Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

antonia008
8. jan 2015

@mamee Ahoj, ja som isla rodit tretie babo 20 mesiacov po cisarskom s dvojickami. Automaticky som rodila cisarskym, aj ked mi niektori Dr. hovorili, ze mozem aj klasicky prirodzene, no ja som sa bala ruptury maternice, tak som poziadala o cisarsky. Teraz som tehotna znovu, ale chcem ist na sterilizaciu, co budem mat pocas sekcie, lebo dalsie babo by som uz neriskla ani zo zdrav. dovodov. Tak som ti teraz moc neporadila, ale ked chces rodit prirodzene, radsej sa spytaj na poradni, co ti poradia dr., zavisi to aj od hrubky zrastu z cisarskeho.

motiv
9. jan 2015

ahojte dievcata,
pripajam sa ku vam do skupiny. Som po IVF a KET, po rokoch sa nam konecne objavili vytuzene 2 // a potvrdilo s atehu aj akcia srdiecka. Obrovsky sok som zazila vcera, ked sa na utz objavili 2 plody. Ide o jednovajecne dvojicky, som z toho v soku a mam obrovske obavy. Chceli sme 1 dieta, preto som vzdy trvala na vklade 1 embryjka a teraz toto.

majda27
9. jan 2015

@motiv ahojky mi sme rovnaky pripad ako ty.Vkladane bolo jedno embryjko a tiez cakame jednovajecne dvojicky.tiez to bol prvotny sok ked sme sa to dozvedeli.Ale sme radi,ze sa to konecne podarilo.tak nejak sa s tym popasujeme.

sisi79
9. jan 2015

@mamee ahoj ja som dvojicky rodila sekciou a druhy porod dr. automaticky povedala ze sekcia lebo to bolo len 16 mesiacov od prvej sekcie tehotenstvo bolo super mala som obavy ako vydrzim do konca popri starani sa o dvojicky ale bolo to uplne v pohode /cez obed som si vacsinou s dvojickami zdriemla aj ja 🙂 / mam kamaratku ktora tiez rodila dvojicky sekciou a dalsie babo asi po 17 mesiacoch rodila spontanne

motiv
9. jan 2015

@majda27 ahoj🙂 a uz viete ake pohlavie?
V ktorom ste tt?

majda27
9. jan 2015

@motiv este nie.ja som ccs 11tt.v pondelok idem uz do poradne,ram mi poveia presnejsie v ktorom tt som.

motiv
9. jan 2015

@majda27 riesis aj nejakeho profika na vysetrenia, skrining v 1.trimestri? Ostavas u svojho gyndosa alebo ta posle k niekomu, co je odbornik na rizikove?

andreasiskova3
9. jan 2015

@motiv v prvom rade gratulujem. Neboj sa , ten prvotný šok sme si zažili asi každá , ja som sa spamätávala 4 mesiace , ale keď som ich uvidela na sone v 20 tt ručičky a nožičky a hlavne srdiečka tak som sa hneď do nich zamilovala a koniec šok bol preč a už som sa iba tešila. Hlavne buď optimisticky naladená, padne ti dobre tebe a hlavne bábätkám. Držím palce nech vám všetko dobre dopadne.

majda27
9. jan 2015

@motiv uvidim co bude robit v pondelok.tiez som citala o to sreeningu ale ze ten byva dost skresleny pri dvojickach. Zatial som u neho v ramci tehotenstva bola raz.dufam ze opat budem vifiet drobcom ako podrastli.

haimi
10. jan 2015

@majda27
@motiv

Nt screening z krvi skresleny je, preto som isla na velke morfo sono, kde doktor skontroloval a pomeral kazde babo zvlast. Vsetko vyzera ok 😉

motiv
10. jan 2015

@haimi kde si si ho dala robit?

haimi
10. jan 2015

@motiv ja som bola u Ilavskeho v trnave.

