Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dadkal
10. dec 2012

Výsledok dnesnej velkej vizity: vyckavacia taktika. Dnes som 37+1,Otvorena na 2cm uz třetí tyzden.nik porodnik povedal,že nechce ist zbytocne do císařského,lebo som schopna porodit normalne.tak ja uz fakt neviem,kolko budem este čakať.ale že vianoce stihneme doma. Neviem,či mám medzi nohami naliaty beton, keď to nechce povolit
A tu toho pohybu nie je moc,všade musím chodit vytahom a s dozorom. Asi budem fakt prenasat.

dadkal
10. dec 2012

@karkulkaa gratulujeme detickam a nech ste skoro vsetci spolu.

griska11
10. dec 2012

No babizne, dnes som si dala kapustnicu a šošovicový prívarok, aby mi dlho nechýbali 😎 a na zajtrajšiu kontrolu som pripravená na čokoľvek... Dúfam, že sa baby umúdria a pôjdeme rodiť prirodzene 😉 aj keď pri tých bolestiach čo mám už by som bola rada ak by boli už von hociako 😖 no sebecka som ... Fakt sa hanbím 😔

griska11
10. dec 2012

@irmingard juj tak to ti neporadím, ja som chvalabohu vôbec nepuchla 😒

vampgirl
10. dec 2012

@irmingard ahoj no aj ja by som rada poznala nejaky trik ako zabranit opuchaniu noh 😒 Zial asi len vydrzat, aj ked ty to mas fakt skoro, mne opuchali nohy cca od 20.tt ked som sedela cely den v praci, odkedy ma dr vypisal, hned to preslo a zacalo zase az cca pred tyzdnom, v 35.tt... Spytaj sa dr na najblizsej poradni ci je to normalne, mne dr pred tyzdnom povedal, ze to zacina byt prvy znak ze uz moje telo prestava stihat... Ale v tvojom pripade to urcite bude o inom 😉

vampgirl
10. dec 2012

@griska11 ja som si minule hovorila, ze uz by som mala zacat davat pozor co jem, lebo hocikedy sa nieco moze stat a mozem skoncit v nemocnici 😎
Ja bolesti ani nemam, ale mam vkuse teraz opuchnute nohy a uz by som tiez rada aby sa nieco dialo... Lenze teraz neviem, ci si mam zelat, aby sa babatka umudrili a mohli sme skusit spontanny porod, lebo to sa mozno este nacakam.... Sekcia by bola v tomto smere lepsia, ze ju s dr naplanujemw na buduci tyzden a basta.... Tak si tiez hovorim, ze som sebecka 😒 Mala by som pockat nech si babatka same povedia, kedy chcu ist von, a nie ich vyhnat von led sa im este nechce 😒

vampgirl
10. dec 2012

@dadkal Juuj na jednej strane ti zavidim, ze ste pripraveni na prirodzeny porod, na druhej strane sa bojim, ze ak pojdem ja prirodzene, bude to v januari 😠 Aj ked dr sa tvaril, ze sj ked sa babatka pretocia a budu dobre na normalny porod, aj tak chce buduci tyzden vyvolat... To co si pisala, ze vraj dvojicky sa nevyvolavaju, som este nepocula, mam kamosku, ktorej dvojicky vyvolavali 😒
Kazdopadne drzime palce nech sa nieco zacne diat!

mamoka4
10. dec 2012

@andasla Vo štvrtok držím palce...ja som tiež plánovala mať stariše 2 deti prirodezene ale po 19 h. činnosti s infúziami so sa neotvrila....tak cisársky takto som si to skusila 2 x a dvojicky, tiez išli cisárskym..a ked mi odtiekla voda, jedna ostala priecne tak že mi povedali...že aj keby to boli moje prvé deti isla by som určite cisárskym ....a nie je to také strasne... 😉 ... a pre tu celoživotnú lásku lásku sa to oplatí vydržať.

brita
10. dec 2012

@dadkal Ahoj, ja som rodila az takmer na konci 39. tyzdna planovanym cisarskym a vydrzala som. 😉 Ani som sa nedockala kontrakcii, ani odtecenia plodovky. 🙂 Otvorena som bola len na spicku, takze akoby vobec.Drzim palce 😉

andasla
10. dec 2012

@mamoka4 dakujem 🙂 ...uvidime, co povie doktorka, lebo pred par dnami som sa uz citila akoby sa porod blizil a teraz, dva dni sa uz vobec nic nedeje....asi si to rozmysleli, ked je vonku tak zima 😀 ...mne sa tiez zda, ze jedno je priecne ulozene aj ked lekari hovoria, ze je dolu hlavickou....ja to citim inak oko to oni vidia 🙂 ...alebo sa mi tam stale krutia....jasnacka, ze vydrzim, sice si neviem tu bolest predstavit, no mozno je to tak lepsie

andasla
10. dec 2012

@dadkal juuuuj...prajem ti, nech sa uz nieco zacne diat...aj mne povedali, ze dvojicky nevyvolavaju...a obavam sa, ze tiez budeme cakat na prirodzeny asi do buduceho roka 🙂 ...ale ty to do Vianoc stihnes, drzim palce 😉

