Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

polynka9
7. aug 2014

@dana_l Ahoj, tak par som uz kupila, ale tiez sa mi tie maxi vlozky zdaju velmi neprakticke, mam pocit, ze mi ani nevojdu 😅 😅 ... a ako sa mas ty a deticky ? 🙂
@bewik Uz len jedna noc pred nami a ide sa k dokymu 🙂 Skusala som ten tvaroh minule, ale neprisla som mu este na chut 😅
@juliana30 @dana_i Baby ja by som bola radsej na vsetko sama, mam sice svokru o poschodie nizsie, ale nemame najlepsie vztahy, i ked ona velmi chce pomahat a mna to strasne irituje a rozculuje, pretoze nemame sukromie a ine veci z minulosti co urobila, clovek sice odpusti, ale stale to tam niekde vo vnutri je ... ale nebudem sa tu oduvat ...
@juliana30 Mas uzasne dievcataka, a krasne sa o ne straras, prides mi uplne pokojna, vyrovnana maminka 🙂
Co si obliekla dievcatam, ked ste sli z nemocnice ? Viem, vtedy bolo horuco, ale aspon nech mam aku taku predstavu - napr. som si pripravila, klasika - ciapocky, rukavicky, ponozky, dupacky s dlhym rukavom a nozkami + deku do sedacky, pocitam, ze ak chlapci pridu na svet koncom augusta, tak okolo 10. sept. uz by sme mohli ist domov - ciste teoreticky ....

Vcera vecer som si konecne uz balila tasku 🙂

juliana30
7. aug 2014

@polynka9,to máš pravdu,ja som bola celé tehotenstvo kľudná a kľudná a spokojná som aj teraz.Neviem síce dokedy mi to vydrží,ake hovorím si..nemám sa kam ponáhľať,keď jednu krmim a druhá plače,tak si poviem,no co,ste dve,tak jedna musí počkať,neurychliš nič a znervoznim seba aj ich.Priznám sa,ze som naozaj šťastná ,pretože sme dlho nemohli mať deti,tak teraz si to užívam.A myslím,ze som aj spokojná pre to,ze muž má voľno v piatok a cez víkend a vzdy ma zoberie (teraz uz aj deti),na obed a na kávu a ja som rada,ze netrčim stále doma a to je potom základ spokojnejsej ženy.Aspoň teda ja som tak "vyvencená" a tým pádom aj spokojná.
Ked sme išli z nemocnice,tak bolo asi 32 stupňov,babam som dala dupačky,body s dlhým rukavom a čiapky.Mala som aj deky,také tensie,ale skôr pre to,ze v aute bola pustená klíma.Inak by boli bez deky,lebo bola horúčava.

bewik
7. aug 2014

@polynka9 @juliana30 caute baby. Mate pravdu s tou pomocou, urcite sice potesi, keby mal kto navarit aspon, ale zas, ked je clovek odkazany sam na seba, tak vsetko robi podla svojich predstav a nauci sa fungovat samostatne. Tiez som skor taky typ sukromnika 😀 , ze sa rada o vsetko postaram sama. Mne slubila svokra, ze pride ku mne po porode, velmi chce, tak som zvedava, ake to bude. Ale zase velmi ocenujem, ako sa o mna teraz stara moja mama, ze mi obcas donesie navarene jedlo, lebo stat pri sporaku s tym nakladom je tazke.
Ale uplne ta chapem polynka, ze nemas chut na svoju svokru, zvlast, ked su medzi vami nejake veci. Urcite si poradis aj bez nej. Aj ked babky sa radi miesaju.
@juliana30 to je super, ze uz chodite aj vonku, musi to byt balzam na dusu pre teba, ist von na chvilu. A vy ste sa ako dlho snazili o babo? Nam to tiez neslo roky rokuce, preto som tiez teraz taka spokojna. Ale nervicky uz trochu pracuju, v noci som sa zobudila na menstruacne pocity, velmi som sa bala vstat a ist na wecko. Potom to preslo. Tak som zvedava na zajtra. Polynka, zajtra je nas vychadzkovy den 😀 nikdy by som nepovedala, ze sa raz budem tesit na gynekologicku prehliadku 😀