motiv
11. jan 2015

@haimi dakujem, ja som z BA,musim si pozriet tu niekoho. Velmi pochvaluju Holana, len mi to pride v Procare dost drahe. Na kazdu stranu volaco. Idem do Medirexu na kontrolny odber na imunologiu a zas 50,-. Uz mi trochu idu na nervy, pomaly kazdy druhy mesiac mi kazu prist na kontrolu pricom vysledky uz mam v norme a chcem sa uz zbavit Medrolu.A zakazdym 50,- pricom mi robia uz len nk bunky nie komplet a stale je to 50,-... Endoska ze 10 eur ze prednostny termin a dala mi az o tyzden tak velice prednostny...

motiv
11. jan 2015

@andreasiskova3 dakujem aj ja tebe blahozelam🙂 U nas v rodine vypukla velka radost len ja chodim ako v tranze😀
Na velke morfo chcem ist coskoro urcite, aj 2x ak bude treba, som 10tt.

kama2
11. jan 2015

@motiv ahoj,ja som bola v 12 tt na NT screening v Kochu u dr. FELDMARA, s vymennym listkom to bolo za 10 eur, krv mi zobral moj gyndak. Sono robil pri dvojkach asi hodinu, maxi spokojnost

motiv
11. jan 2015

Kama 2 ahoj, dakujem. Manzel mohol ist s tebou? A tvoj gyndos nebol urazeny ked si si pytala listok ci sam ta odporucil ist?

kama2
12. jan 2015

@motiv moj dr uplne v pohode, kedze islo o ivf a dvojky,tak sa sam do merani nehrnul a hlavne viem,ze by to stalo za prd, kedze pri prvej dcere zmeral nosovu kosticku a mal hotovo,cize sono 5 minut ☹ hej,muz moze byt s tebou, dr. Vsetko pekne ukazoval,hladal aj organy,snazil sa ratat prstiky,,mne bol velmi sympaticky,aj fotky vytlacil zdarma. A 10 eur je ako zadarmo. Morfo utz v 20tt som absolvovala u Holana, stalo to s vymennym listkom 29 eur + fotky sa platili zvlast. Taktiez to bolo super,na velkej telke sme pozerali babatka,tiez cca hodinu

motiv
12. jan 2015

@kama2 ahoj, uz som objednana aj ja ku Kochovi k Feldmarovi na 28.1. 🙂

shania31
12. jan 2015

@motiv
Mudr. Feldmar aj Mudr. Ditte su skveli- obaja robili UTZ pocas môjho tehu s dvojkami.

juliana30
12. jan 2015

@polynka9, @bewik, @nancy,ahojte dievčatá,ako sa máte?Ja teda bojujem,niektoré dni a noci sú otrasné,obidvom idú zuby,jedna vrieska,druhá plače...Jednu zase v noci bolí bruško,už dávame príkrmy a myslim,že im to je ťažké na bruško.V piatok idem s jednou na gastro a chcem objednať aj druhú,tá máva večer kŕče.Najnovšie sa zobudia o 4:00 ráno a začnú si rozprávať a je po spaní.Ide ma poraziť.Keď zobudím muža.aby mi pomohol nakŕmiť,tak konec všetkému ,ani jedna nechce jest a len sa na tatina vycírajú,a bľabocú ...no ide ma poraziť.Zbožňujú ho.Takže zase si musím vystačiť sama.Inak už máme 8kg a 8,5kg,už sa prevracajú samé.Boli sme na rizikovej poradni pre predcasniatka,samozrejme,že boli najväčšie,doktorka skoro odpadla.Inak som zase nevyspatá a vyčerpaná,je to fakt náročné,keď som na všetko sama.Už nech majú aspoň rok 😀 a všetky zuby 😃

leona45
13. jan 2015

Ahojte,museli ste chodit do rizikovej ambulancie?Mna posielaju na Kramare,ma z vas s tym niektora skusenosti?ako to tam chodi,co spec.robia a ako casto sa tam musi chodit? som 21 tt,s jednovaj.dvojic.,po Ivf.Dakujem

motiv
13. jan 2015

@majda27 ahoj, ako pokracujete? My sme zatial mo-mo :-/ Uvidime,ci sa este vytvori alebo ukazke amnialna prepazka. Oddnes beriem lieky aj na stitku, sa mi mierne zvysila.

