Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucija272
25. mar 2010

Julinka, takze myslis, ze sa nemam strachovat, ze sa jedno vyvija pomalsie? Lebo dost ma to zaskocilo :(

juliagregor
25. mar 2010

nie nemusíš a už si nepamätám jedno alebo dvojvaječné čakáš?

lucija272
25. mar 2010

Dvojvajecne...aj to ma na to nejaky vplyv?

juliagregor
25. mar 2010

áno má, tie treba sledovať trošku viac ako dvojvaječné, si OK a deti tiež 🙂 😉

http://varecha.pravda.sk/recepty/zemiakove-piro...
deti spia idem variť

katrinb
25. mar 2010

tehulkam gratulujem ku zisteniu pohlavii....je to super vediet, co cakate, ze?

lucija - ja si myslim, ze zatial sa neobavaj. Hlavne, ked doktorka povedala, ze je to OK....nerob si zbytocne stresy. Moje tiez neboli rovnake..mozno tak do 20 tt a potom mali stale iny rozdiel medzi sebou. A pri porode sa lisili len 50g. Tak sa nestresuj zbytocne a ver doktorom..ked povedali, ze je to OK....tak je to OK.

a ako napisala Julka....tak to je. Kazdy& lekar ti namera ine hodnoty. Ja som raz mala v nemocke namerane hodnoty a o tyzden neskor som bola u svojej doktorke a ona ich po tyzdni namerala mensie nez boli predtym...a predsa len babatka rastli a nie zmensovali sa 😉

Julka - mozes castejsie davat take super receptiky...manzelik mi navari zajtra..mnam. Ale bez cibulky....

A inak, LUCIAF sa mi ozvala. Zatial je este 3v1. Je v nemocke. Zajtra sa jej doktori vyjadria, co s nou. A kedy bude porod. Ale chlapci maju uz krasne vahy cca 2500 g a 2600 g. Vsetko je zatial OK a vsetky vas pozdravuje.

lucija272
25. mar 2010

Jej, dakujem Katrin aj Julka, ste ma ukludnili trosicku 🙂).
Ale tie vydejka a fotecky su nadherne, neviem sa vynadivat.
A mozem im kupit dake ruzove vecicky pre radost 🙂.

janulqa07
25. mar 2010

lucija blahozelam, budete mat doma prevahu 😀
mne povedali ze je rozdiel 4 dni a tiez som to nejako nemohla pochopit preco to tak je 😅

alienka73
25. mar 2010

Ahojte,
Lucka aj ja gratulujem ku dievcatkam a Jennys tebe ku chlapcom, u nas je to obratene, modre veci mozem popredavat a chystat pre dievcatka ruzove 🙂 .

Dior, je mi luto ze si v nemocke, presne toho sa obavam, no dufam, hlavne kvoli nasmu malemu.

Este k tym detskym kocikom aj nas maly miluje kociky, taky malicky ma aj doma a tiez je super kosacka ale aj furik, to ho tiez bralo min. rok. Po byte chodi aj s boxom na hracky ten je na kolieskach 🙂 .

lucija272
25. mar 2010

Dakujem dakujem 🙂

Akurat moj manzel, ked nam dnes potvrdili dve dievcatka mi oznamil, ze "nuz co, bude raz aj tretie" 🙂)
haha a doma mu postielku na stenu povesime 🙂))

dior
25. mar 2010

dakujem vam 😵 , dufam ze vydrzime co najdlhsie,podstivo lezim, len nic nema nakupene- iba objednane potreby,ale vecicky nic ☹

gratulujem k dievcatkam aj k chlapcekom 😵

inak vcera jedna baba hovorila-ze sa jej narodili deticky 1,5kg a 2,4kg no a uz su deti 5r a su rovnake, inak celkom rovnake vahy nebudu nikdy a tieto merania su len orientacne

ako ste kojili naraz dve deti?

lucija272
25. mar 2010

S tym kojenim to zaujima aj mna 🙂)) lebo ja si neviem predstavit, ako sa daju kojit dve deti naraz 🙂)

katrinb
25. mar 2010

da sa baby kojit naraz - chce to cvik a silnu volu...HIHI. Ja kojim aj naraz aj osobitne. Ak sa zobudia baby spolu...tak im dam papat śpolu. Ale vsimla som si, ze ak papkaju spolu...rychlejsie zaspavaju...asi sa navzajom ukludnuju....poznaju sa z bruska predsa 😉 😀 😉 😀

lucija272
25. mar 2010

Kartin a na to spolocne kojenie pouzivas ten speci vankus?
Ja by som tu proceduru asi potrebovala normalne vidiet 🙂)))))

katrinb
25. mar 2010

Ano ten vankus...ale amm dva a na kojenie pouzivam taky pevnejsi. V nemocnici mi to islo samej super, doma mam trochu problem, lebo v nemocke boli v klasickych perinkach...a doma su v zavinovackach...cize su labilnejsie. Ale da sa to...aj ked kym ich nalozim....na vankus...da mi to zabrat. A hlavne , kym sa obe prisaju....potom je to uz OKI. Neboj...hlavne si pozri na nete polohy a potom budes skusat...a ver, ze sa to lahko naucis. Treba hlavne chciet 😉

lucija272
25. mar 2010

Cize asi je dobre si ten vankus zaobstarat, co? Len su dost drahe :((

dior
25. mar 2010

katka ale ako si tam polozis druhu,ked mas v jednej ruke uz jednu 😕 -mohla by si nam to nahrat a ip poslat 😉 😵 😅

