Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

cherry01
10. apr 2009

Kristínke predpísala primárka v KE Nutrilon AR ale to mi nechce piť, som ochutnala no fuuj hnusné to je. Este ten Nutrilon HA sa dal, chutil ako kozie mlieko. Nutrilon AR je taký hustejší, aby negrckala, ale kým to vypije, tak mi celý čas vrieska, dvakrát potiahne zase vrieska..jeme to asi hodinu. No neviem. Uz mi jej bolo ľúto , tak som jej dala znova Nutrilon HA, tak sa riadne zgrckala.
Na noc jej robím už kašičku z prášku a tá jej chutí , ani negrcká. Ale nemôže žiť na čaji a kašičke

pipka
10. apr 2009

ajoj cherrynka,
veru, aj my sa cele dni flakame ked je tak krasne 😎 a ak som aj doma, tak vacsinou ficim okolo domacnosti 😝 😉 aby som stihla navarit medzi doobednou a poobednou dlllhou vychadzkou 😅

cherry a kristinka ti tak grckala stale alebo len teraz zacala? Davas jej v postielke vyssie hlavicku? 😕 😉

inak toho som sa aj ja bala, ze ci mala bude pit nutrilon v pohode, alebo ci nebudem musiet menit mlieka a skusat vselico...ale jak prvykrat zacala, tak pije dodnes, akurat sme uz presli na dvojku 😉
vcera som jej robila na obed spenat so zemiakmi..sak zeleny stvrtok 😀 a tvarila sa jak keby ju mucili, ked to jedla... 🙄 😅 ...zato dnes dojedala a zblajzla to jak nic, celu misku...potvorka 😠 😀 😀

lenkamt
10. apr 2009

ahojte.

Cherry tak jej skús dávať do HA mliečka ten nutriton alebo za dve lyžičky ryžovej kašičky od nestlé /sáčok stojí cca 1,5eura a pridáva sa to rovno do zarobeného mliečka/ na zahustenie 😉 my sme tiež grckávali a pri prechode na hustú stravu to prešlo 😉

tak sa majte, držte sa , zas nakuknem keď bude u nás "ticho" 😀

cherry01
10. apr 2009

dakujem vám baby,
pipka, ona spí jedine na brušku....

lenkamt, a to môžem? tak miešať? skusim...lebo od kašičky je jej fajn.

martiina
10. apr 2009

ahojte, no tak aj my sme celé dni vonku keď je takto krásne 😵
pipka aj ja som včera robila špenátik s varenými zemiakmi a volským okom, ale som si pochutila 😵 , ale ja mám radá celé špenátové listy nie pretlak 😅
no to ti verím že to Hanule moc nechutilo ani ja som špenát ako dieťa nemusela a teraz ho zbožňujem 😅

cherry01
10. apr 2009

špenát nemám rada od detstva...teda ani som ho neochutnala odvtedy..musim skusit 😀

martiina
10. apr 2009

dnes sme stihli prechádzku, nákupy, opäť prechádzku a večer kolotoče 😵 nové fotky 😵
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

pipka
11. apr 2009

mati aj my, presne tak...so zemiacikmi a volskym okom 😵 aj ja robim spenatove listy...pripadne zmiesam pretlak s listami 1:1 ja som nic lepsie v zivote nejedla...milujem spenat od detstva 🙂 ...ale ked som ochutnala ten hanulkin, bez soli, bez cibulky a cesnaku...veru...ma sa na co tesit, ked uz ho bude moct papat ako my 😅 😀

pipka
11. apr 2009

cherry, musis ochutnat, mnamky je to ak je dobre uvareny a dochuteny. ja som ho v skole nemala rada, lebo tam nedavali cesnak a solou setrili, ale doma som ho milovala vzdy 😉