majda27
13. jan 2015

@motiv ahojky.vcera sme boli v poradni...babetka meraju 5,3cm.jedno som sj pekne videla ale ked ho doktor chcel zmerat tak sa otocilo a ukazalo nam holy chrbat.srdiecka im pekne bili.podla sona sme jefno 12/1 a dalsie 12/3.postupne mam do kona tyzdna vysadit utrogestan.ja zase beriem lieky na aleriu ale som tam obj.a doktorka mi ich vraj bude menit.vcera mi brali aj cca 4ampulky krvi a dnes mi uz volala sestricka ze mam prist pre recept ze mam malo zeleza.

polynka9
13. jan 2015

@juliana30 @bewik
Baby mame sa ako tak OK, chalani rastu, ako z mliecka ...
Rucky maju stale v puse, su nervoznejsi, takze najskor ich svrbia dasienka, ...dnes som zacala davat mrkvicku, tak cca 2-3 lyzicky ... a fotky, juuuj, pokusim sa neskor, ked mi pojde MT.
Zaciname mat ako tak rezim, Emilko spinka aj celu noc, niekedy aj Janik, alebo sa zobudi 1 x, ale meni sa to, a kazdy den je rozny....papkaju uz kazde 3 hod. Janik 150 a Emilko 180, pomohla jedna odmesrka obyc. Nutrilonu a vie sa vykakat, Janik presiel na fran. ml., a nema az tak riedku stolicu, koncom januara ideme na ockovanie ..... Vsetky vit. a lieky som vyhodila, varim rascovy cajik a zacala som davat opat Viganton, skusam, ale mne sa zda, ze im nerobi moc dobre, ..... je tazky na brusko a Emilko je 3 den nervoznejsi...tak neviem, je to len o pokuse...ale nevadi, bojujeme a ide to. + mam svkelu vypomoc, hojdacku - kolisku na baterky, ked obaja chcu spinkat naraz, tak Janik pocka pekne v nej, uhojda ho a Emilka mam medzi tym na rukach .... inak to nejde zo spankom a Janik zaspava az tesne pred 23-tou, neda sa nam inak, skusali sme ticho, tma, postielka, ale to je len plac, takze sme v obyvacke, ide nam telka a ked udrie hodina H tak zalomi ... a skusam rozne hracky, Emilka moc veci nebavi, mam aj hrazdicku, kresielko, hombalku, kolisku, a koooopec hrkalok ... poradte, ako ich abavit, skusam im tancovat s hrkalkami, ale uz ma bolia kolena a som K.O., dnes som sa pred nim cesala, tak sa aspon rehotal a sledoval co robim a ja sedim na fot lopte a topirujem haro... takze asi tak... nemam cas vas precitat, ale tak verim, ze sa mate vsetky skvele ♥♥

@juliana30 Och moja, to musi byt velmi tazke az mam strach z toho, co nas este len caka, neboj urcite to nebude trvat dlho, chudatka, musia sa trapit, a tym aj teba, posielam vela vela pozit. energie, nech maju zubky cim skor ....

smuhyta
14. jan 2015

@juliana30 jaj keby moje mali este len tolko co tvoje,,,,tiez som si myslela,ze ked budu mat viac bude lepsie hahahah lepsie je im 😀 dostanu sa kam chcu vylezu kam chcu,,,tak len si ich pekne uzi take male gulky a neboj ono sa vsetko upravi

juliana30
14. jan 2015

@smuhyta áno to máš pravdu,najprv som chcela,aby už mali 3 mesiace,aby prešli koliky,potom som chcela aby už mali 6m.a už majú,a teraz by som chcela,aby už chodili a zahrali sa spolu.No desím sa toho,keď začne lozenie a chodenie...to už originál nič neurobím.Malé deti-malé problémy,veľké deti-velke problémy,však ?😃

andreasiskova3
14. jan 2015

@juliana30 ja zas presne naopak, stále chcem aby už nerástli a zostali také malé chutné bábiky, najradšej by som zastavila čas 😀

