Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

maria30
18. máj 2010

matelko1- nie.. asi som to zle napísala... ja už mám dve deti.. a to druhé som rodila pred 10-timi rokmi. Preto som písala, že je to iné ako čakať jedno bábo a po toľkých rokoch a že sa cítim akoby som bola tehotná prvý krát, lebo pri prvých dvoch som sa cítila úplne inak. 🙂
to je super, že po takom dlhom čakaní máš také krásne dve detičky 🙂

matelko1
18. máj 2010

tak to som fakt zle pochopila.tak to vies teda porovnat obidve tehu.
veru po takom dlhom cakani- 😵 ...ale teraz mi to panbozko vynahradil 🙂 hned naraz dve 🙂

maria30
18. máj 2010

matelko1- to je fakt super 🙂 a Ťa obdivujem, ako píšeš, že všetko zvládaš 😉 .. ja mám síce dve -10 a 11ročné deti, ale trochu sa obávam toho ako budem zvládať dve naraz 😒

juliagregor
18. máj 2010

ahojte,
ja trošku zamachrujem 😎 , pribrala som 9 kg, chlapci mali 2200 a 2000, z pôrodnice som išla 50 kg a do mesiaca som mala 6 kg naviac....dobehla som 😀

matelko nejaký divný neurológ, bud majú nejaký problém alebo nie...Ajko mal mierny hypertonický syndrom čiže, preventívne Vojtovka na odstránenie...
ved on musí vidieť či dieťa má normálny svalový tonus alebo nie...rehabilitačný len určuje aké cviky cvičiť....
mňa takýto prístup vytáča,....načo ich trápiť, ked netreba 🙄

juliagregor
18. máj 2010

maria gratulujem 😉
budeš mať pomocníkov, a ako zareagovali staršie deti?

maria30
18. máj 2010

juliagregor- ďakujem 🙂 obe sa veľmi tešia... prvý deň, ako sme im to s mm oznámili, že budeme mať dve bábätká, tak syn mi otvoril dvere na aute, že aby som sa nenamáhala.. 😀 zlatí sú obaja... staršia počíta mesiace, koľko ešte chýba do pôrodu.. sa ešte napočíta 😀

katrinb
18. máj 2010

alienka - na tej spolocnej fotke somna schodiku 😀 😀 😀

matelko - no uvidime ake vahy....ale zatial co doma vazime, tak mali dievcata rozdiel aj 20 g , aj 80 g medzi sebou, ale vcerfa uz malli 250 g...Vivienka mi pribera ovela rychlejsie...je to ale normalne, ze? do poradne chodime raz za mesiac...aspon doteraz sme tak chodili...a uz som bola aj sama...no mokra som sla odtial...jednu vyzliect, obliect, prebalit a druhe kolo...a doktorka len nieco hovorila, ja som sa pytala...a polku veci som zabudla, co hovorila.... ☹ No neva, dufam, ze terAZ BUDEM viac sustredenejsiaaa... Esteze moja doktorka je na prizemi.....inak by som si sama asi neporadila s kociarom
A ano, som sama....a zvykla som si..niekedy je to na nic..ked placu obe, resp. jedna chce papt a druha medzitym sa ozyva tiez...tak vtedy mi je nanic z toho...ale nezmenim to

maria - vitaj...a drz sa. 10 rokov je hodne dlha doba..to mas fakt ako prve
😉 Ale zvladnes to, ver tomu..a bude dobre

maria30
18. máj 2010

katrinb- 🙂 ďakujem za povzbudenie

juliagregor
18. máj 2010

katka schodík...zapamätám si... 😉
a ste zlaté....na poradňu som chodila s mm, alebo po jednom, ked sa inak nedalo...a tiež mokrá, obliecť, vyzliecť a nikdy som nepamätala váhy a ani cm 😝

maria a trošku indiskrétna otázka, plánovali ste mimi, ale sa zadarilo? nemusíš odpovedať... 😉

katrinb
18. máj 2010

Juli - mne vahy a cm pise do knizky...esteze tak 😉

matelko1
18. máj 2010

juli aj mna vytaca taky pristup.este sa mi ani do oci nedival ked som sa ho pytala,ze kde je problem a on,ze zidny nieje,ale preventivne aby sme tam sli,ze cvicenie neuskodi.
do poradne chodim s mm.nasa dr.je na poschodi,v podkrovi,takze sama tam nemam sancu vyjst.ja vzdy pocuvam,sama ich davam na vahu.to je znama dr.mamina kamaratka 🙂 .dnes sa nevedela vynadivat na chlapcov.aj s nimi cvicila a sami sa uz dvihaju,hlavicku krasne drzia.super.tesim sa.

