Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

medinila
12. apr 2010

Juliagregor
Jem normalne,ani menej a asi ani nie viac.Pravda je,že do konca marca som chodila este do prace(12 až 13 hod v robote)stala som na nohách a stále bola v pohybe.Teraz som na PN-ke, takže budem viac lehoniť.Možno sa to na mňa začne lepiť 😵
Janulqa07 nie si v tom sama, ja tiež ešte nemám nič pripravené 😉 doteraz som chodila do práce,tak nebol čas na flákanie sa po obchodoch, ale ako vidím najvyšší čas začať........ 🙂 🙂 🙂

luciaf13
12. apr 2010

pridavam moje miery tesne pred porodom obvod pasa 120cm 😀 a na vahe +19,5kg 😝 😝 😝 V porodnici ostalo 10kg a teraz sa tie ostatne pekne pomalicky supu dole 😉 a ja som mala vsetky vecicky nachystane cca v 30-32tt. a dobre som spravila, pretoze potom som uz absolutne nic nevladala robit 😀 😀
paaa a drzim vsetkym tehulkam palceky

tintin
12. apr 2010

tak fajn luci...som si myslela, ze to dotiahnes na 120 cm 😀 ja mam momentalne 109 cm 😠 a +12kg. tak to kaslem. mozem robit cokolvek, proste priberiem..presne ako moja mamina. fuuu a ze niekto ma len +4/5 kg...tak to vam baby v dobrom zavidim! vecer zacali byt babatka nejake divoke v brusku, idem si lahnut, neda sa to vydrzat.

jennys
12. apr 2010

LUCI tak to ti bruško tak často netvrdne, ale dobré je dávať si magnézium. Mne tiež tvrdne a určite viackrát za deň ako tebe ale pri Lucke mi tvrdlo veľmi často, už mi aj hrozilo že pôjdem do nemocnice, potom sa to našťastie zredukovalo. Takže ja osobne s tým mám skúsenosti. A na chrbte sa ležať v tehu nemá asi od štvrtého piateho mesiaca. Najlepšie na boku a to na ľavom. Čítala som to z viacerých zdrojov. A doktora sa spýtaj, teda povedz mu o tom.
GAJANA gratulujem aj ja!!!!! 🙂 Naozaj krásne miery bábätiek, tiež by som si priala to dotiahnuť aspoň tak ako ty. Tak dúfam, že to naši drobci vydržia, predčasný pôrod je hádam moja jediná nočná mora. Ale doktor povedal na sone že keby som vydržala do toho 34tt tak je to už v pohode. Tak hádam mal pravdu ale ja si myslím, že ten 37tt a potom si možno vydýchnem. Aj keď na to nemyslím, teda sa snažím.

No s tými mierami čo ste písali tak ja som mala pred týždňom 90 a pribrala som +8kg, ale inak každý týždeň mi vychádza že priberiem kilo. A veci už mám pripravené, teda oblečenie. Ale komplet chcem mať všetko už do 30tt. Pri Lucke som nemala nič len kočík, teraz neviem čo môžem čakať takže musí byť všetko nachystané pre istotu. Manžel robí skriňu s prebaľovacím pultom do druhej detskej tak sa teším, ale čo je v tej izbe prachu, budem upratovať celý týždeň pri mojom terajšom tempe.

lucia.kl
13. apr 2010

tintin - sladká voda chutila 🙂 mali sme ju chladenú a okyslenú takže sa to dalo vypiť,len to dvojhodinové čakanie bolo na ....... už som nevedela ako si mám sadnuť, keďže zakazali akukolvek aktivitu ☹
keď rozoberáte priberanie, taj ja mám obvod brucha okolo 100cm a pribrala som 11kg . ale už začínam fuňeť ako ježko a manžel mi musí pomáhať do schodov 🙂 včera mi dokonca musel zaviazať topánky lebo ja som sanevládala cez to brucho zohnúť.

alienka73
13. apr 2010

Lucia.kl tak ja mam uz asi mesiac take topanky co su na suchy zips na boku ale aj tak mi ich casto zapina muz 😀 . Ja to dokazem ked musim, ze nikto nie je na pomoc ale nie je to ktovie co.
A s tym vysetrenim cukru. No neviem. Pri malom ked som na to bola tak po prvom odpichnuti sme sadli do auta a sli sme pozriet radiatory do jednej predajne, cize nejaka aktivita tam bola a vysledok bol v poriadku. Neprehanaju to? Inac sa tiez bojim toho, ze tam nebudem vediet sediet. Ved dve hodiny sediet na jednom mieste to teraz doma nevydrzim. 😒

matelko1
13. apr 2010

ahojte.prajem pekny den,aj napriek dazdivemu pocasiu 🙂

fefferonka
13. apr 2010

aj ja tebe 🙂 aj ked s tym pocasim mas pravdu 😒 napriek tomu sa chystam deti vyvencit.

