Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
22. mar 2010

Diky baby 🙂 .A celkovo si kolko pribrala Katrin?
Ja som dost teraz aj na sladke aj ked to potom zapijam vincentkou lebo ma pali zaha ale poobede si stale nejaku sladkost dam a nechcem to robit nech nemusim potom vela zhadzovat a ved to nie je ani zdrave 😲 .

Dior a aku 44ku? Ja mam vacsinou 56tky, nieco 50/56 a jedny body 47cky ale to som len dostala a su malicko mensie ako 56tky tak si myslim, ze ked budem mat malo malych veci tak dam 62jku ak sa v tom neutopia, tak len vyhrniem.No mam ovela viac 56tiek ako pri Matuskovi a on bol malicky a v pohode, aj ked je pravda, ze bol narodeny v zime.

katrinb
22. mar 2010

alienka - bozinku, vela som pribrala. 23 kg. Ale po porode som nechala v nemocke presne polovicu...a do dnesneho dna mam uz dole 14 kg. ALe zatial to neriesim...papam vela jogurtov a tvarohovych kremikov. Aby mali baby vapnik....ale idu kila dole...pomalicky a isto. Uvidim dokedy 😒

ajka72
22. mar 2010

alienka a mne sa dnes zdalo keď som ťa videla že si schudla od kedy som ťa videla naposledy myslím tak v tvári, ja som celkovo pribrala 16kg ale moje babuľky sice boli narodené v 38tt ale mali nižšiu porodnu hmotnosť a tie kila išli tak do pol roka dole teraz mi ostalo také 3-4 kg navyše ale nevadí mi to lebo pred tehotenstvom som bola dosť chudá a aspoň som sa vyplnila a poviem vám že keby som nejako chcela drasticky chudnuť nevládala by som fungovať pri dvojkách, predsa vstávať aj v noci i keď teraz je to len sporadické ale zo začiatku toho bolo dosť a vobec celý ten kolotoč okolo detí a tiež si doprajem sladké predsa len je z toho energia i keď to nejako nepreháňam, takže ak máš chuť na sladké telo si žiada a kľudne si alienka daj však ta jedna sladkosť za deň nie je zas tak niečo hrozné, skor by sa mi zišlo trochu pocvičiť aby svalstvo spevnelo, tiež som cvičila pred tehotenstvom a teraz sa mi už tiež žiada len ten čas si nájsť a niekoho k dvojkám 😅

alienka73
22. mar 2010

Ajka ale ja aj preto nechcem vela pribrat lebo sa nebudem vediet uz pohnut. Cim vacsie brucho tym horsie tak preto. A to este bude leto a musim davat pozor na krcove zily, mam nabeh...

ajka72
22. mar 2010

ono bruško ti bude stále rásť takže to pohnutie resp. nepohnutie pojde spolu s výškou tehotenstva a podľa mňa ty naozaj vyzeráš výborne na to že čakáš dvojky a budeš podľa mňa rásť hlavne do bruška ale nemyslím nejaké sadielko ale skor bábatká budu hlavne rásť a s nimi aj tvoje bruško

alienka73
22. mar 2010

No bodaj by si mala pravdu 🙂 . Pri malom sa mi tiez zdalo ze rastiem len do bruska a az po porode som si vsimla kde vsade som este narastla. 😀 Ale hlavne nech su zdrave ostatne je len druhorade no nie?

luciaf13
22. mar 2010

alienka ja som v 25tt mala +7kg 😉 ale naozaj najdolezitejsie je nech su deticky zdrave a my uz sa s tymi kilami nejako popasujeme 😉
a dakujem vsetkym za podporu 🙂

loginka
22. mar 2010

caves kocky, ja som stihla pribrat za 32tt 18 kil a teraz mam este plus 3 ako zlatu rezervu 🙂 a brucho mam samozrejme stale ako vankusik pre deti 🙂

nasi chodia teraz aj 3x vonku niekedy, je to super, aspon spia, poobede sa zvkneme hrat, hrazdicka, lehatko... a podvecer zvycajne zacinavelky plac, mame koliky - chudak Dominko je to hrozne, clovek ani nevie ako mu pomoct , na brusko, kvapky, dokonca aj cajik, rurka atd.

