Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bibianka
5. júl 2010

Ešte k tomu kúpaniu - zabudla som ten hlavný dôvod, prečo to nie je vhodné každý deň. Dieťatko sa má postupne kolonizovať baktériami a budovať si imunitu a tým, že sa každý deň kúpe, sa ten proces spomaľuje a narušuje. Okrem toho sa dráždi jemná pokožka, ak sa používajú aj nejaké prípravky.
Moji chrústi prvých 17 mesiacov nepoznali sople ani kašeľ a to strávili každé poobedie v zime (v mrazoch) na balkóne aj 3 hodiny. Od 16 mesiacov chodia 2x do týždňa do pidijaslí, tak to už sa so soplami, kašľom a virózami zoznámili 😝

alienka73
5. júl 2010

@lucia.kl a ako ich kupes? Normalne vo vanicke?
V porodnici som tiez odsala "az "30ml a trvalo mi to skoro 2hodiny, takze ta chapem. Tak sa drzte.
No nic idem spat.
@juliagregor, vdaka za linky, aj ja som pocula nazor ze netreba sa az tak uplne obmedzovat v jedeni a treba skusat. Jasne ze si teraz nedam rovno cokoladu a paradajky ale tak uz som z toho jelen raz povie nikto ze aj z ryze nafukuje, dnes som sa docitala ze aj zo zemiakov , moja kamoska nejedla ani ziadne pecivo lebo to tiez nafukuje, tak co mam potom jest, iba krehke chlebiky s jogurtom? 😕

bibianka
5. júl 2010

@alienka73 Malinké sú fakt nádherné 🙂 A máte presne takú postieľkovu výbavičku, ako my 🙂
http://static.asmira.com/photo/18/47918/album/6...

lucia.kl
5. júl 2010

@alienka73 vo vaničke a len čistou vodou, raz za tyždeň mydlom

katrinb
5. júl 2010

@alienka73 . my sme kupkali kazdy treti den.Ked nevyslo, tak stvrty. Ale kazdy den sme ich vlhkou plienkou pretreli - teda ich zahybky len a dupku. A zaroven pocvicili a dali na brusko. A stale mame taky rezim. A vyhovuje nam. KAzdy si ale urobi svoj, ako vam bude vyhovovat. Niekto kupe vecer, my podvecer a niekto aj rano. Neboj, na vsetko prides postupne, a rychlo sa ti vyjasni 😉 A dodnes kupem len vo vodicke a kvapnem tam par kvapiek olivoveho oleja. Tym padom som ich nenatierala nicim. Ziadne mydlo, nic. TO len vysusa pokozku...aj ked je to mydlo pre babatka....predsa len maju taku kozicku....ze im netreba na nu nic davat, ak si to koza nevyzaduje (ak nahodou nie je velmi suchucka.....)

bibianka
5. júl 2010

Drobci sa aj teraz kúpu raz do týždňa (raz týždenne mať potopu v kúpeľni celkom stačí). Ale každý deň sa sprchujú, keď sú na piesku 2x denne, tak aj 2x.

juliagregor
6. júl 2010

musím napísať... 😀
včera sme mali kupací deň, ja celá vyradostená, že mám na 20 minút pokoj, tak plná vaňa, kopec hračiek, bublinky, mne sa varila káva....a nič... 😝 Ajko začal vykrikovať, že ma "kako" na pršteku a potom tak začal plakať, že som ich musela rýchlo poumývať a von...ani káva mi nevychladla...a to "kako" bol rozmočený prštek od vody 😀 😝
bibianka aj vy máte potopu 😀 😀

luciaf13
6. júl 2010

ahojte u nas poprcha 🙂
my drobcov v tomto teple kupeme kazdy den a oni sa na to strasne tesia. Vzdy pocvicime na brusku a potom sup do vane 😀 a neviem si predstavit , ze by sa v tomto teple neokupkali, pretoze chalosi sa uplne potatili a potia sa strasneeeeee a potom maju vsetky zahyby upotene . A tiez nekremujeme a do vody davame trochu peny 😉 pekny dnik ahojteeee

luciaf13
6. júl 2010

@juliagregor Julka no super 😝 😝 😝 si mala radost co?

juliagregor
6. júl 2010

@luciaf13 Lucka čo narobíš 😝 , zaujímavé je, že je celý špinavý, tak to mu nevadí, ale niečo na pršteku, tak hotová katastrofa...ani do piesku teraz nechce... 😝

jajka28
6. júl 2010

Babenky tak ja idem teda dnes do tej nemocky... 😅
doktor v piatok povedal že v stredu, najneskor vo štvrtok, ale moj cieľ bol /4.7. 30-te narodeniny/ a už chcem byť radšej pod dozorom, hlavne koli tomu že sú jednovaječné dvojky...
držte mi palcea po Julke odkážem novinky...papa

