Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vampgirl
20. nov 2012

@dadkal Tak to sme na tom podobne, my mame dvojrocnu dceru a tiez sme museli vsetko nakupovat odznova 🙂 a s tym kludovym rezimom to mam podobne 😉 mala este nechodi do skolky takze aj ked velmi pomaha manzel aj stari rodicia, predsa len je to celkom narocne... A tie vahy uz su super, kiezby aj my uz sme mali cez dve kila...

mia117
21. nov 2012

@kacena85 uz je to veru tazke 🙂 musime to par tyzdnov vydrzat moja, ani neviem presne kedy ma naplanuju, vysetrenia na cisarsky uz mam urobene a uz mi aj spisala sestricka papiere na mena babetiek atd... Takze uz len cakat,ako vsetko dopadne, monitory mavam dobre,aj ked vcera zaznamenal 2xtvrdnutie bruska, ale inak ok, v poslednej dobe mavam take navaly tepla, mavas to aj ty? Snad to nic nieje a je to ok a strasne ma uz vyse tyzdna svrbi lava bradavka,tak som si ju zacala kremovat tym kremom bepanthen.

andy_123
21. nov 2012

ahojte dievcata, vas sa tu teda v peknom pocte zislo, ktore mate skoro rovnaky tyzden cca33tt. To je super.
Ak je niektora priblizne 13-15tt ozvite sa....
Neviete ako dopadol vcerajsi den kkatky? Vcera mala naplanovany CR.

@griska11 - ty cakas jednovajecne deticky? Podla coho dr. mal podozrenie u teba na ttts?

kacena85
21. nov 2012

@timmka no veru veru stazujeme sa, ale co ine nam ostava,aspon to, mna dnes v noci tak brucho tlacilo, ked som lahla na jeden ci druhy bok az taky krc do boku ked som sa pretocit sla, som len hodiny sledovala, medzi jednou a tretou som bola sto krat hore asi, a spodok ma boli uz asi nonstop ;(
@gemina tak hadam by to dr nezanedbal keby videl,ze nieco nie je v poriadku, ale zajtra na poradni sa spytam na tie prietoky, ci to on robi, ci to treba do nemocky ist

kacena85
21. nov 2012

@mia117 no totok,ine nam neostava, len vydrzat, ked vravim sestram ako ma co boli a tak tak oni obe rodili januar ale tieto bolesti, stavy mali par tt pred porodom, nas to chytilo dva mesiace dopredu ach jaj
Zajtra sa chcem spytat na termin sekcie,ako to dr vidi,sak su tam akurat sviatky, a tiez kedy tie interne vysetrenia porobit tiez.mna tiez sem tam svrbia bradavky aj cele prsia, zatial natieram kremom co cele tehu, alebo telovym dove kremom

griska11
21. nov 2012

@andy_123 ahoj ano čakám spontanne jednovaječné dvojičky, každa ma svoj vak ale len jednu placentu, zatial rástli úplne identicky, doktor povedal, ze teraz uz by sa transfúzny syndróm nemal prejaviť, aj ked je to vždy možné... Ale čím neskor sa prejavi tým lepšie. Tak dúfam, ze to bez neho zvládnem🙂 hlavne veľa oddychuj a pozitívne sa nastav... Ja som to tak urobila a okrem malo železa sa naozaj nemôžem na nič sťažovať....

griska11
21. nov 2012

@andy_123 ahoj ano čakám spontanne jednovaječné dvojičky, každa ma svoj vak ale len jednu placentu, zatial rástli úplne identicky, doktor povedal, ze teraz uz by sa transfúzny syndróm nemal prejaviť, aj ked je to vždy možné... Ale čím neskor sa prejavi tým lepšie. Tak dúfam, ze to bez neho zvládnem🙂 hlavne veľa oddychuj a pozitívne sa nastav... Ja som to tak urobila a okrem malo železa sa naozaj nemôžem na nič sťažovať....aj ked teraz sa mi zda ze baby sa tlačia do blokov a v noci neviem uz ani spat na bokoch tak asi posledné týždne budem spat v miernom sede... Inak to nevidím 😎

timmka
21. nov 2012

@kacena85 moja ja som dnes celu noc nespala, mna boli dost casto brusko na menzes, ako keby kazdu chvilu mala ta mrcha prist 😠
dnes som bola u dr. tak mi pozrel babatka, vsetko ok,nie su nizko a ani sa nejako netlacia ... pozrel srdiecka a to bolo vsetko, dal mi opat antibiotika, mam taku infekciu aku som mala cca v 17tt, ona sa nachadza v moc. trubice, ze nechape ako sa mi tam dostala 😒
hovorila som mu o tych bolestiach,tak mi povedal,ze sa maternica napina a preto take tlaky na menzes
dnes v noci mi aj dost tvrdlo brusko, islo to z dola od konecnika az hore,tak teraz neviem ci to boli drobci, ze sa natahovali alebo neviem... kontrolu mam opat o tyzden v piatok, tak som zvedava ci vydrzim