maminky dvojiciek, prosim radu - v com mavate deticky v obyvacke, v kuchyni (tam, kde sa zdrzujete)? poradite nejaku ohradku? viem, ze je toho na nete vela, ale uvitam aj vasu skusenost, hlavne, ked su dvaja... vdaka.

murkaa
13. apr 2010

fefferonka, moji drobci zhacali vnimat, tak ich mam v tych hojdacich kresielkach a nosim si ich aj do kuchyne a ked okolo nich beham sa im prihovaram a oni sa vyskieraju - zatial. Neskor asi ohradka? :/

matelko1
13. apr 2010

feferonka moji chlapci su v prenosnej postielke-segra mi dala.ked som ju nemala,tak som postielku stale prenasala z izby do izby,podla toho kde som sa zdrziavala-je na kolieskach,takze som nemala problem a my prahy nemame....

my uz len raz v noci vstavame,takze s manzelom sme pomerne vyspati.vcera som konecne bola na kontrole u zenskeho po porode-najvyssi cas.kramy som uz mala,po 2 mes.som ich dostala,takze aj vyter mi brala na cytologiu.

ell
13. apr 2010

Ahojte 😉 Chcela som sa opytat ci ste tu niektora rodili dvojicky aj prirodzene alebo vsetky ste sli sekciou??? U mna to vyzera na prirodzene zatial kedze mali su dole hlavou.
Jaaaj a vidim ze sa bavite o kilach, ja mam +11.... 😝

katrinb
13. apr 2010

fefferonka - no ten prud mliecka je asi rovnaky, ked ich kojim osobitne. Ale viem si ich lepsie odsledovat a hlavne viem ich dat na lepsiu polohu. Ked ich kojim spolu, tak halvicku maju jedna naboku a jedna rovno a tym padom nestiha prehltat...

adjka - no my ich kupene, najprv jednu, a ked je hotova, idem ju hned kojit a druhu uz riesi manzel sam. Prvu kupem ja a potom uz manzel dokonci a poupratuje. A potom kojim druhu hned. Ked som ich kojila spolu, tak ked sme jednu okupali, tak ta prva cakala na tu druhu.

lulu14
13. apr 2010

Ahoj Ell pozeram ze mame priblizne rovnaky termin porodu ja mam 6.6 som 33 tyzden a tiez su babetka obidve dole hlavickou ale idem rodit do Ba a myslim ze budem rodit urcite cisarskym rodi ma moja krstna a aj pri malej som mala cisarsky tak terz bude asi urcite teda aspon dufam moc by som nechcela rodit prirodzene nejako sa toho bojim. Ja cakam chlapceka a dievcatko. A odkial si? A kam ides rodit?

lulu14
13. apr 2010

Aha akurat citam ze byvas v Bruseli to je od Noveho Mesta trosku daleko. Ako dlho tam zijes?

murkaa
13. apr 2010

ell, ja som rodila prirodzene - som uz pisala na strankach predtym
my kupeme tak, ze jedneho okupem - odoovzdam manz. on oblieka a ja kupem druhe a obliekam, potom krmimi naraz , ale len ked su kludny, ked nie tak osobitne
a ozaj - cestovnu postielku mam aj ja - zabudla som

lucija272
13. apr 2010

Baby,kolko dek mate alebo pouzivate pre babatka/pri babatkach? dve do kocika a treba aj na zakrytie do postielky? Resp. cim zakryvat letne deticky?

ell
13. apr 2010

Lulu ahoj 🙂 no super to sme fakt skoro na rovnako. Aj ked moji idu von najneskor 26.maja ak teda neporodim nahodou este skor co dufam ze nie 😝 Ja sa nejak porodu nebojim, asi to bude tym ze neviem do coho idem 😀 Inak som z BA ale rodit budem tu v belgicku.
Ty si kolko pribrala?
Murkaa kuknem predosle stranky 😉

adjka
13. apr 2010

ahojte, prosim prosim o radu, tie ktore viete, keby ste sa mali rozhodnut pri dvojickach ci ist rodit normalne alebo cisarakom, co by ste si vybrali alebo pripadne je tu niekto kto mal aj aj a ze by vedel porovnat?

alienka73
13. apr 2010

Ahojte, chcem sa opytat tie co davate babatka do cestovnej postielky tak mate aj polohu hore ako v normalnej postielke? Lebo aj my mame cestovnu postielku ale ta je akokeby uplne na zemi tak to sa bojim aby tam nenachladli.

