Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bewik
26. jún 2014

@juliana30 tak ako sa mas dnes? Asi ta musi rodina zasobovat s jedlom, vsak? Ze posledne jedlo o stvrtej??? Och, to sa da tak v obdobi nevolnosti, ale vo vysokom stadiu tehu... aspon duplu by mohli davat 🙂 Pripadne treba niekoho pohybliveho poslat do bufetu 🙂

@capuletka ahoj, a kolko vazia tvoje babatka? Neboj sa, uz si v takom tyzdni, ze uz su babatka skoro hotove, potiahnete este dalej urcite.
@polynka9 a ty sa ako mas? Ako krcok? Ja idem na poradnu az 14. jula, sa mi to zda strasne daleko. Doktorka ide na dovolenku. Naposledy som u nej bola pred dvoma tyzdnami. Medzitym idem do Sace, ale tam mi len krcok zmeraju, nic ine.
Inac, uz to dobieha aj mna a uz treti den mavam poobede velmi tazke brucho, obtiazne sa mi uz chodi, takze ak chcem nieco vybavit, tak len doobedu. Dnes som stihla kupit garnize, tak som spokojna a ostatne veci asi tiez uz len z netu.

polynka9
26. jún 2014

@bewik Ahoj, no mam sa ako tak OK, som u nasich na par dni, tak len lezim a lezim, uz mi z toho zacina sibat, ale tak co uz, musime vydrzat, vcera aj predvcerom som citila, ako keby mi nieco pukalo, tam dole, ale to bolo z toho, ze som este chcela co to urobit, ale fakt len na chvilocku, ale dnes mi je celkom OK, fakt to lezenie velmi pomaha, v utorok 1.7. mam poradnu a potom o 13-tej idem k Dosedlovi, velmi som zvedava co povie, ale niekedy mam pocit, ze sa mi aj ulavi, keby som sla lezat, nevidela by som nic co sa deje okolo mna doma, atd ... ale bola by som pod kontrolou. 15.7. idem na ultrazvuk III. screneng, tak to uz budem za30 tt. Tiez co to mam objednane od brata, napr. postielky z IKEI chodi na sluzobky a tam je super cena 29,90 za 1 ks, tak nam ich rovno kupi a ine veci ideme do PO, a ostatne asi kupi mamka, dam jej peniazky a ked bude mat cas, tak potom mozno nakupi viac ako ja, + este treba tie veci do porodnice, prsne vlozky, podprdu - tehotensku s tou bude problem, lebo moje prednosti su dost male a neviem si predstavit ako ich obleciem do podprdy, ktora nema aspon trosku vyplne, ach jaaaj, + tie podlozky do postele, a vlozky poporodne, aj tie sexi priesvitne poporodne gatky, tak to asi tiez nakupim teraz, ale nasla som podprdu na nete cez bonprix - http://www.bonprixshop.eu/kategoria/1214/bieliz... - mne sa pozdava ta ruzova co je na obrazku, ale maju ju v modrej farbe, alebo ta bodkovana .... tak neviem ...

Mojko, ty len pekne lez, naozaj, ja viem, ze chces kopec veci stihnut, vybavit, nakupit, ale tak aj sa setri, dobre ? Garnize chces do detskej izby ? Soferujes este ? Ja uz nemozem, lebo ma vsetko tlaci a bolia rebra a uz ani nedokazem .... 🙂

bewik
26. jún 2014

@polynka9 to je dobre, ze si nakoniec sla k rodicom, urcite ta s radostou obskakuju. Mozno budes prijemne prekvapena na kontrole, ze sa to tym lezanim zlepsilo.
Tiez sme kupili postielky z Ikei, velmi sa to oplati. Davas aj ten mantinel po celom obvode?
Tie podprdy vyzeraju uzasne v bonprix, krasne su. Ja som si kupila v H&M-ku, odporucila mi kamoska, ze je s nimi spokojna. Ja mam tiez velmi male prsia, ale trosku sa zvacsili a uz teraz nosim podprsenku bez vyplne, je mi tak lepsie.
Viem, ze by som sa mala viac setrit, ale doobedu, ked sa mi funguje dobre, ma to strasne laka povybavovat si veci. Ale poobede sa uz snazim byt dobra 🙂 . Garnizu potrebujem do spalne a na chodbu, detsku izbu este neriesime, mozno tak o dva roky. Ano, este soferujem. Vcera som musela ist na postu, ktoru mam od domu coby kamenom dohodil, autom 😀 . Pesi by som to nedala, lebo uz bolo poobede. Je to fakt srandovne obdobie 😀