pytala som sa, ze po 10 decembri si mozem vydychnut, ze budem v 9 mes.tak potesil ma, ze si mozem vydychnut aj teraz, ze keby sa narodili teraz, uz by to bolo ok, tak dufam ze neklame a nechcel ma len upokojit 😠

kacena85
21. nov 2012

@timmka 34 tt je uz ok, to vravia viaceri dr, uz su pluca vyvinute tak by nebol taky problem, vahy ti nepovedal?*
No a teba bolelo aj pri cikani?predsa to je teda mechur, ja ked som mala vtedy ten zapal a dali mi antibiotika tak ma o dost menej aj spodok bolel, joj ja sa neviem dockat zajtrajska,dufam,ze nebude dr mudrovat,ked budem chciet to sono, norm tremu budem mat ked tam pojdem, na tie prietoky si sa dr nepytala??

timmka
21. nov 2012

@kacena85 ani ne spodok, ako brusko ked som docikala, tak hlavne vecer rozbolelo, ale ci z toho neviem...
hej pytala som sa, tak on ich robi tiez od 36tt ale povedal, ze u mna bude tazko ich urobit lebo ci najde pupocnik cij je, ci jedneho alebo druheho 😒 , tak neviem... az na ozvy tiez posiela v 36tt, tak uvidime
moja drzim palceky, nech ti ten ultr. urobi 😠 aspon aby si videla srdiecka a ci je vsetko ok, mne naposledy meral v 30tt a teraz neviem ani kolko vazia 😒 ,tak na druhy tyzden sa opytam ci by nemohol mrknut

babybubble
21. nov 2012

možno napíšem blbosti, ale napíšem môj postreh Mne sa dvojičky narodili pred mesiacom v ukončenom 32 týždni. Ležala som pred pôrodom v nemocnici na rizikovom, vraj bol zhoršený nález na krčku. Celé tehotenstvo ma pre istotu nechali na rizikovom (od začiatku som bola PN), že kvôli dvojičkám. Aj krčok mi zašili - preventívne v cca 21 týždni asi. Začiatkom septembra mi začalo tvrdnúť bruško, ale len trošku, tak som pre istotu to povedala doktorovi a hneď si ma nechali v nemocnici. Žiadne bolesti som nemala. Myslela som si, že sa asi naťahujú, lebo majú málo miesta a preto mám také brucho občas tvrdé (ani to nebývalo celé brucho ale len jedna strana a podobne) Koncom septembra som mala ten zhoršený nález, tak si ma nechali v nemocnici zas. Občas mi tvrdlo brucho, natáčali mi ho na tie pásy ( som zabudla ako sa to volá ) a tam kontrakcie ani nič neukázalo (lebo tvrdnutie tam zvykne ukázať) a aj pri tom natáčaní mi tvrdlo a neukázalo nič. Tak reku asi sa fakt naťahujú, som si myslela. A 17. 10. večer v nemocnici mi zrazu z ničoho nič odtiekla voda, nemala som bolesti, ani tvrdé brucho ☹ Nemala som poňatia, čo sú kontrakcie. Vraj ideme rodiť, boli otočené hlavičkami dole, tak klasický pôrod. Sestrička sa ma chodila pýtať, či nemám tlaky do konečníka, nemala som. Ja že asi kvôli veľkej potrebe, veď som prvorodička, tak som nevedela, ako to má vyzerať, tie kontrakcie a tak. Aj ma v nemocnici už kríže bolievali, som to povedala doktorovi, ale ja som mala nakázané stále ležať (skoro od začiatku tehu), tak že asi z toho. A potom, keď som už išla akože rodiť, tak som sa dovtípila, ako sa mi tie bolesti krížov zhoršovali, že to je súčasť pôrodu, možno som aj mala kontrakcie predtým, keď ma tak boleli tie kríže občas aj predtým. A cítila som aj tlak do konečníka pár hodín pred pôrodom, postupne sa stupňoval až som išla tlačiť bábätká. Takže nechcem nikoho strašiť, ale naozaj si dajte pozor a radšej choďte k doktorovi (mne ale nakoniec nepomohlo ani to....) A rodila som o 8 týždňov skôr.

