Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
6. jún 2010

ahojte maminky a tehulky...raz sa tu rozoberala tema....ZUMBA DVD....nemate niektora to DVD? Rada by som domka zacala nieco so sebou robit (teda ako keby som toho nemala malo.... 😅 ) Sice esteneviem kedy, ale chcela by som to skusit. A kedze este kojim kazde 3 hodky a cez den niekedy aj skor...nemozem nikam ist. A flasku zatial nepozname..... Nemate niekto to DVD? Ja by som aj zaplatila, aby ste mi to napalili....vzdy lacnejsie ako nove DVD podla mna. DIK ZA INFO

A mozem otazku? Myslite, ze uz mam davat vodicku dievctatam? Zacina byt horuco a ja neviem, kedy s nou zacat. Alebo len kojit? Hmmmmm?

katrinb
6. jún 2010

@dior - ahojky, no ano, len ich kojim...da sa to....este ani vodicku sme nedali...teda flasku ani nemlai doteraz. Neboj, ani ja som si to nevedela predstavit....a sice mam co robit...ale zvlada sa to hravo....treba si na to zvyknut. neboj, zvladnes aj ty

@luciaf13 - krasne fotecky. Aki boli mali krasni fesaCI

adjka
6. jún 2010

ahojte , chcem sa opytat ze ci aj vam tvrdlo brusko a ako casto?lebo mne moc doteraz vobec netvrdlo a teraz dajako zacalo, napr vcera som bola na svadbe a celu polhod v kostole furt bolo tvrde, normalne som sa bala ze idem rodit,da sa proti tomu daco robit? uzivali ste nieco? poradte mi prosim co to znamena, dufam ze to je normalne posledny mesiac, alebo co , lebo ete musia moje deticky vydrzat v brusku co najdlhsie aby mi popriberali...tak mi prosim napiste vase skusenosti s tym tvrdnutim...dakujem velmi pekne...,

katrinb
6. jún 2010

alienka73 - adi, nic siz toho nerob, ze nikam nechodis...ja som cca od 32 tt uz nikam nechodla - nevladala som anemala som energiu navyse...aby som ju zbytocne nicila na prechadziky....ale je aj pravda, ze bola zima jan.-feb. A tak som nikde nechodila....na balkon akurat 😀

@jennys - aj ja ti odpisem na kociky....ked mi dievcata nechaju aspon min,. volnu.....prinajhorsom vecer

@murkaa - krasne vahy....fiiiha

andrea_b
6. jún 2010

ahojte, tak uz sme s Marcusom doma a Alexa chodime navstevovat...je stale v inkubatore, ale uz nie je na jiz-ke a nema hadicky, tak mi je trochu lahsie . este raz vsetkym dakujem za gratulacie a podporu
asi by mala kazda mamina hovorit len o svojich detickach, ale kedze medinila je este stale v nemocnici a jej dievcatka su na izbe s nasim Alexom - tak si dovolim napisat, ze sa maju rovnako dobre ako nas bojovnik, krasne priberaju a su naozaj nadherne 🙂

jennys
6. jún 2010

Ahoj kočky,
@andrea_b no super, tak hádam aj Alexa pustia čím skôr, budem držať palce a medilinu tiež pozdravujem a držím palce nech sú čím skôr doma.
@katrinb díky, budem sa tešiť ale neboj neponáhľam sa, to ešte potvrdá kým všetky príspevky dám dokopy a urobím z toho nejaký článok, dávam tomu tak 1-2 týždne a potom začnem na tom pracovať, verím že mnohým to pomôže. A super že stále kojíš, pre deti je to to najlepšie. Kojíš ich naraz? Či aj osobitne? Som niekde čítala že plne kojené deti nepotrebujú nič iné, ani čajíky ani vodu. Však predné mliečko majú na smäd a zadné na hlad. A tú Zumbu si môžeš skúsiť stiahnuť aj tu, len neviem či je to ono:
http://www.ulozto.cz/4013610/fitness-zumba-scul...
Ja to sťahujem a nevedela som že existuje aj kniha s DVD tak som si to objednala. Mňa to asi pred mesiacom dosť zaujalo len teraz by som to aj tak robiť nemohla, ale po pôrode sa chystám, lebo sa mi to veľmi páči. Len problém je v tom, že u nás v MT tieto kurzy zatiaľ nie sú. Kočka čo to robí z MT je momentálne v BA tak ktovie či niečo rozbehne aj tu, ja by som rada chodila.
@adjka ja beriem na tvrdnutie magnézium, predpisuje to lekár ale predtým som si sama kupovala. A tebe môže teraz častejšie, sú to také cvičné kontrakcie. Ak sú nebolestivé a nie je to moc často tak sa neznepokojuj, máš už pekný týždeň tak je to vtedy bežné že sa telo už pripravuje na pôrod.