juliana30
26. jún 2014

@bewik,@polynka,ahojte,tak dnes raňajky 1rohlik,1male maslo a jedna miniaturna párka! Obed bol fajn,večera bola otrasná -hrachova kasa a pikantná klobasa v tom!Hrozné,nikto to nechcel jesť.Chvalabohu prišiel manžel a doniesol mi kopec vecí,tak nehladujem. 2x za deň dostávam magnezium infúzie,neviem na co,ked mi netvrdne brucho...Jediné co ma drží nad vodou sú príjemné spolubyvajuce.Netusim prečo mi tiekla krv z nosa,ale myslim,ze uz sa začnem zavodňovať,ráno som mala opuchnuté nohy a aj menej cikám ☹,som zvedavá,co ma tu este stretne ☹.Držte sa baby 🙂

polynka9
27. jún 2014

@bewik Ahoj, ale ved jasne, aj ja ked som sa citila dobre, tak som si este co to vybavovala, sla som k nasim, soferovala, nakupovala, atd .... ale den co den mi je uz horsie, ...ale tak zvladneme to, no nie 😉
Ano, davam ten mantinel do postielky, dokonca pred rokom som ho sila kamoske ale teraz ho kupujeme z PO tam ho maju cca 14 eur, dokonca do vyjde ovela lacnejsie, ako keby som ho sila 😵
Vidis, dobry napad, musim sa pozriet do H&M-ka, ale ked ja sa bojim uz aj postavit z postele, ale tak co musim trosku mat aj pohyb, take mam mlandrave telo, ochabnute, co nic nerobim, .... U nasich mi je velmi fajn, hlavne psychicky, lebo u nas kde byvame s MM to nie je az tak idealne, o poschodie dole byvaju svokrovci .... Ostavam tu do pondelka, nakolko aj MM je mimo SR, tak bola by som tam este viac sama a jednoducho doma je doma 😵
Tiez som si kupila zaclonku do spalne, kde budeme mat aj babatka, taku peknu hraskovo zelenu, chcela som na nu nasit este tu stahovaciu pasku, ale MM mi to zakazal, tak uvidim. 😅
Myslis, ze sa moze krcok opat predlzit ? Celkom tomu nerozumiem, ale bola by som stastna, keby to tak bolo 🙂
@juliana30 Teeeda, v tej nemocnici chcu aby ste pochudli ? Tolko malo vam davaju, ako keby ste mali dietu, alebo co ja viem. Robia Ti aj nejake tie vysetrenia? Vies co, je super, ze na izbe ste baby co si maju co povedat, spolocne si postazujete, resp. poplacete, potesite sa, atd .... Mozno preto davaju magnezko, aby si sa nezavodnovala, fakt netusim, ako to funguje, drzkajte sa trojlistok 😉

eminka25
27. jún 2014

Ahojte maminky chcela by som sa vas opytat dnes som bola v poradni som v 14 tt. cakam dvojvajecne dvojicky kazde ma vlastnu placentu ale problem je v tom ze jedno ju ma vpredu a druhe vzadu praevia.mali ste prosim vas niektora podobnu diagnozu a v poriadku ste porodily obe babatka.dakujem

bewik
27. jún 2014

@juliana30 ahojky. Pikantna klobasa pre tehotnu?! 😕 Nevychadzam z udivu. A co fajne ti manzel doniesol? Ja som mala tiez minule krv v nose, vraj je to normalne v takom vysokom stadiu, telo pumpuje viac krvi, cievky praskaju. A v nemocniciach je suchy vzduch, tam mam vzdy problem s nosom. A ako si prezila dalsi den?
@polynka9 no mne stale ten krcok meraju, mala som uz dlzku 25mm a teraz som mala 35, takze asi sa to zlepsit moze. Ale ze tie merania vobec nie su presne a stale to moze vyjst inak. Palpacne vysetrenie je mozno aj lepsie. Verim, ze u vasich je ti najlepsie, mas tam iste vacsie sukromie a pocit pohody a to je teraz najdolezitejsie. Ty si taka zrucna? Sitie by sa zislo aj mne, je fajn vediet sit na stroji. U nas sije mama, tak jej posuvam veci ked treba.
Tak sa drzte kinderka 🙂