andasla
10. dec 2012

@griska11 drzim palce na zajtra, nech to dopadne co najlepsie 🙂 ...tiez mam niekedy vycitky, ze som sebecka, ale tie bolesti a najma v noci su fakt neznesitelne...uz mas pekny tyzden, uz by sa mohli slecny vypyta na svet 🙂 ...my sme sa konecne dohodli na menach, tak aj nase uz pomaly mozu prist 😀

andasla
10. dec 2012

@vampgirl tak to sme sebecke asi viacere 😀 , tiez si casto myslim, nech sa uz nieco deje...mne presli vsetky bolesti a citim sa lepsie ako pred 2 tyzdnami 🙂 ...az na tie opuchnute nohy...a na to mi porodna asistentka poradila ranny kupel vo vlaznej vode s 1kg soli asi tak pol hodiny a potom este lahnut do postele....malo by to pomoct vylucit vodu z tela, teda v pripade, ze nemame vysoky tlak ...dnes som to skusila, veeeeeeeeeeeeeeela som potom cikala, ale opuchnuta som rovnako 😒

hiva
10. dec 2012

Ahojte... vidim ze debatujete o porode, ci spontanne alebo cisarskym... pridam moju skusenost... tiez sme planovali prirodzeny, lebo chlapci boli idealne otoceny hlavickami dolu oz od nejakeho 24 tt 🙂... ale od cca 33tt som bola v nemocke, otvorena na 2 cm a skratenym krckom... 3 tyzdne sa nic nedialo, ziadna zmena, ale zacali sa zhorsovat prietoky Riskovi a tak sme sa na 36+4 dohodli s doktorom, ze pojdeme na to... povodne zvazovany prirodzeny porod bol nakoniec zamietnuty, lebo 2 dni pred planovanym terminom mi zacal stupat tlak tak sme sa rovno dohodli na cisarsky.... a zda sa ze to nakoneic bolo fakt ze v hodine dvanastej... rano pred cisarskym som mala uz aj zly krvny obraz (tusim ze kyselina mocova bola v krvi) a po cisarskom ma 2 dni ratovali, lebo tlak som mala 200 na 115.... ale teraz je uz vsetko super...drobci posluchaju, jazvu po cisarskom uz pomaly ani nevidno, a v podstate uz 4 dni po porode som ju uz ani necitila 😉... takze ani cisarskeho sa netreba bat 😉... drzim Vam vsetkym palce... mate uz pekne tyzdne, takze to uz moze prist kedykolvek 😉... my v 36+4 sme mali miery 2550g a 46 cm, a 2820g a 48 cm... neboli sme ani v inkubatore, vsetko idealne a v uplnom poriadku (len kvoli zltacke sme boli v nemocke 6 dni)... teraz mame 4,5 mesiaca, chlapci zdravi ako buky, jeden vazi 7 kilov, druhy 6,5 a nosime uz velkost 74 🙂 ... tak sa drzte, a uzivajte si posledne chvilky s bruskom... chvilku potrva kym si zvyknete opat na male brusko a na drobcov v postielke 😉 🙂

hiva
10. dec 2012

A este ma napadlo... mne na opuchanie doktor radil jest vela bielkovin... tak som do sebe ladovala co to dalo, lezala, podkladala nohy a opuchy presli 😉

andasla
10. dec 2012

@hiva vdaka za krasny prispevok....rada si precitam taketo skusenosti, vzdy mi to doda odvahu...zatial nemam ziadne problemy, prietoky su ok, ale aj to sa moze zmenit zo dna na den...zatial ma trapi len nizky tlak, ale to v podtate nic nie..dnes som zacala 36.tyzden a ak do 18.12. nic, tak asi ma tiez caka ten cisarsky...hlavne ze drobci budu v poriadku, ja to uz nejako prezijem...prajem vela zdravicka a radosti s detickami 🙂

dadkal
10. dec 2012

@vampgirl no neviem,či som připravena,vrchna je zadockom a ja mám takeho tusaka,že keď to raz skončí,tak sposobom spodna spontánně a vrchna cisarskym.a to je najhorsia alternativa.

vampgirl
10. dec 2012

@dadkal Aha tak to by som sa asi bala, ale lekari asi vedia lepsie co robia 🙂

Ako zvlada maly to ze si v nemocnici? Kto s nim je?

vampgirl
10. dec 2012

@hiva
@andasla
Diky za tipy na opuchy, zaradim viac bielkovin a skusim aj ten solny kupel 😀

dodkap
10. dec 2012

ahojte, rodila som vaginalne, drobci boli otoceni hlavickami dolu, takze to bolo v poriadku. Pre dieta je prirodzeny porod, ak nie su komplikacie, urcite lepsi z mnohych dovodov, to netreba rozpisovat. Ako dvojickovym tehulkam sa vam moze stat, ze ak bude mozny aj prirodzeny porod, aj tak vam daju na vyber. Mne tak lekar dal. Mohla som si vybrat. Ale spolu sme sa zhodli, ze ideme na vaginalny porod, ale s pripravenou operackou pre cisarak, ak sa nieco skomplikuje. Deti sa narodili sedem minut po sebe a som rada, ze som sa tak rozhodla. Ale ak nieco nie je OK, neriskovala by som a isla na cisarak, samozrejme.