A kde kupete deticky? V kupelni vo vanickach alebo na stole alebo na tych stojanoch? My budeme asi zo zaciatku kupat na stole. Chceli sme kupit stojan ale mam pocit ze mozno aj nas maly by ho mohol nechtiac prevrhnut tak asi radsej na stole.Bude to pri nom asi bezpecnejsie. Maleho sme tiez do nejakeho casu kupali na stole az ked zacal velmi spliechat a voda bola po celej kuchyni tak sme presli do kupelne do vane.
A osvedcili sa vam tie sedatka do vane, pre vacsia babatka co uz sedia?

juliagregor
13. apr 2010

adjka večer napíšem o pôrodoch, rozoberali sme to tu okolo Vianoc...je mi jasné, že to hladať nebudeš, ale niekedy sa oplatí čítať aj dozadu... 🙂

adka ja som dla normálne do postieľky deku a ešte aj matrac, ale používala som ju viac menej až ked boli veľkí a potrebovala som ich na chvíľku upratať...

na kupanie mám taký vozík, odfotím to a dám to tu, je to na kolečkách a do vnútra sa vmestí celá vanička (veľká, v takej sme sa aj my kupali), veľkosťou je to normálny hlboký kočík, bolo to super, nemusela som sa zohýbať, tie vaničky s pultíkmi su strašne malé...

lulu14
13. apr 2010

Ell ja som pribrala doteraz 7 kilov co my nikto nechce verit ale aj tak dobre lebo som mala dobry zaklad takze viac nepotrebujem. Aj ja budem rodit urcite nejako v maji v sobotu sa asi dozviem presne kedy potom dam vediet. A preco budes rodit v Belgicku ked tam nebyvas? A inac ako sa citis? Ja uz brusko dobre citim pripadam si ako velryba taka 160 cm vysoka. A ma ako keby taku svalovicu medzi nohami ako keby som tyzden v kuse sexovala. Uplne uzsne.

jajka28
13. apr 2010

babenky ja čítam čítam...

no a rátam každý deň nech to ubieha, už začínam funeť a to som sa pred dvoma týždňami pýtala dr. či som neprbrala málinko on na to že uplne stačí do konca tehu pri dvojkách 16 kg 😅

ja som mala dlho len plus 4-5 kg zozačiatku -2 kg prvé tri mesiace, ale teraz kukám na váhu a už mám 62,2 čo je plus 7 kg a je to cítiť /bruško mám teraz 93 cm a prvý krát som si ho zmerala až teraz/

občas už ma aj záha páli a keď sedím dlhšie tak lapám občas po dychu...uf

buchtulka
13. apr 2010

ahojte maminky,taktiez cakam dvojicky,doma mam 15 mesacnu dcerku,a uz teraz mem obavu ako to vsetko zvladnem.je tu neaka mamina co ma tiez doma takeho drobca.rada by som vedela ako ste zvladali tehotenstvo a potom vsetko to okolo.dakujem

ell
13. apr 2010

Lulu byvam v belgicku ale som povodne z BA 😉 hmm tak 7 kil to je fakt malinko ..super aspon nebudes vela zhadzovat potom 🙂 ja sa tiez citim ako velryba, zle sa mi dycha, bolia ma krize, zle sa mi spi ale co uz...s tym uz len asi vydrzat 😀 ale zatial aspon nejak neopucham

petrus29
13. apr 2010

Buchtulka aj ja mam dcerku ktora ma rok aj tri mesiace hihi aka nahoda..Ja som v 9tt asi tak plus minus jeden tyzden dr.mi to urci naisto na buduci tyzden..
Celkom sa to da vydrzat,nevolnosti mam cely den no ved aj to raz ustupi 😒
A moje slniecko je dobrucke ako keby vedela ze musi posluchat 🙂
Robim v domacnosti vsetko az na to ze v slimacej rychlosti 🙂 ale ved sa netreba prepinat 🙂

luciaf13
14. apr 2010

buchtulka aj my mame doma uz tri deticky 😎 😎 co ti budem hovorit, koniec tehu bol hrozny, nic som nevladala a tak Jakubka povacsinou varovali babky bud u nas alebo ho manzel odviezol ku nim. Ale teraz po porode je vsetko uz lepsie, mozem sa pohybovat inak ako slimacim tempom, nefunim a vladzem 😀 😀 😀 takze je to omnoho lepsie. Aj ked zase pribudla starostlivost o dvoch drobcekov a tak sa uz musi nasa pozornost spravodlivo rozdelovat medzi tri deticky 😉neboj zvladnes to a tak isto aj ostatne tehulky, drzim palceky

Julka a tebe dnes prijemne ucenie prajem 😎

alienka73
14. apr 2010

Buchtulka aj mna to caka, a tiez sa obavam aj ked moj drobec je vacsi uz bude mat dva a pol roka za chvilu.

Luciaf a tvoj Jakubko ide kedy do skolky?

alienka73
14. apr 2010

Priznavam, ze uz sa nedokazem velmi postarat, brusko tazi , tak mam na doobedie opatrovatelku, lebo babky nefunguju. 😒