Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nika19
10. júl 2013

Ahojte maminy dvojičiek, chcem sa len opýtať, kedy ste začali cítiť prvé pohyby? Ja som v 20+2 tt. a ešte nič čo by mi pripomínalo pohyby necítim a začínam byť z toho nervózna. Som prvý krát tehotná a to hneď dvojvaječné dvojičky. Díky

norosko
10. júl 2013

@pacesa do Ba idem o 2 týzdne,tak mi veled dat termin,tak hadam bude všetko ok 🙂 k doktorke chodím tak každý druhý až tretí tyzden na kontroly,myslím ,že je to takto aj v norme.....tak ty máš doma veselo 🙂 ked už máš drobca 🙂 ozaj ako by si chcela rodit dvojky? už si nad tým premýšlala?ja sa moc bojim.....kedže som prvorodička.....berieš vitamíny?

pacesa
10. júl 2013

@norosko aj mne tak hovoril že budem chodiť na kontroly... Ako na klavír 🙂 ja sa tiež dosť bojím pôrodu, drobca s. om rodila strašne tazko, no bolo to len tak tak (pre maleho) preto sa tiež bojim nie kvoli sebe ale kvoli malym aby sa im nestalo... Asi budem apelovat na cisarsky, neviem stale, najlepsie je rodit normalne to je jasne, rychlo budes fit... Ale neboj sa porodu, mysli na to ze to bude dobre. A inak zo skúseností viem že aký pôrod mala tvoja mamina taký budes mať pravdepodobne aj ty... My máme ťažké porody v rodine 🙂 vitamíny uz neberiem, teraz je všade ovocia zeleniny, predtým kys.listovu. na pôrod nemysli vazne 🙂

pacesa
10. júl 2013

@norosko aj ked pri dvojickach je asi lepšie brať aj vitamíny že?

majka381
11. júl 2013

@nika19 neboj,to príde. ja som moje cítila tak akolo 24 týždňa a to som mala druhé tuhu. je to u každého iné.

reklamka
11. júl 2013

@nika19 - ja som tiez citila az tak v 24 tt. 😉

linka
11. júl 2013

ahojte,chcem sa vas spytat,mali ste taky cudny pocit na moc.mechure,akokeby vas tak mierne bolel,neviem to popisat 😒

nika19
11. júl 2013

@majka381
@reklamka ďakujem, trošku ste ma ukľudnili, viem že je to individuálne, ale už som asi nedočkavá 🙂

linka
11. júl 2013

nikto mi neodpovie??

reklamka
11. júl 2013

@linka - jasneee, deti tlacia na mechur, je to obcas neprijemne. 😀 (ale ak mas pochybnosti, tak nech ti vezmu moc na vysetrenie, pre istotu) no a to pockaj ked budu mat pri nom nohy a budu si s nim hrat futbal. 😀

reklamka
11. júl 2013

@nika19 - aj ja som bola, a ako velmi. 🙂

shania31
11. júl 2013

@nika19
Ahoj, ja som citila cca v 19 tt, ale to bolo zatial take jemne - mas pocit, ze su to pohyby v crevach ale veru nie 🙂

shania31
11. júl 2013

@linka
Ano, aj ja som mala take divne pocity dole v podbrusku a v oblasti mechura, do porodu to bolo cim dalej len a len horsie 😀 😀

shania31
11. júl 2013

@pacesa
Veru, pri dvojickach je dobre brat vitaminy, tie obzvlast maminku "vyciciavaju" - hlavne zelezo a kyselinu listovu by som odporucala. Ja som brala femibion a zelezo cele tehu.

shania31
11. júl 2013

@norosko
Ahoj, porodu sa vobec neobavaj, vitaminy odporucam uzivat - hlavne kyselinu listovu a zelezo. Babetka vela odoberaju maminke.

lauricka
11. júl 2013

@norosko ahoj, ak sa bude dat, skus rodit prirodzene a vitaminy ber, ked ine nie, tak listovku a rozhodne zelezo, pri dvojickach Ti zakonite chyba, ak ho neberies, tam uz to proste nestaci

lauricka
11. júl 2013

@pacesa ber zelezo, aj teraz. Porod cisarskym len ked budes musiet. A budes dalsia z tych, ktore budu vediet porovnat, ake je to mat jedno babo a dve. Zatial vsetky povedali, ze neporovnatelne. No ale, uz su na ceste. Clovek, ked musi, zvladne vela. Drzim palce!

