Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
2. dec 2009

ahojte 🙂

Deny u Besyho si v dobrych rukach, on urcite vie co robi, takze sa nicoho neboj 😉

Baby znova som hladala nieco podlozene na temu ohrevu mlieka v mikrovlnke, nie len take keci ako si my tu kecame na fore, ale fakt nieco odborne podlozene, nazory lekarov atd. ... a vsade som nasla len to, ze nie je vhodny kvoli nerovnomernemu zohriatiu obsahu vo flasi. Snad ani jedna z nas nie je taka blba, aby dala babatku zohriatu flasku bez poriadneho premiesania 😀 Dokonca novsie typy mirovlniek maju uz zvlastnu funkciu na ohrev mlieka, takze mna ste nepresvedcili 😝
A Bibianka nemala som na mysli sterililitu, ale vonkajsie skodlive vplyvy prostredia ... presne ako pisala Deny, TV, mobily atd.

juliagregor
2. dec 2009

Malým mlieko v mikrovlnke neohrievam, dopredu mám vodu prevarenú a ohriatie na plyne je tuším rýchlejšie ako v ohrievačke. Kým si nachystám flašky vedla seba je to akurát. Staršiemu dávam krabicové mlieko rovno do fľaše a tomu v mikrovlnke ohrievam. Nikdy som nerozmýšľala prečo - jednoducho takto som si zvykla. Niekde som ale čítala, že odstriekané materské mlieko sa nesmie zohrievať v mikrovlnke, len vo vodnom kúpeli.
Dany Sunar nám stačí zhruba na 10 dní. Ale ja len dokrmujem, tak neviem koľko maminky míňajú. Mamina štvoričiek z Trenčianskych Teplíc mi však vravela, že mesačme minuli na mlieko 10000 Sk. 😲
Zo Sunarom som začala preto, lebo starší syn s ním tiež nemal problém. A dá sa zohnať lacnejšie v Čechách. Nutrilon si zase vozia kamošky z Maďarska a z Rakúska.

bibianka
2. dec 2009

Čo sa napr. píše o spracovaní biopotravín:

Oproti bežným potravinám na bioprodukty platia prísnejšie reguly: je zakázané pridávať éčka, umelé konzervačné látky, plnidlá, chemické farbivá a chemické ochucovadlá, umelé aromatické látky, umelé sladidlá a vitamíny syntetického pôvodu. Pri spracovaní sa nesmie používať ožarovanie, bielenie či mikrovlnný ohrev.

zukrik
2. dec 2009

Ahojte
Včera som mala hrozný den chalani len plakali a plakali,neviem čo im bolo ale od večera do večera boli hore a mali záchvaty plaču.Boli nakrmený prebalený odgrgnutý a ani bruška ich neboleli,mali ich mäkké a aj prdkali.Včera som im dala prvý krát Vigantol,lekárka mi ho predpísala ako vitamín 🙂 Povedala mi,že z toho to nemohli mať,asi mali len blbý den 😒 Dnes je to opak pfuj pfuj,aby som to nezariekla.V noci pekne spinkali,každé 3 hod.palkali,dokonca Palko vynechal jedno papanie a spinkal 6 hod. 😀 😀
Baby dávate drobcov na brušká,lebo ked papajú naraj,nemôžem ich dať odgrgnúť na raz,tak jedného dám vždy na bruško.A niekedy aj oboch 😀 Trochu sa hnevajú a hlavne Petko,ten na brušku moc nemusí.
Odkedy som prišla s pôrodnice,chalani stále kýchajú,je to normálne? Lekárka ich pozerala a nič im vraj nieje 😒
Inak ja dávam Lucku vodu a zohrievam ju v mikrovlnke a potom pridám sušené mliečko 😉

chruminka
2. dec 2009

ahoj Zukrik ja ich davam v noci ked sa krmime na brusko cez den len obcas,striedam to.V nemocke ich davali odgrgnut len na brusko.Tiez sa obcas jeduju,obcas zaspia....ale aspon si trosku cvicia aj svali a zda sa ze ich to dost aj unavy.
Potom ich mam v postielke v obyvacke a tam ich ukladam na bok,lebo dost grckaju.