juliana30
28. jún 2014

@bewik,@polynka ahojte,tak dnes som nespala celu noc,dokopy možno tak 2 hod.Dali mi totižto take kocky pod zadné kolieska postele,čiže mám vyvysene nohy,ale teda mam ich brutálne vysoko.Takze deti sa mi zosunuli na zaludok,celu noc som mala kyselinu,no proste hrozné....všetko ma bolí.Ale zase mi z toho uz nepuchnú ruky ani ma nebolia nohy.Vysetrenia mi zatiaľ robili len teda sono a krcok.Vcera mi dali 2 injekcie na vývin pľúc pre detičky,este dnes dostanem ďalšie 2.Vcera bola za mnou svokra,svagrina,neter a aj manžel,tak som vyfasovala melón,kakaový koláč,fornetti,pečivo...dezerty...a uz proste nehladujem 🙂.Neviem,ci som Vám písala,ale baby uz majú 2100g a 1800g.Takze celkom fajn ,nie?Ale tak treba rátať aj s nejakou odchýlkou.Dnes budem mat zase návštevy,tak aspoň mi to ubehne.Držte sa dievcence,oddychujte,nech nemusíte ist ležať 🙂,pa.

polynka9
28. jún 2014

@bewik Hmmm.....tak to som teda velmi zvedava, ako to bude u mna, s tym krckom .... s tym nosom to mam aj ja, netecie mi sice krv, ale mam ho fakt priserne suchy a viem, ze mi tiez praskaju cievky.... no nic, patri to k tomu 🙂
Mas pravdu u nasich je mi tak dobre 🙂 doma je doma, nech som vydata a mam manzela, tu bude vzdy pohoda 🙂
Chodila som na Textilnu skolu na jazero, ale tak to uz bolo daaaavno, tak som sa coto aj naucila, pred rokom som sila aj hracky pre deti - latkove, take tie bezpecne, vies, co moze dat aj do pusinky, nic nespapa, maximalne ich len olizuju a mojkaju sa s nimi .... ak este najdem foto doma, tak ukazem, ale potom ked som uz bola tehulka sa mi sitie sprotivilo a teraz ked by som sa uz aj na to dala, tak sa mi neda .... ale nevadi, usijem im ked budu na svete moje kinderka 🙂 + aj vam dievcata @juliana30
Mojko, drzkaj sa, pekne papaj a hlavne bud v pohodicke, vidis, uz mas skoro 1 tt za sebou 🙂 Mnamky tolko dobrotok, a melonik, keby som zjedla tak asi sedim len na WC co by som tolko cikala 😅 ...ale tekutiny su dolezite 🙂 ..... Baby su krasne velke, super, tesim sa 🙂 Pocuj a ked lezis a mas nohy hore, tak mozes lezat aj na boku ? Tiez podkladam vankus, ale tak musim si potom lahnut na bok, lebo tiez mi tlacia zaludok.

juliana30
28. jún 2014

@polynka nohy mam strašne vysoko a mozem ležať na boku,ale dnes som si vypýtala tabletku na kyselinu a pomohla mi,takze je to zatiaľ Ok.Uvidime v noci.

capuletka
30. jún 2014

@bewik @juliana30 ahojky, no pozeram, ze mame rovnaky tt ale ja mam podstatne mensie vahy babatiek :( v 33tt namerane 1480g a 1750g.... cize ta mensia je mesnia o tri tyzdne... boli sme v piatok na kontrole a krcok sice stale makky a trochu skrateny ale neotvaram sa...kontroloval znova prietoky a boli v poriadku... tak dufam, ze to nejak dobehneme a ze este vydrzime :-/ do nemocky ma neposlal, mam mat doma kludovy rezim... a zial ma teraz dovolenku, tak ma objednal na kontrolu az o dva tyzdne...tak ja dufam ze dovtedy sa nic nestane s prietokmi alebo tak...

