Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pistaciaa
30. sep 2012

@eeska Ahoj, no v stredu som bola u doktora, lebo mi zacalo dost tvrdnut brucho a boliet podbrusko, tak vraj mam skrateny krcok, ale este bol zatvoreny, nechal ma doma a v stredu idem na kontrolu a uvidi sa, ci pojdem do nemocky, mam len lezat, a este 4 tyzdne vydrzat do toho ukonceneho 36tt, tak odpocitavam dni, uz len 25 :D, tak uvidime co bude.

eeska
30. sep 2012

@mia117 dakujem, veru, len co najskor domov, lebo tuto je to na zahrabanie..a tento vikend ani nehovorim...tak nech nas teda co najskor pustia 🙂

eeska
30. sep 2012

@pistaciaa no ja to mam presne to iste, tie infuzky mi zabrali, brucho nebolelo, behala som jak druzica, aj chrbat prestal boliet, aj lonove kosti aj vsetko..bola to parada..len ked uz teraz infuzky nemam zacina to zase boliet...tiez som zatvorena, krcok skrateny, ale chcem ist este domov, mesiac tu byt to je strasne moc...ta uvidime ako daleko to dotiahneme....a iba lezis?

pistaciaa
30. sep 2012

@eeska no ja sa tiez moc nehrabem do nemocky, lebo fakt to moze byt este aj na 5 tyzdnov, ale tak ked lekar povie ze treba, tak pojdem, dako sa s tym budem musiet vyrovnat. No ja skor sedim ako lezim, ale tak nedodrziavam to az tak poctivo ako ked som bola v 4tom mesiaci a musela som iba lezat, vtedy som fakt chodila iba na WCko a jest, teraz sa snazim, ale uz naozaj ovela menej poctivo, vsak uvidim, co povie v stredu.

dadanr
30. sep 2012

@eeska čauky. keď bude všetko ok a ty sa prihovoríš trošíčka tak ťa pustia. Uvidíš. A čo tie injekcie?? Dostala si ich. No mne nejak nebolo lepšie po infúziách neviem. Stále mi bolo rovnako len som využila možnosť väčšieho oddychu lebo napr. dnes mám za sebou žehlenie upratovanie domu a s tým spojené umývanie podláh na ploche 190m2. Fasa, že?? 😉 Uvidím dúfam, že to bude bez následkov ale v tomto smere nemám absolútne žiadnu pomoc a bolo to už dosť zlé sa na to pozerať. V utorok idem do poradne tak som moooc zvedavá ako to dopadne. Ja dúfam, že dobre lebo by som si to neodpustila. ☹

eeska
30. sep 2012

@dadanr no ty si trdlo, neprehanaj to...ja neviem ci mi tie infuzky zabrali, no ale neboli ma tak vsetko ako ma bolelo...alebo to mozno je fakt aj tym, ze vacsinou tu len sedim a lezim...ja som doma furt chodila...akurat citim kazdym dnom, ze vladzem menej a menej chodit..prejdem 5 metrov, musim zastavit, vydychat sa....ale tri noci po sebe som tu spala, co je pre mna uspech jak hovado..po vyse mesiace absolutneho nespavania...tie injekcie na plucka mi dali, hned ako som prisla...som zvedava, co tebe povie v utorok..mne este nieco splietali, ze predoperacne vysetrenia mi urobia kvôli sekcii, tak snad zajtra sa bude nieco diat...lebo tieto vikendy su tu o drzku

dadanr
30. sep 2012

@eeska Hej víkendy v nemocnici sú na 2 veci. To je super, že ti dali injekcie. Bolelo cooo? No mna ako dosť. Predoperacne prečo tak skoro? Koľko sa tie predoperacne vyšetrenia môžu robiť dopredu? Neviem či má môj dr. take sono, že bude vidieť plucka či už majú? Opytam sa ho. To je ale super čo píšeš, že inzuzie zabrali a nemáš bolesti. To ja sa naďalej mordujem.