kacena85
21. nov 2012

@timmka no ved uvidim co mne povie zajtra aj na tie prietoky aj na tu bolest podbruska aj celkovo, sak ma boli cely clovek uz a on sa len usmeje ze no treba len vydrzat a ked tu citam ako baby hned poslu do nemocky a robia im vysetrenia a monitor a neviem co, tak ma zacina s prepacenim srat, nehovorim, ze chcem ist do nemocky lezat ale tak bere to nejako lazo plazo podla mna az moc....a to sono no ked si ho aj zaplatim tak chcem vediet a vidiet ze je vsetko ok

timmka
21. nov 2012

@kacena85 jasne moja, chapem, moj je trochu viac zodpovedny, ale tiez ked sa stazujem, tak sa usmeje, ze co bxy som chcela, ked sa mi maternica zvacsila , ze preto tie bolesti a to je vsetko....este ked mi meral brucho tak povedal, ze ju mam 50cm zvacsenu, ze na ten tyzden je dostz vela 😒
moja nejako prekapemeä
dnes mi povedal, ze sa tesi ked porodim 😀 ze mu dam pokoj 😀 tak som mu povedala, ze sa mu viac neukazem 😀 asi ma ma dost.......... 😝

timmka
21. nov 2012

@babybubble tak nastastie ma krize nebolia a tie tlaky na konecnik mam cca 2 tyzdne 😒 , ale ja ma kruzok pre istotu 😒 , tak hadam este nejaky tazden vydrzim, to tvrdnutie bruska mam, ale tiez dlhsiu dobu, ako keby vypucovali zadocky a dnes vecer som citila aj spodok 😒 , ale dr. som povedala a on ze to bude roztahovanim 😒 , tak teraz si ma postrasila 😒

ty si rodila v 32tt a vsetko bolo ok? babatkka to ako zvladali?

dadkal
21. nov 2012

@vampgirl no krpec chodi len tak na 2 hodky tri krat do tyzdna, takze tiez to nie je slava. ale aj to pomoze. a hlavne potom, ked nebudem mat na neho tolko casu. Mne pomaha iba manzel po poobediach, nasich aj svokru mame 100 km od nas, ale mamina je uz na dochodku, tak uz zacne chodit ku nam na tyzdnovky🙂)) no bude to sranda. ale ja sa nad tym nejako nezamyslam, ako to budem zvladat. som zmierena s tym, ze pol roka budem chodit ako mumia a nejaky rezim snad najdeme. co cakate? su dvoj ci jednovajecne?

dadkal
21. nov 2012

@babybubble no tie bolesti poznam. ja som napriklad pri prvom porode mala kontrakcie iba v chrbte. a tiez sa ma pytali, ci necitim tlaky na konecnik, a ja ze iba v chrbte, kdesi odbehli a uz som kricala, ze uz tie tlaky citim. dva razy som zatlacila a bolo po 😉 a dal sa zvladnut prirodzene dvojicky? mna to asi tiez caka, zatial su babenky otocene hlavickou.
a uz ste aj doma z porodnice? vsetko ok?

dadkal
21. nov 2012

@kacena85 neboj, ked je vsetko ok, tak ta nechce zbytocne vlacit po nemocniciach. Mne iba vcera zmeral prietoky, to som bola 34+2 a od buduceho tyzdna idem chodit na monitory do nemocnice a robit predoperacne. mne napriklad to 3.sono robil az v 32 tyzdni a potom poradna az po troch tyzdnoch, teraz ze uz budem chodit kazdy tyzden. ja som sa ho niekedy v 20tom tyzdni pytala, ci budem chodit do rizikovej poradni, a povedal mi, ze nevidi dovod, ked bude vsetko ok. bud rada, ze si doma, a hadam doki vie, co robi. ja sa uz teraz chystam, ze mi pri kazdej poradni povie, ze mam ist do nemocnice, ale vcera povedal, ze zatial nevidi dovod. opytaj sa ho, ale ak nemas ziadne problemy, oni to beru ako mono tehulkovanie... az ku koncu tehu sa viac venuju. ale to je aj pri normalnom. vacsie sledovanie. mne napr. aj vcera vravel, ze na buduce pomeria, pozrie, ako su otocene, ale asi sa mu nechcelo nejako robit, tak ze je zvedavy, tak som sa musela zase vyzliect a pozrel sono, polohu, vahu... a zase ze kukne az o dva tyzdne.

aymee
21. nov 2012

Ahojte, sú tu aj nejaké budúce mamičky dvojčiatok v takom nižšom týždni tehu? My sme v 13tt, babetka maju 4,1 a 4,9cm trošku také drobátka, dnes sme boli aj na merani NT hodnoty boli v poriadku. Som na rizikovom už dobrý ten mesiac, kvoli tomu ze moj krcok maternice sa neprisposobil tehu ostal makky nedostatocne uzavrety tak oddychujeme