lauricka
11. júl 2013

@nika19 myslim, ze ich zacnes citit coskoro. Ak mas kontroly OK, bud v klude.

linka
11. júl 2013

@reklamka
@shania31 ale tak skoro zeby uz tlacili? 😅

shania31
11. júl 2013

@linka
Nemyslim, ze teraz uz babatka tlacia. Maternica sa ti zvacsuje a vobec tvoje telo prechadza obrovskou zmenou- a pri 2 babatkach uz duplom......

shania31
11. júl 2013

@linka
A pri kazdej poradni ti aj moc kontroluju, nie?

linka
11. júl 2013

@shania31 naposledy mi nekontrolovali,az na dalsej,ale ked nedajboze sa mi nebude nieco pozdavat,tak pojdem skor,este mi aj zo steru zistili streptokoka,no parada 😒

shania31
11. júl 2013

@linka
Ako casto mavas poradne? Mne na kazdej kontrolovali aj moc. Ale ako pises, ak sa nieco nepozdava, treba radsej zajst, ja som sa tiez poucila pocas tehu. A zvlast, ked ti nasli aj toho streptokoka- aby nezacal robit vacsiu "sarapatu".

linka
11. júl 2013

@shania31 raz za mesiac,nechapem,ved dvojicky su rizikove,tak by som mala chodit raz za dva tyzdne,este aj dg.mam ze vysoko rizikove tehotenstvo...myslis,zeby sa to mohlo nejak zhorsit?

shania31
11. júl 2013

@linka
Aha, ja som chodila raz za 3 tyzdne a potom omnoho castejsie, lebo mne krcok robil zlobu.
Myslis toho streptokoka? Hm tazko povedat, co presne v stere vyslo. Mas aj nejake tabletky, bobulky alebo tak? No napr. u mna dost sledovali dole ph a stery robili, aby sa tam nieco nerozmnozilo a nezacalo robit problemy- kedze mne sa krcok skracoval a brusko mi tvrdlo dost skoro. Ale to bol trosku vyssi tyzden v porovnani s tebou (cca 19 tt).

kviatok
11. júl 2013

@linka ahoj, ja som mom. v 16 tyzdni, tiez uz dlhsie citim tlak na moc. mechur, tento tyzden som zistila, ze je to mozno polohou deti, obidve deti lezia vodorovne, v polohe nad sebou (ako v poschodovej posteli 😀 ). Jedno tehotenstvo s prvym synom uz mam za sebou, tak pre porovnanie, vtedy som citila tlak az ked bol maly uz dost velky. Ja som zistila, ze cakam dvojicky v 12 tyzdni, tym sa mi mnohe veci vysvetlili... Tiez chodim k doktorovi zatial raz mesacne. Co je pre mna najviac cudne, ze si deti viem nahmatat, najma to ktore je nizsie, ked ma tlaci 🙂

linka
11. júl 2013

@shania31 nemam nic na to,dr. ma dovolenku,taka som z toho nijaka,podla mna by sa to malo liecit ☹
@kviatok ahoj a uz citis aj pohyby? ja radsej nic nehmatam,lebo sa bojim,ale aj skoro je na hmatanie u mna 😉

kviatok
11. júl 2013

@linka asi je este skoro 🙂 Ja si ich viem nahmatat od 14 tyzdna, nerobila som to nejako umyselne... Aj muz skusal, aj on citi, lebo mne sa aj jemne vytlaci brucho v spodnej casti smerom von, inac brucho nemam nejake velke... Co sa tyka pohybov, nejake citim, ale to este nie su pohyby deti, to je ine, viem podla prveho tehotenstva.

shania31
11. júl 2013

@linka
Vsak uvidis, ako sa budes citit, ak sa ti nieco nebude pozdavat, radsej zajdi. Na jednej strane lekari povedia, ze iste pobolievanie je normalne, vsak babatka rastu a na strane druhej, ked nieco- radsej treba prist.

linka
11. júl 2013

@kviatok mne sa tiez to moje brucho zda rovnake,ako pred tehu,tak stale cakam kedy vybehne 🙂