juliana30
7. aug 2014

@bewik snažili sme sa od 2010,potom som mala 3x MA a uz som ani nedufala,ze budeme mať dieťa,nieto este dve naraz 😀.Boli sme na umelom oplodnení.Takze ja sa veľmi teším.Ja už rodičov nemám,takze mne z mojej strany pride občas sestra pomôcť,ale aj tá má svoju prácu,majstrov doma a podobne,takze raz za čas sa zastaví.Mala prísť svokra,ale nejako sa nemá k činu a ja sa doprosovať nebudem.Stačilo by,keby mi pomôže 2x do týždňa s varením.Lebo to fakt nestíham.Aj by som potrebovala vybehnuť do obchodu, príp.na poštu a nedá sa mi,lebo keď aj ideme von na aute,sedím s babami vzadu,lebo sú maličké v tých autosedackách a koľkokrát im čapičky padnú až do očí a plačú.Keby idem sama autom,tak uz by som bola nervózna,ze co sa deje.Keď trosku priberú,tak uz sa to hádam bude dať.
Tie pocity pred pôrodom boli zmiešané a po porode ani nehovorím.V nemocnici som bola hrozne plačlivá,ale doma už nie.Ale nesmieš nad tým rozmýšľať ,lebo ťa chytia pochybnosti a stres.Jednoducho to ber,že to tak je a hotovo.Najprv som si aj ja zvykala,ale myslim,ze uz je dobre 🙂.Teším sa už,keď porodite aj s polynkou 😀.

bewik
7. aug 2014

@juliana30 tak sme na tom podobne s tym snazenim aj UO. My sme zacinali v roku 2008, ale chvalabohu bez potratov. Viem, ze to je ta najtazsia vec pre zenu, hlavne viac krat po sebe. Ale teraz uz mas svoje zlaticka pri sebe, sny sa plnia 🙂
A so svokrou inac vychadzas dobre? S varenim by ti mohla veru pomoct, ked sa slubila. A stihas vobec nieco zjest cez den? A neskusala si donasku potravin z Tesca? Celkom dobra sluzba, ja som to uz par krat vyuzila. Teraz v lete maju dobre ceny. Do dvoch eur ti to dovezu domov.

dudulik1986
7. aug 2014

Ahojt babenky citam o com sa bavite ak mozem svoj nazor mam manzela ktory je pripraveny mi pomahat ale chcela by som si najst nejaky vlastny rezim. Lebo tiez pojde do prace a budem na nich sama a aj testina sa chysta pomahat uvitam kazdu pomoc ale nechcem si na to moc zvyknut lebo potom sa zblaznim ked budem sama a to idem mat od septembra tretiaka a prvaka nevadi nejako bolo nejako bude.len nech to uz nejako dobojujeme a stastne porodim a bola by som rada keby som vydrzala aspon do 36-37tt a keby mali aspon po 2 kg

shania31
7. aug 2014

@dudulik1986
V 36 tt budu mat urcite nad 2 kg. Ja som rodila v 36 tt a chlapci mali 2 840 g a 2 700 g.
Nuz ja som stale na dvojky sama a musime to zvladat. Muz je dost dlho v praci cez tyzden, ale cez vikend sa snazi dost pomahat.

juliana30
7. aug 2014

@bewik svokra nieje zlá..ale nikdy to nebude mama...je trochu staromodna,ale nemôžem povedať,ze by mi v minulosti nepomohla,ale asi by som bola nervózna z nej,keby mi pomáhala a kecala do všetkého.Pokym to zvládam,tak asi nebudem volať nikoho,len teda keď bude naozaj treba.Uvidime ☹.Jem veru pomenej,dotujeme sa skôr sladkosťami..Nad tým Tescom som uz veru rozmýšľala.