mia117
1. okt 2012

@eeska aj mne davaju infuzky maneziove, este aj tablety magnezium a zopar dalsich liekov na krcok atd.. neviem ci mi to uplne zabera, ale ja mam pocit, ze to bruchu mam tvrde stale, ked lezim tak je to lepsie,ale ked sedim alebo idem na wecko tak je tvrde, mne zacalo tvrdnut uz od nejakeho 15 tt, ked som cakala prveho tak som nevedela co je to tvrdnutie ☹
uvidim kedy ma pustia, snad skoro a to prajem aj tebe. Ja sa tu moc nenaspim, som na novorodeneckom odd. Kedze rizikove oddelenie preplnene a stale tu placu miminka z kazdej strany, takze ten kludovy rezim tu mam biedny 🙂 lepsie by bolo asi doma 🙂

eeska
1. okt 2012

@dadanr no tie injekcie boleli jak svine, az ma pot oblieval ked mi ju sturila 🙂 no po dnesnej vizite mam chut revat, povedal mi, ze tu budem az do porodu...a neviem preco predoperacne tak skoro, zrovna dnes ma na ne poslal, tak idem na interne a na aro....no infuzky zabrali, lenze teraz ked mi ich uz nedavaju, tak mi zacina byt presne tak isto na figu, jak mi aj bolo, boli ma zase vsetko...takze len tabletky mi davaju a tie som mohla jest aj doma...zblaznim sa tu nadobro

@mia117 juj, ta ty tam mas veselo, to si ozaj moc neoddychnes..ja som na gynde a tu zdochol pes, strasne malicko nas tu je...ja tu spavam trochu lepsie ako doma, ale aj tak som kazdu chvilu hore, lebo kazdu polhodku beham na vecko a ked sa chcem pretocit na druhu stranu, tak skucim od bolesti...ty sa snad este domov dostanes, este mas do porodu daleko..a ako dlho ti uz davaju tie infuzky a kolkokrat za den?

zojaaa
1. okt 2012

@eeska
A nepovedali ti kedy ta chcu rodit?? A ked ti robili naposledy ultrazvuk, tak kolko vazili??

mia117
1. okt 2012

@eeska ahoj, tak prave ma prelozili na rizikove oddelenie, takze tu sa snad vyspim 🙂 infuzky dostavam 5ty den, pr e tri dni po 2 x a teraz zatial raz denne, plus magnezium tablety, a este nejake lieky. No to dufam aj ja,ze ma pustia, snad o par dni... 🙂 mohli by🙂 a mas tam aspon knizku,alebo daco aby si sa nenudila? Ty dostavas ako casto magnezko?

dadanr
1. okt 2012

@eeska Hm je mi to ľúto, že tam budeš až do pôrodu. No je to lepšie ako keby ti povedali,že je niečo s deťmi. Ja si myslím, že ti predoperacne robia preto,lebo sa deticky narodia skôr. To však znamená,že sú ok a môžu prísť na svet ja neviem možno v 35 tt. na svet. Kamoska mala v tomto týždni deti a vestko dopadlo super a deti sú krásne. Treba sa vela pýtať. Lebo bez toho sa nedozvies nič. Taku mám skúsenosť ja. Ja som v 31.tt a každú poradnu mám strach, že má tam znovu pošle. No ja uz moju malicku nenecham samu iba ak by skutočne bolo niečo vazne s deťmi. Aj keď ti je vselijako a dosť ta aj chápem vydrz večne tam nebudeš a skús sa spýtať či ti nemôžu dať ešte zopár infuzii. Povedz,že ti tlmia bolesti. Nápis ak sa dozvies prečo ti robia predoperacne strašne som zvedava čo to je za blbosť keď ešte ani nevieš dátum sekcie. No a tiež má poteší každá sprava od teba.