mati super 😎

pipka
11. apr 2009

ninko je neskutocny okaty fesi 😎 a tie dve bambule vyrehotane... 😀 nadhera 😉

felon
11. apr 2009

Ahojte babušky!
Pipka, martinka, cherry AHOJTE!!!!!!!! 🙂
Stihla som si prečítať, len túto stranu a vidím, že cherry má problémy s grckaním. My máme problémy s kakaním. Odsávam si svoje mliečko , ktoré dostávajú ráno, na obed a večer a popri tom ešte veľa Nutrilonu Ha. Obaja kakajú raz za 2 až 3 dni, ale popri tom sa zdúvajú, pučia a plačú. Mastím bruško krémom Pupík, cvičíme nožičkami a mierne pritláčam k brušku a pijeme kamilkový čaj ( + vo vode sa varila aj razca a fenikel). Pediatrička nám predpísala kvapky infacol, ktoré teraz skúšam. Ak by ste mali niektorá z vás dobrú radu, sem s ňou. Tento týždeň sme boli na kontrolu- Natálka váži 4,7 kg a Filipko 4 kg.Dalej sme boli na bedrových klbikoch, ktoré mame v poriadku a dalšia kontrola bude o 3 mesiace. My zatial negrckáme , sme veľkí jedáci. Nátálka papá každé 3 hodiny, ale Filipko každú 1,5 hod. alebo aj častejšie po menších množstvách. Celé noci nespím. Neviem či to majú prehodené, že cez deň sú celkom dobrí, aj pekne spinkajú, ale v noci ich chytajú tie koliky a mne je do zúfania. Teraz, ked je tak pekne vonku , sú detičky v kočíku skoro pol dna. Pekne tam spinkajú. 😵 😵
Pozdravujem všetky žienky!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 😵Zase, ked budem mať trochu času,napíšem. 😝 😝

pipka
11. apr 2009

felonka ajooooooooooooooooooooj 🙂

a skusala si rektalnu rurku? 😕
Hanka ked bola mensia tiez kakala niekedy len raz za dva-tri dni...a jak presla na zeleninku kakanie sa zazracne upravilo a kaka kazdy den a presne v rovnaku hodinu 😵 ..takze kaka presne ked prideme na plavaren 😅 😠 😀

ale ona nastastie nikdy nemala koliky ani ju to nejak nebolelo. Ale mne lekarka vravela, aby som skusila espumisan pre deti, ten je vraj najlepsi...vraj lepsi ako sab simplex...ale to asi treba vyskusat, kazdemu pomoze nieco ine 😉

ideme aj my von, ked je tak krasne 😎
nafutrovali sme sa bryndzovych halusiek a teraz to ideme vybehat 😀

martiina
11. apr 2009

felon, ja som to mala tak isto. moji prvé dva mesiace ako by mali vymenenú noc s dňom, cez deň skoro stále spali a celé noci som bola hore ale sa to upravilo a teraz už spia buď celú noc alebo sa jeden z nich raz zobudí 😵 .... a s bruškom sme mali aj my problémy, teda iba Marko a u nás pomáha iba rektálna trubička, je to to najlepšie čo môže byť 😵 , odídu vetry a aj sa vykaká a je dobre a teraz sme aj my kúpili infacol a ten sa mi zdá lepší ako sabsimplex, ten sme mali predtým
my máme dnes tvarohové a makové slíže 😵

cherry01
11. apr 2009

ahoj felon. No ked si cez den vela pospinkaju v kočíku, tak niekedy musia byť aj hore 😀
Ináč, mne prvé mesiace tiež kakali len 1x za 2-3 dni, ale od ukončeného 4.mesiaca, dostávajú na noc kašičku a kakaju každý den. Kristínka raz vynechala 4 dni, tak som namydlila vatovu tyčinku a mierne som jej ju vopchala do zadočku a rozkakala sa jak divá. To som tuším robila dvakrát. 😉

lumah
11. apr 2009

cherry aj náš dado grckával, dávali sme mu Bebu AR a teraz, keď už papá normálnu stravu, pije klasicku bebu a je v pohode.

