Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
23. aug 2010

dnes som sa bola pozrieť v predeti v TN v Laugu, chcela som vidieť naživo Casualplay ale nemali, predali...a doterz lutujem, že som nekupila Phil a Teds E 3 Twin 😝 , amjú tam teraz Bertoni, ale to je ozaj slabý šporťák 😠

bombula
23. aug 2010

@juliagregor ja mam e3twin. ale cojaviem nepostaci ti nejaky lahsi sportak typu golfdove palice napr.? ved bejby uz sami chodia, neni ti to zbytocne uz teraz na 2 roky?

juliagregor
23. aug 2010

@bombula ja mám golfiny, ale ide zima a každé ráno bežím do škôlky so starším...do golfin nevpracem oblečené deti a aj deku, mm som zatiaľ nepresvedčila, lebo myslí, že vystačíme s "tankom" - trojkombinácia, je to absolutny nezmar, a najlepší do snehu, len ja furt špekulem 😀

juliagregor
23. aug 2010

@bombula dvojčatá sú dlhšie v kočári, mne starší od 17 mesiacov v kočíku nesedel, ale chalanov mám tak zvyknutých...nie je v mojich silách ich ustrážiť popri ceste a hlavne idem 100 metrov hodinu 😝 a každý ide inde, je to o bezpečnosti a vliecť ráno dve revúce deti 😝

bombula
23. aug 2010

@sylvusa preco sa bojis ci sa to da zvladnut? keby som ti napisala, ze sa neda, to by ti nejako pomohlo??🙂) ved si uz velke dievca, urcite si uz zvyknuta na vyzvy od zivota a toto je jedna z tych radostnejsich. neboj, mozno si to nevies teraz predstavit ale jednoducho vzdy sa najde sposob ako veci zvladnut, ak si co to nastudujes este pocas tehu kym mas cas aspon nezostanes neskor zaskocena. vies co ja sledujem taky program o mamicke co ma dvojky a sestorcata k tomu (absolutne skvele zvladnute a este k tomu aj uzasne vyzera!) , vzdy ked si to pozriem, tak si poviem, ze ja sa tu nemam co ozyvat a dam sa do akcie..

bombula
23. aug 2010

@juliagregor e3twin je uzky kociar kt. prejde vsetkymi dverami ale zeby fusaky do neho? no cojaviem, nemyslim ze naobliekane dieta si tam sadne a este do fusaku, to asi nie. ja mam na zimu Hauck. obe mam z druhej ruky.e3twin do tepla a na kratke prejazdy a hauck na zimu a spiace prechadzky.

juliagregor
24. aug 2010

@bombula mám vyskúšané, stačí 30 cm šírka kočíka, mám dobré oblečko, zohnala som termo bundy aj gate, je to tenké, ľahké a teplučké a aj fusaky mám super, ja mám rada kvalitné oblečenie a kupujem vo výpredajoch vždy na rok dopredu, za polovičné ceny nakupim, táto taktika sa mi osvedčila už pri staršom synovi, teraz behám po športových obchodoch, sú tam skvelé ceny, bundy a aj kvalitná goratexová obuv...hauck mám ako poslednú možnosť, tie staršie modely majú dokonca 32 cm šírku sedenia, tieto nové "plastové" len 30 cm..

andika10
24. aug 2010

@bombula ja mam tiež širku 32cm a predošlú zimu mali 1 a pol roka a ešte mi sedeli v kočiku s fusakom ale tento rok sa tam už nezmestia ale využijem tandemový kočik

janulqa07
24. aug 2010

@juliagregor moji maju mesiac a uz vymyslam paci sa mi Phil a Teds vibe a aj si ho kupim ked podrastu 😝
ja som s 3detmi odrezana od sveta, vsetko mam daleko, do elektricky sa nenatrepem 😒
posledne dni su deti zle a maju to zo mna, chytila ma depresia ☹

andika10
24. aug 2010

ja mam herkules na doma na dedinu, u rodičoch do mesta mam tandemový graco a teraz sme kupili golfač ten viem rychlo poskladať keď ideme s autobusom. Keď ja som kupovala kočik mali ešte strašne úbohý výber u nas
@janulqa07 ten sa aj mne páčiale už nebudem investovať do kočíka, nezávidím ti, a ešte sa matky s jednym sťažujú, u nas ešte nie su podmienky na naše kočíky ☹

janulqa07
24. aug 2010

@andika10 mozno by som ani taky problem nemala ale tri deti tahat je pre mna vela, ja ked idem zo starsim tak je to hroza, minule sa chytil pri dverach a vsade mozne kukal a ja som ho nemohla z troleja vytiahnut 😠 a to este kocik k tomu tak asi tazko by sme isli ☹

juliagregor
24. aug 2010

@janulqa07 hlavne ty musíš byť v klude, nechod daleko, bud len blízko pri byte, on si zvykne, ja viem aké je to ťažké, treba pomaly, neskôr môžeme pokecať na Fb...