inak tuto noc som musela kojit naraz 2x, tak sa nacasovali 🙂

inak boli sme s tym pruhom (murka tusim spominala ze tiez maju) tak mame prelepovat ten pupocny, co je ale blbe, ze sa to nemoze umyvat a ani casto prelepovat, takze neviem akobudem kupat, lebo uz som chcela castejsie 😒

davame si kupit tie stolicky - drevene, co sa daju prerobit na stolcek, tak dufam, ze to bude dobre

ajka72
22. mar 2010

loginka my také máme kuk do albumu a som s nimi spokojná a neboli až tak strašne drahé 😉

juliagregor
22. mar 2010

ahojte,
dnes celý deň sme boli vonku, taká som unavená...
o 10 tej sme išli von, prišla kamoška, deti mi zaspali v kočíku, tak som ich do 13.30 vozila, najedli sme sa a o 15 tej pre Maťka do škôlky a do 17.30 vonku 😝

loginka ja mám tú klasiku drevenú a jednu s plutíkom a dávam ich oproti sebe a na pultíku sa hrajú spolu, ak ti smiem poradiť, skús nájsť takú, čo má popruhy..ja deti musím pripútavať remencami na chodenie....kamoška má drahú fabulu a sa jej začala trhať 😠 ale na druhej strane poruhy kúpiš za 5 Eur

dievčence ja som pribrala 9 kg a po pôrode 4 kg, zjedla by som koňa vola a dopovala som sa sladkým, aby som vládala 😎 😝

alienka73
22. mar 2010

My mame tiez fabulu a nas maly je divoch ale nastastie nie je ani roztrhana ani nic a to ze ho mozem pripnut, teda som ho pripinala lebo uz netreba tak to bolo na nezaplatenie. On by mi z nej urcite spadol. Mal daleko od kludneho dietata. 😅

lulu14
22. mar 2010

Ahojte mamicky dlho som sa neozvala ale stale vas citam a poucam sa Ja som teraz 29 tyzden citim sa celkom dobre brusko my rasie zo dna na den mam ho uz dost velke kazdy sa ma pyta ci uz idem rodit. Sem tam my zapuchaju ruky aj nosky ale striedanie studenej a teplej vody pomaha. Akurat co ma najviac stve ma teraz taky silnjesi vytok a svrbene mam kanesten masticku a ma;a som take cipky na vkladanie ale chvilku dobre dobre a teraz sa to zase vratilo. Dost my to zneprijemnuje zivot mate niektora pod. problem alebo mala ste? Do poradne idem teraz vo stvrtok tak som zvedava ako drobci podrastli na poslednej poradni mali 880 a 900 gramov to bolo v 26 tyzdni, vieme ze tam je chlapcek a druhe sa nechce za svet ukazat tak uvidime. Katrin s kocarikom si spokojna? V aprili si ho chcem objednat z internetu? zatial pa pa

alienka73
22. mar 2010

Lulu a ty ako zvladas Ninku s bruskom? Pomaha ti niekto?
So svrbenim ti neporadim, snad ostatne mamicky poradia nieco a snad ti to rychlo zmizne, musi to byt neprijemne. 😒

jennys
22. mar 2010

LULU, ja mám tiež také svrbenie, asi tak dva dni dozadu mi to začalo. Včera sa mi aj zdalo že je to lepšie ale dnes znova, tak som si na to dala Candibene čo mám doma. Aj keď som bola tehu s LUckou na začiatku som to mala a bola som aj u doktora a predpísal mi toto a ešte to mám doma tak som si to dala. Aj Canesten je dobrý. Neviem či mám s tým ísť k doktorovi, poradňu mám až po veľkej noci, skúsim si mazať a keď nepomôže tak budúci týždeň skočím na gyn. Ale vždy keď som niečo takéto mala aj mimo tehu sa mi párkrát stalo tak som si dávala Canesten a vždy mi to pekne prešlo.

juliagregor
22. mar 2010

ahojte,,,

https://www.youtube.com/watch?v=uHRyRCHuQ7g

- stačí prvá minúta

jennys
22. mar 2010

Tak tomu sa už hovorí rekord 🙂

murkaa
23. mar 2010

jej u nas vcera nebola elektrika, tak sme sa mm montoval v kuchyni,rozsirujeme priestor-cize prerabame kuch.linku a sedenie.

