Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
12. okt 2012

@sloto velka gratulacia k detickam. aby ste boli vsetky zdrave a ty si mala vela spanku a pohody. http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...
http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dojcenie-a-mli...
hlavne nenosit nic tesne - vynechaj i podprsenky nech bradavka nie je stlacena - ked si doma tak je jedno ked by ti tieklo, utries. veeela vetrat na vzduchu. bud davat nejake masticky ale i materske mlieko pocas dna na to davat a onedlho budes ok.
i ja som mala trhlinky a napriek tomu som dojcila. ked to jedno dieta spusti mliecko tak ten druhy prsnik bude tiect sam.
i ja si myslim ze sa nemusis bat ze mas "menej" mliecka. len sa tvori kolko potrebuje. ine je keby i po papani stale kricali od hladu. to by bol znak ze im nestacilo. ale ak su po najedeni kludne tak sa nestresuj. stres je tvoj najvacsi nepriatel pri tvorbe mliecka.
ak mas dobry vankus na kojenie tak ked jedno je hotove tak ho mozes zobrat a drzat rukou na pleci nech si grgne. to druhe si len trochu pirdrziavaj - podla toho ako potrebuje. moje ked mali mesiac (ale boli narodene v termine) tak i same lezali bez mojej pomoci drzat hlavicky) . ono to treba len trochu praxe a potom ti budu vsetci vraviet ze oni nechapu ako to mozes tak super robit s dvoma detickami naraz. 😉

dadanr
12. okt 2012

@kkatka113 Ahoj Katka, ani sa ti nečudujem, ze toto chceš vedieť uz ideme do 33 tt. Uff len nech to pekne ide. Ja som po riadnej chripke a už sa nechcem tak strašne báť o deticky v brusku chcem ich už držať a starať sa o ne mimo bruska ale ešte je caaas k pôrodu ďaleko.

eeska
12. okt 2012

@dadanr ahooj, tak ako pokracujes, stale doma? ako sa citis? mne uz hrabe statocne v nemocke, uz naisto viem, ze domov sa nedostanem, otvaram sa, takze uz len vyckavat

dadanr
12. okt 2012

@eeska Ahojky predsa sa otvaras? Ja tiež. Včera som mala strašne bolesti pod oboma rebrami. Ale take, že som myslela,že má roztrha no a tlaky zo spodu beriem ako samozrejmosť. Idem do poradni budúci štvrtok tak som zvedava čo mi povie. Už mám doma kocik a opratu vybavicku. Len sa mi nechce balit taska ala keby niečo 🙂 ale musím to urobiť lebo čo ak. Viem,že ti je smutno tam ale už sa to krati.

eeska
12. okt 2012

@dadanr hej, otvaram, fesaci tlaci na vsetky svetove strany,ubolena som jak slak...tlaky od spodu uz tiez neriesim, to je nonstop, plus ma zacal strasne chrbat boliet, no je to vesele....ani nie ze mi tu je smutno, skôr mi depky chodia, ze este musim tolko vydrzat a ja uz nevlaaaadzem...inak krasna fotecka 🙂 tak sa este drz teda

dadanr
13. okt 2012

@eeska to tie depky mám podobné a som doma. 😖 ďakujem za pochvalu to je dcéruška čertík. V ten deň čo to bolo fotené dostala nočníček tak to považovala za ohromnú srandu. Začínaš 35. super do 3 týždňov to máš vybavené 😉 určite neboj ubehne to.

kkatka113
13. okt 2012

@dadanr presne tak, ja som uz uplne nedockava ale viem ze im je v brusku najlepsie tak nech si tam este pekne pobudnu 🙂 ty cakas jednovajecnych chalanov? Ja som niekde citala ze jednovajecne dvojicky planuju cisarsky v 36.tyzdni, ale to je len info z netu tak neviem ako toto funguje v praxi, ci to tak naozaj je alebo zas len nejak blud na internete.....to by som mala uz len mesiac pred sebou 🙂

dadanr
13. okt 2012

@kkatka113 nie ja čakám dvojvaječných ale dr. povedal, že ma nenechá trápiť viac ako do 37-ho lebo sú dosť veľkí a navyše mám skrátený krčok tak si osobne myslím, že neprídem ani do toho termínu. Neviem možno áno možno nie. Podľa veľkosti chalanov mi bol upravený týždeň na 34. ale neviem ako to je a z čoho kto vychádza ale už by mi dávalo zmysel prečo mi v nemocnici vždy evidovali o týždeň viac. termín som mala mať 6.12.2012 a evidujú mi to 1.12.2012. Chápeš to??