juliana30
30. jún 2014

@capuletka tie váhy sú orientačné,teraz začínajú deti naberať,tak neboj,dobehnete to. Veď keby sa ti nieco nezdalo,utekaj na pohotovosť.Mne sa dnes baby ohromne hmyrily,od rana až doteraz,nedalo sa to vydržať,tak som si vypýtala magneziovu infúziu,trosku sa ukludnili a bruško nemám uz také napäté .

capuletka
30. jún 2014

@juliana30 a kedy ta hospitalizovali? resp kolko uz si tam a preco? (necitala som velmi dozadu) Ved to, ze odhadnut kedy je nieco uz zle je velmi tazke...mne totiz staaaale moc tvrdnne brucho...a bolieva ma tiez cele tehu, ale tak beriem to tak ze je to normalne 🙂 cely cas beriem magnezium.... uz niekolko tyzdnov 3*2tbl. No az teraz v 33tt nam prvy raz robili CTG, tak doktor vyplaseny ze co mam tolko kontrakcii, plus aj krcok zmakol a skratil sa, tak som si aj sono vypytala... mensiu nameral tak ako som napiala...no aplasil ma statocne....lebo nic sa mu nepozdavalo. Tak somm z toho aj ja bola prelakana a balila tasku, hned o par dni ma chcel radsej vidiet zase, ze pojdem radsej do nemocnice...a ked som o par dni dosla, tak uz zrazu nalada ina... v style ze sice krcok uz makkne a skracuje sa ale este je to v pohode, lebo sa neotvaras...pozrel prietoky a ze su ok...a to bolo vsetko. Tak snad keby nieco, babulky daju o sebe poriadne vediet,. Na to sa spolieham 🙂

juliana30
30. jún 2014

@capuletka od stredy som v nemocnici,poslal ma viac-menej preventívne ,aby som bola pod kontrolou,ale občas ma bolí podbrusko.Krčok mám 1cm.Inak ja by som sa na tvojom mieste pýtala do nemocky.Ja som tiež brala magnezium,ale ako uderili teplá,tak mi začali opuchat ruky a boleli ma nohy.S tými infuziami a podlozenymi nohami mi to prešlo všetko.Rada by som bola doma,ale tu som pod kontrolou,dali mi uz aj injekcie na vývin pľúcok.Dnes mi povedala sestrička ,ze dvojicky uz idu často aj v 36tt.Keby ti tvrdlo moc bruško,normálne chod na pohotovosť pobalená a uz nech sa o teba starajú.Ja mám jednu bambulku veľkú na 34tt a druhú na 36tt.Ked je jedno bábo pozadu,tak vtedy mozu byt problémy.Drzim palce 🙂

bewik
1. júl 2014

Ako sa dnes mate dievcata?
@polynka9 takze ty si rovno sijaci profesional 🙂 to je velmi prakticke. Moja mama sila celu matersku, boli sme stale vyparadene deti, dnes sa to uz sice tak neoplati, daju sa kupit krasne veci, ale stale treba nieco zasit, prisit, presit. Dufam, ze aj ja si raz kupim stroj a budem nieco skusat.
@juliana30 tvoje baby su krasne velke 😵 Musi to byt neprijemne lezat tak dole hlavou, ale zjavne na tom nieco bude, ked to tak pomaha. Neviem sice ako tebe, ale mne ten tvoj pobyt v nemocke bezi rychlo 😀 uz mas tyzden za sebou. A chodievas sa aj prejst alebo musis vyslovene len lezat?
@capuletka ahoj, tak aj vy ste augustovi? Drzim palce, nech potiahnete co najdlhsie a nech ta uz doktori nestrasia 🙂
My sa mame dobre, len poobede mam uz strasne tazke brucho, akoby malo 100 kg. zajtra ideme na kontrolu, dufam, ze pojdem domov zase spokojna.
Drzte sa!