K vahe - ja som pribrala tiez 17 kg - rodila som 35tt.
K spaniu - Lucia my sme na tom boli tak isto. Az teraz sa mu dari celkom spat.
K manzelovi - Julia pekne si to napisala. Aj u nas to pri dvojkach tak zacalo fungovat. Nikdy by som si to nemyslela-okrem zehlenia. To zatial supluje svokra.

A novinka zajtra ideme dat prepichnut uska Danielke. Uz teraz ma to boli za nu - AUUUUUUUUUUU.

juliagregor
23. mar 2010

ahoj murkaa
danielku nech to nebolí a je to šup šup...
ideme k očnej na kontrolu,,,,

dobrá svokra 🙂

luciaf13
23. mar 2010

Ahojte 😀 dnes posledny dnik, co sme doma spolu len traja 😎 😎 😎

Julka no to je teda videjko 😲 to uz je sila

Murka nech to co najmenej boli to prepichnutie a pekne to mate doma podelene 😎 😎

Krasny dnik vsetkym prajem

gajana1
23. mar 2010

Ahojte 😉

Ja mam dnes poradňu tak idem lebo potom sa mi už nebude chcelo, ale ešte rozmyšľam čo mi treba dokupiť.
*Pekný deň

kablika
23. mar 2010

ahojte,

alienka - k vahe: ja som do 25tt pribrala 12kg, teraz v 32tt mam cca 16kg navyse - a ako to niektora z vas napisala, je asi jedno, kolko priberies, pretoze bursko pri 2 rastie riadne, takze koordinacia,pohybovanie sa, spanok.....

inak, mamicky, zas mam otazku 🙂
Akym sposobom ste rodili? Ak prirodzene vyuzili ste epidural? Ak sekciou - lokalne, alebo celkovo? Uz sa mi to krati a vcera mi dr v nemocke povedal, ze ked budu stale hlavou dole, tak pojdeme uplne v pohode na normalny porod...

matelko1
23. mar 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
davno som tu nebola a vidim,ze ake zmeny nastali,nova verzia.je to take cudne a neviem ci si zvyknem.
vcera sme boli s nozickami u ortopeda,tak vsetko ok.zajtra ideme na neurologiu.

luciaf13
23. mar 2010

gajana drzim palce na poradnu 😉

Kablika k porodu - ja som Jakubka rodila sekciou a mala som spinalku...a doteraz mi pri dvojkach dvaja doktori hovorili, ze ak budu spravne otoceni mozem rodit normalne. Ale v porodnici na poradni mi naposledy doktor povedal, ze nebudu riskovat a ukoncia to cisarskym. No a jeden drobec sa este aj otocil, takze urcite to bude cisarsky v mojom pripade a ak budem moct tak si urcite vyberiem spinalku 😎

murkaa
23. mar 2010

jennys, vitaj -okolo pupka som to palenie mala aj ja. Prvykrat som myslela, ze mi praskla koza- tak to stipalo.
Drevenu stolicku mame aj my a pouzivame doteraz so stolikom. Marek tam papa stale.
Ten pruh mame aj my prelepovat, ale potom tam ma cervene od leukoplastu. Uz som kupila aj taky specialny, lebo papierovy tiez drazdi.
Loginka - kolika u nas dennodenne - zacali sme s BIOAGIOU
A lucia drzim palce.
Maly placu-idem s nimi nieco robit

kablika
23. mar 2010

lucia - no prave ja som pocula viac nazorov typu, ze dr radsej dvojicky aj hlavickami dole "neriskuju", takze ja uz som sa pripravovala na sekciu a urcite spinal - chcem ich predsa vidiet!! Dr (a to je skuseny porodnik) vsak povedal, ze urcite by sme nerobili sekciu len kvoli tomu, ze su 2 - ak budu hlavickami dole. Povedal, ze budu mensie a preto sa mi budu rodit praveze lahsie.
Vsak uvidim - ako to bude pri tych poslednych vysetreniach.