vampgirl
10. dec 2012

@hiva Diky za dodanie odvahy, ja si tiez hovorim, ze aj cisarsky sa da zvladnut, len aby bolibabatka zdrave. Pre mna je najhorsia ta neistota, ze neviem, na co sa mam pripravovat, ci jedno alebo druhe 😎
Kazdopadne gratulujem ze ste to tak krasne zvladli a mozete sa uz tesit z deticiek 🙂 Musi to byt super 🙂

dodkap
10. dec 2012

@vampgirl
@dadkal
porod mi vyvolavali, mala som spotrebovany krcok a otvarala som sa, ale citila som sa uplne v pohode, ziadne kontrakcie, nic sa nedialo. Podla sona sa uz zdali byt dost velki (nakoniec vazili o dost menej), tak lekar rozhodol, ze ideme na vec. Dnes si myslim, ze som mohla este pockat. Kazdy den k dobru je uplne super pre deti. Ked uz ich budete mat na svete, uvidite, ze pridu chvile, kedy by ste ich radsej supli naspat 😀 , tak si este uzivajte, ze su v brusku a doprajte im to co najdlhsie sa bude dat 😉 . Rodila som v 36 a 4 dni, ale oni bola podla sona zvacsa o par dni mensi.

griska11
11. dec 2012

@andasla ďakujem, no ráno som si pre istotu zobrala uz aj tašku a pekne ma poslali domov ze nález sa zlepšil s nie je dôvod ostať v nemocnici.... Haha smiala som sa ako divá, ze to ako čo... Ale doktor bol tiez srandista tak ma nabil aspon pozitívnom energiou, bol za prirodzeny pôrod ako ja takze ma povzbudil. Mám chodiť na prechádzky každý deň, nejesť magnezko a dať si pozor co jem lebo podľa neho je 19 kg veľa čo som pribrala.... Tak uz som dnes po prechádzke a na obed mám mrkvu🙂 haha 😀 moj muz je z toho na nervy lebo myslel ze sa ma zbaví kedže zajtra je na sluzobke, tak snáď vydrzime este chvíľku 🙂

griska11
11. dec 2012

@dodkap ahoj môžem vediet kde a u koho si rodila? Ďakujem.

dadkal
11. dec 2012

Zvládá v pohode.režim sice nejako nedodrziavaju,tak keď dá vrátíme,budeme mať veselo.upravovat 3 režimy.teraz je uz 1,5tyzdna so svokrou,zajtra ju strieda moja mama.ale keď s ním volám,tak stale sa pyta iba na babatka. Ale zatial zvladaju a ja si tu aspon oddychnem.

vampgirl
11. dec 2012

@dadkal hmm to je normalne, ze rezim padne za obet, s tym ratam aj ja 😉 Ono aj tak je otazne, v akom rezime budeme fungovat ked prinesiene domov dvoch cerstvych kojencov 😀 Ale hlavne ze je maly v pohode a nema z toho stresy ze nie si s nim. A tiez si hovorim, ze by som si dobre oddychla par dni v nemocnici, uz to zacinam zvazovat 😀 Uvidime, co rozhodne dr v piatok na kontrole, minule sa tvaril odhodlane ze buduci tyzden hospitalizacia 😒

vampgirl
11. dec 2012

@griska11 no neviem odkial si ale nam tu uz dva dni permanentne snezi takze dlhe prechadzky su celkom adrenalinovy sport 😀 Hlavne ked so sucasnymi opuchmi na nohach obujem bud crocsy alebo jedny tenisky... Ale tiez som si naordinovala co najviac pohybu, nech sa trochu moje telo rozhybe, aj ked v mojom pripade krpci zatial nie su dobre natoceni na prir.porod 😠

vampgirl
11. dec 2012

@dodkap Ak sa smiem spytat o kolko vazili menej oproti ultrazvukovym meraniam? Ja som sa nejak v piatok ukludnila po meraniach, ze uz su ok, ale potom som citala na viacerych miestach ze odchylka moze byt aj pol kila tak teraz som si zase nie ista...

griska11
11. dec 2012

@vampgirl no som v BA, tu nam dnes tiez pekne nasnezilo, ale bola som s mužom poobede sama by som sa neodvazila, lebo ak by som padla tak sama sa zo zeme nepostavím kvôli bruchu 😒 Ja zatial neopucham takze obujem hocičo 😎 no ale nejako sa musím hýbať lebo takto budem rodiť na Vianoce....

andasla
11. dec 2012

Ahojte kocky, dnes o 16.39 sa narodila Silvia a o 16.40 Christian. Rano mi odtiekla voda ale nemala som kontrakcie tak sme cakali a nakoniec bola sekcia. Vazime 2200g a 2800g a sme zdraviii 😀