Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ivkamaco
5. máj 2012

@kkatka113 Ale tak uz ked ti to povedala doktorka tak podla mna sa nemas tiez coho bat, aj ked chapem, co ako sa clovek snazi pozitivne mysliet, obcas mu napadnu aj zle myslienky a prepadne ho strach, a je super ze aj ty pozitivne myslis, ja si tiez myslim ze nic nieje nahoda, ale ze je to proste tak ako to ma byt, no mne ked povedala doktorka ze su to dvojicky, tak som revala ako dazd prve dni boli fakt hrozne, lebo ja som sa bala mat jedno, hrozne sa totiz bojim doktorov a bolesti a krvi a vsetkeho proste, no a booooom dvojicky, samozrejme teraz sa na ne velmi tesime

klincek
5. máj 2012

@kkatka113 ahoj, neboj sa, ta hrozna unava prejde. mne to trvalo od 6 do 13 tyzdna. rano som nevladala vstat, v praci som uz o 10tej spala na stole, poobede zase..a ledva som sa dotrepala domov, zalomila som na gauci pred telkou, mm ma zobudzal o deviatej, aby som sa umyla a presunula do postele. pripadala som si ako hibernujuci svist, od unavy sa mi pri chodzi zapletali nohy a nedokazala som vypotit jednu suvislu vetu. potom to v priebehu par dni preslo a uz mi bolo skvele az skoro do konca, kedy som uz zase nevladala chodit, ale to uz kvoli bruchu 😅 .
ak mas moznost, vela oddychuj a do nicoho sa nenut. telo si pyta, co potrebuje, posluchaj a nebojuj s tym, je to pre dobro vsetkych troch 🙂 .

kkatka113
5. máj 2012

@ivkamaco
@klincek
JA ked som sa dozvedela ze to budu dvojicky, tak som sa tiez vystrasila a predstavila si pre mna neskusenu dve deti ako uplny horor....ale uz po dni som sa zacala naozaj tesit, ze to bude super, aj moj manzel sa strasne tesi aj vsetci, a verim ze nam pomozu, ale uz nech sme v tom stadiu ze nam budu pomahat, teraz je este vsetko vo hviezdach....a dakujem za rady, oddychujem kolko sa len da, ale na prechadzku sa obcas donutim ist, to predsa len nemoze byt na skodu 🙂

1kwietocek1
5. máj 2012

Mamičky...davate drobcekom prevarenu vodicku alebo cajik???:.moje malinke maju 5tyzdnov a neviem ci im mozem dat tak raz denne lyzickou troska cajiku....co si o tom myslite???? citala som ze je to dobre na kakanie,alebo proti ckaniu 🙂

betina1984
6. máj 2012

@kkatka113 aj ja som bola rada ze to vydrzala az do konca doma. Nevolnosti som mala v podstate do konca tehu, lebo pak uz hrozne tlacili a skoro som nejedla, co som mala vsetko utlacene. A unava k tomu patri, ved nosis dve deti. Este sa ti moze pridat busenie srdca, to mala aj ja, lebo ti ide cez srdce dvakrat tolko krvi. Ale inak krasne tehu, uzivala som si ho takmer do konca, ved uz tehotna nebudem...

betina1984
6. máj 2012

@1kwietocek1 je cajik od Hipp feniklovy, ktory je od ukonceneho prveho tyzdna, ja ho davam stale, normalne jednu lyzicku na 100 ml vody a je dobry aj na vetry. Dcerka ma rada cajik a maly sa uz tiez naucil ho pit. Teraz im davam aj s medovkou.

betina1984
6. máj 2012

@kkatka113 ak ti to nebude vadit, mozem sa spytat, preco zomrelo tvoje prve babatko?

dibik
6. máj 2012

@ivkamaco v nemocnici som bola pred porodom 3 tyzdne 🙂, bolo to hrozne, ale teda hlavne to cakanie, zoznamila som sa tam s mnohymi maminami, dodnes mame kontakt, takze tam bolo aj vela srandy 😀.
Ja som do 37. tyzdna bola uplne v pohode, nohy mi zacali opuchat az v nemocnici, aj krize zacali boliet az tam 🙂. brucho bolo obrovske, ale vladala som s nim behat po 13.poschodie a naspat 🙂, snazila som sa urychlit porod, lebo ma to uz nebavilo 😀. Najhorsie boli tie nemocnicne postele a to otacanie sa z jedneho boka na druhy....

kkatka113
6. máj 2012

@betina1984 Jasne, no vsetko bolo cely cas bezproblemove, az som jeden den necitila pohyby, sli sme na pohotovost, a zistili ze srdiecko nebije....bol to dost sok, po porode mi hned lekar povedal ze pupocna snura bola uplne cela pomotana a ze to bol urcite ten dovod.....a aj pitva nepotvrdila nic ine, cize zdrave dievcatko, ktore malo tu smolu ze sa nam nenarodilo zive :( Ale uz nastastie ideme dalej, a teraz verime v lepsi koniec 🙂

mirasierra
6. máj 2012

ja som v nemocnici nebola, tiez som rodila den po prijme sekciou.
Cajik nedavam, ved kojim a ked budu velke horucavy budem davat trochu vodicky.
a podla mna sa daju dvojicky lepsie zvladnut ked uz doma mate jedno dieta, aspon vas uz len tak lahko nic nezaskoci a mate nejake skusenosti aj s kojenim a chorobami. dolezite je mysliet pozitivne a verit ze vsetko dobre dopadne ci uz s porodom aj s kojenim.