katrinb
2. dec 2009

zukrik - mozem sa spytat..ty pouzovas monitor dychu u chalanov? Alebo ina maminka?

zukrik
2. dec 2009

Ahojte
Katrinb,ja mám monitory dychu Respinsense,pripnú sa o plienku a monitorujú vlastne 24 hod. denne.
Chrumi, teraz im dávam 60ml.mliečka ale v poslednej dobe sa budia o 2 hod.a sú hladný. Kolko im môžem dať
naviac? Môžem im dať 90 ml? Nie je to skoro? Majú 2t. a 2 dni.

deny32
2. dec 2009

Ahojte, my sme dnes boli na 3D+4D.. bol to tazky boj, chalani sa kopali navzajom, motali, zakryvali si tvaricky, ale podarilo sa aj niekolko celkom peknych zaberov 😵 😵 😵 bol to naozaj zazitok 🙂
Len ma dr. nepotesil, upozornil ma, ze sa mi skracuje krcok a teraz je len cca 1,8cm .. ze urychlene serklaz, alebo pesar... ☹ dufam ze do vianoc neporodim...

katrinb
2. dec 2009

deny. super, ze si spokojna s 3D....ja sa uz tiez velmi velmi tesim...a to vdaka tebe CMUK 😝

A s tym krckom je mi strasne luuuutooooo....joj, dufam, ze sa to da dokopy....len oddychuj co najviac prosim ta......

zukrik
2. dec 2009

Deny,teraz musíš vela oddychovať a hlavne ležať a ležať,aby si ešte vydržala.
Neboj,zvládneš to,len pekne oddychuj a šetri sa 😉

chruminka
2. dec 2009

zukrik kludne im sprav 90ml a uvidis kolko vypiju,alebo sprav 60ml im potom kazdemu dorob este 30ml,my sme skusali vselijako aj tak aj tak raz som im spravila 90ml a podla toho kolko vypili som im na dalsi krat spravila zasa len 60ml a niekedy sa stalo ze to jednej stacilo a druhej som musela chytro ist dorabat este 30ml.

loginka
2. dec 2009

deny, tak supni fotecky 🙂 , s tym krckom ma mrzi, tak prisne lezat, kedy ti to budu robit?
baby su tu take maminy co porodili cisarskym a kojili bez dokrmovania?

juliagregor
2. dec 2009

Deny ten krčok ma mrzí, serkláž robili kamoške a rodila v 38. týždni. Len pekne oddychuj. V Trenčíne už napr. serkláž nerobia, v Ilave bežne. Peasar tiež nedávajú ani v TN, ani v Ilave - vysoké riziko zápalu.
Loginka rodila som cisárskym v 35. týždni, kojila som od začiatku s výnimkou týždňa v nemocnici, keď sa chlapci opaľovali pod slniečkom. Dokrmovala som až od 3. mesiaca na noc.

loginka
2. dec 2009

julia a ten tyzden ako krmili chlapcov? treba si za ten cas odstriekavat?

inak dnes som citala v mama a ja, ze dvojca A byva dominantnejsie, je to pravda?

katrinb
2. dec 2009

deny- a napis aj vahy malinkych....

juliagregor
2. dec 2009

áno odstriekavala som každé 3 hodiny, mala som dosť mlieka, krmili ich iba mojim mliekom. Po pôrode sme boli v nemocnici 3 týždne, mala som šťastie, že som mohla byť s nimi, 1O dní som bola na pôrodnici a po´tom ešte na detskom, ale to sme len chodili krmiť.
Sú jednovaječní ale úplne rozdielne povahy. A-čko je väčší, kľudnejší, lenivý no ako chlap 😀 ale B - je šikovnejší a dokonca B-ečku furt robí zle. Je to takíý provokatér.

juliagregor
2. dec 2009

to obajaké iý ma mrzí ☹ 😎

deny32
2. dec 2009

Dakujem Vam za podporu, ste zlate... 😵 ja som uz asi prisla na pricinu, preco sa skratil... pockam na najblizsiu kontrolu, zatial budem pekne oddychovat.. teda, pokial sa da, musim si byvavit este tie predoperacne vysetrenia.