kkatka113
13. okt 2012

@dadanr no asi ich pekne zivis 🙂 aj u mna vysla naposledy ze jedna bola o tyzden vacsia a druha tak zhruba na termin, ale zas tie merania asi dost skresluju, ako to naozaj je zistime az ked sa narodia a ich povazia 🙂 nase mali pred tyzdnom cca 1600 a 1700 gramov a to som bola u doktorky presne 30+0 cize tiez slusne vahy podla toho maju....idem teraz v pondelok opat tak som zvedava ci ich vovec pomeraju lebo som uz zacala chodit do porodnice a tam sa myslim s tym moc nebabru....no ja som pocula ze najpresnejsie je ked sa stanovi termin porodu podla poslednej menstuacie a potom sa o uz nemeni....kadzy si rastie svojim tempom, ale ono je asi dolezite len vediet v ktorom tyzdni sa narodia kvoli pluckam kedze tie sa ako posledne vyvinu uplne....mne povedala primarka na noorodeneckom ze 34.tyzden je uz uper na porod, ze tam by uz malo byt vsetko ok, ale samozrejme ze kadzy den naviac je len vitany bonus 🙂

dadanr
13. okt 2012

@kkatka113 No 34. hej mne to povedali už o 32. tt tak neviem ja som dostala injekcie na vývoj pľúcok tak by už mali mať ale či majú to teda netuším. 😒
Uvidíme čo mám v osude to bude.

dadanr
13. okt 2012

@kkatka113 áno máš tiež peknučké kúsočky v brušku teším sa s tebou. 🙂 😉

sonia1501
13. okt 2012

ahojte, uz vas tolko otravujem otazkami, zaujimalo by ma ako ste pripadne ako ste boli s prikrmami pri dvojcatach. Lebo ked maju maminy jedno babo co prikrmuju a varia mu urcite to stiha, ale pri dvojcatach je to trosku asi ine. Ako vyzera ci vyzeral jedalnicek vasich deti v cca 7mesiaci?

xxxjanetaxxx
13. okt 2012

@sonia1501 ahoj,varila som na dva dni,večer.Keď som kúpila mäso,tak som si ho hneď rozvážila na porcie na dva dni a šup do mrazáku. Večer som dala variť mäsko,pred dovarením som tam šupla zeleninku a zemiačik,odsledovala som si koľko mi deti spapajú,aby som vedela koľko uvariť.Na začiatku som si vážila aj zeleninku,potom som to mala už v oku.Po vychladení som to pekne pomixovala a rozdelila do dvoch misiek s vrchnákom a šup do chladničky.Na obed som už len zohriala. Zeleninu som obmieňala,aby nepapali stále to isté.Ak som im chcela dať ryžu,uvarila som si dopredu,len zeleninu s mäskom a ryžu som varila v ten deň pred obedom a spolu zmixovala. Pri staršej dcérke som varila čestvé každý deň,ale pri dvojčatách to bolo praktickejšie takto. Kúpila som si knižku od Dagmar von Cramm-Varíme pre dojčatá je tam písané aj o zmrazovaní jedla,vyskúšala som to,ale moc sa mi to nepáčilo.

dana_l
14. okt 2012

pre vsetky mamicky na zistenie ze zivot je nadherny i ked "tazky"

S deťmi nás baví svet alebo ako vychovávame svoje prvé ... druhé .... tretie .... dieťa:

Kočík
1. dieťa - 8 mesiacov starostlivo vyberáte kočík, ktorý zodpovedá najprísnejším kritériam a po šiestich mesiacoch ho aj tak vymeníte.
2. dieťa - Použijete kočík po prvom dieťati.
3. dieťa - Kto požičia?
Oblečenie
1. dieťa - Začínate nosiť tehotenské oblečenie, akonáhle vám doktor potvrdí, že ste tehotná.
2. dieťa - Nosíte svoje normálne oblečenie tak dlho, ako je to možné.
3. dieťa - Vaše tehotenské šaty sú vaše normálne oblečenie.
Meno
1. dieťa - Študujete knihy s menami a trénujete vyslovovanie a písanie kombinácií všetkých vašich obľúbených mien.
2. dieťa - Niekto musí pomenovať svoje dieťa podľa pratety Alfonzie. Môžete to byť pokojne aj vy.
3. dieťa - Otvorte knihu s menami, zavriete oči a prečítate meno, do ktorého sa zabodol váš prst.
Príprava na pôrod
1. dieťa - Pravidelne trénujete dýchanie.
2. dieťa - nezdržiava sa trénovaním dýchania, pretože si pamätáte, že posledne to vôbec nepomohlo.
3. dieťa - zažiadate o epidurál už v 8. mesiaci.
Výbavička
1. dieťa - Vyperiete, roztriedite oblečenie podľa farieb a zrovnané uložíte do skrinky.
2. dieťa - Skontrolujete či sú oblečky čisté a vyradíte len tie s najtmavšími škvrnami.
3. dieťa - chlapci môžu tiež nosiť ružovú, nie?
Starostlivosť
1. dieťa - Pri prvom náznaku zafňukání či zamračení zdvíhate dieťa do náručia.
2. dieťa - Zdvíhate dieťa v okamihu, keď hrozí, že zobudí prvorodené.
3. dieťa - Naučíte 3-ročné dieťa ako natiahnuť mechanickú hojdačku.
Aktivity
1. dieťa - Beriete dieťa na každé cvičenie rodičov s deťmi a rozprávanie rozprávok v knižnici či divadle.
2. dieťa - Beriete dieťa na cvičenie rodičov s deťmi.
3. dieťa - Beriete dieťa do supermarketu a čistiarne.
Odchody z domova
1. dieťa - Keď prvýkrát zanecháte dieťa doma s niekým na opatrovanie, zavoláte behom tej doby 5 krát domov.
2. dieťa - Pred tým ako odídete zanecháte telefónne číslo, na ktorom je vás možné zastihnúť.
3. dieťa - zanecháte nasledujúce inštrukcie: Volať iba vtedy, keď sa objaví krv.
Doma
1. dieťa - Strávite veľkú časť dňa iba pozorovaním dieťaťa.
2. dieťa - Strávite časť dňa strážením, aby starší súrodenec neudrel, nestrčil alebo inak neublížil tomu mladšiemu.
3. dieťa - strávite väčšinu dňa ukrývaním sa pred deťmi.
Čo sa všetko človek naučí od detí
1. Brzdová kvapalina zmiešaná so Savom vytvára dym - hŕbu dymu ...
2. Šesťročné dieťa dokáže kremeňom založiť oheň i napriek tomu, že dospelý tvrdí, že je to možné len vo filme.
3. Lupou možno urobiť oheň dokonca aj za zamračeného dňa.
4. Skôr než zapneš rúru, pozri sa dovnútra.
5. Umelohmotné hračky nemajú rady rúry.
6. Hasiči nikdy neprídu skôr ako za 5 minút.
7. Lego je schopné prejsť zažívacím traktom štvorročného dieťaťa.
8. Duplo toho schopné nie je.
9. Slová ako plastelína a mikrovlnná rúra by nikdy nemali byť vyslovené v rovnakej vete.
10. Videoprehrávač nevyhadzuje sendviče s nugetou.
11. Z vriec do koša nemožno vyrobiť kvalitné padáky.
12. Guličky v nádrži auta spôsobujú za jazdy veľa hluku ...
13. Režim odstreďovania automatickej práčky nespôsobí dážďovkám točenie hlavy.
14. Avšak mačkám áno.
15. Ticho vždy neznamená - netreba si robiť starosti.
16. Vodné dvojlôžko obsahuje toľko kvapaliny, že stačí na vykúrenie 60 m2 bytu do hĺbky 10 cm.
17. Keď postriekate chuchvalce prachu lakom na vlasy a prechádzate cez ne na kolieskových korčuliach, môžu sa vznietiť.
18. Hlas trojročného chlapčeka je prenikavejší ako hlasy dvoch stoviek dospelých v nabité reštaurácii.
19. Keď počujete spláchnutie záchoda a slovo "jejda", už je neskoro.
Tiež zistíte, že
20. 80% žien tieto informácie rozošle väčšine svojich známych, či už majú deti alebo nie.
21. 80% mužov po prečítaní pôjde skúsiť zmiešať brzdovú kvapalinu so Savom

juliagregor
14. okt 2012

@dana_l beží to po Fb je to sranda a aj vela pravdy...a dodatok s kočíkom som vymyslela jáááá 😀
chcela som Ti napísať, že rada čítam Tvoje príspevky, máš 4 malé detičky a vždy píšeš optimisticky a s pohodou
🙂

juliagregor
14. okt 2012

@xxxjanetaxxx ahoj dlho si sa neozvala ako sa máte?

