Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
12. mar 2010

jajka čo už s tebou, keby si bola tehu pred rokom, tak ti všeko nechám 😀
rovnaké veci ti odložím 😉 už mám len nejaké 80-ky...

a PN počas RD myslím nie je...ved maminy nemôžu byť choré 😠

jajka28
12. mar 2010

ty si 😎 hehe

nie myslím napr. po amnio je PN 14 dní a napr. ja by som PN mala mať dosť vysokú keďže som samoplatca nemocenského /maximum/ to len tak teoretikuš 😉

matelko1
12. mar 2010

ahojte prajem pekny den

maartinkaa
12. mar 2010

baby, prisiel mi phil kocik a je perfektny a chalanom sa tam paci 😉 a to pridsavne sedadlo je v takom sklone akoby sedel vo vajicku, som spokojna az nadmieru 🙂

juliagregor
12. mar 2010

ahojte
jajka čisto teoreticky neviem 😉 ale ked si platíš odvod mala by si dostať aj PN, opýtaj sa v paragrafoch alebo priamo na sociálke

matelko 🙂 aj tebe

maťka nech ti dobre slúži 😉

kablika
12. mar 2010

Ahojte maminy a tehulky,
boli sme na 3.sone, vsetko bolo OK, potvrdili nam chlapceka a dievcatko.
Len ma trochu zarazil vahovy rozdiel ( i ked moj muz tvrdil, ze sa mu zdalo, ze dr nemeral uplne presne...). Chlapcek mal cca 1200 g a dievcatko 1550g (co sa mi zda na 30tt+nieco nejako vela...).

Ake ste vy mali vahy, ak si to pamatate?

Gynekologicka, aj dr co sono robil povedali, ze je to uplne v poriadku, ze este sa moze rozdiel zmenit...ale ja som zostala z toho taka nejaka prekvapena. Na 2.sone, bol rozdiel velmi maly...

Dakujem, drzte sa

Katrinb - a este raz gratulujem!!! Dufam, ze aj mne sa podari takto pekne deticky kojit 😉

bibianka
12. mar 2010

Malá mala v 33.tt 1640g, malý 2240g, viem presne - vtedy sa narodili. Dnes je maloška ťažšia ako maloch 😀

bibianka
12. mar 2010

Katrin - dodatočne veľká gratulácia k dievčatkám, ste šikulky 🙂

tintin
12. mar 2010

ahojte ahojte, ako sa mate? u nas uz sneh zmizol, ha! 🙂 takze uz cakam na jar, pretoze moja bunda za chvilu praskne 😅
jajka drzim na pondelok palce.....aj ked moja sesternica bola tiez na genetike v Martine, nakoniec nechcela vediet vysledky a porodila zdraveho chlapceka...pro forma sa po jeho narodeni pytala na tie vysledky a mala ich zle 😠 takze fakt neviem co k tomu povedat..
dnes som si kupila taky velky kojaci vankus v babymarkete, uz sa mi zacina horsie spat, brusko je tazsie a tazsie...a mam pocit ze prasknem...za 4 dni sa mi zvacsilo o 2 cm!!!!!
a videla som dnes na zivo bumbleride cerveny s dvoma dievcatakami...som sa maminy povypytovala...tak je s nim spokojna, mala este 2008. a dievcatka sa tam v pohode zmestili...len ze ich po 4 mesiacoch uz do vaniciek nevmestila 😕
nam ma prist v pondelok, potom dam referencie.
majte sa krasne idem oddychovat 😉

alienka73
12. mar 2010

Ahojte
Jajka ja ti tiez zelam dobre vysledky na genetike, drzim silno palce! Kedy tam ides?

Tintin, ja som sa uz zmierila s tym, ze ani jarne bundy proste nezapnem. Uz nejdem kupovat novu, ked bude zima budem sediet asi doma a na kratke vzdialenosti pojdem rozopnuta. Zimnu mam este jednu vacsiu ale jarne su mi uz beznadejne male...Dufam, ze vhupneme v aprili rovno do leta 🙂 .