bewik
15. jan 2015

@polynka9 @juliana30
Caute baby 🙂 . Miska, aspon mas pekne upravene vycesane vlasy 😀 si ta predstavujem, ako im robis divadlo 😀 Su to ale male potvorky, co? Robime zo seba sasov, len aby sa panstvo zabavilo 😀
@juliana30 no ano, ja si to tiez hovorim, nech su vacsie, ale su momenty, keby som ich najradsej mala taketo malinke, lebo su roztomile. Neskor mi bude chybat ten ich nevinny usmev, ktory mi opatuju a teraz je lahke ich rozosmiat, neskor budu mat svoje nalady a tak.
My sa mame dobre, pretacame sa vo velkom, vyskame, kecame, kricime... vyzaduju si ovela viac pozornosti. Hlavne Marticek. Majuska sa vie zabavit aj sama, to je take idealne dieta. Naozaj, kebyze som len s nou na materskej, tak je to prechadzka rajom. Spi celu noc asi od tretieho mesiaca, aj ked sa v noci zobudi, tak len pocujem cmulanie palceka, tak sa snazi zaspat, aby nikoho neobtazovala. Place len ked je hladna, unavena a niekto ju zobudi, alebo ked hryzie hracky a podrazdi si dasienka. Inac je to kludne spokojne decko. Vie sama zaspat, len ju polozim do postielky, ziadne ritualy nepotrebuje. Nema problemy s bruskom, ziadne koliky, vrackanie, nic. No a teraz si predstavte presny opak a to je nasa Martuska 😀 😀 😀 Ta uz ma aj zubky vonku, este nie cele, ale uz su prerezane. Vcera sa prvy krat na seba rehlili, strasne zlate to bolo. Akurat tym, ze su take rozdielne a maju uplne ine potreby spanku a navzajom sa budia, tak nemam vela volneho casu. Potrebuju uz dve izby, inac to nepojde. V noci sa to da, ale cez den potrebuje jedna spat dlhsie ako druha a ked jedna zobudi druhu, tak je zle. Mame uz za sebou druhe ockovanie. Maju okolo 7 kil teraz a druhy den im skusam davat mrkvu. Velmi im lyzicka zatial neucarovala, ale skusame. Neviem si ale predstavit nakrmit obe sama lyzickou ak by boli obe naraz hladne. Uf... teraz stiahnu flasu a ide sa na druhu babiku, ale lyzickou to bude trvat vecnost, ved mi druha zatial osalie. Asi budu do puberty pit z flase 😀
Tak tolko od nas
@polynka9 este ta chcem povzbudit s tym vecernym spanim. Nase vo vasom veku tiez sli spat takto neskoro. Neslo to nijakym sposobom skor, az teraz to ide niekedy aj o 9-tej, ale vacsinou o 21.30 - 22.00. Casom uvidis, ako dlho potrebuje jeden aj druhy byt hore pred spanim. Ak napriklad neustriehnem niektoru a da si len maleho slofika okolo siedmej vecer, tak viem, ze sa jej ten spanok posunie. Preto musim striehnut na to, aby boli 3-4 hodiny pred nocnym spanim bdele a musim ich zabavat. Casto sa to nezaobide bez velkeho placu, lebo su uz unavene, ale chcem im navodit rezim, aby sli spat skor a zvykli si na to.

miselka11
16. jan 2015

maminky ahojte, aj ja sa budem dufam coskoro tesit z dvojciat 😉 chcem sa spytat, nebudete niekto predavat niekedy zaciatkom leta kocik BUMBLERIDE INDIE TWIN??

polynka9
19. jan 2015

@bewik ahoj, mas to teda vesele... aj u nas je to tak, Janko je idealne babatko, place len ak je hladny, unaveny, alebo ak ho zlostia zubky...Emilko je citlivejsi, placka viac, chce sa nosit... nas farar povedal, Pan Boh nam madelil dvojicky preto, lebo to zvladneme a dokazeme...musime, su to nase vymodlene kinderka...vela sil, energie a pohody, bude dobre 😉