Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mzuzka
8. aug 2009

fuha, tak to sa clovek dozvie veci, o ktorych ani netusi. tak vam len drzim palceky, aby sa pekne posluchali, jedno druhemu miestecko robili a vsetko bude tak ako ma.
mne sa nevyvijali gestacne vacky, tak som dostala par injekicii a uz je to na dobrej ceste, takze da sa pomoct. 🙂

minkak
8. aug 2009

mirinda nebojkaj dobre to bude 😵 takze mena pre chlapcov uz mate poriesene 😅 -Matko a Patko 😉 🙂

mzuzka
8. aug 2009

prosim vas,je to naozaj normalne, ze mam este stale bolesti v podbrusku? doktorka mi vravi, ze je to tym, zee som mala rychlo nastimulovane vajecniky (na IVF) a rychlo sa zvacsili a teraz zas naopak, vajcniky sa stahuju a maternica sa dvojickami roztahuje rychlejsie ako pri jednom mimi.
spinim uz dnes je tomu 3tyzdne a mam stale take bodave bolesti obcas. mali ste to aj vy? alebo mate? ako dlho?

minkak
8. aug 2009

zuzka,tak toto ja neviem vobec,my sme babatkla splodili normalne-planovane....
len teda to bol pre nas riadny sok ,ze dvojicky 😅 😵
ale co sa tyka spinenia a krvacania,tak ja som to mala miestami az do 15 tt 😖 ale vobec ma nic pri tom nebolelo..ale stresy boli riadne... ☹
ale ked Ti dr.vravela,ze je to tym-tak to bude snad v poriadku,len treba vydrzat ti prve tt 😒 drzkam palceky nech Ta to cim skor prejde a mate vsetko v poriadku 😉

mirinda10
8. aug 2009

zuzi ja nespinim ale ta bolest moze byt so zvacsujucej sa maternici a tebe sa musi zvacsovat dva krat viac ako babenkam co maju iba jedno, takze to mozes a myslim aj musis citit, inak taky tlak citim obcas aj ja ale je to iba chvilka
minkak krasa za chvilu mate 30tt a uz to pojde dolu kopcom a ani sa nenazdas a budete doma pestovat uz aby ste mali vsetko nakupene
no mena to bude este dilema nakolko ja mam mena na parik a nie na dve rovnakeho pohlavia tak musim este pohladat to moj muzik stale sranduje, ze budu tak rovnaky a mozno to budu dve princezne no len neviem ako ich budem rozoznavat asi budu mat na ruke maslicku inej farby ked maju byt uplne rovnake

nana77
8. aug 2009

ahojte dvojtehulky!
vsetkym srdecne blahozelam k dvojitemu ocakavaniu a prajem bezproblemove tehulkovanie!!!
kocky, predavam po mojich malych nejake veci, tak mrknite, mozno vas nieco zaujme:

https://www.modrykonik.sk/bazar/myentries.php

mauzos
9. aug 2009

ahojte 🙂

to tu dnes nikto cely den nebol? 😠
tak nas aspon posuvam na prvu stranu ...

taella
9. aug 2009

ahoj ,
ja som sa konečne po tých oslavách dostala k netu 😖

vranka4
9. aug 2009

Ahojte 🙂 ,taella,oslavy ako dopadli ?ja som už nakukla do albumov,že či nejaké nové foto a nič 😖

mauzos
9. aug 2009

taella vy sa mate 😉 oslavili ste aj za nas? Nas je tu kopec, vcera prisiel Vlado a brat s dcerou, ale nejak sa nikto nema k cinu, nikto tu nepije ☹

taella
10. aug 2009

tak oslávili sme to tiež nealkoholicky , lebo tiež málokto pije . Ale keď dojdeš domov , tak to určite oslávime 😀

vranka nové fotky mám iba na Facebooku , lebo tu mám plné albumy , ale asi už jeden zruším a dám aj tu . Len to chvíľu potrvá , lebo tu treba zmenšovať fotky a do sa mi veľmi nechce . Ale sľubujem , že budú 😉