A pevne verim, ze do vaniciek sa mi dievcatka zmestia aj v 6mesiacoch. 😅 . Pri malom sme pri vybere kocika merali kazdu vanicku v predajni a nakoniec sa maly narodil s 2650gramami a stale je mensi ako podla tabuliek. Do sportovej casti siel az v 7mesiacoh lebo skor sa tam stracal 😕 .Ale je pravda, ze to uz bolo leto tak uvidime s dievcatkami.

chruminka
12. mar 2010

Tintin my mame tiez bmb 2008 ,som tiez velmi spokojna,prejdeme uplne vsetkymi klasickymi dverami a cudujem sa ze sa tej maminke nezmestili baby po 4 mes. do vaniciek,nase budu mat buduci tyzden 5 mes. a v pohode ich este vozim vo vanickach a nemam pocit ze by boli dake malinke (kuk fotky,este skusim hodit vo vanicke co som fotila) alexia ma 6000g a cca 65 cm a viktoria ma 6700g a cca 66cm.Zatial sa tam zmestia v pohode aj v overaloch a fusaku tiez bmb-flesovy aj teraz mi spia pod oknom vo vanickach.Kym sa neotepli a budu mi v kocari spavat tak ich tam necham.

juliagregor
12. mar 2010

ahojte,

požičiam deti na hodku, nechcete si to odskúšať 😀

alienka73
12. mar 2010

Chruminka, pekne dievcatka mas a kraaasne vyrastli 🙂 .
Chcem sa ta opytat, tu tasku co mas na kociku to asi nie je bmb?

alienka73
12. mar 2010

Este sa chcem opytat k vybavicke- vyuzili ste spaci vak prvy pol rok?

chruminka
12. mar 2010

alienka dakujeme,rastu rastu a papaju hlavne viktoria je taky papkacik ,alexia podla nalady raz papa vela inokedy vymysla klokta si s mliekom prska....
tasku mam u DM este stale ich maju aspon teda u nas,je dost velka aj cenovo v pohode a este tam bolo aj par vzoriek.

juliagregor
12. mar 2010

adka kým sa zmestili boli v peinkách a cca od 4 mesiacov v spacích vakoch.

ajka72
12. mar 2010

alienka ja som dávala do spacieho vaku cca od 3-4 mesiacov ale potom keď už sa začali stavať v postielke som im spací vak už nedávala

betelgeuze
12. mar 2010

Ahoj kablika,
my sme boli na sone pred 2 tyzdnami v 30tt a chlapec mal 1470 a dievcatko 1540. Lekar povedal, ze je to uplne v norme a ze sme symetricki. Ale takisto hovoril, ze tie vahy su len orientacne, lebo stacilo, aby sa posunul pri merani o mm a bude to ine.
Ja myslim, ze tie tvoje vahy su asi tiez v poriadku...

luciaf13
12. mar 2010

Julka tuto noc som nerodila 😉 zvlastne ale bola som taka unavena, ze ani neviem ci sa mi nieco snivalo, a rodit budem v BA- Ruzinov
Dior- no moje brusko je ako obdlznik 😎 pekne vytvarovane 🙂 vsak chlapci su v nom a tak mi trci riadne dopredu a radsej sa asi uz ani neodmeriam 😎 😎 😎 .Zatial mame na spinkanie jednu postielku ale chystame sa pomalicky dokupit aj druhu
Spacie vaky nemame a Jakubko mal ale prilis v nom nespaval, nelubilo sa mu, tak uvidime co dvojicky povedia 😀

A moj muzik s kamaratom prave dokoncuju detsky kutik v spalni 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jupi sa vytesujem, uz je to skoro na 100% hotove, namalovali stenu prestahovali nabytok, skratili postielku aby sa nam dve zmestili 😀 a uz len zajtra ked poriadne uschne stena tak nalepime bordurku a bude to hotovo!!! 😎 😎

luciaf13
12. mar 2010

a nasi drobci mali v 29tt. miery 1320g 1280g a doki hovoril, ze je to uplne v poriadku aj ked len orientacne 🙂

katrinb
12. mar 2010

🙂 mtelko - no kocky mi spinkaju pekne...KLOP KLOP . Kazde 3hodky sa zobudia uz aj same - v noci, cez den ich budim ja, alebo aj same su hore. Sa smejem, ze maju v brusku hodinky. Snazim sa udrzat sysem a rovnaky cas...pokial je to mozne, aby si zvykli. Mozno je to skoro, ale niekedy sa fakt zobudia po 3 hodinkach. A boli aj 2 noci, kedy pospali 5 hod. vkuse, ale inak medzi papanim spinkaju. To je hlavne, ze mozem si pospat aj ja...aj ked niekedy mi vyjde len menej nez hodka do dalsieho kojenia....ale zatial si myslim, ze je to OK. Rano sa budim celkom fajn vyspata.... A cez den sa snazim si schrupnut, aspon na apr minutiek. Zatial sa mi to dari. Doma nemusim nic robit, manzelik maka....tak to este vyuzivam, kym mozem.

A s tym prisatim je fakt skoda, zeti ich v nemocke nedali hned. Ja stale hovorim, ze keby mne ich nedali alebo by mali s taym problem, ktovie, ako by som s mlieckom dopadla. Teraz ich plne kojim...zatial mame dostatok.

