Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

maklu
17. júl 2012

@jujulinka
AHoj ja som mala od začiatku BJCS, podla mna to je najlepší kočík pre dvojičky, veľa miesta, veľký nákupný košík, mnoho variácií, ale nám sa nezmestil do výťahu, ja som skladala 1 vaničku a potom aj športovú sedačku, ale ked mali deti rok už som nevládala. kúpila som si icandy peach, podla mna katastrofa, ale zase niekto si ho chváli. zmestí sa síce do výťahu, ale mini nákupný košík, a menej komfortný kočík pre deti.

jujulinka
18. júl 2012

@maklu jej, dakujem za odpoved. No vcera som tu citala recenzie aj na BJCS aj na iCandy a zatial prevazuje BJCS, ale tiez mam problem s vytahom, jedlhy len 113 cm, takze skladanie vanicky a sportaku bude fungovat aj u mna. Jedine, ze by som to nechavala v pivnici, ale potom sa stahovat hore s 2 detmi si neviem predstavit. Asi nemam moc na vyber, co sa tohto tyka. Ten iCandy som chcela pear, ale asi s hlbokymi vanickami sa tiez nedostanem do vytahu, tak je to jedno. A zda sa mi malo miesta pre deti. Sice som nechcela cierne kolieska, ale to uz je taky detail. Dnes sa chcem ist este pozriet na ten ten BJ do obchodu, nech sa uz rozhodnem a v septembri by som objednavala.Este mam otazku, co sa tyka spodnej vanicky, nie je prilis nizko? Kedze budem mat deti v zime, ci nepojde chlad odspodu. A ked su deti v sportakoch, vyspia sa tam obidve naraz, myslim, ci sa to da uplne sklopit obidvoje sedacky. A tiez ci nevadi pri sportakoch, ze nie je polohovatelny chrbatik, ale ze sa naklana cely sedak. Dakujem moc 🙂

mia117
18. júl 2012

@reklamka Ahoj aj mna vypisala dr. skoro od zaciatku na pn. urcite sa pytaj, alebo zmen lekara ak nebude chciet. Cakas jedno alebo dvojvajecne?

reklamka
18. júl 2012

@mia117 - dvojvajecne 🙂
len mi uz strasne lezu na nervy reakcie okolia. kazdy to berie ako keby dvojicky bola obrovitanska tragedia a minimalne mam pocit u niektorych ako keby som oznamovala, ze mam rakovinu. 😒 😖 ale tak uz sa to snazim brat s nadhladom. ja sa velmi tesim a uz som si na tu myslienku zvykla. 😀 vsetko sa da zvladnut. no nie?

mia117
18. júl 2012

@reklamka moja pisala som ti na tvoj blog, vsimla som si tvoj prispevok o reakcii okolia. Kasli na nich z vysoka!!!!! Take reakcie by som ignorovala. Je to dar !! Kazda jedna mamicka by to brala to mi ver 🙂 Samozrejme ze je to najskor sok, ked to oznami dr. ale to jen par sekund a potom neuveritelna radost 🙂 🙂 Samozrejme, ze to zvladnes 🙂 🙂 nejdes k nam do temy Januarovky 🙂 Je nas tam asi 5 co cakame dvojicky 🙂 ak sa rozmyslis, napis @cristi a ona ta prida 🙂

sophie123
18. júl 2012

@reklamka Ahoj, ja som isla na matersku v 29 tt, bola som sice unavena a mala som toho uz ku koncu dost, ale mala som bezproblemove tehotenstvo, tak som mohla pracovat az do toho 29 tt. Je to individualne a mala by si sa zariadit podla seba a svojho tela. Ty najlepsie vies, ako sa citis. Dvojickovske tehotenstvo moze byt rizikovejsie, ale podla mna netreba to zase hned prehanat a panikarit, ved to nie je choroba. Poznam baby, ktore cakali jedno a mali ovela viac problemov ako ja s dvoma. Takze pocuvaj hlavne svoje telo 🙂 Prajem vela zdravicka a aby ti to co najrychlejsie ubiehalo 🙂

sophie123
18. júl 2012

@jujulinka Ahoj, da sa na Slovensku zohnat Mountain Buggy Duet? Ak ano, tak sa pozri aj na ten. Ja ho mam a je uplne super, nemenila by som za nic. Nasi mali maju este iba 2 mesiace a toto je uz treti kocik a lutujem, ze sme ho nekupili hned. Vanicky su sice mensie, ale podla mna do toho pol roka im budu stacit, Je to side-by-side (vedla seba) a ma iba 63 cm do sirky. Vsade sa s nim zmestim, dokonce prejdem aj cez nase strasne uzke vchodove dvere 🙂

griska11
18. júl 2012

Zdravím, tak rada sa k Vám pridám 🙂 aj my čakáme dvojičky, jednovaječne, prirodzene, a to mi v dvoch centrách na liečbu neplodnosti povedali, že prirodzene v živote neotehotniem.... ako sa vraví, človek mieni a Pán Boh mení a tak čakáme teraz na naše dve bambulatka 😉 Všetkým držím palce nech nám to dobre dopadne. 🙂

