Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vierocka23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka72
21. aug 2010

ahojte dievčatá buduce maminy dala som do mojho bazariku dva krásne nové overáliky skuste kuk či sa vám nehodia

luciaf13
21. aug 2010

@ajka72 jej akurat si dopisujeme na babybazare ohladom bundiciek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ajka72
21. aug 2010

@luciaf13 zdravím ťa ano bola si mi skratkou mena povedomá už som ti napísala aj dlžku rukáva 😉

bombula
21. aug 2010

@lucia.kl @lusinkaj
ja mam nanajvys negativnu skusenost s "prirodzenym" rodenim dvojiciek hlavne u prvorodicky, nasledky mam doteraz a beham po lekaroch. je to trochu taka frajerina toho lekara co na to buducu mamicku - prvorodicku nahovori z mojho pohladu uz teraz... ( a to som mala vybaveneho " majstra sveta"porodnika, no dnes uz ho nazyvam inak) ak si po ivf mala by si ale ist automaticky sekciou co ja viem... ak nie a si prvorodicka a chces ist prirodzene tak prajem veeela, vela stastia. ps: moj nekonecny porod skoncil napokon aj tak sekciou. bola som uz vycerpana a kontrakcie slabli napriek dopichnutemu oxitocinu a otvaraniu maternice rukou na stole pocas kontrakcii - nezabudnutelne!..

bombula
21. aug 2010

@juliagregor waaw, to je nadherna basnicka, skoro som sa rozplakala..

bombula
21. aug 2010

@marthuska dvojicky sa aj u nas rodili obgeneraciu az ja som to pravidlo pokazila🙂 takze si nebud az taka ista ze ty nic... 🙂))mamina mama z dvojciat a moje segry su tiez dvojky. ako to ale pristalo na mne dodnes nechapem🙂)

petrikaa1
21. aug 2010

@lusinkaj naplanovali mi to, kvoli tomu, ze male nie su hlavickami dolu, teda aspon v 28tt ked som mala posledne sono, ale poviem ti radsej by som bola, keby sa otocili a mohla by som rodit normalne, myslim si ze je to lepsie aj pre babo aj pre mamicku, teda pokial nie su ziadne komplikacie, no uvidim ci sa tie moje baby otocia, lebo mrvit sa mrvia stale 😀 zaciatkom sept. mam dalsie sono a podla toho si mozem tu sekciu zrusit alebo pockat, tak este uvidim ako to vsetko dopadne)

@juliagregor jej aj toto je pekne, s tym rezimom na materskej je tiez dobre 😀

petrikaa1
21. aug 2010

@bombula to sme mali asi viacere take prekvapenie 🙂 my v rodine co si pamatam ziadne dvojicky nemame, ani som nebrala HAK, ziadne hormony a ups budeme mat hned dve srdiecka, ale poviem pravdu ked nam povedali, ze su dve mala som este vacsiu radost ako ked som zistila, ze som tehotna 🙂 inak citala som jeden clanok, kde pisali ze zenam po 30 vajecniky mozu produkovat viac vajicok naraz, ze by to bola pricina? ))))))

bombula
21. aug 2010

@petrikaa1 ano a k tomu veeelky kus unaveneho stastia kt. na nas sadlo🙂) ojoj, o 7mej zivy budicek, to bude tazke vstavanie, dobru noc

juliagregor
22. aug 2010

dobré ránko,

@bombula aj mne sa tá básnička veľmi páči...vystihuje moje pocity, ked stvárajú, tak neviem kde mi hlava stojí a ked spinkajú, tak by som ich od samej lásky zjedla 😀

a k tým pôrodom, bombula je mi ľúto, že si sa tak vytrápila a máš doteraz zdravotné problémy 😢
ale stále viac dvojičiek sa rodí klasicky, ozaj záleží od lekára, aké má skúsenosti a ako dokáže odhadnúť priebeh porodu, samozrejme ked to nejde do 12 hodín, treba sekciua, lebo potom je už žena veľmi vyčerpaná, aby vytlačila dve deti....
ja som rodila prvého klasicky a dvojky sekcia...dr. povedal jednovaječné dvojky - bude sekcia
tie by mali ísť sekciou, dalej polohy KP a ked je jedno priečne....

lusinkaj
22. aug 2010

Ahojte 😉
ako stale dalsia noc katastrofalna za nami 😒
tak ja som vela pocula,ze dvojicky by sa rodit normalne nemali je tam dost riziko ked sa tlaci jedno dieta je to velky tlak na druhe dieta....cize ja som mala take stavy ze by som chcela tak rodit,ale urcite nechcem.....
radsej sekcia aj ked ta rana bude boliet ale mi zeny to zvladneme,vsak???? 😀 🙂
uz som si presla vela tak toto hadam uz zvladnem....ak bude boliet budem pytat od bolesti a basta 🙂 😀

bombula
22. aug 2010

@lusinkaj sekcia nie je az taka priserna, inac by tolko zien takto nerodilo. snaz sa nepocuvat reci o tom u koho to ako prebiehalo, zbytocne si budes vytvarat nejake mylne predstavy o tom, nie je to nic take co by sa nedalo zvladnut. do 2 dni si na nohach a dovtedy si pospis🙂 uz ked si tolko zvladla pre teba ako mamicku dvojek to nemoze byt nic nezdolatelne🙂

lusinkaj
22. aug 2010

@bombula no ved presne tak,nebudem sa zatazovat kto ako dopadol pri sekcii....u mna to moze byt ine,mozem byt hrdinka a vsetko zvladnem lavou zadnou 😀 😝 duuuuuuuuuufaaaaaam.... 😀 🙂
uz ked som tolko prekonala,tak toto zvladnem...musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙂
a ty si kde rodila?