janulqa07
24. aug 2010

@juliagregor na poriadok kaslem ale ani navarene nemam ☹ mozem sa aj roztrhnut nic sa mi nedari

lusinkaj
24. aug 2010

ahojte 🙂
debata v plmom prude 🙂
@juliagregor no tie body su fakt asi najlepsie oblecenie pre deticky....a pancusky kupim potom od zaciatku aj tak nebudem davat az ked od 3mes. 😉 teraz budu stacit body a overaliky,vsak? 😉

sylvusa
24. aug 2010

ahojt,e
ďakujem za info, ohľadom plodovej vody sa len pýtam, zatiaľ som bola na ultrazvuku v BA na skríning, tak správne....
a krv , všetko je ok, mám vysoky tlak a štínu žľazu, tak neviem ako sa lekári rozhodnú, a ako sa budem cítiť, kupovai ste veľkosti 56 pri narodení do pôrodnice, alebo väčšie,
inak mám IVF/ICS , druhý krát v máji, vo Ferticente, užila som si, manžel má zlú diagnózu, inak mi je dobre, nevracám, len začínam pomaly jesť, nič mi nechutí, a baby .... stále cikám , keď niečo urobím tak sa pocikám trochu, je to normálne, alebo keď umývam niečo, tak citím ako tročka mi uniká moč,
som v 14.t., som prvorodička, na budúci rok mám 37 a manžel 41, pochádzam od Trnavy,
som zvedavá čo budeme mať, aké pohlavie,
nepočítala som, že sa mi uchytia dve, naprv to bol šok, ale teraz som to už predýchala, ozaj aký kočík máte pre dvojičky, čo môže oporučiť,
a ešte s kojením ako, mali ste dosť mlieka pre obe, mama ma plaší, že mi to nevystačí pre obe, že určite budem dávať fľašu,
čo je lepšie cisársky rez alebo prirodzene, dneska som mala sen celý o pôrode, a o nemocnici,
ďakujem

pa
Sylvia

andika10
24. aug 2010

@janulqa07 tak to maš čo robiť, naši susedia majú trojičky chlapcov a keď sa narodili tak ich staršia mala 2 roky, ako v jasliach ale už sú velký. Ja bývam na dedine kde s kočíkom nemám šancu, keď niečo potebujem musim do mesta kde aj plienky a všetko ostatné kupujem, ešte že tam rodičia bývajú
,0

andika10
24. aug 2010

@sylvusa ja som nekojila len dva mesiace, ale kamoška kojí dvojky už 10 mesiac, Aj s pôrodom je to rôzne, ja som normalne ale väcsina rodí cisárom, to záleži ako su deti v maternici. Kočik si kupuj podla toho kdrbývaš, tie vedla seba su dobré ale nie všade sa ti zmestí, mne sa v nom po čase začali hádať a navzájom sa budia tak som kupila tandemoví ktorý použivam u rodičoch v meste, ten sa mi zmestí všade a majú v ňom viac miesta ale ja čo mam je od 6 mesiacov. A kočik nech má velké kolesá inač budeš mať v zime problémi a najlepšie su tie ktorým sa predné kolesá točia. To je aspoň môj názor.. mi sme č. 56 nosili ešte aj ako 2mesačný, ja som mala aj 50ky ale len par kusov.

janulqa07
24. aug 2010

@andika10 byvam priamo v meste a aj tak som odrezana od sveta ☹ ale to je nadlho
@sylvusa ja som po cisarskom, oba porody som tak mala a nezda sa mi to lepsie ako normalne, ale kazdy to preziva inak, kocik mam tandem, v meste super vec, otocne kolieska a velke
ja som dokopy nekojila, deti si malo tahali, mala som malo mlieka a v nemocke im davali flasu a UM

andika10
24. aug 2010

@janulqa07 ja som tiež preto nekojila lebo v nemocke im dali flašu a nechceli potom ťahať, po 2 mesiacoch som to vzdala, ale mlieka som mala dosť, doteraz mam vyčitky že som ich nekojila dlho aj keď viem že tio nebola moja vina.