martiina
10. aug 2009

ahojte, po dlhej odmlke sa opäť hlásim 🙂
naši boli teraz týždeň na Slovensku, tak som bola u nich na novopostavenom aj keď nedokončenom dome, ale už sú tam presťahovaní. Ale v tej istej dedine mi býva aj babka a teta, takže tam máme taký hujerovský klan 😀 Ujo má na dvore tenisové kurty a bazén, takže hotová dovolenka. S malými sme si to užili super, až mi je ľúto že sme tam nezostali, len musíme ísť po doktoroch, na porodňu, neurológiu a aj ja musím ísť na preventívku na gyndu a pre výsledky na kožné. Fotky tiež pridávam len na facebook lebo tu mám plné albumy, ale posnažím sa tiež niečo zrušiť a pridať niečo novšie.
Moje deťúrence troška začali vystrájať, Laurike idú asi 4 zuby naraz, jeden už sa jej prerezal a ostatné už sú na rade a Markovi idú tiež dva, tak neviem ktorého mám skôr utešovať 😖
a vy kočky ako sa máte, ako si užívate leto? Je tu strašne veľa nových tehuliek, všetkým gratulujem a už strácam prehľad 😅
ja som sa ešte dávnejšie skúsila pridať aj do dvojičkova, ale tam som to vôbec nestíhala ani čítať a prehľad som vôbec nemala, taelli ty tam ešte chodíš?stíhaš? a čo deti už sedia, plazia sa?

nana77
10. aug 2009

kocky ahojky!
tak sem este raz smolknem odkaz na moje inzeraty, lebo ten predtym bol chybny. mozno niektoru nieco oslovi...
http://nana77.babybazar.sk/

hviezdickamaria
10. aug 2009

ahojte dievcata ja som tu uz pred casom par vetami prispela, no potom som dajak uz nemala cas ☹ no dnes som bola v rizikovej poradni a vie mi niekto vysvetlit , či je to velmi zle ak cakam jednovajecne dvojicky monoamniales monochoriales??? doktor ma tak vystrasil... ☹ ☹ ☹
a ja teraz o nicom inom nerozmyslam, len o tom, ze co ak sa nieco stane... ☹ ma s tym niektora z vas skusenosti? lebo na nete je o tom jedna veta...

mirinda10
10. aug 2009

hviezdickamaria aj ja cakam presne to co ty ale od nedele spinim tak som od dneska ostala doma aj mne dnes dotor povedal, ze to bude rizikove do konca
no hlavne musia sledovat ci jedno babo nerastie na ukor druheho takze pravidelne utz treba, no moc toho necitaj ja som citala s preplakala som jeden den a teraz uz necitam musim verit, ze su ok a ze sa im dari
no mozes mat bud dievcata alebo chlapcov, takze uz hladaj mena, si doma alebo chodis d prace

katka.ott
10. aug 2009

ahojte, dnes moja mamuš urobila malým čelenky na krstiny.
kuk https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

hviezdickamaria
10. aug 2009

ahoj mirinda
dakujem ze odpoved 🙂 ja nepracujem uz od zaciatku 3. mesiaca, som stale na PNke. a to vazne cakas presne to co ja? monoamniales monochoriales? lebo som citala ze to iba 1% jednovajecnych sa tak "podari", tak to je zaujimave... 🙂
no! ten na utz by som najradsej chodila kazdy tyzden, bo ja sa stale bojim ze nie je nieco v poriadku... viem ze to budu bud dvaja chlapci alebo dve dievcata 😅 juuuj uz aby boli na svete a nemusela som sa o nich tak bat... ☹ ja som od zaciatku ani raz nespinila, necitim ziadne problemy, vsetko je Ok aj doktor povedal, ze vyzeram velmi dobre... ja mam totiz aj problemy s krvou-hustu krv(picham si injekcie do brucha a este kopu hluposti k tomu beriem) a uz som aj raz potratila ... no je to hrozny pocit zit s tym ze sa kedykolvek moze nieco stat... asi treba fakt len na to nemysliet a uzivat si tehu... 😎 a bude vsetko dobre 😀 tak ti drzim palce mirinda, nech je vsetko OK a deticky aj ty priberajte 😀 😀 😀