luciaf13
23. mar 2010

Julka no ako u ocnej????

kablika no ved kazdy ma iny nazor a mne tiez vraveli, ze dvojky su mensie a tak ich lahsie porodim normalne ale kedze uz Kubino bol cisarskym a este su aj zle otoceni tak radsej takto........ale hlavne nech su OK

Gajana ako poradna???

Baby a drzim vam vsetkym palce a pevne nervy s tymi pruhmi u chlapcov, je to tazke a zvlast ked drobcovi nemozete nijako extra pomoct ☹ ☹ ☹ .......
a aj my mame tu drevenu rozkladaciu stolicku po Jakubkovi a sme spokojni, len dve take sa nam do kuchyne nebudu zmestit tak este neviem co vymyslime, pozerali sme tie v Ikee a daju sa lepsie skladovat tak mozno kupime tie.http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/... a daju sa k nim dokupit pultiky

deny32
23. mar 2010

Ahojte,
maminky, poradte... som uz na nervy.. mame brutalnu laktacvnu rizu... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
doteraz papkali cca 80 - 100 ml kazde 3-4 hod.. teraz si ledva vytoahnu po 25-30 po hodine a pol... citala som o tom vela ako to zvladnut, le n nikde ako s dvpojickami... sa to hovori s jednym, sakra...
jedneho ukludnujem a mojkam a druhy place... :((((
uz som ich skusila oklamat prevarenou Luckou, na chvilku zabralo... robim dobre????
Mam obavy, ze skoncime na prikrmovani UM... ☹
Ono to prislo tak nahle a zasobu v mrazaku mam len necelych 200ml....

K tym kilam... ja som nabrala do 32tt cca 15kg, po navrate z porodnice mi ostali 4...
ALE ked som bola v nemocke pri malych, tak som z nervou ZRALA keksiky a fornetty a pribrala som 4-5 kg.. dufam, ze to zastvim, problem bol ten, ze sm namali v baterke vahu a v teplakoch sa mi ti tak nezdalo... ale uz som sladkosti stopla,

Loginka, Samko ma tiez pupocny pruh, boli sme za chirurgii a nekazali mi prelepovat. Ale tiez som pocula, ze je dobre prelepit a Taella mi spominala, ze vraj dat na pupok pod leukoplast gombik, alebo mincu, aby sa tak nevytlacal. Este som to neskusala...

deny32
23. mar 2010

Sorry za preklepy, pisem jednou rukou, druhou drzim maleho.... aspon ze na chvilku teraz spinkaju, lebo ked placu tak uz placem s nimi... ☹

deny32
23. mar 2010

Katrin, Matelko.. krasne babatka mate... 😵 😵 😵
Katka, mate nadhherne zavinovacky 😉 ozaj, po kom su brunetky? Tatika ked som videla, tak mal siltovku.. su po nom?

loginka
23. mar 2010

deny, ja som si dala homeopatikum ricinus, myslim, ze pomohlo, zatial mame mliecka dost
drzim palce!
inak a co sa stane ak sa na vecer prikrmi UM? ja sa tomu nebudem az tak brutalne branit..zatial je to ok, ...aj ked to kojenie dost vycerpava, hlavne vecer, a ked malemu je pri tom zle a popritom reve 😠

inak ja skusam na tu koliku dat malemu aj feniklovy caj, neviem ci robim dobre, najprv sa mi zdalo, ze mu to trsku pomohlo, ale vcera ho to po vypiti totalne nastvalo a chcel hned jest 🙂 a potom strasne grgal
murka ja davam biogaiu, sab a masirujeme, cvicime