Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mia117
20. sep 2012

@moncikg gratulujem 🙂 teda paradne vahy, to som este nepocula pri dvojkach 🙂 a v ktorom tt si rodila?

brita
20. sep 2012

@moncikg Nadherne vahy. Gratulujem. 😉 😉 😉 My sme sa narodili tiez koncom 39.tyzdna, ale mali sme 3010 a 2890g a to nas tiez vsetci obdivovali. 🙂 Vy ste ale iny kaliber. 😀

iwa1
20. sep 2012

@eeska
@angieska jeeej gratulko k drobcom 😉 vela mliecka a pohody 😉
@eeska waaau ake vahy? 😕 😀 😀 😀 v ktorom tt?

@griska11 to sa ma pyta kazdy doki 😉 ci spontanne alebo umelo😉 tak sa vzdy pobavim, ze sponntane neplanovane 😉

susy
20. sep 2012

@moncikg gratulujem a prajem všetko len to naj...

karkulkaa
20. sep 2012

@mia117 ahoj ano davali mi tekute magnezko do zil asi 5 dni potom mi to obmedzili na tabletove a to 3x denne po 2 tablety a tak to mam do teraz. A tiež mám nakázaný prísny kludový režim v posteli ale čo myslíš dá sa to pri 2 - ročnom synovi ? 😀 snažím sa polihovat a občas aj teraz tvrdne bruško ale už je to docela ok. 🙂 A ja nejak tuším že to bude asi o dost skor som malá a útla, tehu som začínala s váhou 48 kg teraz mám 57kg a bruško už hooodne nízko 😉 tak uvidíme do kedy to vydržím ale asi nie ako moncikg. moncikg inak veeelka gratulka a krásne váhy 😅 .

mia117
20. sep 2012

@karkulkaa ahoj, aj ja mam syna ale vacsieho, ale aj tak sa neda doma uplne stale lezat, predsa len sem tam poupratovat s povarit cosi, neda mi to aby som len lezala, aj ked by som mala... no ved uvidim ako na tom este budem, bud. tyzden mam poradnu a sono tak uvidim o povie dr. ty cakas jedno alebo dvojvajecne? ja si tiez myslim ze to bude skor, mne dr. povedal ze jednovajecne sa rodia planovane v 36 tt. najneskor, kvoli tomu ze maju len jednu placentu, tak dufam ze to aspon dovtedy vydrzim a nebudu sa pytat skor.

karkulkaa
20. sep 2012

@mia117 presne tak ani mne nejde len tak ležat (ako v nemocke). Manžel sa síce snaží pomáhat ako vie ale aj tak chodí do práce a nedá mi to pozerat sa na neporiadok... 🤐 ja čakám dvojvaječné takže je to trošku lepšie ale tiež mi doktori povedali že by boli dost prekvapení keby som vydržala do 36 tt hlavne koli mojej utlej postave a aj prvý syn sa pýtal na svet skor o 2 tyzdne 😎 nuž čo som taký malý pavúčik 😀, a tiež už ma dáva doktor po týždni na poradnu...asi ma u seba rád vidí 😀

mia117
20. sep 2012

@karkulkaa no ved to, aj mne drahy doma pomoze, ale aj tak mi to neda. to hej v nemocnici lezat musis, mozno by mi to pomohlo keby som tam sla. ja som tiez v rizikovej poradni a chodim tam niekedy kazdy tyzden, a niekedy kazdy druhy, ale uz o par tyzdnov tam budem chodievat tiez raz do tyzdna. mne sa tiez syn narodil skor, tak uvidim teraz ako dvojicky, najneskor to bude v tom 36 tt. 🙂 chodievas teraz aj na chvilu na prechadzky s malym, alebo len lezis?

karkulkaa
20. sep 2012

@mia117 no prechádzky len kratučké, vačšinou s drobcom ide manžel babka alebo dedko 🙂

lenka112
20. sep 2012

@iwa1 Pozerám, že sa ti to už kráti 🙂
My už vieme pohlavie jedného bábätka, chlapec na 100 % 🙂 🙂 🙂

mia117
20. sep 2012

@karkulkaa ani ja nechodievam von ☹ aj ked by som chcela aspon na chvilocku,ale ta bolest a tvrdnutie bruka mi nedovoli, hlavne ked je take pekne jesenne pocasie ☹ ale co uz , nejako to vydrzim a potom budem chodit s detickami na vychadzky 🙂

dana_l
20. sep 2012

@moncikg no asi sa ti ulavilo ked boli vonku, taku vahu nosit + ostatne "casti". prajem vela zdravicka a nech ste vsetci zdravi