juliana30
7. aug 2014

@dudulik1986 teba ja strašne obdivujem,asi by som nezvládla 4 deti.Klobuk dolu 🙂

5romanna5
7. aug 2014

@dudulik1986 neboj sa to zvladneme 🙂

dudulik1986
7. aug 2014

@juliana30 dakujem dufam ze to zvladnem budem musiet nic ine mi neostava.....este ze mam manzela a to nviete nas osud ale snazi sa nerada sa stazujem

dudulik1986
7. aug 2014

@5romanna5 jasne ze to zvladneme

bewik
8. aug 2014

Tak sa hlasim po poradni. Neviem akym zazrakom, ale stale sme pokope a dievcata sa velmi nechystaju von. V utorok dalsia kontrola a uz naplanujeme sekciu, kedze v stredu bude koncit 38 tt. Takze posledny vikend vo dvojici pred nami. Napatie stupa 🙂
@juliana30 svokru teda mozes mat aspon v zalohe keby nieco. A casom ti ich iste rada postrazi, ak budes potrebovat niekde ist. Ma uz nejake vnucatka?
@polynka9 tak ako moja? Vsetko v poriadku? Cakam na spravicky 🙂
@dudulik1986 veru klobuk dole, 4 deti, budete mat veselo 🙂 vsetko zvladnete, zeny su silne stvorenia 🙂

polynka9
8. aug 2014

@bewik Ahoj, fuuuha, takze babam je v brusku fajn, to je dobre 😉 som zvedava co Ti teda povedia 38 tt to je tak krasny tyzden 😵 😵
Moj doky ma uz poslal do tehu ambulancie, aby som chodila uz len tam, chlapci maju 2300 g a 2500 g odahdom ♥♥ 🙂 o 12-tej som bola este na DCK krcka u primara a ma uz len 16 mm ..... vravel, ze nech len pridem k nemu v piatok 15.8. o 10:30 do tehu ambulancie, som zvedava co vsetko mi budu robit... 🙂
@juliana30
Nase snazenie netrvalo dlho, po 3 mes. som ostala v r. 2012 tehulka, ale skoncilo to MA ... potom vyse roka snazenie a stale nic.... ale potom sme dostali odporucanie na sv. Misiach, ktore sa konali u nas v dedine - modlit sa k sv. Gerardu Maiellu .... a verim, ze to vyslo i ked som brala 1 mes. clostyl ... ale tak viera je silnejsia 😵

bewik
8. aug 2014

@polynka9 vau, tak to su super vahy! A nie je medzi nimi velky rozdiel. To budu velki chlapi 🙂 Tak mame šuhajov pre nase slecny 😀 Tak teraz ta uz budu casto sledovat. Asi ti urobia monitor a mozno prietoky. Nasa mala dnes vystrajala na monitore, tolko sa huzdila, ze zaznam furt vypadaval. Bude to riadne sidlo. Tesim sa na ne velmi. Ked si predstavim, ze o tyzden uz budu na svete... 😵
Cize vy mate dvojky uplne prirodzene? To musela byt velka radost.

polynka9
9. aug 2014

@bewik Az mi nabehli zimomriavky, ked som si precitala, ze o 1 tt budete trojlistok 🙂 Budes skvela maminka a tvoje dievcatka ti budu robit len radost 🙂 Veru veru, napadnikov uz maju 😉 mozno by sme mohli potom dat aj spolocne kocikovanie, ked budu deticky vacsie - ak budes chciet ....Budimir je predsa blizucko 🙂
Tiez si myslim, ze asi bude aj monitor, prietoky, a vysetruju ta stale aj zo spodu ?
Viac menej prirodzene 🙂 MM je z dvojiciek, ale tak na nom to nezalezalo, aj svokra je z dvojiciek ... tak asi to tak malo byt 😵

bewik
9. aug 2014

@polynka9 dakujem za mile slova 🙂 to iste plati pre teba s chlapcekmi. A jasne, mozme dat kocikovske rande, ved sme tak blizko seba. Si vies predstavit tie pohlady, ked uvidia ludia dva krat dvojicky? 😀 budeme rarita.
No tak vy ste teda rodina bohata na dvojicky. A manzel ma jednovajecne dvojca? My ich v rodine mame tiez vela, ale vsetko starsie, akoby sa to uz vytracalo, v mojej generacii sa nic nedeje a ja sa teda neratam.
A ano, pri vysetreni ma stale kontroluju aj zo spodu. Predtym aj sondou merali krcok, ale poslednych par tyzdnov uz len palpacne.