lumah
11. apr 2009

jejj katka aj tebe gratulujem, nemám času sem chodiť, a nevšimla som si. 🙂
pipka ako ide plávanie? My sme už skončili tretím kurzom.

pipka
11. apr 2009

ajoj lumi,
my zaciname v utorok druhy kurz, uz sa tesime 😵 a ked skoncime druhy kurz, tak o tyzden ideme do Tatier na plavecku dovolenku 😎 jupííííí, sa tesim viac jak male decko 😀
ale to je zaroven aj nas posledny kurz aj posledna dovolenka...lebo peniazky si zatial doma netlacime 😅 🙄

martiina
12. apr 2009

baby,no fúúúúúúúúúúúj 😠 to tu dnes nikto nebol 😠 😠 😠 ... ja reku si večer pred spaním prečítam čo ste popísali a n 😠 nikde nič ☹

eviska83
13. apr 2009

Ahojte,
Uz ste vysibane a poolievane? akasi je tu absencia 😲 😲 😲 .Dnes budete mat urcite na svk perny den.Andrej mal dnes z polievacky veeelku radost,az 3 baby - sestricka,babka ,a ja 😀 😀 😀 .
Martiina -ako segra???

katka.ott
13. apr 2009

ahojte, dvojmaminy, ako ste zvladali zaciatky? ja som obcas zufala a mam pocit, ze sa kazdu chvilu zrutim. hoci mam pomoc, ale male sefuju tak ako sa im chc.

martiinka, ked drobce kojis naraz, tak maju stale rovnaky rezim? ja som to skusila jeden den a zistila som, ze nikdy viac. budili sa mi naraz a ten duo-krik som akosi nezvladala.
a este k tomu prikrmujem a najvacsia smole je, ze mam len 2 ruky. takze ked drzim jednu, druha asi ziarli a krici este viac ☹ .

a musim sa pochvalat, vcera sme boli 1x vonku. super prespali a aj noc sa dala prezit. a dnes je tiez krasne, tak hadam nam vyjde ist zase 😵 . a budu SPAT 😅

katka.ott
13. apr 2009

inak VESELU VELKU NOC 😉

eviska83
13. apr 2009

ahoj katka
my sme zatial v pohode,ale aj ja mam pomoc stale poruke.Ale MM uz ide od stredy do prace ☹ ☹ ☹ .Ale nieje to jednoduche,ked su vsetci prec a drobci spustia stereo ☹ ☹ ☹ .Asi ide len o zvyk.
Aj my sme boli vcera konecne von a viditelne im to prospelo,ale je to fuska vychystat sa ,co????
Aj ja sa idem chvalit,Adamko sa mi dnes uz 3x prisal a pil z prsnika,dufam ze to tak pojde aj dalej,nechcem to vzdat ,ale tiez uz nemam niekedy sil ,hlavne v noci tak mu MM da flasu 😒

pipka
13. apr 2009

cafte babulky, tak sa sem konecne dostavam...konecne mame sviatky za sebou...prezrati sme jak svinky 😅 😝 😀 ale hlavne ze sme zdravi 😀 vyoblievane, vyvonane, smrdim este stale a to som sa uz sprchovala 😝 😀 chvalabohu zase rok pokoj 😀

martiina
13. apr 2009

ahojte,
no tak aj ja som prežratá a vypolievaná a tiež ešte po sprche cítím zmes tých voňaviek 😀
katka, ja ich kojím naraz vždy keď sa naraz zobudia, alebo naraz plačú inak každého osobitne. Mne to tak najviac vyhovuje, kvôli času ale aj keď ich naraz kojím nezobudia sa vždy na to naraz, lebo nevypijú asi rovnaké množstvo, takže je to nepredvídateľné 😅
eviska, predstav si segra ešte stále neporodila a je doma 😲 , v sobotu bola midwife, vyšetrila ju zo spodu doma na posteli 😀 a povedala že dieťa ešte nie je na ceste 😀 a že príde kuknúť zas vo štvrtok ak dovtedy neporodí.... však už je 10 dní po termíne 😲
eviska, držím palce pri kojení, dúfam že sa ti to rozbehne 😵