sonia29
10. aug 2009

ahojte baby 😉 hviezdickamaria aj ostatné nové dvojtehulky gratulujem 😵 nestresuj sa, hlavne buď v pohode aby aj babatká boli 😉 a tvoj doktor ti to nevysvetlil čo to znamená?
ja som bola dnes u gyndošky, všetko v poriadku, vraj či je to môj krvný obraz, že je veľmi dobrý 😅 tak sa vytešujem 😵 a konečne už také teplá nie sú, to bol pre mňa zabijak 😝

hviezdickamaria
10. aug 2009

ahoj sonia 🙂 dakujem za privitanie. on mi povedal ze, "co cakame" 🙂 a ja som aj tusila co to znamena, len on povedal ze je to velmi rizikove a ja som nevedela co viac sa spytat... bola som tym dost zaskocena, a az ked som prisla domov, tak ma zacali napadat otazky 😅 ale uz som nasla toho na nete viac, tak som sa trosku viac upokojila 🙂 myslim ze som v pohode

blahozelam k vybornemu krvnemu obrazu 😀

minkak
10. aug 2009

Ahojte babulky 🙂
no mirinda veru 🙂 dnas som bola na tom sone v 30tt-vsetko mame v poriadku a uz sme aj videli!!!!!!!!tak sa moooooc tesime 😵

hviezdickamaria no veru tak ako pises,radsej na take ani nemysliet -vseto musi a bude v poriadku!!!!! 🙂

sonia Tebe to tiez uz pekne uteka 😵no super,ze mas vsetko v poriadku 🙂

mirinda10
11. aug 2009

minkak gratulujem k princeznam super tak teraz uz rozmyslat nad menom takze doma bude asi babinec ked uz doma jednu dievku mas tatko bude mat doma harem 😀 😀 inak aj u nas sme boli doma 3 baby a tatko bol ako pasa moc spokojny nikdy by nemenil aspon to tvrdil

taella
11. aug 2009

tak my stále zuba žiadneho , plazenie 😕 neviem čo sa pod tým rozumie , ale Oliver na brušku sa snaží , dvíha zadoček a odráža sa a pritom sa stále točí dokola a väčšinou cúva dozadu . Karolínka zaborí hlávku do zeme , ale zadok nedvíha a snaží sa posúvať , ale nejde jej to 😖 Karolínka sa ešte sama ani nepretáča z chrbta na bruško , zato Oliver keď je na chrbta , tak sa stále iba pretáča 😉 sedieť ešte nesedia 😒
a dvojičkovo nehrozí , chodím väčšinou do spoločného termínu a to kým dočítam , niečo prispejem , tak mám dosť .

lenkamt
11. aug 2009

ahojte 🙂

baby mali by sme sa spojiť, fakt sa to nedá stíhať dve témy a myslím si žeby sme si viac poradili keby sme boli spolu 😉

k veci - Hviezdickamaria - ja mám také isté vzácne dvojčiatka, tiež som sa bála toho transfúzneho syndrómu , ale nakoniec som sa bez komplikácii dogúľala až do 38tt a dievky mali 2940 a 2820g, gúľala by som sa aj dlhšie ale už som fakt nevládala a vyplakala som si cisársky 🙂
hlavne trvaj na častých kontrolách /sono/ či rastú rovnako 😉
dievčatká sme do 4m rozoznávali len podľa náušníc /každá iné očká/ s chalanmi neviem ako by sme to robili, no a dnes sa mi zdajú každá totálne iná 😀

tak sa tehuľky držkajte a mamičky rozmýšľajte o spojení tém 😉

minkak
11. aug 2009

mirinda dakujeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵
no veru z ocka bude kral 🙂 bude si kralovat ,ale vladnut budeme my 😀 😀 😀
no vsak to sa tesim,ze uz sa nam budu lahsie vyberat tie mena 😵
Krasny dnicek Vam prajem 😵