juliana30
1. júl 2014

@bewik,no dnes som mala zase kyselinu vecer,ale uz si pomaly zvykam.Vies,ze aj mne to celkom rýchlo beží?Uz zajtra bude týžden,co som tu.Je tu kopec dievčat,našla som si tu aj kamošky.Sestricky sú naozaj milé. Každý deň mam návštevu,tak toľko jedla mi podonasali,ze to ani nezjem.Dnes som bola v bufete na nanuk 🙂 a na fornetti 🙂,ake nechcem vela behať,aby mi ten krcok vydržal.Akurat,ked pride muž,tak sedíme vonku na lavičke 🙂

bewik
1. júl 2014

@juliana30 mnaaaaam fornetti, ty sa mas 🙂 tak nakoniec este budes v dobrom spominat na pobyt v nemocnici. Zaklad su veru ludia, ked ste sa tam stretli dobra partia dievcat, vsetko ide lahsie. Hlavne nech su baby zdrave 🙂

capuletka
1. júl 2014

@juliana30 drzim palce nech je vsetko ok. Mne krcok meria iba palpacne, zatial mam v karte napisane ze do 2cm. Brucho mi tvrdne uz dlhooooo....hadam aj cele tehu 🙂 ale ak by nastala nejaka vacsia bolest, urcite pojdem. Hlavne kvoli tym injekciam na plucka co aj tebe davali a aby nas este udrzali kym babulky dorastu. V ktorej si nemocnici?

@bewik dakujeme a napodobne aj vam vela sil a zdravicka 🙂 veru aj ja mam take pocity, hlavne takto vecer a v noci, to uz ho mam take tazke ze sa neviem otocit a vstat z posteleeee. Inac ja na chrbate nevydrzim, hned mi prichadza zle, tlacim si na tu dutu zilu... aj ked som bola na prietokkoch tak som sa presvedcila ze lepsie je na boku...lebo sa mu nezdalo ok na chrbte, kazal mi dat sa trosku na bok a hned vsetko OK... tak ja veru v polohde hlava dole, nohy hore na chrbate nelezim 😉

Drzkajte sa babulky, ozaaaj a vy nie ste v skupine Augustovky???? Viem o jednej dvojickovej mamine este ale o viacerych som netusila 🙂

dudulik1986
2. júl 2014

Ahojte babenky kazdy den citam co pisete aj ja sa vam predstavym mam 27 rokou dvoch synoujeden ide mat 8 a druhy ma 6 aj pol a cakame dvojvajecne dvojicky chlapcou akurat dnes som 26tt sa mi zda ze to ide pomaly aj ja by som chcela byt uz ako vy dufam ze vydrzime lebo som na rizikovom... 🙂 🙂 r

polynka9
2. júl 2014

@dudulik1986 Ahojky, takze tiez cakas chlapcekov, budes mat princov okolo seba 😉
Uvidis, vsetko zvladnes, vydrzis pekne pohromade co najdlhsie a narodia sa Ti krasnucky drobcekovia 🙂
Tiez som na rizikovom uz do zaciatku, od 3.3. som doma na PN, ale uz som si aj zvykla, musime to vydrzat a bojovat 🙂
@bewik Ahojky, vcerajsia poradna viac menej OK, rozdiel medzi drobcami je 2 tt, ale zatial OK, u Dosedlu poobede som mala krcok 21 mm, pytal sa ci uz nechcem ostat v nemocnici, ale vyjdaril sa tak, ze to iste ma caka co aj doma, len si skor myslim, ze by to bolo prisnejsie, ako ja som na seba doma .... tak opat idem 15.7. na poradnu ku Krausovi a poobede k Dosedlovi na III. velku ltrazvuk, a potom sa uvidi, ci ostanem, alebo nie .... ak by som ostala, tak je rozhodnute, ze rodim v Saci, ale stale zvazujem aj Novu nemocnicu, mam dilemu .... v Saci su aj izby klasicke, za ktore sa neplati ? Lebo MM vravi, ze skrachujeme, ak by som mala ostat uz teraz v nemocke a platit 12 eur za den a byt tam 5 tt a viac ... vsetko sa toci okolo eciek, uz mi je z toho niekedy do revu ......