janulqa07
24. aug 2010

@andika10 ja som sa snazila, ale neslo to, mlieko nebolo a oni boli stale hladny a aj tak im potom dali flasu, tak som sa mohla aj roztrhnut, zaklad je aby boli zdrave ci uz piju MM alebo UM, jedine co mi na tom prekaza su reci o kojeni a pripomienky "mala si sa viac snazit, mala si kojit atd"
Matusa som kojila mesiac a je je klop klop zdravy a nic mu nechyba

sylvusa
24. aug 2010

a aké mieko umelé ste dávali, to si musíte priniesť , keby náhodou, alebo v nemocnici dajú

janulqa07
24. aug 2010

@sylvusa nam v nemocke davali nutrilon ha, keby som tam nemala znamu tak mi ani sestricka nepovie cim ich dokrmuju 😠 presli sme na polsky nutrilon-bebilon comfort

bombula
24. aug 2010

@sylvusa https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dvojicky-ptp-nov-10-mar-11/

skus aj tuto skupinu, tu su mamicky kt. cakaju dvojky tiez, priblizne v tvojom termine a aj nejake tie rady. jedna mala rada - sustred sa na svoje tehu teraz, otazky kolo mliecka a co ked budu bejby na svete budu pre teba aktualne az ked budete v uspesnom zavere, dovtedy ta caka este veeeelmi dlha cesta... kazde tehu s dvojkami sa berie ako rizikove, takze je co riesit.. ale hadam to budes mat s hladuckym priebehom.

andika10
24. aug 2010

@janulqa07 maš pravdu, pri takych vahach si nemôžu dovoliť chudnuť, preto nečakali kym sa mi pustí mlieko, je dosť starosti okolo nich, odstupom času si myslim že som mohla pre to urobyť aj viac ale vtedy je človek tak unavený a vyčerpaný, velakrat nervozný, že na to mi nezostala sila.A ktomu mala malá mesiac keď mi ju zobrali do nemocky na 3 týždne a ešte sa aj manžel musel vrátiť do zahraničia, bolo to ťažké

janulqa07
24. aug 2010

@andika10 urcite ti nie je co zavidiet, natrapili ste sa, ale zaklad je ze su deti zdrave a oni boli najedene a ty kludnejsia 😉

juliagregor
24. aug 2010

@sylvusa kojila som 21 mesiacov, nikto ti dopredu nepovie, či bude mlieko alebo nie...držím ti plačeky

boli sme kupiť plienky, 18 balíkov 😝

janulqa07
24. aug 2010

@juliagregor 😀 😀 😀
my sme brali minule osem a kukali na nas ako na blaznov a pritom to ani nie tak vela...... viac nemali 🙂

juliagregor
24. aug 2010

@janulqa07 mm tu už poznajú 😉
ani neviem čo som všetko chcela napísať...
idem spraviť pangasa so zemiakmi, kým krpatí spia...

Maťko je na prázdninách, tak klud 😀 , inak bola som sa pozrieť v obchode chcela som vidieť naživo tvoj kočík, ale už bol predaný a ešte som skušala aj Vibe, aj Dash chalanov som tam ani bohovy nemohla dole posadiť, tiež som si to chcela vyskušať, lebo ešte som neodpovedala @hviezda22 ....písala, že sa jej zle ide na obrubník, tak som si chcela overiť moju teoriu, len žiaľ sa mi nepodarilo, posadiť jedného do toho prídavného sedátka...

janulqa07
24. aug 2010

@juliagregor nema vasa babka este jedneho volneho fleka? 😀
ja som s kocikom zatial spokojna, sme atrakcia, tu su kociky iba vedla seba a u nas na sidlisku je dost dvojok tak sranda ked sa stretneme v tescu 🙂
ja nemam moznost nikde kuknut kociky lebo tu nikde dvojickovy nie je
nemohla si ho tam dostat? je to male?

juliagregor
24. aug 2010

@janulqa07 má tam ešte aj neter...oni sa strašne lubia a su ako starí manželia ani spolu ani bez seba...sprav si sama názor, ked pojdete do KE na výlet, chodte do predajne Predeti..tam ich majú určite...