PS: foto z nedele

matelko1
6. júl 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
@jajka28 tak drzim palce aby bolo vsetko ok a cakame na spravy 🙂

luciaf13
6. júl 2010

@jajka28 drzime palceky vsetko urcite dobre dopadne a krasne narodeninky dodatocne e 😉 sme rovnako stare xixi len ja mam narodky 8.7. 😀 😀 takze krasne sme to postihali - starsie dieta a dvojicky k tomu 🙂 takze drz sa a cakame na infosky 😉

katrinb
6. júl 2010

@jajka28 si krasna s tym bruskom. A drzim silno silno palceky. uz sa tesim na spravy o babatkach. A dodatocne vsetko naj naj naj

@luciaf13 ci a tebe predcasne vsetko naj naj naj...moze byt, ze zabudnem toho 8.7. my mame s manzelom zajtra vyrocie svadby. Brali sme sa 07.07. 07. Musim nieco vymysliet. Skoro, ze? Nejako som na to pozabudla. Asi napeciem nejaku dobru tvarohovu tortu..len musim najst dobry recept.....

luciaf13
6. júl 2010

@katrinb Katka dakujem 🙂 a skus tento kolacik http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20373&use... je mnamkovy a do zajtra stihas dnes upiect 😉 😉 😉 a krasny datum svadby super!!!!!Aspon si to muzik lepsie zapamata 😀 😀 😀 my sme sa brali 13.8.2005 a to pre toho mojho sodoma gomora este k tomu Jakubko je 10.8. narodeny a ja mam v july narodky a je toho vela nakopu 🙂 🙂 🙂 🙂 tak ho vzdy skusam a podpichujem s datumami 😝

alienka73
6. júl 2010

@jajka28 aj ja zelam vsetko naj k narodkam a prajem ti bezproblemovy porod aby si mala skoro zdrave babatka pri sebe 🙂 .
To iste prajem aj Janulque 😉 .

katrinb
6. júl 2010

@luciaf13 uci dakujem krasne, urcite upeciem. Dnes som uz nestihla...namiesto pecenia som sla von. A mala som ist na nakup ked dosiel mm, ale prisla hrozna burka, takze sme utekali dom. no neva, zajtra upeciem a dam potom vediet, ci chutil. Ale uz teraz mi tecu slinky na neho. Dakujem este raz

juliagregor
6. júl 2010

@janulqa07 ešte si domka?

jajka28
7. júl 2010

ahoj babušky....tak sa hlásim z nemocky...kolegynka na izbe má notebook tak píšem...prijali ma včera o 15,00 hodinku som bola na CTG pásoch, všetko ok aj 4 kontrakcie mi tam vybehli, ale také stvrdnutie brucha ´mávam bežne 😅
večer sono a potvrdené polohy jedno hlavičkou, druhé koncom panvovým a doktorka povedala že to neriskujú že to bude sekcia...tak som sa aj potešila, lebo som sa bála komplikácii ktoré hrozia pri jednovaječných dvojkách a spontálnom porode...
tak zatial len tak polihujem a zajtra začínam 37 tt a vraj som už na 2 prsty otvorená....tolko správičky, pozdravujem moju osobnú poradkynu Julku 😀 a držte mi palce...paaaaaaaaaa

juliagregor
7. júl 2010

@jajka28 ahoj Jajka, dva prsty to je už celkom aj dosť...deti sa už asi aj vypýtajú na svet...zajtra je tušímmveľká vizita, tak držím palčeky a ozvi sa , už som pozerala mobil či nemám správy od teba 😉

luciaf13
7. júl 2010

@jajka28 drzime placeky 😉

juliagregor
7. júl 2010

ahojte kočky,
dnes som bola vonku s chlapcami a zastavila ma jedna pani, že jej vnučka tiež bude voziť dvojčatá, tak som sa spýtala na meno a odkiaľ je a nakoniec som sa zase presvedčila o tom aký je ten svet malý... 😀
@jennys srdečne ti gratulujem a prajem chlapcom veeeeeeeeeeeeeeľa zdravíčka 😉

katrinb
7. júl 2010

@juliagregor vazne? Boze, svet je malinky....@jennys gratulko velkeeeeeee

juliagregor
7. júl 2010

veru vážne 😉 😀 🙂

aknats
7. júl 2010

double maminky, vy už tu skoro všetky máte odrodené. Veľmi, veľmi závidím (v dobrom), že už máte svoje pokladíky v náručí, držkajte sa 🙂

luciaf13
7. júl 2010

@jennys gratulujemeeee super a vela vela zdravicka a spanku prajeme

matelko1
8. júl 2010

@jennys velka gratulacia 🙂

tintin
8. júl 2010

Ahojte, @jennys GRATULUJEM!
@jajka28 drzim palceky, hlavne aby ste boli vsetci 3 zdravi 😉
skusim pridat fotky nasich pokladov..

tintin
8. júl 2010
katrinb
8. júl 2010

@tintin - nadherne babiky......juuuj kraaasne