sophie123
18. júl 2012

@griska11 Blahozelam 🙂

hural
18. júl 2012

@reklamka ahoj, presne take iste reakcie su aj v mojom okoli, beriem to uz jednym uchom dnu a druhym von. Najprv sa ma to vzdy dotklo...ale ti co nezazili cakat a mat dvojicky to nikdy nepochopia. Pre nas je to samozrejmost a nemenili by sme za nic, teda aspon ja nie, vobec si neviem predstavit ze cakam jedno dietatko....su dve a je to pre mna prirodzene a velmi sa ne tesime, aj ked to bude tazke. Ale stretla som sa aj s mamickami, ktorych reakcia bola, ze to je super, ze aj oni vzdy tuzili po dvojickach, ale zatial im to nevyslo.

mia117
18. júl 2012

@griska11 ahoj gratulujem 🙂 aj ja cakam dvojicky jednovajecne, tiez prirodzene, velmi sa tesim, uz aby bambuly boli tu 🙂 nechces sa pridat do temy Januarovky 2013 🙂 ak sa rozhodnes napis @cristi ona ta prida

sloto
18. júl 2012

@hural ahojcek ja v jednom kuse pocuvam len ze ako ma lutuju, ze dvojicky a este starsia, ze mi nezavidia, ze by to nechceli... kaslem uz na tieto reci ale uplne... tazke to bude, to urcite ano, ale urcite aj velmi pekne. ja sa napriklad velmi tesim ze budeme mat 3 princeznicky 🙂

mirasierra
18. júl 2012

@sloto Aj ja mam tri dievcence a je to super.

hural
18. júl 2012

@sloto to bude riadny babinec doma🙂, prajem aby vsetko islo ako ma.... veru tak, na nazory okolia sa treba vykaslat a uzivat si tehulkovanie a nasledne deticky....so vsetkym co k tomu patri, s radostami aj starostami 😉

angieska
18. júl 2012

@griska11 blahoželám 🙂 mňa tiež strašili, že budem mať veľké problémy otehotnieť, pred dvoma rokmi mi vybrali vaječník jeden, zistili mi endometriózu, podstúpila som liečbu (bŕŕŕ), všetci sa tvárili hrozne skepticky, okrem toho mám autoimunne ochorenie štítnej žľazy, mám po 30tke, keď som menila obvoďáčku, tak tá len na mňa s ľútosťou pozrela, že budem mať problém mať deti a ono sa zrazu pol roka po svadbe podarilo prirodzene otehotnieť - jedna veľká radosť a keď mi lekár oznámil, že čakám dvojičky, usmievala som sa ako blázon, celý čas som si opakovala, že sú dva 😅 takže ono fakt lekári nemajú vždy pravdu, Pánbožko je mocnejší 😵

jujulinka
18. júl 2012

@angieska no ja som na tom podobne, tiez endometrioza, 3 operacie, po 30-tke a tiez ma strasili, ze to nebude lahke otehotniet, ale tak nam pomohli v centre umelym, ale hned na pevy sup a obidve, tak sa tiez tesime. Ja som vtedy dufala, aby sa obidve ujali 🙂 A presne, vsetci ma strasia, ake hrozne to bude a tak, ale ved nevadi, na zaciatku to bude trosku narocnejsie a potom si zvykneme...a oni sa uz potom zahraju, ved budu rovesnici 😀 Tiez tieto reci uz prepocuvam. Tesim sa, ze jednym supom budem mat dve deti 🙂

jujulinka
18. júl 2012

@sophie123 no o tomto kociku som nepocula, pozerala som to na googli a asi je len v UK, ale perfektna sirka, ze 63cm...dnes sme boli pozerat ten Baby Jogger a ten ma taku sirku 🙂 Neviem si sice predstavit tie deti, ako tam su, ale na fotkach to vyzeralo fajn a aj starsie deti tam boli pofotene a v pohode sa zmestili. Vyzera super, len na SK nie je.

sophie123
18. júl 2012

@jujulinka Je to novozelandska firma, je fakt super, teraz by som najradsej stale chodila na prechadzky 🙂 Ma byt az do 4 rokov, ale ked budu mat nasi 4 roky, tak uz dufam budu vsade chodit sami 🙂 Nad Baby Joggerom som tiez rozmyslala, ten ma tusim 74 cm, ale na Slovensku byvaju sirsie dvere, takze by to malo byt ok. A iCandy ma zase pekny dizajn, aj sa lahucko ovlada, ale to jedno dieta tam ma malo miesta, nie? Joj, je to sranda vyberat si kocik 😀 a este k tomu dvojickovsky, to da zabrat 🙂

jennys
19. júl 2012

Kočky ahojte, dávam aj sem:
LETO S DVOJČATAMI: ahojte kočky, tak nová fotogaléria na dvojičkovo.sk s názvom Leto s dvojčatami. Určite máte kopec krásnych letných fotiek, takže posielajte ktoré chcete. Chcela som urobiť aj fotogalériu na Jar s dvojčatami ale tých fotiek mi veľa neprišlo takže aj na túto tému ak máte posielajte, budem rada. Posielajte na dvojickovo@gmail.com. Ďakujem a budem sa tešiť.