Katrin, neviem vahy, nevazil ich. Bolo to len a len o ich foteni, len ked ich "nahanal", tak si vsimol ten moj nestastny krcok.
Julia, viem, ze sa ot uz velmi nerobi a mam taky pocit, ze pokial ma vylieci z tych mojich vytokov, tak uz ma ani nebude moct zasit... ved uvidime, ako sa to vyvinie...

Fotky pridam, len manzel bral DVD do prace.. ked sa vrati, tak dam.. 🙂

juliagregor
2. dec 2009

Držím pästičky 🙂

deny32
2. dec 2009

Dakujeme vsetci traja 🙂

katrinb
2. dec 2009

julia - ty mas jednovajecnch chalanov? Aj ja cakam jednovajecne dvojicky...ale baby 🙂 A to asu fakt rozdielni? To mi je divne, ved by mali byt uuuplen rovanki...sranda. A kedy si ich rodila prosim ta?

Deny....myslis, ze to ta infekcia je za tym skratenim? No dufam, ze nie...

Zukrik - a vies mi povedat, kde si kupila tie monitory? Ja som pod takym nazvom take nenasla, zeby ich niekto predaval. Poznam len SNUZI - co sa daju pripnut na plienku...hmm

deny32
2. dec 2009

http://www.detske-chuvicky.cz/k/monitory-dechu-...
Katrin, to su asi najlacnejsie monitory snuzi, ktore sme zatial nasli.. dokonca lacnejsie ako v UK.
Myslim, ze za tym krckom je jednak ta infekcia, tvrdnutie brucha a mam pocit, ze aj orgazmus... dnes som na to narazila, pisal o tom jeden lekar. Ja trdlo som si myslela, ze staci vylucit len klasicky sex.. ale asi nie, ale vsetko.. orgazmus tym ze sposobuje stahy maternice ovplyvnuje aj krcok.
Trochu ma to aj ukludnilo, kedze mi to dnes fakt mohlo rapidne ovplyvnit 😉 som zvedava na najblizsiu kontrolu, ale zatial budem v klude oddychovat a postit 🙂

juliagregor
2. dec 2009

Katrin máš v pošte.

katrinb
2. dec 2009

deny, dikes......si zlato. no my postime od jula......hmmmmm....mne to hned od zaciatku zakazali...je to blbe....ale co neurobis pre babatka, ze 😎

Pekny vecer prajem

katrinb
2. dec 2009

deny, aj som nasla este tento snuza..len to je ten go....a tu som ho nasla najlacnejsi

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=70428&a...

Ja som si vsimla, ze ten snuza hallo je drahsi..no vies aky je medzi nimi dvoma rozdiel? Snazila som si citat o oboch informacie..ale sa mi zadju byt upne identicke....

deny32
2. dec 2009

Katrin, Snuza Hello ma vibracne.. takze ked dojde k zastaveniu dychania, vysle nejaku vibraciu na zacatie dychania...
Uz som dala fotky chalanov.. 🙂

katrinb
3. dec 2009

deny - tie fotky su super...aj ked, priznavam, v niektorych som bola stratena 😒 ze co je co..... 😀

juliagregor
3. dec 2009

deny chlani sú super, gulky sú jasné 😀 , dokonca som ich videla na jednom zábere spolu... 🙂 gratulujem, 3D/4D ultrazvuk je je krásny zážitok aj keď musím povedať, že je strašne drahý ☹ a využívajú to, že maminky pre svoje deti spravia všetko na svete. Deti sú momentálne najlepší podnik.
Monitory dychu som nemala, chlapci boli OK. Normálne Vám dievčence závidím, ja už mám chalanov veľkých, tak strašne rýchlo to utieklo... ☹

loginka
3. dec 2009

deny zlate 🙂
julie, ale coby ved este su mali, a teraz to s nimi mas urcite srandovnejsie 😉

juliagregor
3. dec 2009

No malí súa le už nie sú bábätká a moje posledné bábätká ☹
Ale sranda s nimi je to je pravda. Včera mi vyhádzali skriňu 😀 .