kkatka113
1. okt 2012

Caute baby, kolko vas je v nemocnici, uff. Drzim vam vsetkym palce nech vas skoro pustia a budete moct lezat aspon doma, ja idem prvy raz na kramare k doktorovi teraz v stredu, tak som velmi zvedava aky bude a ako to cele dopadne, no dufam len ze je vsetko v poriadku, ze baby pekne rastu a krcok drzi aby som mohla byt nadalej doma a fungovat ako doteraz..... Neviete mi poradit, pri jednovajecnych dvojickach planuju sekciu na skor, alebo to nezalezi ci jednovajecne alebo dvojvajecne? Dakujem a drzte sa 🙂

dadanr
1. okt 2012

Baby prosím vás o radu, ktoré plienky z veľkosti 2 a značky sa oplatí najviac. Áno chápem, že to zalezi aj na rôznych akciach ale aj tak vopred ďakujem za každú odpoved.

eeska
1. okt 2012

@zojaaa no ze mam este mesiac vydrzat, ukoncit aspon ten 36 tt...sono mi robili pred tyzdnom ako ma prijmali, vahy neviem, to mi nepovedali, ale jeden bol podla rozmerov na 34tt a druhy na 32tt...ale ze to zavisi aj od toho ako su ulozene, ze to moze skreslovat...v kazdom pripade nie su mensie ako maju byt a to je fajn...teraz neviem kedy najblizsie mi budu robit sono
@mia117 mne davaju tri tabletky magnezka denne plus zelezo...no ja som na nadstandardke izbe, dala som sa sem prelozit kvôli posteli, na tej zeleznej som absolutne nemohla lezat, prvu noc som prerevala celu, necitila som si jednu kosticku rano...takze tu mam telku, mozu mi sem aj navstevy, ale ba pocas navst.hodin...no a mam tu net 🙂 akurat ze som tu sama, v noci je to vyhoda, ze sa lepsie vyspim, ale zase nevyhoda, ze si nemas s kym pokecat..a neboj, teba domov este isto pustia 🙂

@dadanr
@dadanr

eeska
1. okt 2012

@dadanr tak hned ako ma prijali sa pytali, ze ako budem rodit a ak je to jasne ze to pojde sekciou, tak asi daju urobit tie predoperacky, aby to bolo nachystane, keby nieco...lebo vsak ja v podstate problemy nemam ziadne ze by sa to muselo urychlovat, neotvarala som sa, nic..iba to, ze ma vsetko brutal bolelo...lenze teraz tu doktorka co chcem aby ma rodila nie je, tak cakam na nu, tej sa vsetko popytam

zojaaa
1. okt 2012

@eeska
@dadanr
Ahojte, aj mne asi urobili predoperacne hned v ten den ako ma prijali....brali mi asi styri ampulky krvi a hned ma poslali, aby mi natocili ekg....

eeska
1. okt 2012

@zojaaa a bola si aj na internom a na anesteziologii? lebo krv a ekg robili aj mne, ale to nie kvôli predoperacnym...aj sa ta pytali ako chces rodit? mna dnes na tej anesteziologii doktor hodinu dusil a nahovaral na spinal, ale nedala som sa presvedcit...chcem celkovu anestezu

zojaaa
1. okt 2012

@eeska
Na anesteziologii nie, ale podla mna to pouziju ako predoperacne....tu anesteziolog rozhoduje o anestezi a nie pacient...celkovu davaju pri akutnom cisarskom, ale pri planovanom idu baby cez spinal......teraz som sa rozpravala s jednou, co rodila spinalom a vraj to bolo super......tak ja ich chcem asi tiez hned vidiet ako ich vytiahnu 😉 🙂

eeska
1. okt 2012

@zojaaa a to kde budes rodit, ked o anestezii rozhoduje doktor? to prvykrat pocujem.....ja nemam moc svetlych prikladov po spinale, baby co ju mali sa stazovali, ze ich neznesitelne bolela po tom aj niekolko dni hlava....a ja mam hrôzu z predstavy, ze by mi mali pichat do chrbtice...a takisto sa bojim, ze keby to tam pocujem vsetko, tak spanikarim, alebo mam strach, ze mi daju slabu a budem to citit...ja si tu polhodinku radsej odspim 🙂