ajka72
22. aug 2010

@lusinkaj kde budeš rodiť ja som rodila na rastislavke sekciou tie 3 dni po boli ťažké pre mňa sa ako tak dostať do formy ale potom to už šlo

lusinkaj
22. aug 2010

@ajka72 no ja chcem do šace 🙂
tak to urcite prve 2-3 dni bue take vselijake,ale co uz....zvladnem to 😀

juliagregor
22. aug 2010

@lusinkaj určite všetko zvládneš 😉
kočky mi sme od včera do budúcej soboty bez teplej vody 😠 , totál hncová kultúra 😝 😀 , decká stáli holé pri vane a revali, lebo nemohli vydržať, kým sa zohreje voda na šporáku 😀

juliagregor
22. aug 2010

my 😲 😝

janulqa07
23. aug 2010

@juliagregor to pozname.... pred porodom u nasich tyzden a po porode doma v Presove odstavka 😠
tak by som spala, len Matus nevie odkial ma zrazu tolko energie

bombula
23. aug 2010

@lusinkaj nova nemocka v ke.

bombula
23. aug 2010

@lusinkaj asi by som tiez do sace nabuduce, alebo ked v novej tak u dr. murina.

slniecko174
23. aug 2010

Ahojte 🙂 zabludila som aj na tuto stranku. Bola by som rada, keby ste mi napisali o vasom tehotenstve a porode, lebo uz mate skusenosti. Cakam jednovajecne dvojicky a zatial okrem tehotenskych nevolnosti som nemala ziadne problemy. Otehotnela som prirodzene a som prvorodicka, tak mam obavy, ako zvladnem tehotenstvo a porod, zvlast ked pocuvam,ze dvojicky sa rodia skor.

lusinkaj
23. aug 2010

@juliagregor aj ja verim,ze to zvladnem...musim...ved sa uz na ne tak velmi tesim,ze ani to neviem opisat...aj ked mi kazdy vravi,ze dvojicky????nechcela by som...to ma vie tak rozculit,ze by som im jednu trafila... 😠 😀
@bombula ja som v novej nem.lezala 10dni a neviem prist na chut tej nemo.urcite saca.... 🙂
@slniecko174 kludne sa pytaj,ak vieme odpovieme 🙂

andika10
23. aug 2010

@lusinkaj určite to zvládneš a velmi ma vie rozčuliť keď mi povedia že moje je také zlé ako tvoje dokopi 😖 teraz mi zobrali malú rodičia na par dni, to je ale oddych aj keď syn je malí šikan ale je to len jedno ale aj tak by som už nemenila. A to že by nechceli dvojičky by povedali aj vtedy aj keby boli tehotné s dvojkam 😒 Treba sa ich opýtať či by si ich tak dali zobrať?

petrus29
23. aug 2010

Ahojte kocky uz som tu strasne davno zase nebola..no uz som zase v normale tak sa tu ukazem castejsie🙂)
Aj ja by som chcela vediet ako pojdu nasi drobci von..jeden doktor mi hovoril,ze dvojky uz ani neskusaju prirodzene rodit lebo je to nebezpecne a vatsinou to aj tak skonci sekciou tak neviem..Aj mne hovoria ludia,ze co dvojicky a to mame jednu malu aktivnu slecnu doma,ze to nezvladnem a vobec take somariny,ale ved vy mamicky viete,ze vydrzat sa da vsetko!!!

lusinkaj
23. aug 2010

@andika10 ja sa uz nad takym nezamyslam....som rada ze ich mam a basta....uz keby boli s nami 😉
veru,je to pomoc ked ti aspon jedno dieta vezme niekto.... 😉

andika10
23. aug 2010

@petrus29 si som to už tu písala že som tiež rodila normálne a mala som lahší pôrod ako niektoré mamičky s jedným

andika10
23. aug 2010

@lusinkaj teraz prví krát, sa len vduchu smejem keď mi niekto s jednym dieťatkom jajká že už nevládze, mne vstávali aj vnboci až do rok a pol, manžela mam v zahraničí a sme v pohode, občas som zrelá do blázninca ale keď ma bozkávajú tak viem že to má zmysel

andika10
23. aug 2010

to je pravopis, malí ma drgá pri písaní

petrus29
23. aug 2010

Moja svokra tiz rodila normalne dvojky,to zalezi aj od stastia a zdravotneho stavu tak neviem mne je to v celku jednu len nech su v poriadku..
Kamaratka mala tiez lahky porod jeden stich a ja som sa natrapila a zosita ako slak..tak dufam,ze to bude vsetko ok hlavne..