juliana30
9. aug 2014

@bewik, @polynka9 ahojte baby,tak uz sa vám to krásne kráti 🙂..nebojte sa , budete fajnové Maminy a budete hrdé,ze máte hneď 2 deti naraz.My sme boli aj dnes vonku,bože kopec ľudí sa zastavuje a strašne pozerajú,ze dvojicky máme,budem si na to asi musieť zvyknúť ,ze nás budú oslovovať cudzí ľudia 😲.
Svokra má uz 3 vnučky a s našimi je to 5.Ale uz ani nechcem ,aby mi došla pomáhať,zase ma nasrala !Ale to je jedno...
Dnešná noc bola super,od polnoci spali až do štvrtej,potom sa najedli a spali zase až do siedmej,Ach krásna noc.Dnes ale asi budeme spať zle,dala som babam harmancekovy čaj a maju bolesti bruska,prdkaju a poučia sa,takze si to dnes užijem ☹.

bewik
9. aug 2014

@juliana30 😀 tak to si viem predstavit, ako sa ludia zastavuju, uz som na to aj myslela, ze budeme ukaz tuto na dedine. Ja, co som tak rada nenapadna si uzijem 😀 a ked pojdeme naraz s @polynka9 to az bude! Skoda, ze Nitra je od nas tak daleko, viete si predstavit tri dvojky na prechadzke? 😀
Takze ste boli vonku, to je asi pre teba ta najkrajsia chvila, ze? A baby su vonku spokojne?
Tak nech je im len dobre a mate prijemnu noc ako vcera. Drzim palce!

polynka9
10. aug 2014

@juliana30 @bewik Viete co, ja nemam rada ak niekto cudzi nakuka do kocika, asi to budem riesit plienkou ... tiez nerada putam pozornost a som rada inkognito 😅
Aky mate kocik, vedla seba, alebo za sebou ? Mame vedla seba, tak uvazujem, ci sa vojdeme vedla seba pri kocikovani, ale tak to je uz najmenej 🙂 Hlavne, ze budeme mimo domu 😉 @juliana30 Bolo by super, keby si byvala tiez niekde blizko, to by bola paraaaaada 🙂
Ouuu, to ma mrzi, ze im je tazko, ☹ ale tak mozno do vecera im bude lepsie a sa aj vyspinkaju.
@bewik MM je z dvojvajecnych dvojiciek - ma sestru ... ale vraj to nema velky suvis, skor ak zena je z dvojiciek, tak je vacsia pravdepodobnost, aby ich mala aj ona a pritom svagrina ma 3 deti, ziadne dvojky ....

polynka9
10. aug 2014

@juliana30 Kasli na svokru, MM vravi uz len tolko, ze to su starsi ludia a niektore veci jednoducho nevysvetlis a oni ani nepochopia .....

juliana30
10. aug 2014

@polynka9, @bewik a ako by sme chodili na prechádzky?To by nám nestačila ani dvojprudova cesta 🙂.inak ja mam švagrinú v KE ,tak ak tam raz pôjdeme,môžme dat stretko,ale to asi tak skoro nebude ☹. Ja mám kočík za sebou co ide.Aj tak sa vačšinou vozíme na autách,takze my využijeme skôr autosedacky ako cely kocik 🙂.
Od 23:00 do 3:30 som bola hore s Ninkou,mala hrozne bolesti bruska,vrešťala chúďa,slzy jej tiekli,tak som jej pritlacala nožičky k brušku a Masírovala,dala som aj espumisan a potom horkotazko zaspala.Potom som ju musela budiť,lebo spala 5 hodín od vyčerpania.Hned som ten čaj vyhodila.Musim si poobede pospať,lebo uz ledva oči držím otvorené,ale zase je teraz Saška hore 😲.
No ja tiež nemám rada,ked mi niekto čumí na deti,ale zrejme sa tomu nevyhneme.A priznám sa,ze aj mne sa vzdy vyčaril úsmev na tvári,ked som videla dvojičky,ale urcite som nikdy na ne nečumela do kočíka alebo do vajíčka.
Dievcata vzdy pekne spia,ked ideme autom a vzdy sedíme na káve na terase,tak sa im dobre dýcha.Aj cez deň ich dam na chvíľu do kočíka a na terasu,spia ako zarezané 🙂
Inak baby ak budú bývať tie dvojickovske zrazy,môžme sa potom stretnúť,ak na ne pôjdeme.Ja by som chcela urcite aspon raz ísť .

