem koľko som pribrala. Radšej nekukám a na poradni to nechel vedieť.

ivkamaco
4. máj 2012

@dadanr ale urcite bude vsetko dobre, no vsak ja som sa tiez doma radsej nevazila , len v poradni kazdy mesiac sledujem ako to ide hore

mirasierra
4. máj 2012

Ja so pribrala 25 kg a teraz 7 tyzdnov po porode mi zostali naviac len 4 kg, rodila som cisarskym v 38 tyzdni a pochavlujem si, lepsie ako normalny porod ktory som absolvovala tiez. Po tyzdni som bola skoro uplne fit. baby boli velke 2780 g a 3270 g a teraz v 7 tyzdnova maju obe 5, 5 kg. kojim ich a kojim naraz.
Mam starsiu dcerku, 4 roky a doteraz mi pomahal manzel ale teraz odchadza na tyzdnovky prec, preto som si nasla au pairku co mi bude pomahat. A starsia dceraka to doteraz znasa celkom dobre.

mamoka4
4. máj 2012

@ivkamaco od roka cítim, že su hrooozne ťažké 10 kg...ešte uplne stabilne nechodia a ťažký je aj dvojkový kočík...20 kg su len detičky...+ nákup + kočík...a hned je to 40 kg! 🙂 😒
@juliagregor dakujem

ivkamaco
4. máj 2012

@mirasierra jeeej tak super, a az v 38tt, to je pekne a kojite pomocou toho vankusa?a velmi to bolelo tie prve dniii??

ivkamaco
4. máj 2012

@mamoka4 fuuuu tak to je teda vela, obdivujem vas 4deticky,

petra93
5. máj 2012

@dadanr aj moj isiel dneska svokre aby som si oddychla, este ma aj soplechytili tak sa hrozne citim, A to brucho mna uz strasne tazi. 😒 Aj mne je smutno ked ide len na jeden den prec, cely den na neho myslim, ale potrebujem teraz oddych. Je to zataz cakat dve babatka, pri malom som taketo bolesti nemavala.

petra93
5. máj 2012

@mirasierra krasne vahy, ako si zvladala tehotenstvo, ja som 34 tyzden a uz placem od bolesti, strasne ma tlacia na spodku brucha a boli ma to, uz by som to najradsej mala za sebou

mirasierra
5. máj 2012

@ivkamaco kojims vakusom a ked ho nemam, podlozim si podusky aide to aj tak. Po cisaraku to bolelo ale nebolo to take hrozne. o normalnom porode ma to bolelo dlhsie.

@petra93 tehotenstvo som zvaldala, ku koncu uz sice ako velryba ale slo to. mne bolo cely cas dost zle, vracala som skoro kazdy den. ale vydrzala by som aj dlhsie, teraz nechapem ako som taku vahu mohla nosit v bruchu.

dibik
5. máj 2012

@ivkamaco ahoj, ja som mala tiez ten nafukovaci vankus na kojenie dvojiciek a podla mna je uplne super a chvalia si ho asi vsetky mamicky, co ho mali. je pevny, stabilny, vedela som si tam deticky pekne ulozit sama a nesmykali sa mi dole. ja ho urcite odporucam.
ja som inak rodila dvojky v 40.tt 2 dni pred terminom 🙂, takze da sa tahat aj do konca. a to keby mi neboli spravili cisarsky, tak su v tom bruchu snad dodnes.

ivkamaco
5. máj 2012

@dibik jej super dakujem pekne za nazor, takze som rozhodnuta ze si ho aj ja urcite kupim, fuuuuha tak to pekne 40tt, ale to muselo byt uz tazke pred koncom, a kolko si uz bola predtym v nemocnici?

betina1984
5. máj 2012

@ivkamaco ja rodila 38 +2 tt.a nebola som v nemocnici vobec. V stredu som dosla na prijem a v piatok som porodila. Cele tehu som travila v praci a pak doma

kkatka113
5. máj 2012

@betina1984 Krasa, to mas super, po takom comsi aj ja tuzim, ale neviem neviem kedze som len pol roka po cisarskom a teraz dvojicky....uvidime ako sa jazva zachova, dufam ze vsetko ok, ale viac menej pocitam s nemocnicou ku koncu....ty si to skvele zvladla, v dobrom zavidim 🙂

ivkamaco
5. máj 2012

Tak to aj ja teda zavidim, mna hned nechala na PN, nieze by som mala nejake velke potiaze, len som bola strasne unavena, a bolievalo ma brucho, zevraj kvoli tomu ze si drobci robili priestor a ked som tam prisla mala som sotva 50kg, ale teraz sa citim v podstate dobre, akurat ze je to nezvyk pred sebou nosit loptu, 🙂stale sa zvacsujucu, ale tak dufam, ze vydrzime aj my co najdlhsie, len ta nemocnica ma asi neminie, kedze doktorka ma tam chce poslat uz v 32tt

kkatka113
5. máj 2012

@ivkamaco Ja som straaaaasne unavena stale, a dufam ze v druhom trimestri sa budem citit lepsie, nevlnosti tiez nic moc, ale da sa vydrzat....ale ta unava je hlavne poobede v praci nevydrzatelna, vzdy ponahlam domov, lahnem si a uz sa do rana ani nepohnem, snad taketo stavy nebudu uz dlho trvat.. 😀

ivkamaco
5. máj 2012

@kkatka113 ja som si tiez myslela ze mi takto bude celu tehu ale musim poklopat preslo to, len ja som mala problem s tym ze mne sa ani spat nedalo a to som bola doma cele dni mohla som spat kolko som chcela a niiiiiic ani cez den ani v noci poriadne,teraz je to uz lepsie, ale pre zmenu mam alergiu takze sa rano budim na to ze musim kychat, ale energiee mam urcite viac ako v prvyych tyzdnoch, takze budem drzat palce nech je to cim dalej tym lepsie aj u teba 😉

kkatka113
5. máj 2012

@ivkamaco Dakujem 🙂 Ako ja viem ze prvy trimester je najvacsi napor, no a potom hlavne pri dvojickach ten posledny, ale unava je najvacsia teraz aj nevolnosti aj vsetko...k tomu este ta neistota co k prvemu trimestru proste patri....uz strase chcem aby bol jun a vsetko v poriadku 🙂

ivkamaco
5. máj 2012

@kkatka113 ja viem to ti verim, citala som co sa ti stalo ☹ , a pri dvojickach obzvlast su tie prve tyzdne dolezite aj mne to kazdy hovoril, bala som sa co bude, veru veru keby uz bol aspon jun, ale najlepsie august 🙂

kkatka113
5. máj 2012

@ivkamaco Bude coskoro uvidis 🙂 Vsak vsetko je na najlepsej ceste, co je fajn 🙂 No a u mna bude tazky ten koniec prave kvoli jazve po cisarskom, ale moja doktorka povedala ze tej jazvy sa nemam vobec bat, ze to je uz davno zahojene, tak strasne dufam ze ma pravdu, si vravim ze prinajhorsom pojdem ku koncu lezat, a nejak to dame do normalneho tyzdna a bude vsetko super, uz musi 🙂 Preto som bola v totalnom soku ked mi povedala ze cakame dvojicky, az nam to pride ako ze to nie je ziadna nahoda, ale malo to tak byt po nasej strate, tak verim ze tieto dve male maju hore ochrancu a vsetko uz bude super, dufam 🙂