Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

avana7
18. jan 2014

@capuletka ahoj, tak čo sa týka oblečenia, tak ja som kopu vecí podostávala a ešte niečo som mala po prvom synovi a na začiatok si myslím, že toho malé detičky až tak nepotrebujú. Ak sa nechystáš ich stále prezliekať, tak si myslím, že také malé bábo toho veľa neznosí. Aspoň čo ja vidím, tak sa mi točí pár kúsokov, ktoré im stále obliekam. Ja si to vychutnám, až keď budú väčšie a budú aspoň sedieť. Teraz to ani nie je vidno, čo majú oblečené, keď ležia zababušené v kočíku. Je pravda, že som si kúpila niečo nové, aby niečo pekné a niečo svoje. My sme mali postieľky hneď dve od začiatku, ale čítala som, že asi tak do 3 mesiacov niektoré mamičky dávali deti spolu. Ale ja som ich od začiatku brala ako každú samostatnú osobu a tak každá nech má svoj priestor. Ale to fakt záleží na vás. Ja som mala monitor dychu SNUZU po prvom synovi a druhú som si dokúpila tu na MK za dobrú cenu. A som s týmto monitorom dychu maximálne spokojná, malé a šikovné. A aj praktické, keď sme chodili k našim na víkendy, nemusela som brať tu veľkú dosku. Ale to je tiež na vás, čo sa vám viac páči a vyhovuje.

anya27
18. jan 2014

S dvojmesacnym opozdenim sa hlasime aj my. 12.11.2013 sa nam narodi Alex 2840/47 a Michael 2480/44.

anya27
18. jan 2014

Tu sme 🙂

anya27
18. jan 2014

@silviatomas dufam, ze uz vas bruska nebolia. Nam zabral iba Infacol a harmancekovy can. Pili sme nutrilon anticolic, ale boli strasne hladni stale, a v jednom kuse prdeli, ale bolestivo. Teraz piju France light a je to ok. Aleinfacol a probiotika davame stale.

silviatomas
19. jan 2014

@anya27 ahoj, bruska nas bolia stale.Davam im Espumisan L 5xdenne po 15 kvapiek a mliecko mame Nutrilon 1. Ake davas probiotika?

shania31
19. jan 2014

@capuletka
Ahoj, ja som mala mnohe veci nakupene z druhej ruky, nepotrpim si, aby moje deti mali len nove veci. Je to zbytocnost, aj tak tie babatka to nezoderu, dokonca ani monitory dychu som nekupovala nove, ani kocik.
Napr. postielky sme kupovali nove a mali sme hned od zaciatku dve.

shania31
19. jan 2014

@silviatomas
Silvia, ak sa da, ten Nutrilon 1 by som im skusila zmenit, mnohe maminky si chvalia Babylove mliecko, aj my sme ho skusali, chutilo im, len u nas bol iny problem, cize aj tak sme museli zmenit. Alebo Nutrilon AntiColic, Humana AntiColic skusit....

katka.szaboova
19. jan 2014

ak by tu bola nejaka mamicka z BA, pripadne z Petrzalky, ktora caka v lete dievcatka a potrebovala by nejake oblecko, tak nech sa ozve, potrebujem sa zbavit handriciek, urcite sa dohodneme 🙂

anya27
19. jan 2014

@silviatomas Ahoj, davame Biopron a vyskusaj infacol namiesto Espumisanu, nam to pomaha, doporucila nam to ich pediatricks. Espumisan pomoze na jeden den, takisto sab simplex.

anya27
19. jan 2014

@silviatomas a vyskusaj aj ine mliecko, my sme mali nutrilon anticolic a bola to katastrofa, mame France light teraz, a je to dobre, ale aj babylove alebo beba combiotic si chvalia, treba vyskusat

emilia25
19. jan 2014

Ahojte baby aj ja cakam dvojicky jednovajecne a poviem vám ze mam velky strach hlavne z kojenia ako ste kojili obe naraz alebo po jednom ja si to fakt neviem predstavit.a ako sa vase babetka vyvijali v brusku u nas je druhe o tyzden pozadu mam s toho velky strach ze sa prestane vyvijat ako ma aj doktor upozornil.v piatok idem na sono a sa moc tesim ale aj bojim.ako ste to prezivali ked ste sa dozvedeli ze cakate dvojicky.

shania31
19. jan 2014

@emilia25
Ahoj, my sme to nejak extra neprezivali, ze cakam dvojicky tym, ze sme sa dlho snazili o babo, boli sme radi, ze konecne sa nam to podarilo.
Hm je pravda, ze jednovajecne su omnoho rizikovejsie ako dvojvajecne- momentalne sa vôbec netrap nad kojenim a pod, dolezite je, aby ste boli v poriadku, zdravi a uspesne to dotiahli co najdalej.

lesana111
19. jan 2014

@katka.szaboova Ahoj. Ja som z Petrzalky a v Maji sa maju narodit dvojicky dievcatka. Ale je mozne, ze aj skor. Tak ked tak, by som sa ti tu ozvala 🙂

shania31
19. jan 2014

@lesana111
Ahoj, jeej dalsia mamina dvojok z Petrzalky 🙂 V ktorej casti byvate? To urcite bude skor ako TP. Dvojicky idu takmer vzdy skor.

silviatomas
19. jan 2014

@shania31 a aky problem ste mali s babylove mlieckom?

shania31
19. jan 2014

@silviatomas
Nasi maju intoleranciu laktozy, cize musime bezlaktozove mlieko.