dudulik1986
10. aug 2014

Tak babenky ako sa mate my pomali.dnes som bola so sestrou na prechadzke a jedna pani sa ma pita jejjj uz pojdete za chvilu vsak a ja ze nie termin mam v oktobri a cakam dvojicky a ona nato tak to ano ona ma doma trojicky jednovajecne a este tri deti fuuuuuuu tak mi az sanka spadla vraj maly po 2100g a narodily sa v37 tt....uz nech je streda mame kontrolu

5romanna5
10. aug 2014

Baby..mala ste niektora pichanie v bruchu?mna od vcera picha na lavej strane a uz pochybujem ze je to roztahovanie maternici ☹

dana_l
11. aug 2014

@5romanna5 mala som pichanie - pod rebrami a povedal doktor ze su to deti.
pre istotu chod zajtra k lekarovi a uvids co povie.

dana_l
11. aug 2014

@polynka9 nase mali termin 24.9. a narodili sa 8.9. takze uz to nemas ani ty daleko. 😉
obliekat deti - podla pocasia. na svk sa pouzivaju vankusiky takze deti uz budu v teple. netreba ich zbytocne obliekat ak bude teplo. ale ved to sama zistis. radsej dat trochu viac ak nech im ma byt zima.
tuna sa len dava do dupaciek a zavinovaciek - ulitky.
jaaaj, nemame ziadne leto - ani vlani nebolo. tak sa tesime ked je teplo a vyzeniem ich do splash park alebo napustim bazen doma. no a veselo je. male nechcu rozpravat a ked uz nieco povedia tak po anglicky. potvory jedny. ale rozumeju vsetko, ci uz co ja poviem, muz alebo starsie deti. len ze ci aj po nasom budu rozpravat, no neviem 😒
sa smejeme, ze oni su ozaj dvojicky, co jeden to druhy - ci uz pit pre seba - hned aj pre druheho prinesu, alebo sa rozdelit o jedlo - tak daju tomu druhemu a az potom sebe (maly zje maso a mala prilohu a potom si taniere vymenia 😀 ). a hlavne s velkou potrebou - ak jedno urobi tak max do 30 minut aj ten druhy nakladie 😀
sa rehocem na malom - ohlasim ho - matko. on - ja (ano). a poviem mu co potrebujem. on -oh.

polynka9
11. aug 2014

@5romanna5 ...moze to byt aj vajecnik, ale ak mas pochybnosti, navstiv lekara ...

polynka9
11. aug 2014

@dudulik1986 @5romanna5 @juliana30 @bewik
@dana_i 🙂 jeeej tak, to musia byt zlaty ked takto pekne vsetko spolu robia 😉 ... urcite i m pojde aj slovencina, len este zistuju co a ako, betarikovia 🙂

Baby je mozne, ze si ma uz v piatok nechaju v nemocnici ... dnes som bola u dokyho, lebo mi zle vypisali papier na MD, a ukazala som aj opuchy, siahaju uz ku kolenam .... opat ma vysetril ale tlak OK, budem zbierat 24 hod. moc a v piatok budu vysledky, ci to nesiaha az k oblickam, takze nech mam tasku zo sebou ... zacinam sa toho bat, este by som chcela 2 tt vydrzat aj domka ... ale ak sa inak nebude dat, tak pojdem lezat....+ z endokrinologie mi maju urobit este popis pre planovanu sekciu - ani som netusila, ze nieco take sa robi z endokrin. ...

@bewik Zajtra na vas dievcata myslim 🙂

polynka9
11. aug 2014

Kupovali ste odsavacku ? Chcela by som na vysavac, mate skusenosti ? resp. aku mate kupenu ? 🙂

lauricka
11. aug 2014

@polynka9 na vysavac, aku budu mat, to je asi fuk, noštek sa to vola a pod. Uz je vraj aj elektricka, co nemusis davat na vysavac. Ale ta na vysavac je odskusana mnohymi a chvalia si, aj my.