iwa1
21. sep 2012

@lenka112 no uvidim , ze co dnes v poradni 😕 prva v nemocke 😀 😀 😀 😀

zojaaa
21. sep 2012

Ahojte, tak v pondelok si ma beru do nemocnice, tak som zvedava ako dopadneme....xatial vraj len na pozorovanie.....
Zacinam sa bat, aby sa malinki nenarodili velmi predcasne, ale na druhej strane, uz chcem mat potom...... 😅

sonia1501
21. sep 2012

@dana_l @moncikg veru ja som moje v posledne dni tak citila uz ani som nevedela ako spat nevedela som najst spravnu polohu som sa bala ze ich popucim a nakoniec som porodila dve len dvojkilove babätka.. a ja ze urcite budu mat aspon tri kila ci aj viac..
ty si sa ako citila v posledne dni?

eeska
21. sep 2012

@zojaaa a kvôli comu ides do nemocky, mas nejake probelmy? ja idem na poradnu o tyzden, to budem zacinat tiez 33tt a tiez mam obavy, ze si ma tam uz nechaju....ako sa inak citis? ja uz mam pocit, ze meliem z posledneho, zle sa mi chodi, sedi, lezi, drobci sa strasne vyduvaju, mam pocit, ze ten jeden vyleze zaludkom, take kopce mi tam robi, az mam problem to predychat, jak mi zatlaci na branicu

sophie123
21. sep 2012

@hural No nasi papaju okolo 6, 9, 12, 15 a 18 hodine. Nie vzdy presne a niekedy sa zobudzaju aj skor, okolo tej 4-5 nadranom, ale potom zaspia do takej 6-7, niekedy sa stane, ze aj do 8, ale len malokedy a nie obidvaja naraz 😒 Musim si zaklopat na drevo, ze stym nocnym spankom to mame vyborne 😀 S dennym je to uz trocha horsie, ale zase nemozem mat vsetko 😀 Ja som tiez chcela prejt na 4 hodinovy rezim, ale mali s tym nesuhlasili 😀 A potom by to uz ani nevychadzalo na tych 5 krmeni cez den. Inak myslim, ze tvoje deticky si to sami "zariadia" ako im to bude vyhovovat 😀 Kolko krat denne papaju? My sme tusim zacinali 7-8 krat.

sophie123
21. sep 2012

@griska11 Zacni im detailne popisovat, ako ste ich robili a potom ti daju vsetci pokoj 😀 Inak ja to "milujem", ked mi niekto nazera do kocika a hned komentuje, ake to musi byt tazke... Najlepsia bola jedna predavacka, ktora sa pytala, ci su to identicke dvojcata. A ja ze chlapec a dievca a ona - ved to vidim, ale su identicke? 😀 😀 😀

zojaaa
21. sep 2012

@eeska
paradoxne sa citim uplne dobre, mam kopec energie.....nnehovorim, ze uz mi to brucho nelezie na nervy, ale stale sa to da........
idem kvoli krcku maternice, ze uz ho vobec nemam......vraj cs mam 6...........tak som zvedava, co mi povedia v nemocke.....chalani mali v stredu 1900g a 2000g.......ale osobne si myslim, ze su to dost orientacne merania.....

hural
21. sep 2012

@sophie123 tak to je super, ze v noci spia. A to posledny krat papaju o 18 00 a potom az nadranom? To perfektne vydrzia. My mame trojhodinovy rezim celych 24 hodin. Vzdy o pol siestej prebalim a papame, potom 8 30, 11 30, 14 30, 17 30, 20 30, 23 30, 02 30, 05 30. takze papame 8x. Aj ked tuto noc mala vynechala jedno papanie. Maly sa zobudil, mala spala, tak som ju nechala. Ale ona je vacsia a silnejsia. Stalo sa to prvy krat, ze vydrzala od vecera do rana. Vsak maju len mesiac, takze este mame cas na zmenu rezimu. Mala uz ma 3600 g a malý cez 3000g. V nejakych troch mesiacoch by som im to chcela zmenit. Zatial ich kojim, ale sa mi zda, ze jeden prsnik mi odchadza a na jednom mam mliecka pozehnane. Neviete poradit co s tym?

lenka112
21. sep 2012

@iwa1 držím palce 🙂 Dúfam, že aj my vydržíme tak dlho v brušku 🙂 Aj keď už teraz som dosť veľká 😀 😀 😀 😀

kkatka113
21. sep 2012

@lenka112 heh ty si velka? Ja mam posledny tyzden pocit ze mi uz brucho pukne, zatial nastastie ziadne strie, ale uz to da zabrat, mas sa na co tesit 😀 Inak aj moj ciel je vydrzat tak dlho, dufam ze sa podari, zatial krcok super a okrem toho ze sa mi tazsie funguje a nevladzem nemam klop klop ziadne tazkosti, tak snad to tak aj ostane....drz sa 🙂

mia117
21. sep 2012

@kkatka113 Ahoj moja, ako doma? vegetis? vsetko je v poriadku? mna trapi tvrdnutie bruska, takze kludovy rezim.