polynka9
2. júl 2014

@juliana30 Ahojky, tesim sa, ze sa mate dobre baby, 🙂 veru uz 1 tt mas za sebou a viac menej si pripravena na deticky 😵 ...pekne drz, relaxuj, a hlavne maj dobru naladu 😉

nancsy
2. júl 2014

@juliana30 ahoj, citam, ze sa ti skracuje krcok a preto si v nemocnici. Od kedy sa to zacalo? Ja som v 20 tt a uz 2 tyzdne lezim doma , mam kludovy rezim , tiez sa mi skracuje krcok. Bojim sa, ze pojdem do nemocnice. Mam uz cs 3 - stav krcka maternice. V ktorej si nemocnici? Dakuje m a drz sa

juliana30
2. júl 2014

@polynka9,@bewik,@dudulik1986,@nancy tak dievčatá neuverite.Dnes o 2:00hod.v noci som porodila Alexandru 1860g/45cm a Ninku 1930g/45cm.Dievcata su zdravé,plucka vyvinuté,len kvoli malej váhe zostavame v inkubátore. O polnoci som išla cikat a začala mi odtekať plodová voda,potom mi odišla aj hlienova zatka.Rychlo ma dali na pasy,uz boli všelijaké odozvy,jedna uz mala pupočnikovu šnúru okolo krku.Vyskusala som si 15 minútové kontrakcie-bolo to hrozne a dali mi spinal a urobili sekciu.Baby som este nevidela,až zajtra ,ráno by som sa mala pokúsiť vstať a potom ich mozem vidieť.Takze neotalajte dievcata a dávajte si na seba pozor 🙂

nancsy
2. júl 2014

@juliana30 jej, gratulujem ti a zavidim uprimne, ze to uz mas za sebou.... To cakanie a sledovanie sa je najhorisie🙂 . Prajem vela zdravia a lasky....

nancsy
2. júl 2014

@juliana30 ozaj, docitala som sa, ze si v Nr. si tam spokojna, pri porode sa k tebe spravali dobre? ja tam pojdem asi tiez rodit.

juliana30
2. júl 2014

@nancsy ďakujem ,som veľmi spokojná,na gynekologickom boli všetky sestričky neskutočne milé a teraz som na sestonedeli a Sestricky sú úžasné.Doktorky ma rodili mladé,boli milé a slušné,nemôžem sa sťažovať .

nancsy
2. júl 2014

@juliana30 no super... Ja tam nikoho nepoznam, nemame tamziadnu znamost ... Mne gynekolog povedal, ze ma v 8 mesiaci posle do rizikovej poradne v nemocnici, tak uvidim. Len to lezanie je zdlhave

bewik
2. júl 2014

@juliana30 coze???!!! 😲 jeeeminku, uz boli baby take nedockave? 🙂 Gratulujem!!! 🙂 Tak to mate za sebou. Hlavne ze ste vsetky tri zdrave, je to uzasne. Teda, este dobre, ze si sla do tej nemocnice a vsetko mohlo rychlo prebehnut. A nakoniec tie ich vahy su ake podobne. Fakt tie ultrazvukove su len orientacne s velkou odchylkou. Skvele, ze ti dali aj tie injekcie na vyvin pluc, vsetko do seba pekne zapadlo 🙂 no tak nech ti pekne rastu. Podavaj spravy o vas.

lauricka
2. júl 2014

@nancsy nie, to nie je najhorsie, najhorsie je porodit deti predcasne. Takze sa opatruj, nezavid, nie je co a vydrz, co najdlhsie, kazdy den sa rata! 🙂

bewik
2. júl 2014

@polynka9 my uz musime fakt len lezat a setrit sa, aby sme to dotiahli tiez aspon do 34tt. Ono aj keby si teraz sla lezat do Sace, tak v pripade porodu do toho 34tt ta hned prevezu do novej, nemozu si ta tam nechat, je to nariadenie ministerstva zdravotnictva.
Ja som dnes bola na kontrole, tak sa mi to zhorsilo, krcok 25mm, ale ze je tam velky tlak, hlavicka jednej velmi nalieha dole. Ze musim len lezat a v pondelok mam ist zas na kontrolu, pre istotu uz aj s taskou 😒 Este dva tyzdne do ukonceneho 34tt, musime to dat.