dana_l
14. okt 2012

@juliagregor velmi dobre si to napisala ze ako starostlivo sa vybera "povoz" a nakoniec i tak nie su spokojni.
mne to pride ze zbytocne vela sa mamicky stresuju ohladom kocika. ma to mat kolesa na vozenie a ten vonkajsok je uz len "detail". tie prvomamicky vlastne nemaju co robit tak sa dostanu do tohto "babatkovskeho procesu" kde si robia zbytocne bolenia hlavy - kocik, vybava, co do porodnice, ako prebalovat, co na zadocek a vestky tie veci okolo toho.
ale asi kazda musi prejst svojim procesom ucenia sa aby pochopila ze to nie su tie veci ktore su dolezite v zivote. 😉

dakujem za kompliment. ja beriem zivot ze je krasny a treba si ho vychutnavat a nie zatazovat zbytocnostami. ved i ja mam svoje starosti ale vsetko je docasne. po par dnoch, rokoch sa clovek len usmeje nad "tou dobou" - a ide sa dalej.

juliagregor
14. okt 2012

@dana_l vsetky prejdme cez tu fazu, neskor sa na tom bavime... ale aj o tom to je... 😉

petko8888
15. okt 2012

@sonia1501 ja varim vaczinou v nedelu ked sme na nich dvaja 🙂 na tyzden zeleninku tiez menime aj masko kuracie a morcacie ryza,cestovina ,spravim viac a zamrazim do misiek cca 150g vecer vyberem z mrazaku a dam do chladnicky .zena cez den iba zohreje aby to emali take jednotvarne 2 krat za tyzden jedie kupene na zmenu chute...jedalnicek rano 6 oo UM 150ml desiata cca 9-10h ovocny prikrm obed 12-13 zeleninovy prikrm cca 150g ked odmietnu aj to sa stava tak mlieko 180ml olovrant 16h 150ml vecera kasa alebo mleko 20 ooh.potom spanok raz celu noc,raz hranie sa o 1-3h rano ako sa im chce 🙂 mensiemu sa obcas podari prespat celu noc.vacsi si zaiada mlieko aj v noci v intervaloch 4-5 hodin

petko8888
15. okt 2012

jednu otazku mamicky mam.zaciname lozit sediet vymyslat.takze furt musi byt clovek pri nich,rozmyslame nad ohradkou,vy ste poouzivali?????

susy
15. okt 2012

@petko8888 ja ano, neskor aj chodítko. deti boli spokojné a ja tiež.

xxxjanetaxxx
15. okt 2012

@juliagregor ahoj 🙂 si na mňa nezabudla 😀 ďakujem za opýtanie. Naposledy som sem písala pred tým ako sme sa presťahovali a to je veru dááávno. Nebolo času a ani internetového signálu,ale občas som sem nakukla. Nestihla som vašu "migráciu" na FB ak ste tam, rada sa pridám. Chceli sme aspoň na stretnutie dvojčiat tento rok, ale kvôli manželovej práci sa ani to nepodarilo. Ja si až teraz začínam naozaj užívať dvojičkovú materskú 😀. Každá mama to má iné, ale mne keď deti začali chodiť, veľmi mi to uľahčilo život. Sú samostatnejšie, nenamáham si tak chrbticu, lebo už ich nemusím nosiť. Inak nemám žiadne kľudné detičky, sú to riadne výmysielka, ale toto obdobie teraz je krááásne. Už ich aj mama večer postráži a ja sa môžem venovať staršej herečke 😉 napríklad dnes sme boli tancovať salsu, už jej to chýbalo, je síce veľká, ale aj ona chce mať mamu na chvíľu len pre seba.

xxxjanetaxxx
15. okt 2012

@petko8888 my sme mali krásnu veľkú ohrádku, ale používala som ju len ako zábranu, aby sa mi nedostali k presklenej časti nábytku 😀 naše v nej vôbec nechceli byť, radšej štvorkovali kade-tade, v pavúku sa ako-tak zabavili, ale nenechávala som ich tam dlho, kvôli diskusiám o zdravom vývoji nožičiek a chrbtici

xxxjanetaxxx
15. okt 2012

@dana_l je tam kus pravdy, dobre som sa na tom zasmiala 😀 ešte som to nevidela 😵 aj ja som sa od mojich detí veľa naučila 😀

juliagregor
16. okt 2012

@xxxjanetaxxx rada ta na FB pridam len musime byt priatelky , do posty viac...🙂 som rada, že sa Vam dobre vodi, daj nejake fotecky 😉

to plati pre vsetkých , kto chce na FB do skupiny mamičiek dvojčiat aj tehulky tak sa prihlaste...