katrin a pri jednov.dvojcatach je to normalne,ze je medzi nimi vahovy rozdiel.nikdy nebudu mat rovnako.pri dvojvajec.je to ine-tam moze byt aj rovnaka vaha.

juliagregor
18. máj 2010

naši majú rozdiel skoro kilo ....

matelko aj ja by som išla na rehabku a nech ti dr. vysvetlí...ved vojtovka nie je príjemná ani pre deti ani pre rodičov, ked je problém treba cvičiť, veľmi rýchlo vidieť výsledky ale toto sa mi zdá zbytočné a dr. si len kryje chrbát

juliagregor
18. máj 2010

boli sme u kamošky na návšteve, mám ju v albume, boli sme spolu pupkaté...ona rodila 38 deti cez 3 kg, naši sú predčasníci a skoro ich už dobehli...na rukách je jeden z chlapcov dvojičiek...
bývajú na ulici, kde sú tri domy a v dvoch sú dvojičky 😀

katrinb
18. máj 2010

juli - no vidis..chalani su sikovni.....

juliagregor
18. máj 2010

katka bábiky sú na spapanie, fotky na fb sú krásne 🙂

medinila
18. máj 2010

Caute
vitajte nové dvojtehulky

dnes som bola na ultrazvuku.Jedno drobátko má 1284g a druhé drobátko 1269g.Moje brucho má 99 cm a váha +8,5kg

uaauuu Katrinb,ved ty ani nevyzeráš že by si bola po pôrode...... Ako to tu tak čítam,tak dvojmaminám tie kilá idú dole sami 😉

medinila
18. máj 2010

...no a pokožka na bruchu je zatial v pohode.......len.....mala som piercing nad pupkom a teraz tam mám z toho takú tmavú mahuľu. Vyzerá to dosť strašidelne,ako podliatina. Dúfam,že sa to dá po porode nejako doporiadku. Inak si neviem predstaviť babenky čo majú tetovanie na bruchu a sú tehotné......

katrinb
18. máj 2010

julka - dakujem este raz.....veeelmi to potesi. A ja som myslela, ze ajtu som dala take iste...ale asi nie....tie smejkovske tu ulozim, aby aj baby videli

dior - aj ja som mala piercing a fakt to vyzeralo hrozne....ono ale teraz je to lespie...ale ta dierka je stale taka natiahnuta....uz som si chcela dat piercing spat...aby som si opat zvykala....no ked som si ho dala do liehu (kedze som ho dlho nemala)...normalne sa mi rozpadol a to som ho mala v bruchu 5 rokov....musim si kupit novy

alienka73
18. máj 2010

Katka male su zlatucke 😉 . Kraaasne sa smejkaju 🙂 .

Ja nemam v pupku nic zato je taky tmavy ze az. Pri malom som mala len tu ciaru a nic ine a teraz zasa ciara skoro ani nie je ale ten tmavy pupok je riadne vyrazny.

manka76
18. máj 2010

tintin dobre som sa merala.aj ked som sa doteraz nemerala ani raz len ma tu zaujali tie vase miery 😉 tak som neodolala 🙂

juliagregor
18. máj 2010

ahojte,
feferonka ako dnes poradňa?

fefferonka
18. máj 2010

ahojte!

juli, ideme az 3.6., som sa poplietla v papieroch a stresovala s poradnou. inak, aj ja idem odtial vzdy mokra ako mys.

maria - blahozelam, ja som mala chlapcov po 14,5 roku ako dcerku, sranda to je...

katrin - krasne su dievcatka!!!

medinila - aj ja som mala piercing, vybrala som vsak hned, ako vysadila HAK a neboj, pomaly sa to vracia do normalu, aj ked to bolo cudesne, ked som mala najvacsie brucho....