betina1984
6. máj 2012

@kkatka113 to dúfam, že teraz to už bude dobre až do konca. Ja sa tiež bála pri dvojčatách, že by sa im mohlo niečo stať. Keď sa malý narodil, prestali mi kontrakcie, museli narýchlo púšťať oxytocín a malá sa tam za tých pár minút popretáčala a narodila sa so 4x omotanou pupočnou šnúrou okolo krku. Nebolo mi všetko jedno, ale keď zaplakala, už som sa prestala báť.

dana_l
7. máj 2012

@dadanr ja som sama na deti lebo manzel je 6 dni v tyzdni od rana do po polnoci v praci. aj nakupy robim sama s detmi. da sa zvladnut, len si musis nejako zvyknut na to ze nebudes tolko stihat - hlavne v dome. nech mas to zakladne urobene, poprate a navarene a povysavane. to ze budu veci vsade nech ta netrapi (i ked sa lahsie povie ako "ne-pozrie")
na zaciatku ked budu babatka bude jednoduchsie lebo budu viac spinkat, teraz ako su moje vacsie a aj vonku je pekne tak vela veci "stoji a caka". no ved pockaju, nikam neutecu.

dana_l
7. máj 2012

@dadanr deti sa narodili 38+5tt spontanny porod, tehotenstvo bezproblemove

dana_l
7. máj 2012

@dadanr aj mne byvalo velmi zle. dost dlho. az okolo 5 mesiaca sa to ukludnilo.

dana_l
7. máj 2012

@1kwietocek1 ak kojis tak nedavaj ziadu inu tekutinu. to by ti nahradzovalo mliecko a znizovalo jeho tvorbu. ak davas umele tak musis dat extra tekutinu.

dana_l
7. máj 2012

@kkatka113 je mi luto ze vam vase dievcatko odislo takto tesne pred koncom. drzim palce nech je teraz vsetko dobre az do uspesneho porodu

dana_l
7. máj 2012

@dadanr @petra93 vy ste priamo z nitry? ci z okolia?

petra93
7. máj 2012

@dana_l S Krskan to je pri Nitre kusok

dana_l
7. máj 2012

@petra93 ja som chodila na strednu do nitry. som z vrabel

petra93
7. máj 2012

@dana_l no vy uz mate styri deticky, super 😉

dana_l
7. máj 2012

@petra93 vela nas, ako maku 😀
a vy ozaj neviete ci chlapci, dievky alebo mix? ja som chcela vediet, aby boli dobre zladene 😉

karkulkaa
7. máj 2012

Ahoj maminy tiež by som sa rada pridala k Vám čakajúcim dvojičky. Ja som sa to dozvedela minulý pondelok. Išla som už na istotu k doktorovi si potvrdit už 2 tehotenstvo a doktor ma neuveritelne šokoval že sú tam dve. Pomaly 2 dni som sa z toho nemohla spamatat a prerevala som to, do toho mi manžel začal chodit do cz práce ( 2 týž. v práci 1 týž. doma) síce mám stále strach ale už som v poho a začínam sa tešiť. Termín mám tiež podobný ako niektoré maminy 13 - 14.12 tak uvidím ako sa to bude dalej vyvíjať.

petra93
7. máj 2012

@dana_l jedno mi povedal na 100percent baba a druhe len na 60 percent tiez baba ale dufam ze to bude parik, ale inak je mi to jedno len nech su zdrave

dana_l
7. máj 2012

@karkulkaa vitaj medzi nami
predychaj a tes sa 😉

petra93
7. máj 2012

@karkulkaa jaj moja ja ked som sa to dozvedela ja som asi tyzden plakavala, tiez to bol sok, sme chceli este jedno ze mame kocik a vsetko a ze dvojicky, jajaj
Ale uz sa tesim, len tehotenstvo ma uz vycerpava, uz by som to chcela mat za sebou, drz sa

dana_l
7. máj 2012

@petra93 tak veru, hlavne nech su zdrave. ved uz nemusis dlho cakat.

petra93
7. máj 2012

@dana_l uz dlho nie, ale uz by som to mala najradsej za sebou, uz mam strasne bolesti na spodku bruska strasne ma tlacia

karkulkaa
7. máj 2012

dana_l , petra93
tiež sme chceli už iba jedno a aaa mám trošku obavy lebo moje prvé mimi som potratila v 2 mes ale o pol roka sa nám podarilo dalšie a tehotenstvo v poho dnes už krásny 2 roč chlapec a teraz ďalšie 2 noooo bude to mazec . hlavne som strašne precitlivelá a unavená. Čo navarím to nezjem. asi to poznáte...

kkatka113
7. máj 2012

@karkulkaa Ahoj, mame podobny termin, to je super 🙂 A gratulujem k dvojickam 🙂 JEdnovajecne ci dvojvajecne?

karkulkaa
7. máj 2012

@kkatka113 zatial netuším bola som v takom šoku že som sa ani neopýtala. ale 17.5 idem na poradnu tak už mám pár otázok. A ty? Jednovaječné alebo dvojvaječné.