kkatka113
21. sep 2012

@mia117 ahooooj, no ja musim povedat ze mam asi stastie, ale ani neviem co je tvrdnutie brucha...zatial... Inak sa mam doma super, taka pohodka, vela spim, oddychujem a dni nastastie letia a letia, lebo si uz pripadam ako taka velryba...o necele dva tyzdne posledny raz k mojej doktorke, potom ma uz posle k porodnikovi, tak sa chystam googlit nejakeho na kramaroch 🙂 aj samozrejme chodim obcas von, aj ked prechadzky uz moc nevladzem, skor tak autom niekam, na trh, s kolegovcami na obed a podobne.... Sme uz konecne objednali kocik, bude zaciatkom novembra tak moj ciel je aspon dovtedy vydrzat pokope 😀 A ty? Okrem toho bruska tvrdnutia sa da?

mia117
21. sep 2012

@kkatka113 To som rada, ze je vsetko v poriadku 🙂 super, uz ti to leti a o chvilu budes mat babulky pri sebe 🙂 a aky kocik ste nakoniec objednali? Mna to tvrdnutie a bolest bruska trapi, takze musim len lezat doma, sem tam cosi doma porobim, ale len trosku, lebo ma to tvrdnutie dost obmedzuje, ja by som prechadzku nezvladla, ale inak zatial vsetko ok, uz si chystas tasku do porodnice?? viem ze je to skoro, ale nikdy nevies, ja zatial len potrebne veci pomalicky cez net dokupujem. 🙂

kkatka113
21. sep 2012

@mia117 my sme objednali baby jogger city select, a vo fialovej farbe, tak som na neho velmi zvedava 🙂 vybrali sme tento, lebo byvame na tretom bez vytahu a kocik bude mat svoje miesto v kufri zlozeny, tak aby sme sa zmestili aj ked pojdeme niekam na vikend, mal by byt spratny 🙂 Tasku do porodnice.....noooo mama mi pozicala nejake nocne kosele lebo ja som skor pyzamova, ale inak nemam zatial skoro nic, a ani vlastne neviem co vsetko treba....pocitam s tym ze sa dozviem ked pojdem k tomu porodnikovi o kratky cas, tak potom to nejak pochystam, snad ma dovtedy nic neprekvapi 🙂 a ostatne veci, no nejake oblecko uz mame, aj spacie vaky, podlozky tie monitory dychu snad poziciame, uz som rozhodila siete, musim ist k manzelovej sestre pre vybavicku co ma po deckach a podla toho uvidime co este chyba....a vanicku postielky a matrace....kamoska ma internetovy obchod s detskymi vecickami a ma toho dost na sklade, tak mame vyhliadnute a mozno kupi manzel az ked budem v porodnici 🙂 Takze okopy toho moc nemame, ale premyslene to mam tak snad to pozhaname ako si to predstavujem 😀

mia117
21. sep 2012

@kkatka113 Ja som mala dost veci po synovi a kedze su to chlapci 🙂 ozaj chcem sa opytat, nemala si niekedy teraz taky ruzovkasto hnedy priesvitny vytok? od vcera mam taky slabucky, ale nemam to pocas celeho dna, vcera som to mala raz a aj dnes troska ☹ tak neviem ci mam stresovat a zajst na pohotovost radsej ☹

kkatka113
21. sep 2012

@mia117 no to som vobec nemala, ale radsej by som to na tvojom mieste nepodcenovala a sla pre istotku na pohotovost.....radsej tam ist podla mna zbytocne, a hlavne pre lepsi pocit nech vies ze to nic nie je 🙂 Teda ja by som urcite sla...

lenka112
21. sep 2012

@kkatka113 Beriem späť 😀 😀 😀 😀 Som len trošičku väčšsia . Ja tiež zatiaľ žiadne strie. Natieram podctivo 2x denne 🙂 A keď bude treba, tak aj každú hodinu 🙂 🙂 Ja sa už veľmi teším, keď budem obrovská, to budú spomienkové fotky 🙂

kkatka113
21. sep 2012

@lenka112 ja tiez natieram zatial 2x denne a planujem uz aj asi 3x len na to nezabudat 😀 No mne aj ked si pripadam obrovska, vsetci okolo hovoria ze by nepovedali ze cakam dvojicky....no tazko povedat, neviem sa vyjadrit 😀 No ja sa netesim na to aka budem obrovska, skor by som preskocila cas a mala uz dievcata pri sebe, aj ked este druhe meno nemame iste 😀