katrinb
6. jún 2010

@jennys - dakujem krasne, mrknem na to......si zlata

adjka
6. jún 2010

ahojte a este jedna otazocka mavali ste niektora krv v moci na tych testovacich papierikoch co vam vzdy davaju na poradni?lebo ja zrazu tam mam iba trosku na jeden stvorcek ale to ma tiez vylakalo, hze co to moze znamenat????viete niekto?,,

janulqa07
6. jún 2010

@adjka ahoj ja som to mala, ale iba raz a vraj je to tym ze organizmus je zatazeny kedze su to dvojicky, horsie by to bolo keby to trvalo dlhsie a bolo to viac ako jeden stvorcek, mna chcela lekarka poslat na nejake vysetrenie ale teraz si nespomeniem k akemu odbornikovi ale netrebalo

jennys
6. jún 2010

@katrinb tak som si stiahla obe videá a vyzerá to super, preklikala som si čo tam je, myslím, že sa ti to bude páčiť 🙂

jennys
6. jún 2010

No a dnes som volala mm a Lucke, odišli na dovolenku, tak že Lucka povedala, že budú na dovolenke kým sa nenarodia dvojičky a potom že im zavolám keď sa narodia a oni sa vrátia domov. No zlatá je fakt, to by sa jej teda páčilo dovolenkovať ešte minimálne mesiac. 🙂 A ja tu budem týždeň sama...

tintin
6. jún 2010

Ahojte 🙂
@katrinb ja som kristinke vodu nedavala a to sa narodila zaciatkom jula 2007, kedy nasledne boli 40C teploty. ale fakt jej stacilo moje mlieko. Predne je na smad a zadne na hlad 😉
@alienka dufam, ze sa vam povodne vyhli, je to fakt strasne, co sa udialo. My sme boli v piatok pozriet Dunaj a teda bol riaaadne vysoky!
inac sa aj mne zacalo chodit. vcera sme boli na svadbe spoluziacke z VS a nohy mi pri sedeni opuchli ako papuce 😖 presne tento isy problem som mala aj s Kristinkou. opuchaju aj vam tak nohy ked sedite? je na to nieco? alebo len treba vykladat?
Chodit chodim len na male vzdialenosti, brusko zacalo byt neskutocne tazke a boli ma, ked idem dlhsie. Uf uz citim, ze do konca juna budu baby vonku. Inac mne sa zacalo pritazievat az tak v 33-34tt, dovtedy pohoda Vanoc.

Drzte sa vsetky, ja k pc budem chodit len tak sem tam

juliagregor
6. jún 2010

ahojte, no zumbu mám aj ja stiahnutú, ale ako som ju stiahla, tak som sa aj na ňu pozrela... 😎
katka vodičku deti nemusia, ked sú kojené, do pol roka stačí len mlieko, ale čítala som v dvojičkove, že kojíš tak 3-4 hodky a ked bude veľmi teplo, budú smädné a určite si vypýtajú skôr, ja som nosila so sebou bud plienku alebo tenkú veľkú šatku, prikryla som ich a kojila som normálne vonku....ja som vodičku nedávala, ale mám kamošky ktoré dávali, práve preto, lebo vonku nechceli kojiť...