A len taka otazocka viem ze porovnavat sa velmi nema ale 😅 kolko cm mali vasi drobci v takomto tyzdni?

krásne tehulkovanie prajem 🙂

foryou25
21. nov 2012

@aymee ahoj my sme na NT screaningu mali 6,80 cm a 6,88cm, podla PM sme boli 12+5, podla utz to bolo ale na 13+1
ale teraz na morfologickom utz uz bol jeden o hodne mensi od druheho tak ideme 7.12 znova na merania ci rastom este viac nespomalil
tak len pekne lez a oddychuj, nech sa krcok umudri 😉

nishka
21. nov 2012

@aymee @foryou25
ahojte, pridavam sa aj ja. som teraz v 17tt. pri merani NT mali moje babtka 48a 50mm, bolo to v 11t6d. minuly tyzden 101 a 104mm, takze rastu primerane.

aymee
21. nov 2012

@foryou25 tak ja lezim oddychujem nic nerobim tak snad nejako vydrzime, a mne tie moje babatka pridu take malicke 😔

@nishka no moje babatka su fakt o dost mensie ale co uz 🙂 hlavne ze rastu a vyvijaju sa spravne 🙂

andy_123
21. nov 2012

@foryou25,@aymee,@nishka -ahojte, ja som prave v 13tt, presnejsie 12+5tt. a cakam jednovajecnych chlapcekov. My sme boli na UTZ v 12+3tt a mali sme dost velky rozdiel. jedno malo 47,5mm a druhe 57,9mm, tak nas dr. naplasil, ze to nie je ok. Akoby zacinajuci TTTS.
Inac vsetky merania u oboch: plod.voda, mocovy mechur,placenta v poriadku. Kontrolovat ma musi kazde 2tyzdne.

aymee
21. nov 2012

@andy_123 vy uz viete tak skoro pohlavie? 🙂 a tts myslis ze sa jedno babo vyzivuje na ukor druheho? maju spolocnu placentu? snad sa lekar myli, drzim palce 🙂

no tusim ze ja tu mam najmensie babetka ale tak aspon nebudem mat co poriadne nosit 🙂

nishka
21. nov 2012

@aymee no tie moje boli zatial obidve merania trosku vacsie ako je skutocny vek, ale myslim, ze tie tvoje su v pohode. uz si nieco pribrala?

andy_123
21. nov 2012

@aymee - neboj babätka vahy dobehnu, len ak su rovnako velke v takom pociatocnom tt.
My sme boli na takom podrobnom prenatalnom utz, a jeden krpec sa krasne ukazal. Roztiahol nozicky na 3D a bola tam taka krasna gulicka. Hned som sa spytala dr. ci by uz vedel povedat aj pohlavie, a on, ze vyzera to na chlapcov. 🙂 Maju spolocnu placentu a dva vaky. ttts sa prejavuje az ovela neskor, ale ak sa to u mna potvrdi uz teraz, nie je to dobre. Musim byt trpezliva a pockat dalsie 2tyzdne, verim, ze sa to nepotvrdi, Nesmie!!!!
Ty cakas dvojvajecne?

aymee
21. nov 2012

@nishka ja som do 10tyzdna schudla 8kil, teraz uz mam hore 3,, cize stale v minuse piatich kil som 😔

aymee
21. nov 2012

@andy_123 podla toho co mi vraveli dvaja lekari tak su dvojvajecne 🙂 a nasi drobci su stale cca rovnako velky, maximalne rozdiel 7-8mm.
Juuj krasne tak skoro vediet pohlavie 🙂 som zvedava kedy sa ho dozvieme my 🙂
pozitivne myslenie robi vela- pockas dva tyzdne a uvidis co bude ale verim tomu ze sa to nepotvrdi takych tehu je strasne malo

nishka
21. nov 2012

@aymee ja som tiez tak max 1kg, prvych 14 tyzdnov bez prirastku. trochu som sa bala, aby male rastli. snazim sa jest podla doporuceni, ale moc mi to nejde a to som za normalnych okolnosti jedla vzdy viac nez menej.

aymee
21. nov 2012

@nishka ja tiez malokedy sa odnutim pravidelne jest, donedavna mi byvalo aj poriadne zle tak sa jednoducho nedalo 😔
ja som vlastne na rizikovom cize kontroly mam kazde dva tyzdne tak aspon mam poriadne podchyteny rast drobcov a viem ze rastu 🙂

kejkej
21. nov 2012

zavidim vam babule.....