mirinda10
11. aug 2009

lenik to som potrebovala pocut a ked vidim tie dvoje nadherne princezne tak verim, viac a viac ze aj my to zvladneme aj ked ja budem mat o par mesiacov 40 rokov a nasi bobaci su vymodlene deticky, tie vahy mali super aj pre jedno babenko by to bolo akurat a nie pre jednovajecne ked ziju na jednej placente
ja som dva dni spinila a som doma a ako u teba ty si vobec nespinila nic nemala si ziadne potiaze? Pozeram, ze si z MT inak aj ja som rodacka z MT aj ked teraz uz 16 rokov zijem v BA ale rodicov a celu rodi mam tam. Chodila si k svojmu obvodnemu alebo na nejake rizikove oddelenie ja tiez budem trvat na castejsich utz ale asi az po 12tt to bude viac aktualne nie, ci uz aj teraz?
inak tehulky a maminy co mam robit uz 4 den mam silnu mgrenu nad lavym okom mi stale vystreluje bodava bolest, pijem vela vody ale to nepomaha, neviem ci to nemoze byt z toho ale prestala som pit kavu , dajte mi nejaku radu lieky nemozem tak beham doma s handrou na hlave ako indian

pozdravujem maminky a tehulky

katka.ott
11. aug 2009

ahojte dvojtehule a dvojmaminky 🙂

mirinda, ja keď som bola tehu a mala som migrénu, dala som si kávu. raz za čas nemôže uškodiť. prípadne zavrieť sa do brutálneho ticha a tmy a spať.
to som urobila včera večer a moje zlaté drobce pochopili, že mama nie je 100% tak zaspali o 9tej

eviska83
11. aug 2009

ahojte
Aj ja som skusala chvilu dvojickovo ,ale tiez som stracala prehlad- akosi je nas vela dvojmamin.
tehulky- drzim vsetkym palceky aby vsetko bolo ok- ono bude,len nestresovat.
Katka- kraaasne celenky- mas doma kocice
taela- natoc ako sa plazi- to musi byt teda pohlad a posli 🙂 🙂 🙂
Mauzi,pipka ,martinka,cherry- kdeze ste?????

lenkamt
11. aug 2009

Mirinda - špinila som okolo 8-10tt, ale len 3dni, ja som až do 14tt nevedela že budú dve 😀 potom to bol riadny šok 😅 inak nič, iba mi trošku tvrdlo brucho a brala som magnezium , no a skrátený krčok, ale to sme zvládli kľudovým režimom 😉 v nemocke som bola len tie posledné 2dni pred pôrodom a tom som si naozaj už vyprosila cisársky, lebo som už nevládala 😖 soná som si vybavovala sama v heliose a teda minula som tam riadny peniaz 😀 tu v mt sa totižto až do konca chodí iba k obvodnej takže mi to nemal kto kontrolovať 😉 tie kontroly stačia až po tom 26tt si myslím 😉
a odkiaľ z mt si???

mirinda10
11. aug 2009

lenka s pod amfika nasi byvaju oproti Hviezdoslavovmu parku, takze ta vobec nedrzali na rizikovom no ja som teraz spinila 2 dni a som v o 8tt ale ja asi budem mat rizikove aspon tak mi povdel moj obvodny lekar. Ja to viem od minuleho tyzdna to bol pech vkladali na 3 embria a ujalo sa jedno a to sa rozdelilo na prvom utz v 5tt bolo vidiet iba jedno srdiecko ale dva zltkove vacky ale DR bol ticho a objednal si ma opat a o tyzden boli 2 srdiecka 🙂
lenka a v heliose robia nejake specialne utz ja hladam nieco na prenatalnu diagnostiku v 11-13tt nakolko sa bojim ist na odber plodovej vody asi nemaju kazdy den pripad ako ja jednovajecne dvojky tak sa tomu chcem vyhnut a ist skor len neviem nic najst nasla som iba v KE ale 4,5 hod autom sa mi moc nehce ist a potom spat tak asi pojdem ak nenajdem nic blizsie do Brna tam som chodila aj IVF takze mi sme si nase dvojky vlastne doniesli z Brna
bola si vobec PN alebo si robila do materskej?

lenkamt
11. aug 2009

v heliose nerobia - iba normálne a 4d, tak to máš asi najlepšie to brno. afp ti vyjdú určite zle výsledky a odber plodovej vody pri jednovaječných neodporúčajú /asi sa im to tam zle triafa/ ale určite bude všetko ok 😉
ja som bola od 20tt na pn, ale na vlastnú žiadosť, lebo som nevládala 😅

ja som z ľadovne - tak to si budeš môcť prísť pre nejaké vecičky ak budeš mať princezničky 😀