fefferonka
18. máj 2010

loginka - krasne mas deti!!

inak, k tej stikutke - aj my stikutame. nie uz tak stale, ako za nova, ale kazdy den za nam pritrafi 🙂

diid
19. máj 2010

🙂 rada pozeram na fotky dvojiciek. Zase ked mne sa stale prihovaraju tak niekedy ma to zdrziava, hlavne ked chcem v obchode rychle nakupit lebo deti maju jest a ludia nas zastavuju a vypytuju sa. S akymi zvlastnymi otazkami sa stretavate?

Ja : chlapec/dievca - su jednovajecne? 😀
Jedna baba nahlas pri pokladni plnej ludi zkrikala na mna "a kojis????" :D Chlap predomnou hned pozrel na mna.
Je s nimi vela prace????
Ked jeden place, zobudi sa druhy? (nie, ten druhy je "hluchy")
rodila si cisarsky alebo naturalne? v kolkych tyzdnoch (cudzi ludia)
Dcera oblecena cela ruzovo a syn v modrom. Su to dvaja chlapci?

Od starsich ludi som si vypocula xxx pribehov ako susedy kamaratka mala dvojicky pred 50 rokmi a ake mali povahy atd...

Ludia sa im casto milo prihovaraju, ja vyuzivam sitaciu kym ich zabavaju a nakladam do vozika potraviny v obchode. V parku sa nam tiez kazdy prihovara, proste o spolocnost nikdy neni nudza. Nastastie nikto sa ich nedotyka.

Co sa tyka vahy, tak dcera bola o 0.3kg lahsia ako syn pri porode a v 9 mes. ma 10 kg a syn 9.5kg. On je velmi vrtky, v postielke nikdy nespi ako sa ma. Nikdy neviem ako ho najdem, na bruchu, nohy vylozene na vankusi, stoceny v rohu atd. Dcera, zje vsetko co dam pred nu, a neje postupne ale vsetko natlaci naraz do ust a az potom prezuva. 🙂

alienka73
19. máj 2010

Diid s tymi otazkami si ma tak nastartovala, ze ja by som tym ludom dala len jednu odpoved- prepacte ponahlam sa a nehnevajte sa ale do toho vas nic 😲 . Som hnusna ale cudzich ludi nemusim informovat o tom v ktorom tyzdni a ci kojim... Asi sa spravim velakrat hlucha.
Ak mi ich budu zabavat v obchode tak o.k ale blbe otazky alebo take co si myslim,z e nemusi kazdy vediet budem prehliadat. No uvidime..... 😀
Pekny dalsi uprsany den 😒 .

mima595
19. máj 2010

alienka - na tie otazky si budes musiet zvyknut.... oni sa furt opakuju a je to fakt na zblaznenie 😉 ale zvladnes ich podla nalady 🙂

juliagregor
19. máj 2010

dobré ránko....
u nás ešte zamračené a zima................

matelko1
19. máj 2010

ahojte.
u nas prsi od rana.uz chcem slnko.mam dost toho dazda.

vcera mi dr povedala,ze mam zacat s prikrmami,ale my nemame este ani 3 mes ukonceny.zda sa mi to akosi skoro.

juliagregor
19. máj 2010

ahoj
matelko nedávaj....na jednej strane cvičiť ako s predčasníkmi a na druhej strane dokrmovať... 😖 je to skoro...deti na UM majú začať s príkrmami 5 mesiac a kojené 6 mesiac...predčasníci by si to mali posunúť, podľa toho o kolko sú skôr...
oni to spapajú, ale veľmi trpia ľadviny...
moja dokina vraví, že organizmus musí dozrieť a na všetko majú čas...

u nás už neprší ale mám toho akurát dosť...
deti pozerajú macka uška na youtube ...to je tak krásna rozprávka 🙂 musím to cez víkend posťahovať a napáliť na CD

katrinb
19. máj 2010

mateko - no aj podla mna je to skoro....ja by som chcela zacat az v 6 mes.....dovtedy chcem cisto kojit....verim, ze sa podari...zatial to ide akopo masle 🙂