Ja idem s malinkymi do poradne v pondelok, tiez som zvedava, kolko mi pribrali bambulky moje,

A tebe ako spinkaju cez noc a cez den? Ako stihas s nimi chodit von? Ja tym , ze kojim kazde 3 hod...nemam sancu sa teraz dostat niekam prec...lebo od zaciatku kojenia s prebalovanim, ak ich kojim osobitne - mam cas do dalsieho kojenia nie viac ako 1,5 hod. A menej, ak si niektora pyta pridavok...hm?

lucia - no zlaty tvoj muzicek 🙂 Krasne tt uz mas...

kablika - moje bambluky mali v 31 tt 1320 g a 1443 g. myslim si, ze tvoje maju vahy uplne OKI

bibianka - dakujem

chruminka
12. mar 2010

alienka nase nechceli byt v perinke,ale na noc sme ich davali do cca 5 tyz.potom isli rovno do spacich vakov a odvtedy pouzivame na noc len vaky,ja som strasne spokojna apon sa neodkopu a zatial neprotestuju

juliagregor
12. mar 2010

chruminka babulky sú zlaté a aj tá cica 🙂

alienka73
12. mar 2010

No nas bol najprv zakruteny len v deke a potom spaci vak az do 1 roka cca. Potom uz nechcel. Tak preto sa pytam ci aj ostatni vyuzili. Mne sa ten vak velmi paci, netreba prykryvat a neodkopu sa.

alienka73
12. mar 2010

pardon prikryvat 🙂

juliagregor
12. mar 2010

adka 😉

hlásim, že už sú aj malí chorí ☹ , preto som aj nešla von, lebo sa mi nezdali, mrnčali, len na ruky a už trochu teplotujeme ☹ a sople ani nestíham utierať ...

kablika krásne váhy 🙂 , vôbec sa nestresuj váhovým rozdielom, čakáš dvojvaječné dvojky a vôbec to nevadí a ani meranie nie je úplne presné

loginka
12. mar 2010

caves, znova mam rest si vas precitat 😒
nove informacie Laurinka uz ma skoro 3 a pol kila a Dominik 3350, prirastky vyse 300 gr za tyzden, bala som sa ze Dominik malo pribral pri tom grcani a slabom papani ale cuduj sa svete, je to ok
kuki nove fotecky, idem jest pa 🙂

juliagregor
12. mar 2010

loginka sú krásni... 🙂 🙂 🙂
ako sa ti kúpe v tom kýbliku?
si kočka 😉

fefferonka
12. mar 2010

ahojte dievcata! mam pocit, ze som tu po sto rokoch!

gratulujem katke ku krasnym slecnam! vela vela zdravicka prajem!! 🙂

tak uz je to za nami! ak si spominate, naposledy som pisala z nemocky, ze mam tie noziska strasne moc opuchnute a ze nic sa so mnou nedialo... tak som tak aj dopadla...

ale najprv: fesaci sa narodili 26.2., Petko, 46cm, 2200g a Patko, 48cm, 2400g. chvalabohu zdravucki a krasni, sekciu som mala 36+2.

kedze bol moj stav velmi vazny - preeklampsia ako z ucebnice, bola som v nemocnici takmer mesiac, deti cakali na mna, pisem az teraz, naozaj som si siahla na dno.
baby, bolo to hrozne 😒 nohy sa mi nafukli o viac ako 20cm, do nemocnice som isla v nohavickach velkost 40 a manzelova mamina mi tam niesla potom nohavicky velkost 48... oblicky mi nefungovali, vobec som necikala... tlak 150/100 (moj byval 90/60) a hrozila tromboza, dostala som injekcie na zriedenie krvi aj domov...
a aby toho nebolo malo, tak sa mi po sekcii 3 dni nafuklo brucho, bolest strasna, vnutorne krvacanie a hematom cez cele brucho, opatovne celkova narkoza a operacia... a aby toho nebolo malo, tak ked ma uz isli prepustat, tak skusili kontrolne sono a zistili zas hematom, takze namiesto domov, som isla na sal... nastastie toto robili uz len lokalne, dalsiu celkovu narkozu by som uz asi nezvladla... zaver je taky, ze hematom (10x7cm) je vsiaknuty do tkaniv, nic s tym nejde robit, treba pockat, kym sa vsetrebe. tak uz len dufam, ze bude dobre.

chlapci akokeby vedeli, ze mam problemy, su velmi poslusni a zlatunki, plne kojeni.

moooc vas vsetky zdravim, tehulkam prajem dalsie pohode tyzdne a maminkam zdravie a zdrave deticky.

juliagregor
12. mar 2010

fefferonka 🙂
ani nevieš aká som rada, že si sa ozvala 🙂
ale si si ozaj užila ☹
gratulujem k chlapcom a už bude iba dobre 😉