silviatomas
19. jan 2014

@lesana111 ahojky, aj ja mam vela veciciek, keby si chcela kludne sa mozes prist pozriet. Ja byvam v Podunjskych Biskupiciach. Vecicky nosila iba nasa dcerka, dokonca mnohe ani nemala oblecene, co sme podostavali. Viem ponuknut naozaj velmi dobru cenu keby si zobrala viacej veci🙂 a hlavne ich uvidis.

lesana111
19. jan 2014

@shania31 Ahoj. My uz sme si tu pred casom pisali tusim 🙂 Ja byvam pri ekonomickej univerzite. A ty v ktorej casti? A hej. kedze mam termin uz 6. maja, tak april to isti. Len dufam, ze nie este skor.

lesana111
19. jan 2014

@silviatomas jej super. Ja uz som aj dost veci pokupila aj podostavala, tak dalsie veci budem riesit az ked sa narodia. Aj podla toho ake budu baby velke. Tak by som ti napisala potom 🙂

katka.szaboova
19. jan 2014

@lesana111 ok ozvi, byvas kusok odomna, ja byvam pri Technopole 🙂

emilia25
19. jan 2014

@shania31 dakujem.no ja sa toho hlavne bojim ze naozaj to jedno sa prestane vyvijat ani gynekolog sa bohvie ako netvaril aj ked som bola na sone dlho co ich premeriaval srdiecka pocuval a to vsetko viac krat tak aj preto sa bojim piatka no aj sa tesim a sáma som zvedava.aj ked okrem tlaku co užívam lieky sa citim super ani nevraciam iba ma napina.ani brucho moc neboli len sem tam slabunko.uz nech je piatok az to mam za sebou a vieme na com sme.

kviatok
19. jan 2014

@avana7 ahoj, pamatas si prosim ta kolko ti na zaciatku priberali? Zatial tiez len kojim, len posledny tyzden mam pocit, ze nemaju dost. Prevazovat ich chodim kazdy tyzden a zatial sa striedaju, jedna priberie dobre a druha je na hranici. Chcem kojit dalej, mas nejake rady? 🙂

avana7
19. jan 2014

@kviatok Ahoj, som si zapisovala ich váhy, takže keď sa narodili mali 2600 a 2400 g, po mesiaci mali 3550 g, v dvoch mesiacoch 4300 g, v troch mesiacoch 5500 g a v štyroch mesiacoch má jedna 6 kg a druhá 5700 g. Ja som bola spokojná s tým ako priberali a aj doktorka povedala, že dobre. A som bola rada, že som nemusela dokrmovať umelým. Aj ja dúfam, že budem ešte dlho kojiť, ale ja verím, že ak chceme tak to pôjde. A tiež si myslím, že aký je dopyt, tak taká bude aj ponuka. Rady? Asi žiadna, sama som predtým, pozerala, ako a čo, aby som kojila dvojičky, ale som si povedala, keď som odkojila jedno, odkojím teraz aj dve. Že keď budú pekne pravidelne papkať, tak to mliečko sa bude tvoriť. A si myslím, že je to aj o psychike, teda, že chcem kojiť a myslím pozitívne. Vieš keby som bola v strese a stále myslela na to, čo keď sa mi stratí mliečko, alebo či im to stačí a pod. tak práve vtedy si môže niečo pokaziť. Keď neplačú, tak sú spokojné a dobre napapané, si hovorím. Hádam som ti aspoň trochu pomohla. Ak by si sa ešte, čosi chcela opýtať, kludne napíš, ak môžem pomôžem 🙂

silviatomas
20. jan 2014

@lesana111 potom sa kludne ozvi🙂

capuletka
20. jan 2014

Dakujem za rady. je tu neiktora z vas aj taka co na zaciatku davala obe deti do jednej postielky? Pytam sa, lebo vsetci ma presviedcaju ze to nam bude stacit, ked kupime vacsiu jednu postielku a neskor uz ich rozdelime.. tak by som chcela vedietci s tym mate skusenost, ci sa pomestia....dakujem

janis24
20. jan 2014

@capuletka ahoj, ja mam babatka v jednej postielke, kupili sme sice dve, take vacsie, 140x70 cm, ale mame ich v jednej a myslim ze sa tam minimalne do pol roka v pohode pomestia 😉

capuletka
20. jan 2014

@janis24 Jeeeej dakujem. Presne na toho pol roka by sa mi to hodilo keby sa tak dalo 🙂 az potom sa nam zrejme uvolni dalsia izba z ktorej im spravime detsku izbicku 😉 A nebudia sa navzajom v tej postielke? alebo maju pekne rovnaky rezim?

janis24
20. jan 2014

@capuletka o rovnakom rezime sa moc neda hovorit, kedze mame koliky, ale su zvyknute byt vedla seba, aj ked ich mam na gauci v obyvacke, od narodenia ich privykame na cirkadialny rytmus a cez den ich vôbec neizolujeme od hluku, ked mame napr. navstevu alebo tak... Takze ked jedno babo spi, tak spi aj ked druhe vedla neho vrieska 😀

shania31
20. jan 2014

@janis24
@capuletka
No podla mna pol roka je dost dlha doba, nasi chalani spia kazdy vo svojej postielke cca od 2 mesiacov - jednak oni boli vzdy dost velki 😀 a jednak casom sa tie babatka pretacaju a cestuju v tej postielke......

janis24
20. jan 2014

@shania31 ja to mam naplanovane tak, ze ak by aj prilis prudko narastli, postielku pripojime k nasej posteli a dame ich tam napriec. Pre mna je to praktickejsie a dve postielky by sa nam aj tak do spalne nezmestili... Inak ta postielka je naozaj velka, my sme planovali dopredu a kupili take 4 v 1, takze sa daju prerobit na normalnu detsku postel a vyuzit az do 5-6 rokov dietata, takze dve male dojcata sa tam vazne krasne zmestia 🙂