griska11
19. júl 2012

@sophie123 Ďakujem pekne🙂

griska11
19. júl 2012

@angieska 🙂 veru máš pravdu🙂 niektoré veci sa zariaďujú predsa niekde len niekde inde, presahujú nás a treba to prijať tak ako to je. Tak držím palce nech sa to dotiahne do úspešného konca 🙂 a tým tá naša dvojnásobná radosť iba začne🙂

griska11
19. júl 2012

@mia117 Ďakujem pekne za blahoželanie🙂

betina1984
19. júl 2012

@griska11 mne tiez kedysi lekar endokrinolog povedal, ze deti mat nebude a vida, mam hned tri. Krasnu mudru a sikovnu dcerku a prekrasne dvojicky...

dadanr
19. júl 2012

@iwa1 veľmi pekne ďakujem za infošku ja idem na 4D sono dnes do Hlohovca. Už sa neviem dočkať. Môjmu Dr. sa zdá, že obaja sú chlapci tak okrem iného som zvedavá aj na toto. Mám doma nádhernú princeznú Nene ( Nellinku) no manžel čaká na guľky a je v napätí. Aj keď mu tvrdím, že darmo dievčatká sú tzv. ockove a to vidím na vlastné oči a chlapci priľnú viac k maminám. Ak nájde teda dr. jedny guľky bude ocko pyšný ako páv. Tiež dúfam, že bude všetko ok. Neviem ale pri prvom tehotenstve v 28. rokoch som nebola taká pokakaná ako som teraz keď mám 30. Možno je to väčšou zodpovednosťou. Mám strach či bude všetko v poriadku a tak. U malej som jednoducho nepripustila žiadnu zlú variantu a to som 26. týždni tak veľmi padla, že ma ihneď brali k Dr. a o 3 h som ani nemyslela na to ,že sa niečo stalo. No neviem.

dadanr
19. júl 2012

@sloto ahojky no ako to tu čítam, tak aj ja som na jednej lodi s vami. Ľudia v mojom okolí len lamentujú čo budem robiť a tak, že to je nemožné zvládnuť ( podpora ako hrom ) len jedna jediná osoba povedala, že túžila po dvojičkách. Poviem vám je mi z toho niekedy do plaču. ja viem, že mi nemá kto pomôcť iba moja skutočne zlatá svokra a aj tá je zahrnutá prácou ale prečo mi to robia keď sa chcem tešiť na ich príchod. Dr. ma stále plaší predčasným, že už pomaly začínam veriť , že aj bude. No poviem vám asi všetkých začnem posielať dobre do prdky a bude. Koniec - koncov som tehotná a tie sú ľahko agresívne keď ich naštvú. 😀 😀 , tak nech nes... takú čo ich čaká dve. 😀 😀 Nie fakt ich mám dosť.

sloto
19. júl 2012

@dadanr ano aj u mna to tak je. ja cakam jednovajecne dievcatka a vraj pri jednovajecnych byvaju porody skor. tak uvidim. teraz som zacala 31 tyzden... som zvedava kolko este. ja uz som aj rodicom povedala nech su laskavo ticho, lebo stale mi len hovoria ze ako to chcem zvladnut, ked mam uz jedno dieta, ktore je stale male... a bla bla. takze vzdy ked zacnu nieco taketo hovorit, tak sa nastvem, nakricim uzu, ze niezeby povedali, ved ti prideme pomoct ale ma len strasia....

dadanr
19. júl 2012

@sloto no to zas mne hovoria ako mi budú pomáhať a keď som sa mamky pýtala či mi pomôže pri umývaní okien na dome povedala, že si mám niekoho najať čo mi to za 20 eur urobí. Dobrééé čo. Ale ja som zvyknutá, že sľuby sa sľubujú a chleba sa je ako sa vraví. No čo, ale možno preto nám všetkým čo bolo dopriate mať dvojičky sa to stalo preto lebo sme silné a všetko zvládneme na jednotku! No nie. Poznám dievčatá čo sa o jedno nevedia postarať. Jednoducho všetko bude tak ako sama pripustíš aby bolo. Ak si povieš, že všetkým vytrieš kocúra tak to tak bude a naopak.

sloto
19. júl 2012

@dadanr presne tak 🙂

dadanr
19. júl 2012

@sloto no a k tomu či bude potrat alebo nie to nie je v našej moci, ktorá z nás by to chcela. Žiadna. Tak nech sú láskavo všetci čo to spomenú ticho. Veď len idiot si môže myslieť, že sa neobávame. Jasné, že sa obávame bez toho či nám to 100x niekto pripomenie. Fakt je lepšie keď ich človek niekam pošle lebo aspoň to zo seba dostane a možno sa uvedomia!! A možno nie. Tak ich pošleš znova 😉

mirasierra
19. júl 2012

nebojte sa baby, da sa to zvladnut. aj tehotenstvo, aj porod aj tie dve krasne babatenka.