bobicek5
6. jún 2010

ahojte kocky, ja som tiez kojila kade som chodila 🙂 . Niet nad kojenie, teraz, ked uz sme na UM, je to otras. Stale prevarat vodu, zarabat mlieko, co nechaju vyliat (hroza pri tych cenach), takze niet nad kojenie...
Ja som tiez vodu nepodavala, iba v pripade, ze sme sli na odbery a deti mali byt aspon tri hodiny hladne... 😉

juliagregor
6. jún 2010

@bobicek5 ahoj 😉 už ste zdraví?

jennys máš IP

alienka73
7. jún 2010

Ahojte, @tintin ty sa lepsie drzis ako ja 😅 , aj ked je pravda, ze s chodenim mam aj ja problem az teraz ten posledny mesiac, teda vo stvrtok som sa uz dala na poradnu odviezt autom aj ked je to tu dost blizko, a este par dni predtym som sla na krv sama ale uz to tiez nebolo ono.A na svadbu by ma uz nikto nedostal.S malym ked som bola tehu som bola presne v 34tt na svadbe a vtedy mi tiez puchli nohy tak si viem predstavit ako ti muselo byt. A tiez si myslim, ze do konca juna porodim. Inac je to normalne ze iba na jednej strane viem lezat? Ked som na pravo aj teraz v noci tak uz som citila slabe ms bolesti a na lavom boku to preslo. Cely den som na lavom boku s prestavkami na chodenie po byte. A" tesim" sa na tropicke horucavy, presne s malym som bola tehotna v 2007mom , skapinala som v praci vtedy.
Nastastie povodne sa nas priamo nedotkli, len chvilku sme nemali elektrinu ale inac nic. Tak snad uz velke dazde nepridu.
@katrinb ja tiez tak viem, ze netreba vodu ked kojis a zabudla som pochvalit fotky , krasne su uz dievcatka 🙂 .
@andrea_b drzim palce aby ste boli doma uz coskoro kompletni a pozdravuj aj medilinu, nech su dievcatka zdravucke a samozrejme aj tvoji chlapci. 🙂 To ste mali super ze ste sa tak stretli este aj v porodnici to by som brala, skoda, ze tu teraaz nie je ziadne dvojickova tehu v mojom tyzdni.

matelko1
7. jún 2010

ahojte.prajem pekny den.
to bol tazky vikend.nasa ulica sa zmenila na nepoznanie.po kolena bolo vody,vsetko plavalo,bralo ploty z domov,zvierata,no neskutocne.strasne som sa bala.detti som pripravila keby prislo k najhorsiemu.pivnicu stale mame plnu vody,ip,ip sa odcerpava,ale spodna voda stale preraza.no hruza.

juliagregor
7. jún 2010

@matelko1 to mi je ľúto, ja som na teba myslela, že ste asi pod vodou, ked si sa neozvala...už len slniečko, aby to dobre schlo....hlavne, že ste OK

matelko1
7. jún 2010

veru hlavne,ze sme ok.niektorych ludi museli z domov evakuovat,no hrozne co to bolo.keby sa neroztrhla hradza,tak to by sa nestalo.ale cely mesiac prsalo,tak mohli predpokladat,ze k takemu niecomu dojde.kedy cistili koryta riek....asi naposledy za sociku.vtedy konaju ked je uz neskoro,no skoda sa rozculovat

katrinb
7. jún 2010

baby dakujem za rady...tak nebudem davat vodicku....ale pre istotu budem ju mat so sebou..ak by som nemohla nakojit....lebo vcera po ceste domov z mesta boli baby zle...teda jedna a nemala som kde si sadnut. A ked sme konecne dosli ku parku....uz bola kludna.