zojaaa
1. okt 2012

@eeska
Vsak to je individualne, kazdy sa citi na nieco ine....o tej hlave som aj ja pocula, ale vraj ak dodrzujes to co ti hovoria na jiske a nehybes s hlavou, tak ta to nebude boliet....a tiez sa bojim pichnutia tej injekcie do chrbta, ale na druhej strane, ked pojdem rodit, tak tie hormony, vzrusenie a pod, ze ani si neuvedomim a budem od pol pasa ochrnuta 😉

eeska
1. okt 2012

@zojaaa ved prave, nie kazda sa na to citi 🙂 ja som sa dokonca aj pri vyberani mandli dala uspat, lebo som sa bala 🙂 de budes rodit?

mia117
1. okt 2012

@kkatka113 ahoj moja,mne povedali ze jednovajecne sa donosia max do 36tt a potom sa vyvolavaju, ze uz potom sa beru ako donosene, urcite sa na to popytaj dr. A ty sa ako citis? Je vsetko v poriadku?

mia117
1. okt 2012

@eeska tak to mad urcite lepsie, ja uz to teraz mam ok, tym ze ma prelozili dole tak som si aj poobede pospala, tu miminka nieje pocut 🙂

sunnessie
1. okt 2012

@eeska @zojaaa ahojte, ja som prveho rodila sekciou so spinalom a nemala som po nom ziadne problemy, hlavou som hybala, len som mala zakazane ju zdvihnut z postele. Pichnutie som necitila, lebo to najskor umrtvili, len bolo neprijemne urobit macaci chrbat, nejak mi to neslo koli brusku 🙂

kkatka113
1. okt 2012

@mia117 Ahoj, dakujem za info, v stredu sa urcite spytam a potom budem mudrejsia 🙂 Ja sa citim pomerne ok, no jasne ze som nemotorna, tazko sa mi vstava, ale nic ma neboli, nohy nepuchnu.....tak na 30.tyzden je to asi velmi slusne 🙂 tak a brucho uz zavadzia jasne, hned sa zadycham, ale teraz mam na dva tyzdne havina cez den doma tak som nutena mat trochu pohyb.....ale da to teda zabrat musim povedat....vsak v stredu poviem ako sme dopadli u noveho doktora, dufam ze vsetko fajn 🙂 Drz sa, snad budes skoro doma 🙂

sonia1501
1. okt 2012

ahojte ja som pocula, ze sa dlhsie zotavuje po celkovej anestezii.. ja som rodila spinalom, nebolo to nic ja som sa ovela viacej bala katetra.. a mala som aj preco, ked mi zavadzali dost ma to bolelo a sestricka na to drzo, ze to robila jemne.. no mne sa to nezdalo, a ked mi vyberali tiez to nebolo nic prijemne. Cisarskeho som sa celkovo bala, ale nejako som porodit musela. Rozmyslala som nad tym, ze ujdem, ale potom ma napadlo, ze nic by som tym nevyriesila.. :o) Tak drzim palce, inac bolo to dojimave, ked deticky vybrali a hned mi ich ukazali, mne slzy tiekli... Som rada, ze som to neprespala..

mia117
1. okt 2012

@kkatka113 dakujem a aj ty sa drz aby bolo nadalej vsetko v poriadku 🙂 popytaj sa ohladom toho terninu porodu 🙂

ivkamaco
1. okt 2012

@dadanr Ahoj tak my sme kupili teraz v tescu nejake GAGA za 7,60 80ks, striedame ich s pampersami a zatial sa zdaju uplne v pohode, a my ked sme to trosku sledovali DM.tesco,metro,kaufland a tak, tak nam najlacnejsie vysli Pampers premium care v metre za 11 eur, tak nevieeeem,

griska11
1. okt 2012

Ahojte, dnes som bola objednaná na 3/4D ultrazvuk no, viditelnosť veskera žádna..:( takze nemáme žiadne foto ani DVD 😒 ale sme ich aspoň spolu videli🙂