ajka72
25. mar 2010

katka keď ich kojíš naraz tak si vlastne jedna druhej pomáhaju pri tom aby tieklo mliečko všimni si keď jedna ťahá tak z druhého prsníka ti tiež tečie tak keď je tam druhá priložená tak môže len cicať, aspoň u mňa to tak fungovalo ale hádam je to tak u každej, a ano v perinkách klasických su pevnejšie ja som preto ich používala 3 mesiace ale my sme septembrové takže sme sa narodili do zimy ale pre ostatné maminy čo budu mať detičky až na jeseń môžem perinky len odporučať jednak je tam babatko istejšie a manipulácia s nimi je omnoho jednoduchšia 😉

katka.ott
25. mar 2010

ahojte,
lucija gratulujem k zistenym dievcatkam. ja som mala cele tehotenstvo zisteny rozdiel minimalne 4 dni a max. to bolo tusim 8 dni. pri kazdom USG to bolo ine. vahovo to bolo nejakych 50g a ked sa narodili mali 2750 a 2950g a 48 cm. a den pred porodom ked mi robili USG, tak odhadli obe cez 3000g.

kojenie oboch naraz je super, ja som tiez obcas robila 🙂 , samozrejme vankus je potrebny, ak nie je vankus, dobry je aj paplon (zrolujete).
ja som si obe dala co najblizsie k sebe, jednu dala na vankus a druhu rukou akosi polozila. chce to prax. na zaciatku mi pomahali, neskor nebolo treba.
ale nemala som to rada, lebo potom cely den boli nastavene na spolocne jedenie, hoci bola to uspora casu.

mala som vankus odtialto, nie jae az taky drahy 😉 http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/kojici-polst...

lucija272
25. mar 2010

Dakujem za link na vankus. Ja som ich uz kukala na nete ale vzdy som objavila taky za 60 eur, ale fakt je, ze vyzeral byt pevny.
No a s tymi rozdielmi vo velkosti, uvidime, co bude na dalsej poradni. Je asi pravda, ze sa to moze lisit.
A s tym kojenim, poklona pre vas, co dokazete si obe prilozit ked ste same 🙂)) bez pomoci inych...tak snad aj ja sa to raz naucim 🙂))

katka.ott
25. mar 2010

kuk fotky

jana
25. mar 2010

ahojte .. na kojenie sa aj ja tesim. Vcera mi dosiel vankus co som si objednala ale pravdu, neviem ako tam ulozim babetka. No bude to chciet asi prax.
katka.ott - to je fajn stranka, a tie ceny za vankuse su super, a pozeram ze aj matrace do postielok tam maju omnoho lacnejsie ako u nas. No idem popozerat,

jankaa15
25. mar 2010

babulky neviete ako luciaf13?

katrinb
25. mar 2010

jankaa - dnes som pisala...ze mi poslala sms. Ze je v nemocke, vsetko je OK....a ze zajtra jej doktori povedia, co dalej...

katrinb
25. mar 2010

a maminy - prosim o radu. Dnes mi Adelka pri prsniku zaspi po 10 min., co nikdy neroibla....ale to je jedno teraz. Dva dni bola nervoznejsia, mozno teraz dospava. Pisem preto, lebo dnes uz 4x sa stalo, ze pri papani ako zaspala neprehltla mliecko a normalne sa mi zacala dusit...az jej zmodreli pery....boze. Stresy mam dnes ...a to sa mi stalo uz 4x. steze je mmdoma...ja som totalne mimo uz z toho. Stavalo sa to aj vam? Ake polohy odporucate, aby zacala co najskor dychat? Asi buchanie po chrbatiku velmi nepomoze. Ja som v takom strese z toho este teraz.....

ajka72
25. mar 2010

juj katka to sa mi nestalo možno julka pomôže prípadne napíš annag

juliagregor
25. mar 2010

katka nestalo sa mi,,,vytiahnuť z perinky, prehodiť cez plece a čakať na odgrgnutie...
ked sa ti dusí prelomiť hlavičkou Dole a medzi lopatkami buchnúť jemne dlaňou a odporúčam ísť na vyšetrenie k dr.

jennys
25. mar 2010

KATKA a ktorý z tých vankúšov máš ty? Aký je asi veľký a široký? Tiež sa mi nezdá drahý, inde som videla o dosť drahšie. Ale ak by bol tento dobrý tak by som ho radšej kúpila, lebo cena je v pohode, ide mi aj o kvalitu.
KATRIN ani mne sa nič podobné nestalo. LUcka mi tiež pri kojení bežne zaspávala ale toto som ešte nepočula. Skús sa spýtať doktorky na to.

katka.ott
25. mar 2010

katrinb, prevratit na brusko a buchat po chrbatiku medzi lopatkami

jennys vankuse su tusim rovnake, su pevne, v tehotenstve som ho pouzivala v spanku - davala som si ho medzi nohy 😀 .
ked som kojila obidve naraz, tak som mala este okolo vankuse

ja mam tento:

neskor sa v nom sedavali male, teraz sa s nim mojkaju 😵

katrinb
25. mar 2010

no ved to, aj mne bezne zaspavala..no dnes je to horor...ufff

juliagregor
25. mar 2010

v nemocke som ich dávala na kojaci vankúš, ked neodrgli a boli aj monitore, vankúš strasieš do strdeu spojíš a malú vlastne dáš do stredu musí mať voľné hrdlo, skoro hlavičku dozadu, vyzerá to trošku strašidelne ale hlavičku má tak, aby mala voľné dýchacie cesty...

kojila som naraz, vankúš som nemala, sadla do stredu postele, deti dala blízko seba..dala na kolená podušku, jedno dala na prso, podložila som ho vankúšom, druhé dala na prso podložila vankúšom a bolo 😉