griska11
16. okt 2012

Zdravím už tyzden mám v podbrusku svalovicu cítim to hlavne ked sa prevalujem v posteli na druhý bok. Je to normálne? K lekárovi na poradnu idem az bud. Tyzden. Dik za radu.

dibik
16. okt 2012

@petko8888 Ak ohradku, tak cim skor.... Nase si privelmi zvykli sa pohybovat po celom byte a potom uz o ohradke ani pocut, ked sme to skusali... takze ohradku nemame, ale zase na druhej strane, pekne si zvykli chodit po byte, vedia uz zhruba, co mozu a co nemozu a celkom sa obcas dokazu same prebavit 🙂.
@sonia1501 Ahoj, prikrmy urcite urobit na viac dni dopredu. Ja som vzdy navarila za hrniec, vacsinou kuracie masko s dakou zeleninou. potom som to porozdelovala do tych Avent poharikov podla toho, kolko vtedy naraz vedeli spapat a ako ti uz pisal @petko8888, tiez sme to len vecer dali z mrazaku do chladnicky a na druhy den prihrievali. Varila som vecer, ked uz spali. Cez den pri babach sa to nedalo. Na desiatu mali v 7 mesiacoch ovocie, to som rozmixovala cerstve ponornym mixerom, zaberie cca 5 minut a na veceru mavali kasu - ovsenu, krupicovu, instantnu.... 🙂 a potom este mlieko pred spanim, ked nechceli, tak ho dostali potom neskor, ked uz spali do postielky.
Este ti chcem napisat k predchadzajucim prispevkom... Ak mas dvojky, ktore su teraz narocne, tak z mojej skusenosti ti poviem, ze cim viac sa hybu, tym je to lepsie... idu, kam chcu, zoberu si hracky, ktore chcu, zabavia sa, zabavia sa aj spolu..... niektore mamicky maju dobre deticky do toho jedneho roka, potom,ked sa zacnu viac hybat, tak to vnimaju, ze je viac roboty. ja neviem... mna hnevaju casto aj teraz 😀, ale zase mi moju namahu uz aj vracaju, reaguju viacej, zacinaju rozpravat, usmievaju sa, zahraju sa spolu, je s nimi aj kopec srandy, takze hlavu hore, bude lepsie a to o chvilu. Nase baby vypili na jeden raz v 7 mesiacoch snad max. 120 ml mlieka a vydrzali na tom aj 3 hodiny, takze v mnozstve to nebude... skratka tvoje potrebuju castejsie papat. skus vymenit jednu porciu mlieka za nieco hutnejsie.
A uz asi mesiac mame osvedceny system, ze ked babam dame najest, ked ideme my spat (cca okolo 22:00 - 23:00 hod) vydrzia do rana nejst a vacsinou aj pekne spinkaju a neotravuju 🙂. predtym jedia o 19:00 a hned aj zaspia.

sonia1501
16. okt 2012

@dibik aha, dobree, dakujem, uz je to lepsie, vlastne kedy ako, zalezi aj na tom ako som na tom ja, ked som v pohode ked sa fajne vyspim /aj vtedy ked v noci viac krat vstanem/ a mam fajnu naladu aj na deti mam viac trpezlivosti. S tym varenim to vyskusam, ale ja som taka puntickarka ja mam lepsi pocit ked deti dostanu cerstvo navarene. Vlastne to ani netrva dlho, to je len par minut ocistit zeleninu a dat varit potom rozmixovat, ale su dni ked nestiham ani sa vody napit ci na zachod ist.. Neviem ako ine maminy, ale ked deticky zaspia ja som taka unavena niekedy ze sa mi nechce ani poupratat. Urobim len fakt zaklad. Na varenie mi uz nezostava energia. Rozmyslala som nad uz aj ja ..predtym, ze by som mohla uvarit vecer aaale nejak som sa k tomu dosial nemala :o)
Teraz v noci vstava uz len Lea, Zoja pekne taha az do tej 6tej. Neviem cim to je, nechcem to prekriknut takze nic som nepovedala :o)

xxxjanetaxxx
16. okt 2012

@griska11 skús lekárovi aspoň zavolať, spýtaj sa jeho. Každá iná odpoveď bude len dohad, nechaj to na odborníka.

eeska
16. okt 2012

@pistaciaa
@zojaaa kocky ako sa vam dari v nemocnici? co mate nove?