@matelko1 - to mi je luto, ze vas zalialo...muselo to byt hrozne, to ti verim. Mna vedia taketo veci uplne rozobrat.

matelko1
7. jún 2010

teraz nikam nemozem ani ist,len deti mozem dat na zahradu,lebo v pivnici je stale voda aby nam kotol nezalialo,lebo nazvys 2000€ nemame.musim davat pozor a cerpadlo zapinat.
keby postupne vypustali hradzu,tak k tomu nedojde.ja neviem na co cakaju....ved videli aka je cely mesiac,aka je situacia.....
vsetky mosty nam zobralo....my byvame 4km od mesta.

katrinb
7. jún 2010

@matelko1 - to je naozaj neprijemne......este ze mate zahradu.....a tam ta voda nie je

adjka
7. jún 2010

@tintin aj ja som na tom podobne, presne sme boli v sobotu na svadbe a cely cas v kostole som mala brucho jak kamen, som myslela ze tam porodim,tak som ani na oslavu nesla a rovna cara domova a tam mi aj hned odtvrdlo...a den pred som zas bola u kadernicky a tam mi pekne nohy pripuchli tiez jak papuce...a to ze sa mi tak pritazilo tiez tak zrazu v 34, dovtedy som este aj kazdy den cvicila a zrazu behom tyzdna som ostala uz len tak polihovat...ale ja pevne dufam ze mi tam deti vydrzia este tie 4 tyzdne, musia mi popriberat, ved maju len 1900 obe, tak budem vsetko robit len aby si tam este hovinkali pekne v brusku...horsie je ze som prvorodicka a tak to neviem odhadnut ze kolko este asi vydrzim...lebo v noci napr som v pohode aj niekedy zabudnem ze som tehotna, len ked sa stavam na wc tak je to take zaujimave....no a teraz otazky:tie co sme tak podobne v 35-36tt, ako casto vam tvrdne brusko? co proti tomu robite? kolko vam vazia deti ?a mate pocit pri malej potrebe taky neviem to ani opisat take akokeby vam do mechura kopali?......... no a uz sa nam to krati, ale musime este vydrzat vsetky co najdlhsie....a krize bolia?

katrinb
7. jún 2010

@adjka - no mne tvrdlo brusko ku koncu ovela viac ako skor...a je to aj normalne. Maternica sa priprvuje,.,. Mne tvrdlo dodna cca 4x......niekedy mozno aj viac...ale uz nepamatam. A zvykne sa na tobratmagnezium. no ku koncu jasom ho praveze vysadila...od 34 tt som nebrala vobec, pretoze babatka maju po narodeni abstakna magnezium...su nervoznejsie. je to dokazamne a dokonca u nas v Marcovkach to niektorym babatkam aj zistili. tak na tvojom mieste by som uz co najviac odpocivala a magnezkonebrala. Ale zase ak je poterbne ho brat, aby sa predislo predcasnemu porodu,

adjka
7. jún 2010

a este jedna otazka, baby mne sa zda akokeby sa mi uz nejako nezvacsovalo brusko, iba tam viac vidim vydute chrbatiky ale zda sa mi ze je take iste furt, vy ste to ako mali? moze sa stat ze by deticky prestali priberat aj ked maju dobre prietoky ?

juliagregor
7. jún 2010

@adjka určite priberajú, ale záleží aj aká je vaša rodinná genetika 😉 a niekedy nezáleží ani tak na váhe ale na vývoji orgánov a telíčka detí, čiže dozretí organizmu

@tintin držkaj sa 😉
a tehuľky oddychujte

@andrea_b prajem nech ste rýchlo doma pokope, malý aby dobehol brášku a pozdravujem medinilu...

juliagregor
7. jún 2010

matelko ja ked som videla tie zábery v telke, je to ozaj strašné, ked behom chvíľky prídeš o všetko a bezmocne sa pozeráš, čo ti voda berie...

bobicek5
7. jún 2010

Julia dakujem za opytanie, uz je to lepsie. Ale bolo to nevesele 😖 . Na buduci vikend sa chystame k nasim, tak uz by sme sa snad mohli stretnut...
Dievcata drzte sa v tento horuci tyzden, maminy aj tehule.

juliagregor
7. jún 2010

@bobicek5 dúfam, že hej... 😉