martiina
13. apr 2009

inak aby som sa aj pochválila, že popri tom prežieraní a sviatkovaní som si v piatok kúpila v Tescu knížku "prvé stĺpiky" a začala sa podľa nej učiť hačkovať 😵 lebo by som veľmi chcela Laurike uhačkovať šaty 😅 štrikovať síce viem, ale háčkované sa mi viac páčia. Už som urobila celkom pokroky, dosť blbo sa to učí podľa knižky.... keby mal kto ukázať išlo by to rýchlejšie, ale už som sa do toho dostala a trúfam si na hocaký vzor 😎 😎 😎
najskôr som začala čiapkou, dokiaľ som sa do toho dostala, tak som prvé dve vypárala a tretia už bola podľa predstáv...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

zofa
13. apr 2009

Ahojte kocky,
pekne Vas zdravim. Tak davno som tu uz nebola 😝 Mam tu maminu, tak nemam vela casu na pocitac.
Nasim babulam sa nieco nepaci uz treti den nieco. Len plackaju cele dni a noci. Nic sa im nepaci. Sme uz unaveni kapanek 🙄
Bola som v nem. s Tiou, lebo mala hnacky. V stolici mala krv, najskor sme mysleli, ze je to z tych hnaciek ale ked uz mala viacej krvi v plienke ako stolice nastala panika. Robili jej kopec vysetreni, chudatko moje zlate, cele rucky aj nozky ma modre, co ju tak dopichali. Zistili, ze ma alergiu na laktozu, tak sme na sojovom mlieku. Nechuti jej ale nic ine nam nezostava, len sa trapit pri krmeni. Ale ani sa jej necudujem, ze ho vypluva lebo je naozaj nechutne a hrozne smrdi. Glgla som si z neho a nikdy viac 😖 A tiez sa ten soj.prasok velmi zle rozpusta vo vode.
Idem pocitat co ste popisali, lebo som neni v obraze komu sa narodili babatka a kto ma co nove.

lumah
14. apr 2009

pipka počula som o tom kurze v Tatrách, može to byt fajn, ale aj my netlačíme euráče doma, takže nám museli stačiť tri kurzy. Kúpili sme im radšej trolkolky. 🙂

pipka
14. apr 2009

lumi, sak jak my...ale tie Tatry to uz ame aj ako dovolenku, okrem toho uz cele leto nikam nejdeme, tak nam nasi dali namiesto narodenin a menin aj za mna, aj za hanulu aj za Vilka...tak mame takto jeden ooobrovsky darcek 😎

inak sme dnes zacali druhy kurz...tak slecinka zalomila, lebo vodicka ju zase zmohla 😵 a uz bola pod vodou aj bez mojho drzania 😉

pipka
14. apr 2009

mati, ty si ina frajerka...ze podla knizky si uhackovala taku paradnu ciapocku... 😵 klobuk dole...to by mne nehrozilo...kedy to stihas? 😕 ja som ledva kraslice vyzdobila pred sviatkami... 😅

aj ja chcem taku pre hanulku...cisto ruzovu...ale nemam odvahu sa do toho pustit 😒 mozno tiez, keby mi to niekto ukazal...ale sama...ani nahodou 😅 🤐

zofka, tak to teda chuda nemas lahke, to sojove mlieko je fakt nechutne, tiez som to raz ochutnala, ked raz jeden maly u nas v skolke mal alergiu a museli sme mu varit sojove...bleee 😝 😝 😝 😖
dufam, ze bambulka si casom aspon trosku zvykne a zacne pekne papat a priberat 😉 budem drzat palce 😵

zajkka
14. apr 2009

Ahojte,chcela by som sa Vas opytat,ze ked mam jednu placentu uz zrelost 3,kolko este mozu babatka vydrzat?Dakujem Vam 😕